Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, jack napisał:

W biegu wazów bierze rokrocznie udział około około 40 000 uczestników w samym biegu głównym bierze udział 15 800 zawodników. 

W dalszym ciągu poproszę o Anitę Włodarczyk wyżej od Kamila Stocha, Adama Małysza i Roberta Korzeniowskiego, aczkolwiek wygląda na to, ze trzeba rozważyć Kowalczyk ponad skoczków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BMF napisał:

W dalszym ciągu poproszę o Anitę Włodarczyk wyżej od Kamila Stocha, Adama Małysza i Roberta Korzeniowskiego, aczkolwiek wygląda na to, ze trzeba rozważyć Kowalczyk ponad skoczków. 

Nie widzę przeciwskazań 😜

14 minut temu, RappaR napisał:

W samych USA jest 225 skoczni do skoków. 

W Gdańsku były 2 skocznie a kolejna w Sopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

A ilu skoczków?

Ostatnie mistrzostwa USA - 23/25 zawodników, z czego ostatni robił 55% odległości pierwszego, więc chyba przyjmowali każdego. W USA w rzucie młotym w 2021 roku w oficjalnych zawodach wystartowało +600 zawodniczek, gdzie 648. na liście robiła 60% odległości najlepszej. 

To być może dużo bardziej skomplikowane (inne odchylenie), ale w 2016 roku (peak Włodarczyk): +400 zawodniczek było w 75% wyniku drugiej najlepszej zawodniczki, raczej nie jest możliwe, żeby pula talentu w skokach była większa. Ta liczba młociarek zajebiście pokazuje popularność lekkiej w USA, gdzie na poziomie HS lekkoatletyka jest chyba mocno popularna (bo można potem dostać stypendium w college'u etc), a że 300 mln kraj, to potem mają np. 40% wszystkich zawodniczek. 

Tzn. ja osobiście uważam argument pt. puli talentu za trochę z dupy (taki tenis jest mocno elitarystycznym sportem dla przykładu), ale jak ktoś ma się tym kierować to pozwoliłem sobie rozjaśnić, bo latały nieprawdziwe tezy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

A i tak woleli skakać przez płot

Walentynowicz mówiła że motorówką go dostarczyło SB ale tak od ludzi ze stoczni i od prof Hałagidy najbardziej prawdopodobna jest wersja że przez dziurę w murze. W stoczni wtedy była taka dziura w murze przez którą w czasie pracy przebijali się pracownicy aby kupić coś ( szlugi woda Gazeta ) w pobliskim kiosku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Ostatnie mistrzostwa USA - 23/25 zawodników, z czego ostatni robił 55% odległości pierwszego, więc chyba przyjmowali każdego. W USA w rzucie młotym w 2021 roku w oficjalnych zawodach wystartowało +600 zawodniczek, gdzie 648. na liście robiła 60% odległości najlepszej. 

To być może dużo bardziej skomplikowane (inne odchylenie), ale w 2016 roku (peak Włodarczyk): +400 zawodniczek było w 75% wyniku drugiej najlepszej zawodniczki, raczej nie jest możliwe, żeby pula talentu w skokach była większa. Ta liczba młociarek zajebiście pokazuje popularność lekkiej w USA, gdzie na poziomie HS lekkoatletyka jest chyba mocno popularna (bo można potem dostać stypendium w college'u etc), a że 300 mln kraj, to potem mają np. 40% wszystkich zawodniczek. 

Tzn. ja osobiście uważam argument pt. puli talentu za trochę z dupy (taki tenis jest mocno elitarystycznym sportem dla przykładu), ale jak ktoś ma się tym kierować to pozwoliłem sobie rozjaśnić, bo latały nieprawdziwe tezy. 

xdddddd 

no mnie przekonałeś, Włodarczyk przed Korzeniowskim i Justyna Kowalczyk z mojej strony, pomyśle jeszcze o Lewandowskim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Ostatnie mistrzostwa USA - 23/25 zawodników, z czego ostatni robił 55% odległości pierwszego, więc chyba przyjmowali każdego. W USA w rzucie młotym w 2021 roku w oficjalnych zawodach wystartowało +600 zawodniczek, gdzie 648. na liście robiła 60% odległości najlepszej. 

To być może dużo bardziej skomplikowane (inne odchylenie), ale w 2016 roku (peak Włodarczyk): +400 zawodniczek było w 75% wyniku drugiej najlepszej zawodniczki, raczej nie jest możliwe, żeby pula talentu w skokach była większa. Ta liczba młociarek zajebiście pokazuje popularność lekkiej w USA, gdzie na poziomie HS lekkoatletyka jest chyba mocno popularna (bo można potem dostać stypendium w college'u etc), a że 300 mln kraj, to potem mają np. 40% wszystkich zawodniczek. 

Tzn. ja osobiście uważam argument pt. puli talentu za trochę z dupy (taki tenis jest mocno elitarystycznym sportem dla przykładu), ale jak ktoś ma się tym kierować to pozwoliłem sobie rozjaśnić, bo latały nieprawdziwe tezy. 

Bo lekkoatletyka jest popularna na swiecie, ale w Polsce tez wbrew temu pi****leniu.

https://centruminformacji.tvp.pl/61923847/lekkoatletyka-w-tvp1-zgromadzila-miliony-widzow-tvp-sport-z-rekordowymi-udzialami
https://przegladsportowy.onet.pl/igrzyska-olimpijskie/tokio-2020/tokio-2020-znamy-wyniki-ogladalnosci-io-krolowala-siatkowka-i-lekkoatletyka/qrd8grc
Kazdy Janusz zna Usaina Bolt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, P_M napisał:

Nie wiem czy nie przekręcam, ale wydaje mi się, że jeżeli chodzi Lwowską szkołę matematyków, to oglądałem kiedyś jakiś dokument i o ile dobrze pamiętam, to właśnie Banach znalazł tam jakiś mega talent/geniusza, którego uważał za o wiele lepszego od siebie?

Tak, chodzi o ulama którego zresztą zamierzam wybrać w ostatniej rundzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

Bo lekkoatletyka jest popularna na swiecie, ale w Polsce tez wbrew temu pi****leniu.

Yup + w biegach to zajebiście wymierny sport, bo każdy kiedyś biegał na w-fie (więc jest raczej mocny przesiew talentu). W tenisie w męskim rankingu jest 2000 zawodników, w juniorskim rankingu 3000 zawodników (i mówimy o jakichkolwiek zawodnikach, którzy wygrali jeden mecz na poziomie profesjonalnym/juniorskim) - na 100m w 2021 roku biegało 6,6k mężczyzn. 

Szewińska > Świątek luźno idąc logiką P_Ma, Szewińska vs Lewandowski do rozważenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Już jebałem kilka osób o to, że nie wybrali go, ale Banach jest lepszy od Ulama, dlatego właśnie wybrałem Banacha

Moja mama pisała magisterkę z jego twierdzenia, więc nie licz na to że będę obiektywny w tej sprawie. Za dużo się o nim nasłuchałem za dzieciaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P_M napisał:

Jakiś argument?
Mi wystarczy ilość osób trenująca bieganie, a ilość osób trenująca rzut młotem...

A mozesz mi powiedzieć ile osób trenuje 200 metrów w Polsce? Czy po prostu jebłeś babola i wszystkich ludzi biegający rekreacyjnie podciągnąłeś jako potencjlaną konukrencje Urbasia.

Nie wiem czy zdajesz sobie srpawę ale tych co trenują biegi na 200 metrów jest pewnie mniej niż tych trneują rzuty młotem. Moja córka chodziła na zajęcia do Urbasia i kolo musiał porzucić trenowania dzieci w biegach na 100 i 200 bo z tego to by nie opłacił stadionu a co dopiero zarobił. Zajął się robieniem obozów sportowych. Ma akademię lekkoatletyczną ale to jest raczej ogólnorozwojówka niż nauka biegania na 100 i 200 ale spoko możesz nadal wierzyć w masowość biegów na 200 metrów w Polsce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Moja mama pisała magisterkę z jego twierdzenia, więc nie licz na to że będę obiektywny w tej sprawie. Za dużo się o nim nasłuchałem za dzieciaka 

no wybrać Tarskiego przed Ulamem to mógł tylko 1 użytkownik forum xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.