Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jack napisał:

Aż dziwne, że jak googlowałeś tego Mitoraja, którego mało kto w Polsce kojarzy nie rzuciła Ci się Abakanowicz, która od czasu do czasu w mediach mignie. 

mignęła ale mnie Mitoraj kupił tym że masa osób, chcąc nie chcąc, codziennie ma styczność z jego 'pracami' (i w kategorii ekspozycyjność to pewnie luźne top1 :P )

no i na pocieszenie ta Abakanowicz robi jeszcze gorsze chochoły od niego (ogólnie sztuka nowoczesna to jest totalny mindfuck , jakiś scam normalnie xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

mignęła ale mnie Mitoraj kupił tym że masa osób, chcąc nie chcąc, codziennie ma styczność z jego 'pracami' (i w kategorii ekspozycyjność to pewnie luźne top1 :P )

no i na pocieszenie ta Abakanowicz robi jeszcze gorsze chochoły od niego (ogólnie sztuka nowoczesna to jest totalny mindfuck , jakiś scam normalnie xD)

Jak chciałeś dużej dostępności to trzeba było szukać kogoś od wzornictwa przemysłowego a nie artystę 😜

Mam sąsiadkę artystkę i jak powódź zalała nam piwnice to ciężko było stwierdzić czy dzieła zalała woda czy nie

 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Jak chciałeś dużej dostępności to trzeba było szukać kogoś od wzornictwa przemysłowego a nie artystę 😜

ale tutaj łączę dwa światy!

no nic, wniosek z tego atfa -> jeśli chodzi o rzeźbiarstwo/malarstwo to jesteśmy (patrząc na wielkość i longevity kraju) jakąś totalną żenadą, pewnie bottom3 na (cywilizowanym) świecie skoro Matejko, który w skali świata jest z grubsza nikim u nas miażdży tę kategorię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Braveheart22 napisał:

Ale łatwo sprawdzić, że na rynku chodzą zdecydowanie drożej. Oczywiście pieniądze to nie wszystko, ale kryterium raczej też warte uwagi. 

No to zdecydowanie w sztuce wszyscy dali ciała bo nikt jeszcze nie wybrał najcenniejszego polskiego artysty tylko biorą nic nie znaczących w Europie chałturników jak Wyspiański czy ot przyzwoitego Matejke

32 minuty temu, julekstep napisał:

Matejko, który w skali świata jest z grubsza nikim u nas miażdży tę kategorię

MAtejko w opinii publicznej bo krytycy sztucy wysoko go nie cenią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

nic nie znaczących w Europie chałturników jak Wyspiańsk

no jak patrzyłem na pejzaże Wyspiańskiego to level tych 'obrazków' co z defaultu wiszą w domkach w mazurskich ośrodkach wypoczynkowych xD

więc u niego trzeba liczyć głównie bonus za witraże xD

ja w sumie w sztuce mam swojego faworyta, którego myślałem czy nie picknąć w ostatniej rundzie!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

No to zdecydowanie w sztuce wszyscy dali ciała bo nikt jeszcze nie wybrał najcenniejszego polskiego artysty tylko biorą nic nie znaczących w Europie chałturników jak Wyspiański czy ot przyzwoitego Matejke

Ale z naszego punktu widzenia wartość historyczna dzieł Matejki jest ogromna. W świat nie musi to trafiać (choć trochę wyróżnień, nagród w Europie mimo wszystko miał). Wiele z jego prac jest bezcennych ;)

Artysta, o którym wspominasz porusza się w zupełnie innym kierunku, popularność zdobyta chyba głównie za oceanem, choć trzeba przyznać, że jak na nasze warunki to ceny prac robią wrażenie, ale no ma też to związek głównie z tym co napisałem wyzej, czyli gdzieś marka wyrobiona w Ameryce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

no jak patrzyłem na pejzaże Wyspiańskiego to level tych 'obrazków'

Wyspiański miał fabrykę obrazów , którą mu nota bene ogarniała żona bo sam nie potrafił dotrzymać terminów. On był fabrykantem. 

 

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

a kto ceni opinie krytyków sztuki? jak w ogóle można mieć taki zawód jak krytyk sztuki?

Krytycy sztucy są jak analitycy w NBA. To że nie rozumiesz na czym polega ich praca to potem prowadzi do takich głupot jak Tatum lepszy gracz od Garnetta

Teraz, Braveheart22 napisał:

czyli gdzieś marka wyrobiona w Ameryce

Czyli na najbardziej wymagającym rynku . I pamiętaj ,że ona sukces osiągneła we Francji , która była wtedy topką malarstwa i przebić się wtedy tam to było naprawdę coś. Z Matejko jest tak ,ze on jest sentymentalny . Tworzył ogromne historyczne dzieła. I ma wartość dla nas Polaków ale artystycznie to nie była topka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

I ma wartość dla nas Polaków ale artystycznie to nie była topka

Powinienem pisać inaczej, bo sam wziąłem Kieślowskiego w filmie, ale w sumie ,,ma wartość dla nas Polaków'' to powinno być tutaj główne kryterium. ;]

Deyna > Lubański > Lewandowski, elo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chytruz napisał:

Tez maja takie ratio jak ci z NBA (doslownie kilku, ktorych warto posluchac + setki debili)?

JEst ich mniej ale kilku jest naprawdę wartościowych np Rottenberg i wg w niej rzeżbie polskiej nr 1 jest ktoś kogo tu nie wybrano a poszła np Abak czy Mitoraj choć to też topka na pewno

7 minut temu, BMF napisał:

Powinienem pisać inaczej, bo sam wziąłem Kieślowskiego w filmie, ale w sumie ,,ma wartość dla nas Polaków'' to powinno być tutaj główne kryterium. ;]

Deyna > Lubański > Lewandowski, elo. 

Ale to wtedy nie jest GOAT tylko konkurs popularnosci  i to jeszcze specyficzny bo w czym akurat Deyna lepszy od Lewandowski? Może dla kibiców Legii ale dla reszty Polski? Wątpliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

Ale to wtedy nie jest GOAT tylko konkurs popularnosci  i to jeszcze specyficzny bo w czym akurat Deyna lepszy od Lewandowski? Może dla kibiców Legii ale dla reszty Polski? Wątpliwe

A może GOAT-em jest ten ,,najpopularniejszy''? I mając do wyboru przeciętną Bitwę pod Grunwaldem, a zajebistą post-c***-nie-wiadomo-jaką-rzeźbę, każdy wolałby mieć impakt Bitwy pod Grunwaldem, tylko niektórzy udają snobów? 

Z Deyną żartowałem, ale Lato > Lewy już luźno. ;]]] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

A może GOAT-em jest ten ,,najpopularniejszy''? I mając do wyboru przeciętną Bitwę pod Grunwaldem, a zajebistą post-c***-nie-wiadomo-jaką-rzeźbę, każdy wolałby mieć impakt Bitwy pod Grunwaldem, tylko niektórzy udają snobów? 

To ja wybieram babkę która jest uważana za topkę w swojej sztuce . Jej obrazy chodzą za niebotyczne jak na polską sztukę ceny. Jest uważana. Wyspiański do jej potrterów nie ma nawet startu ba jego potrety to chałtura 

Rzeżba jest mniej znana ogólnie . Obrazy zawsze będa wyżej cenione dlatego w ATF GOAT nigdy bym nie szedł a rzeźbe bo rzeczywiście ktoś może powiedzieć ,ze to jest coś dla snobów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DRK napisał:

O, Magdalena Abakanowicz. BRAWO. W końcu jakiś znany rzeźbiarz. Tzn rzeźbiarka.

Zgooglowalem jej "dziela" i serio nie wiem, czym kieruje sie rynek ustalajac cene, bo dla mnie to totalny szajs. I estetycznie i jako cos, co ma zmusic do refelksji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BMF napisał:

Z Deyną żartowałem, ale Lato > Lewy już luźno. ;]]] 

chyba k**** w polityce

13 minut temu, fluber napisał:

Widzę, że zaczęło się kombinowanie i @Koelner puścił 2 picki, które w swoich kategoriach są mierne, ale będzie ich hajpował osiągnięciami w innych dziedzinach.

idealny fit z Paderewskim xDDD

ekipa która rozgrywa Gortatem a pod koszem broni Nashem -> tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.