Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, P_M napisał:

Nie wiem czy nie przekręcam, ale wydaje mi się, że jeżeli chodzi Lwowską szkołę matematyków, to oglądałem kiedyś jakiś dokument i o ile dobrze pamiętam, to właśnie Banach znalazł tam jakiś mega talent/geniusza, którego uważał za o wiele lepszego od siebie?

a całkiem możliwe ze to o niego chodziło, na pewno typ ma niemniejsze osiągnięcia od Banacha, a na poziomie Internazionale myśle ze nawet wyższe! 

Niemnien dziwie się, ze inny gracz z innej dziedziny nie został jeszcze wybrany, bo wydawał mi się pewniakiem do top5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DRK napisał:

Rejewski naprawdę super pick. U mnie był wysoko w opcjach nauka i trochę niżej w aktywizmie.

Nie trzeba było z nim całą noc czekać do rana ☺️. Pewniak.

No jak liczysz go jako team z zygalskim i różnickim ( nieprzypadkowo bmf napisał "i sidekicy")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

No jak liczysz go jako team z zygalskim i różnickim ( nieprzypadkowo bmf napisał "i sidekicy")

Rejewski o błysk szprychy przed nimi albo o końskie chrapy na Wielkiej Pardubickiej.Wybił pierwszą cegiełkę w szyfrze.

Zasłużyli wszyscy trzej, ale nasza zabawa ma tą wadę że można postawić tylko na jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DRK napisał:

Rejewski

Zasnąłem wczoraj wcześniej (sorry za późny wybór) i jak wstałem to doszedłem do wniosku, że nie będę google'ować jakichś no-name'ów, którzy podobno zrobili coś dużego w naukach ścisłych (miałem 2-3 typy z humanistycznych, ale tu pewnie byłby bias), a których nie znam (i pewnie nie tylko ja), więc wziąłem typa, którego nie musiałem google'ować i którego ludzie generalnie znają (nawet jeśli nie z nazwiska). Przy czym zawsze z tą enigmą się zastanawiałem czy to polskie pitu-pitu czy to rzeczywiście była AŻ TAK duża rzecz, pewnie napiszę w opisie, że tak. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BMF napisał:

Zasnąłem wczoraj wcześniej (sorry za późny wybór) i jak wstałem to doszedłem do wniosku, że nie będę google'ować jakichś no-name'ów, którzy podobno zrobili coś dużego w naukach ścisłych (miałem 2-3 typy z humanistycznych, ale tu pewnie byłby bias), a których nie znam (i pewnie nie tylko ja), więc wziąłem typa, którego nie musiałem google'ować i którego ludzie generalnie znają (nawet jeśli nie z nazwiska). Przy czym zawsze z tą enigmą się zastanawiałem czy to polskie pitu-pitu czy to rzeczywiście była AŻ TAK duża rzecz, pewnie napiszę w opisie, że tak. ;] 

Mogłeś pogooglować naukowców, a wziąłeś gościa, który z pomocą 2 kolegów rozwiązał łamigłówkę logiczną.

Poza tym już prawie wszyscy naukowców wybrali, a jest jeszcze przynajmniej kilku innych, których, podbnie jak ekipy od Enigmy, googlować nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblizamy sie do konca draftu, powinnismy skonczyc go mysle do jutra wiec chyba czas na jakis plan. Dajcie znac, czy pasuje wam takie rozwiazanie:

-Do polnocy z piatku na sobote piszemy jakies opisy, ale tu moja prosba - BLAGAM, nie robmy z tego kopiuj wklej z wikipedii, postarajmy sie zrobic po prostu jakas liste argumentow czemu nasz pick jest fajny, ale bez rozprawek na 5 stron A4. Po prostu zwykle argumenty i tyle. Moj pick jest fajny, bo zrobil to i to, a do tego to i tamto, a jest fajny bo to. I najlepiej tyle.
-Sobota i niedziela glosowanie na priv do jakiegos usera, ktory nie bral udzialu w grze. Glosujemy ukladajac od 1 do 12 kolejnosc.
-Jako organizator, czy tez popychacz tej zabawy dalej deklaruje sie, ze zamawiam jakis dobry trunek zwyciezcy na wskazany adres. Jesli ktos nie pije( @fluber ? nie wiem, zgaduje ze moze tak byc), to rownowartosc tej flachy przeznaczam na wskazany przez zwyciezce cel. Wygrany ma prawo wybrac trunek sam, ewentualnie z pomoca jesli panowie sie zgodza @ignazz ktory ma chyba wiedze w temacie, oraz @ely3 ktory na pewno ma wiedze w temacie rudej, wiem bo polewal. 200 letnie whisky to nie bedzie, ale amareny z biedronki tez nie kupie.

To tak zeby zmotywowac do glebokiego researchu na ostatnie picki !

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DRK napisał:

Rejewski naprawdę super pick. U mnie był wysoko w opcjach nauka i trochę niżej w aktywizmie.

Nie trzeba było z nim całą noc czekać do rana ☺️. Pewniak.

No właśnie mi się nie podobało u Rejewskiego, że ciężko dość jednoznacznie przypisać mu te zasługi. Z wojennych naukowców brałbym kogoś innego. Bardziej cenię odkrycia/wynalazki niż rozwiązanie ludzkiej zagadki. Żeby było jasne o co mi chodzi. Uważam, że zagadki, które ma dla nas natura/wszechświat są trudniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Mogłeś pogooglować naukowców, a wziąłeś gościa, który z pomocą 2 kolegów rozwiązał łamigłówkę logiczną.

Hej, wystarczyło do global impactu. ;] 

Yup, z tymi opisami (i zdjęciami w jednej kategorii) to jednak obowiązkowo, bo inaczej niektóre nazwiska będę wpisywać na ~chybił-trafił. 

(tzn. te X-Factory). 

2 minuty temu, P_M napisał:

ciężko dość jednoznacznie przypisać mu te zasługi

Robert Lewandowski byłby nikim bez partnerów, a Iga Świątek - bez swojego teamu. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, BMF napisał:

Zasnąłem wczoraj wcześniej (sorry za późny wybór) i jak wstałem to doszedłem do wniosku, że nie będę google'ować jakichś no-name'ów, którzy podobno zrobili coś dużego w naukach ścisłych (miałem 2-3 typy z humanistycznych, ale tu pewnie byłby bias), a których nie znam (i pewnie nie tylko ja), więc wziąłem typa, którego nie musiałem google'ować i którego ludzie generalnie znają (nawet jeśli nie z nazwiska). Przy czym zawsze z tą enigmą się zastanawiałem czy to polskie pitu-pitu czy to rzeczywiście była AŻ TAK duża rzecz, pewnie napiszę w opisie, że tak. ;] 

Nie, nie aż tak. Ogółem najsłabszy pick w nauce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack napisał:

Musiałem brać choć chciałem jeszcze poczekać ale raczej nie dotrwałaby do mojego kolejnego picku 

W sztuce jeszcze coś tam idzie wybrać, niemniej już wspominałem, że przy tej kategorii może być najwięcej zabawy z ustawieniem kolejności. Ale osobiście brałbym Abakanowicz przed Mitorajem jak już przy rzeźbiarstwie jesteśmy. Powinno być spoko value picku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Braveheart22 napisał:

W sztuce jeszcze coś tam idzie wybrać, niemniej już wspominałem, że przy tej kategorii może być najwięcej zabawy z ustawieniem kolejności. Ale osobiście brałbym Abakanowicz przed Mitorajem jak już przy rzeźbiarstwie jesteśmy. Powinno być spoko value picku. 

niniejszym otrzymujesz zakaz głosowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.