Skocz do zawartości

Spalding Platinum TF Series vs Spalding TF-1000 Legacy


fibekb4@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuję zakup piłki do 400 zł. Ostatnio miałem TF-500, ale po 2 miesiącach grania zaczęła się odklejać na narożnikach, producent uznał gwarancję i zwrócił kasę, w związku z czym planuję zainwestować w coś lepszego. Ze względu na sentyment do marki chce pozostać przy spaldingu. Po przejrzeniu katalogu producenta: https://spalding.pl/wp-content/uploads/2022/02/katalog_Spalding_2022.pdf?fbclid=IwAR06aCGOqemJRMzsldcYRr59vyihLECOj6e51H_7D96DHGyCvGB3MbNsujM , sugerując się cenami wytypowałem 2 piłki: Spalding Platinum TF Series oraz Spalding TF-1000 Legacy - obie w podobnym przedziale cenowym. Jeśli ktoś miałby wiedzę to byłbym wdzięczny za pomoc w ustaleniu kilku kwestii:

1. Czy ma ktoś wiedzę i mógłby się podzielić czym zasadniczo różnią się te dwa modele?

2. Na Platinum jest napis "All surface", ale producent w katalogu i na stronie podaję, że jest przeznaczona na hale. Czy mógłby ktoś to potwierdzić? Czy ktoś miał tą piłkę i mógłby podzielić się wrażeniami i jak sprawuję się na outdoor?

3.  Piłką będę grał w miesiącach ciepłych (maj-wrzesień) głównie na tartanie, w pozostałej części roku na hali (raz w tygodniu ok. 2h). Która piłka będzie wytrzymalsza przy takim sposobie użytkowania?

4. Ogólnie dobrze grało mi się TF-500, miała fajny mięki grip i i lubiłem to jak kleiła się do łapy więc każda lepsza/podobna będzie spełniała moje oczekiwania. Spalding ma dośc sporo różnych modeli in/out, które są tańsze od wymienionej wyżej dwójki: Neverflat elite, Advanced Grip Control, Grip Control, ZI/O Excel, ZI/O, Tack Soft, Instinct, Super Flite Pro i jeszcze kilka. Producent w katalogu w sposób bardzo oszczędny opisuje te piłki i wszystkie tak samo więc nie pomaga to w wyborze modelu. Jeśli ktoś miał doświadczenie z którymś z wymienionych modeli, mógłby polecić lub nie dany model to również byłbym wdzięczny za podzielenie się opinią bo nie wykluczam wyboru innego modelu niż te 2 wymienione w tytule.

1212530262_TF-1000Legacy.thumb.jpg.21868997dfb95ca878f164c9800e5391.jpgPlatinum.thumb.jpg.725bc372eac745627e62ad1361567959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał:

Z mojego doświadczenia i czucia piłki brałbym 1000 ale martwi mnie punkt 3 który sprawia ze zabezpieczeniem jest platinum. 
z mojej perspektywy grałbym 1000 a na miesiące letnie i tartan brał coś mocniejszego ale nie tak precyzyjnego. Po prostu szkoda 1000 na tartan moim zdaniem. 

@Borys

Miałeś może styczność z tą platinum? Zastanawiam się w ogóle czy czuć jakaś różnice między nią, a tf1000 bo na zdjęciach mają grip podobny, i czy będzie trwalsza przy takim mieszanym graniu in/out bo raczej chciałem uniknąć kupowania 2 piłek 

2 godziny temu, Pepis21 napisał:

Jak chcesz piłkę głównie na tartan to bierz moltena BG3800, jest niebo lepsza od TF-500.

No własnie chciałem uniknąć kupowania 2 piłek więc planuje grać nią i na hali i na tartanie (chyba, że zobaczę, że rzeczywiście bardzo szybko się niszczy to zostawię ja tylko na hale), no i chciałbym wybrać możliwie jak najlepszą opcje nie patrząc na cenę. Do moltena coś nie mogę się przekonać, całe życie miałem spaldinga i tak trochę się przywiązałem. Miałeś może styczność z tą tf platinum żeby porównać ją do tf1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramy platinum i na hali taka trochę surowa jest. Cześć chłopaków amatorów oczywiście średnio ja polubiło i dłużej się on rozbijała podczas gdyb1000 od razu była bardziej miękka. Cześć osób proponuje molteny ale jakoś ich nie cenie mimo ze marketingowo mocno atakują. Różnice w wykonaniu maleją bo niestety produkcja przeszła na masowy kompozyt i już od jakiegoś czasu ta jakość się strasznie spłaszczyła w dół. Jezeli na waszej hali jest idealnie czysto to forsuje 1000. Jezeli tak sobie bo gracie w szkole po różnych zajęciach i nie jest na mokro sprzątane bezpośrednio przed waszym graniem nie obawiaj się platyny. Ona jest 2 w 1 jak forsujesz tartan za 4 miesiące 

Od Borysa braliśmy piłki przez dwie dekady stad przeszło wiele różnych modeli i nadal wszystkie z nich używamy do rozgrzewki. Nawet całkiem łysa już piłkę która nam Borys ściągnął z kolekcji tej afery co gracze NBA odmówili gry ( model mega pomarańczowy z 2007 bodajże ) wszystko spalding. 

Zobacz na sklep w linku forum i choć nie mam pojęcia czy sklep żyje bo nam Borys zniknął to czy lepszym budżetowo ruchem nie jest 1000 za 250 PLN na hale plus Wilson DRV za 109 PLN na orlik 

Po prostu w polskim klimacie zawsze piłka na hale moim zdaniem ma priorytet i szkoda głównej gały na tartan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignazz napisał:

Cześć osób proponuje molteny ale jakoś ich nie cenie mimo ze marketingowo mocno atakują

Ja mam wrażenie, że to jest po prostu nazwijmy to swego rodzaju strach przed spróbowaniem czegoś innego niż Spalding, gdyż przyjęło się, że jak piłka do kosza to musi być Spalding i tylko Spalding, a jest to zupełnie niesłuszne podejście.

Taniej niż TF-1000/Platinum można wyrwać Wilsona Evolution (ponoć jak na Indoor only to jest wytrzymały) lub jego następce Evo NXT. Recenzje są łatwo dostępne na YT.

Platinumem nie grałem ale niższe modele z tej serii czyli Gold i Silver to tak na dobrą sprawę TF-500 i TF-250 tylko z inną nazwą, bo różnice są minimalne, wręcz niezauważalne.

Generalnie wszystko zależy gdzie i jak będziesz ją częściej użytkował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dzięki za odpowiedzi! Wasze opinie były jedynymi pomocnymi jakie znalazłem w internecie :) napisałem nawet do spaldinga Polska oraz oficjalnego dystrybutora spaldinga w Polsce jakie są różnice pomiędzy tymi piłkami i jedyne co mi odpisali to że są obie na hale a "all surfece" w platinum oznacza, że jest na wszystkie nawierzchnie wewnętrzne co uważam za kompletna bzdurę xd

wybór ostatecznie padł na Spaldinga Platinum i na pierwszy pierwszy kontakt z piłką jestem bardzo zadowolony, na piłce wbrew temu co podaje katalog producenta oraz wszystkie strony widnieje napis indoor/outdoor co bardzo mnie zaskoczyło i jednocześnie utwierdzilo, że dokonałem dobrego wyboru. Jeszcze nią nie grałem, ale w pierwszym kontakcie jest bardzo przyjemna w dotyku. W porównaniu do tf500 może nie klei się aż tak bardzo do ręki i grip nie jest aż tak ziarnisty i gęsty jak w tf500, ale skóra sama w sobie jest przyjemniejsza w dotyku i mniej gumowa niż w tf500. W porównaniu do np tarmaka bt500, którym ostanio grałem skóra jest bardziej mięka i grip bardziej przylega do dłoni. Jeśli chodzi o spaldinga tf1000 miałem nim przyjemność  rzucać w tym tyg i na pewno panele są bardziej mięsiste i grubsze niż w platinum co sprawia, że czarne kanały pomiędzy panelami są głębsze co nie do końca mi odpowiadało powiem szczerze, wydawała mi się też, że mniej przylegała do ręki niż plantyna, ale to może też moje subiektywne odczucie bo sam grip wydaje się bardzo podobny w strukturze. Dam znać za około miesiąc jak się sprawuje na hali. Mam nadzieje, że moja opinia będzie również dla kogoś pomocna jeśli stanie przed podobnym dylematem :) 

3E030624-7439-4FD7-B781-E45ED2906AFD.jpeg

0E674050-C216-4232-912E-859B180D529E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.