Skocz do zawartości

Koszykówka w późnym wieku


crisiowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

 

Mam pytanko związane z grą w kosza w późniejszym wieku a jest to 27 lat. Kiedyś w gimnazjum (czyli około 14 lat temu) grałem w klubie sportowym i teraz sobie przeanalizowałem ze źle postąpiłem zmieniając na szkole mistrzostwa sportowego na piłkę nożną, zamiast zostać przy koszykówce ale niestety w tamtych czasach się dziwnie myślało. 

 

Jako że aktualnie przebywam w Niemczech, od pół roku ponownie gram w kosza w druzynie znajdujacej sie w okręgówce B natomiast czuje ze brakuje mi techniki etc. chciałbym zapytać czy jest jakakolwiek szansa przebicia się wyżej w tak późnym wieku i czy moglibyście podrzucić jakieś ciekawe rzeczy na temat treningów (najlepiej indywidualne na rzuty, zręczność etc.)

 

Dzięki wielkie za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pierdolą jak dla mnie głupoty. Techniki kozłowania, rzucania, itd itp indywidualne skillsy wg mnie możesz nauczyć nawet po 40-tce, bo czemu by nie ? Gorzej bedzie raczej z poprawą dynamiki i fizycznością, motoryką, ale w wieku 27 a nie 37 to tez jest do zrobienia. 
 

Musisz sie po prostu temu poświecić dużo bardziej niż gość co trenuje od 10 lat bez przerwy, i to jest oczywiste i na pewno ciezkie jak łączysz to z normalna praca/innymi zajęciami ale wg mnie wszystko jest do zrobienia. trzeba chcieć. 27 lat to sporo, w NBA już nie zagrasz ale nie zabieraj sobie marzeń i stawiaj sobie kolejne cele. Zacznij od: opanuje ten trick, opanuje rzut za trzy na takim procencie itd itp. 
 

no ale naprawdę musisz „nadrobic” stracony czas i rozwijac indywidualne umiejętności.  Dobrych Materiałów treningowych jest masa na youtube, sam sobie dobierz co chcesz opanować i poprawić, to już zależy od pozycji i stylu gry z jakim grasz. Poświęć się temu i zobacz co z tego wyjdzie powiedzmy po 2 latach napierdalania codziennie i pracy nad sobą. Nie słuchaj gości z forum po czterdziestce którzy myślą ze się nie da, bo im się nie chciało/nie udało tego zrobić ;) 

sam zacząłem grac w kosza pół roku temu po 6 latach przerwy, tez mam 28 lat i nie mam co prawda aspiracji by grac gdzieś profesjonalnie, bo nie mam na to trenowanie czasu i mam inne plany, ale widzę po sobie mega progres z sparingu na sparing i może za rok tez w jakiejś holenderskiej okręgówce sobie spróbuje. 

warto tez rozważyć grę w kosza w FIBA 3x3 bo tam konkurencja wydaje się mniejsza, ta konkurencja sie dopiero rozwija no i są turnieje „otwarte” dla wszystkich gdzie można wygrać nawet jakaś kasę za wygranie turnieju. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

Chłopaki pierdolą jak dla mnie głupoty. Techniki kozłowania, rzucania, itd itp indywidualne skillsy wg mnie możesz nauczyć nawet po 40-tce, bo czemu by nie ? Gorzej bedzie raczej z poprawą dynamiki i fizycznością, motoryką, ale w wieku 27 a nie 37 to tez jest do zrobienia. 
 

Musisz sie po prostu temu poświecić dużo bardziej niż gość co trenuje od 10 lat bez przerwy, i to jest oczywiste i na pewno ciezkie jak łączysz to z normalna praca/innymi zajęciami ale wg mnie wszystko jest do zrobienia. trzeba chcieć. 27 lat to sporo, w NBA już nie zagrasz ale nie zabieraj sobie marzeń i stawiaj sobie kolejne cele. Zacznij od: opanuje ten trick, opanuje rzut za trzy na takim procencie itd itp. 
 

no ale naprawdę musisz „nadrobic” stracony czas i rozwijac indywidualne umiejętności.  Dobrych Materiałów treningowych jest masa na youtube, sam sobie dobierz co chcesz opanować i poprawić, to już zależy od pozycji i stylu gry z jakim grasz. Poświęć się temu i zobacz co z tego wyjdzie powiedzmy po 2 latach napierdalania codziennie i pracy nad sobą. Nie słuchaj gości z forum po czterdziestce którzy myślą ze się nie da, bo im się nie chciało/nie udało tego zrobić ;) 

Tak, tak. Jesteś zwycięzcą i te sprawy. Chłopak wyraźnie napisał, "przebić się gdzieś wyżej" Nie nadrobisz ot tak kilkunastoletnich zaległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, P_M napisał:

Tak, tak. Jesteś zwycięzcą i te sprawy. Chłopak wyraźnie napisał, "przebić się gdzieś wyżej" Nie nadrobisz ot tak kilkunastoletnich zaległości.

Liczę się z tym że nie nadrobię w ciągu kilku dni/miesięcy a nawet i lat dlatego właśnie chciałbym się poradzić osób które siedzą w tym temacie aby jakoś nakierowały mnie z czego brać pomoce bo w tym wieku już bardziej się przydadzą utorowane ścieżki niż sprawdzanie czy to czy to. Wiadome że na błędach tez dobrze się uczyć natomiast jak już coś robić to wolałbym na 150% ale dobrze 🤟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, P_M napisał:

Tak, tak. Jesteś zwycięzcą i te sprawy. Chłopak wyraźnie napisał, "przebić się gdzieś wyżej" Nie nadrobisz ot tak kilkunastoletnich zaległości.

Nie do końca się zgodzę. 

Ja wyczytałem z pierwszego postu następujące informacje. Do 13 roku życia grał w koszykówkę. Później przerzucił się na piłkę nożną w którą jakiś czas grał. Później jak rozumiem miał przerwę - chociaż to akurat sam sobie dopisuje. Czyli chłopak miał kontakt ze sportem na poziomie ciut wyższym niż stricte amatorskim (etap piłki nożnej) a to pozwala na rozwinięcie najważniejszych dla sportowca cech - koordynacji ruchowej i dyscypliny. Z takiej pozycji dużo łatwiej jest nadrabiać zaległości niż z pozycji kogoś kto w ogóle zaczyna po 20tce gdzie wcześniej pograł w piłkę lub w kosza na boisku z kolegami raz na miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sebastian napisał:

Nie do końca się zgodzę. 

Ja wyczytałem z pierwszego postu następujące informacje. Do 13 roku życia grał w koszykówkę. Później przerzucił się na piłkę nożną w którą jakiś czas grał. Później jak rozumiem miał przerwę - chociaż to akurat sam sobie dopisuje. Czyli chłopak miał kontakt ze sportem na poziomie ciut wyższym niż stricte amatorskim (etap piłki nożnej) a to pozwala na rozwinięcie najważniejszych dla sportowca cech - koordynacji ruchowej i dyscypliny. Z takiej pozycji dużo łatwiej jest nadrabiać zaległości niż z pozycji kogoś kto w ogóle zaczyna po 20tce gdzie wcześniej pograł w piłkę lub w kosza na boisku z kolegami raz na miesiąc. 

Tak, czas gimnazjum to 3 lata w "profesjonalnej" druzynie kadetów + baseny, następnie pilka nozna przez 2-3 lata a następnie sporadyczna gra czyli liczmy ze z 8 lat przerwy (nie licząc jakiś wyjść że znajomymi + bieganie i baseny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, P_M napisał:

Tak, tak. Jesteś zwycięzcą i te sprawy. Chłopak wyraźnie napisał, "przebić się gdzieś wyżej" Nie nadrobisz ot tak kilkunastoletnich zaległości.

Ot tak to nie, napisalem ze musiałby serio bardzo się temu poświęcić. Ale najbardziej mnie rozbawił post Koelner a nie twój, bo akurat technicznych rzeczy typu drybling to się można nauczyć nawet mając 60 lat imo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.