Skocz do zawartości

Power ranking nba - 8 listopada


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś był dzień w którym zagrały wszystkie 30 drużyn . nie pamiętam dawno takiej sytuacji. Dużo się oglądało ostatnio więc wyjątkowo zrobię tak na szybko power ranking

1 - Cavs- ok doznali w końcu porażki -nie wiem może to taka tradycja ,że drużyny Mitchella nagle tracą wysokie prowadzenie w 4 kwartcie versus Clippers? Ogólnie Mitchell zawsze lepiej się sprawdzał kiedy trzeba było gonić wynik niż utrzymać wysoki choć akurat tu więcej winy lezy po stronie Garland , który dość nieumiejętnie wyprowadzał atak

2- Blazers – bez Lillarda byli 2-2. Lillard ewoluuje. Kiedy nadchodzi Lillard Time to zamiast trafiać akrobatyczne trójki to ściąga na siebie podwojenie i kreuje trójki kolegów z rogu. Dwa game winnery na ostatnie 3 mecze. Pokonanie na wyjeździe Suns i Heat. Blazers o ile utrzymają wszystkich w zdrowiu to powinni wygrać Zachód

3- Bucks – pierwszy poważny test oblali i to z Hawks bez Younga. Może są kolosem na glinianych nogach ale oni wciąż bronią rewelacyjnie. Jeden mecz im nie wyszedł . Poczekajmy czy ich obrona żywiła się łatwymi rywalami czy rzeczywiście jest taka all timerska

4 - Suns – realnie powinni być wyżej ale kontuzje się pojawiły i to od razu grubego kalibru. Cama stracili chyba na cały sezon. Chyba bo to jeszcze nie jest potwierdzone. Do tego Paul dziś zszedł w drugiej kwarcie i nie wiadomo jak długa to będzie przerwa. Phoenix teraz pewnie szybko przehandlują Crowdera bo potrzebują głębi a nie obrażonego na brak umowy gracza

5- Celtics – Boston gra dość szczęśliwie. Nie dominuje i potrafi trafić duże przewagi. Z Bulls i Mempis niewiele brakowało by przegrali . Z Cavs już tego nie mieli. Celtics ma mocny skład. Liderów w formie ale czegoś im brakuje by dominować

6 - Jazz – nr 1 Zachodu…. I nie wiem czy to są tegoroczni Wizards ( oni chyba zaczęli sezon od 10-3 a skończyli na 10 wyborze w drafcie) czy jednak zaczną zaraz tankować czy wręcz przeciwnie. Nie wiem co myśleć ale Jazz ma znowu ofensywę nr 1. Lauri jest praktycznie nie do zatrzymania pod koszem a Clarskon z Olynykiem w rzutach za 3 ale to jest gra ponad stan.. I nie chcę by skończyli jak Wizards z 10 wyborem draftowym . TO niestety jest sezon kiedy trzeba być w TOP5 a najlepiej być nr 1 w drafcie

7. Hawks- Murray to chyba najlepsze co mogło im się trafić. Facet idealnie im pasuje . Daje wszystkiego po trochu ale wszystko na dobrym poziomie. Idealna druga opcja pod Trae. Pokonali Pelicans . zmietli bo tak to trzeba nazwać Bucks i to bez Younga. Jeśli Capela rzeczywiście wrócił do żywych to Wschód ma kolejna mocną ekipę

8- Mavs– Luka jest kosmitą. Dzis w Nets miał kolejny już mecz +30 . Nikt tak nie zaczynał sezonu od dawna. Trochę to wynika z tego ,że ma mega słabą druga opcję i jeszcze słabszą trzecią ale Luka po prostu jest w formie. Dziś trafiał jakieś trójki z logo. Jakieś mega trudne rzuty przez ręce. Nie da się go zatrzymać po prostu. No  i w końcu ktoś ogarnął rotacje. Piątka z Powellem jest najlepsza s5 w lidze. Piątka z JaVale jest najgorszą s5 w lidze. Czy to tak ciężko zobaczyć panie Kidd?

9 – Grizllies – Fajnie zryw w 4 kwarcie ale oni jednak nie zasłużyli na zwycięstwo z Bostonem, Ławka Memphis nadal jest jedną  z najgorszych w lidze i tu niestety każdy rezerwowy momentalnie ciągnie w dół. Może potrzebują czasu. Może to coroczna akcja alle Grizzlies niewątpliwie potrzebuje energii i punktów od rezerwowych

10- Nuggets – Oni wciąż grają nie tak jak by się wydawało. I tak wygląda to lepiej niż tydzień temu ale nie wiem czy to wynika ze słabszego terminarza czy rzeczywiście zrzucają rdzę z siebie

11 - Raptors  - pierwszy mecz bez Siakama wygrali . Drugi już nie. Będą grać bez lidera kolejne 2 tygodnie. Mają mocny kolektyw  ale bez Siakama w formie na all nba będzie im ciężko utrzymać tak dobry bilans.

12 – Pelicans – po powrocie Ingrama coś im nie pykło. Niby grają w pełnym składzie ale czegoś im brakuje. Może potrzebują lepszego rozegrania. Valanciunas wydaje się zbędny ale z drugiej strony Zion na centrze to średni pomysł dla obrony. On już teraz nie daje rady bronić a co dopiero jak będzie centralnym ogniwem. Mogą poszukać centra ale w sumie  to trudniej o dobrego centra ( niby jest Myles dostępny ale Pelicans nie ma jak go zatrzymać za rok więc potrzebuje kogoś na dłuższej umowie.

13- Warriors- - s5 Warriors ma bardzo dobre statystyki nawet jeśli wizualnie wciąż nie wszystko wygląda dobrze . Za to ławka wygląda dramatycznie. Pisząc o Memphis zapomniałem jak fatalna jest ławka Warriors. Tam nikt nic nie wnosi nawet Poole. Wiseman Kuminga i nawet moody to busty . Strata dobrych wyborów

14 – Clippers – coś im z tym Jazz nie wyszło, te ostatnie 5 minut było w ich wykonaniu dziwne. Nie trafili ostatnich 17 rzutów za 3 w tym meczu. To jest problem bo oni wciąż pudłują. Ale np. obrona dziś uratowała im mecz z Cavs , który był poza ich kontrolą i nagle w 5 minut zatrzymali Cavs bez jednego celnego rzutu z gry. Ogólnie Clippers mają głębie. Mają dobra obronę. W ataku piłka już lepiej krąży niż 2-3 tygodnie temu ale skuteczność jest delikatnie mówiąc nijaka

15 – Bulls- Chicago to dla mnie taki średniak. Czasem są blisko wygranej z Bostonem Czasem wygrają ale nie przekonują mnie. Brakuje im tego Lonzo

16- Nets – mam wrażenie ,ze bez Irvinga idzie im lepiej. Dziś ma dojść do spotkania Silver Irving. Gracze kwestionują warunki na których Irving ma wrócić do gry. Nie kwestionują samego zawieszenia ale uwązają że same przeprosiny powinny wystarczyć. W lidze panuje przekonanie ,że Irving nie ma zamiaru spełnić tych warunków i że Kyrie coraz mocniej ustawia się poza ligą. Coraz mniej osób chce z nim podpisać umowę latem. Durant znowu zaczął sezon dobrze ale ma kiepskie wsparcie. Nets nie mogą tankować ale też nie mogą kontynuować tej dramy z Irvingiem i dramy z Simmonsem

17 – 76ers – jak się wyleczył Embbid to kontuzjował Harden. 76ers powiinni być sporo wyżej tabeli  i rankingu, ale początek sezonu mają niestety chropowaty.

18 – Pacers – fajna historia. Są zespołem 500 plus . Dziś świetnie zagrał Myles. Ze względu na kontuzję Duarte w s5 gra Nembhard i dziś zagrał dobrze. Matchurin miał taki mecz gdzie non stop się wahał oddać rzut i w konsekwencji pudłował ale reszta drużyna grała dobrze. Pacers mają za dużo dobrej utalentowanej młodzieży by tankować. Chyba ,że oddadzą Turnera i zaczną grać Bitadze na centrze

19- Knicks – Knicks trafili dwie osłabione ekipy i to wykorzystali ale pomiędzy dostali mocne bęcki od Bostonu i to u siebie. Knicks jak napisałem ostatnio co powinni wygrać to wygrywają . Co powinni przegrać to przegrywają

20 – Timberwolves – Tam coś nie gra i to nie jest pojawienie się Goberta. Edwards wygląda na duży problem. Towns wygląda jakby nie był zadowolony ze współpracy z nim. Brak Goberta był dziś dramatycznie widoczny. Obrona Soty która była nr 4 przez dwa mecze spadła na nr 8 i dziś wyglądała dramatycznie źle. Gobert nie dostaje piłek takich jak w Jazz i to jest pewien problem. Nawet odpala trójki . DLO nie ma stabilnego rzutu i potrafi pudłować seriami ale i tak Edwards jest źródłem problemu bo on gra poza drużyna zarówno w obronie jak i ataku

21 -Thunder – tu się zaczyna powoli strefa tanku i słabości. Shai gra bardzo dobrze. Ma świetny sezon i to ,że jest w dyskusji o MVP to potwierdza ale reszta drużyna jest bezbarwna . Dort ostatnio wygląda nijako. Shai nie wsparcia w ataku. Thunder wygląda coraz słabiej

22 -Heat -  z jednej strony jest potencjał,. Jest Butler jest Bam jest Herro ale całościowo grają źle. Nie utrzymują przewagi. Lowry rzadko kiedy gra dobrze ( no dziś miał niezły początek 4 kwarty) Heat potrzbeuje lepszego rozegrania , potrzebuje kogoś takiego jak Tucker rok temu. Heat potrzebje zmian i to szybko

23 – Wizards – Waszyngton nie ma złego bilansu ale może ja mam pecha ale te mecze które widziałem to wyglądali słabo. Beal nie przekonuje mnie ,ze jest graczem maxowym. Avdija zagubiony.

24- Kings – już myślałem ,że idą w dobrym kierunku ale dziś chyba sami nie wiedzą jak wypuścili wygraną z Golden. Oni powinni to wygrać

25- Hornets – może powrót LaMelo coś zmieni . Na razie to weszli w fazę tanku, Kontuzje Sprawy kryminalne. Tam nic nie wygląda optymistycznie. W tej chwili nawet jakby chcieli to nie sa w stanie wygrać

26- Spurs – szybko zeszli na ziemie. Niektóre straty popełniane przez nich są niesamowicie dziwne. Do tego Pop dziwnie rotuje. Mu nie zależy na zwycięstwach. Zawodnikom nie zależy na zwycięstwach. Do tego Sochan wygląda na projekt długoterminowy i choć broni dobrze ( miał dziś kilka niezłych akcji na Jamalu) to jednak całościowo wygląda słabo. W ataku jest gorszy niż kiedyś Tony Allen. Od kilku lat tacy gracze są średnio pożądani

27- Lakers- smutna katastrofa . Lakers potrzebują strzelców, strzelców i jeszcze raz strzelców ale ci nie rosną na drzewach., Jakby Pelicans nie podarowali im zwycięstw to nie wiem czy nie miałbym na ostatnim miejscu. Jeszcze tydzień temu mogli mówić ,że mają obronę. Po 4 meczach możemy powiedzieć ,ze oni nie mają niczego poza problemami

28 – Pistons – Detroit miewają przebłyski dobrej gry. Mecz z Cavs jednak pokazał ,ze jednak nie da się grać pod koszem niskimi graczami i sa mecze kiedy te centymetry mają znaczenie a nie tylko technika. Centrzy Cavs ich rozjechali . Dysproporcja w punktach z pomalowanego była ogromna. Jaki by fajny nie był ten Stewart czy Druen to jednak Detroit bardziej potrzebują takiego Allena obecnie czy nawet Victora ( jego to każdy potrzebuje dosłownie każdy poza może Denver i 76ers)

29 – Rockets – w końcu zaczęli grać Sengunem w s5 choć i tak trener potrafi go zdjąć na koniec meczu z Clippers tylko po to by go przegrać ( innego uzasadnienia nie widzę). Rockets odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie i to w Orlando więc w pojedynku między sobą rozstrzygnęli kto jest najsłabszy w lidze

30 – Magic – ostatnio przeczytałem ,ze jestem do nich uprzedzony bo nie grali u siebie. Teraz mieli serię porażek u siebie z takimi tuzami jak Kings i Rockets. To nie uprzedzenie tylko realna ocena. Magic są słabi nie ze swojej winy bo kontuzje robią swoje. Ale też trochę z własnej bo większość wyborów draftowych jest nietrafiona jak choćby Bamba

 

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, LAF napisał:

Skoro do tej pory nie potrafili to coś jest na rzeczy i raczej szybko tego nie zrobią. 

Potrzeba jest zawsze najlepszym impulsem. Suns miało wysokie oczekiwania np od Jazz chcieli i Bojana i Vanderbilta i nikt nie miał zamiaru dać takiej ceny za jeden rok Crowdera i jakieś wybory draftowe.. Teraz Suns po prostu będzie potrzebować kogoś do rotacji . Heat pewnie by chciało powrotu Crowdera . Na pewno chętnie by Lakers w to poszło. Suns nie odda Crowdera do Bucks czy Celtics ale już do słabszego rywala jak najbardziej. Jako fan Suns powinieneś wiedzieć najlepiej kogo im brakuje i jaki zwrot byłby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.