Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2022/2023


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

36/2 za Wooda to żadne pieniądze, długośc kontraktu też bardzo przyjemna. Jak już mają handlować to ja bym wymienił albo Bullocka, albo THJ. Jak dzielą sie minutami to jakoś średnio to wygląda. A najlepiej w paczce jeszcze Bertans ale święta już były i na prezenty nie licze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, iglo13 napisał:

Ktoś powie Boston ma super obronę to zatrzymali Mavs poniżej 100 punktów. Ja powiem, że jak się nie trafia 5 otwartych trójek z rogu w samej 1 kwarcie to ciężko wygrać z Bostonem, kiedy samemu się słabo broni. Kompletnie nieudany mecz

Dallas to idealny przeciwnik. Nie ma silnego centra, przypilnować trzeba 1 zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Raven2156 napisał:

Wie ktoś czemu Doncic dziś nie grał?

Kostka, b2b raczej load managment.

Tragiczni sa ci Mavs bez niego swoja droga. Do tego maja zapchane salary max na THJ i Bertansow tej ligi, za rok maja 143 mln w wydatkach(bez przedluzania Wooda), a wiec i realnych szans na wzmocnienie niewielkie.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavs nawet z Rockets nie są w stanie wygrać bez Luki, więc raczej nikogo nie dziwi porażka z OKC. 

Wood zasługuje na kontrakt, z tym że pewnie na jego miejscu nie przyjął bym oferowanej przez Mavs umowy na dwa lata. Być może zespół będzie zmuszony próbować go wymienić. Były sygnały że Turner chciał grać w Dallas, ale Indiana pewnie nie zgodzi się na wymianę 1do 1, tym bardziej że z Woodem musiał by przyjść jakieś filler finansowy (np Mcgee)

Słyszałem że Cavs mocno są zainteresowani THJ. Jaki byłby jego koszt? Co właściwie Cavs mogą oddać? Picków nie mają, a z spadających umów zostaje Love i LeVert. Lubię bardzo Timmiego ale to nie gracz na s5, w Cavs pewnie lepiej by się sprawdził jako punktujący z ławki. Spadający kontrakt to dla mnie uczciwa cena, choć w takim przypadku to pewnie Cavs chcieliby dodatkowego assetu.

Mavs interesuje się Bojanem. Koszt to 1 rd pick. Ponoć są gotowi na przyjęcie Bertansa plus pick. Dla mnie to jak najbardziej musy have.

Trzeba też obserwować sytuację Raptors, ale oni bardzo cenią sobie swoich graczy. Siakam czy OG to zawodnicy do których będą się ślinić wszyscy w lidze.

Słowem końca.

Na wolnych agentow nie ma co liczyć. 

Potrzebne są wymiany.

Należy przestać dawać wysokie umowy za zasługi (np Powell, THJ etc)

Rozwijać, dawać minuty Hardemu i Greenowi, bo to jedynie sensowni młodzi gracze Mavs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Wood nie zgodzi się na dwu letnie przedłużenie, Mavs mają spojrzeć w kierunku Collinsa. Ten ma 3 letni wysoki kontrakt, więc Dallas mogło by oczekiwać wzięcia z Woodem jakiegoś niekorzystnego fillera, bądź spróbować zabrać z Atlanty innego zawodnika który im się podoba (Capela). 

https://www.si.com/nba/mavericks/news/dallas-mavs-trade-deadline-rumors-atlanta-hawks-john-collins-christian-wood-contract-luka-doncic

Moja opinia. Collins ma słaby rok (kalendarzowy). Bardzo podobał mi się kiedyś ten zawodnik i na pewno byłby upgradem w obronie względem Wooda (mimo jego poprawy). Do tego Capela, który grając w ekipie z Hardenem udowodnił że umie grać w heliocentrycznym systemie. Mavs nie chce wydawać picków na zawodników którzy nie są gwiazdami. Taka wymiana byłaby ok, jeśli Wood nie zgodzi się na warunki Mavs. Choć jeśli Mavs nie reanimuje Johna jak Spencera to zostaną z długim i dużym kontraktem.

Wracając do Hardawaya Jr, Cavs faktycznie są zainteresowani, ale niepokoi ich fakt długiego kontraktu Timmiego. Są też głosy że LeVert to po prostu lepszy gracz overall, więc może poproszą o coś jeszcze?

https://www.hoopsrumors.com/2023/01/scottos-latest-burks-reddish-quickley-cavs-hardaway.html

Są też plotki o Quickleyu, ale Mavs pewnie nie zapłaci za gracza tego kalibru 1rnd pickup.

Na tym również może skończyć się historia transferu Bojana. Ktoś za niego rzuci pick, czego Mavs pewnie nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe kiedy Luka zażąda wymiany .. Bo widać ,że cierpliwość mu się kończy... Ja wiem ,że KP rzadko bywa zdrowy ale w Wizards ma świetny sezon. Nie ma kontuzji i ta wymiana na dziś wygląda słabo dla MAvs. To Dallas jest dramatyczna. Wystarczy ,ze Luka gorzej sie czuje albo grai jest pogrom. Żaden innej MVP kaliber gracz nie ma tak fatalnie skonstruowanej druzyny. Wood nie wiem po co im był. Od lat nie zrobili dobrej wymiany. A wręcz skład jest coraz gorszy. Luka robi cuda ale jakby rywale nie mieli kontuzje to pewnie by sie bujali w okoliach 8 miejsca na Zachodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavs wcale nie są źle zbudowaną drużyną. Jest dokładnie odwrotnie. Tylko jak ci wypadło 3 istotnych grajków rotacji, gdzie 2-óch to twoi najlepsi obrońcy po bronionej stronie parkietu, a wysoki to jedyny, jakiego masz, z dobrym rzutem dystansowym, to efekt jest taki, że robisz bilans na play in... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

Wood nie wiem po co im był. Od lat nie zrobili dobrej wymiany.

Bardzo niezręcznie te dwa zdania wyglądają obok siebie, bo Mavs za Wooda oddali szrot z końca ławki i late 1st. Wood to mimo wszystko dobry, wszechstronny wysoki, prawdopodobnie jest drugim najlepszym graczem Mavs w tym sezonie, także bez niego byłoby dopiero fatalnie w ataku. Ale to oczywiście prawda, że Dallas jest fatalnie zarządzane, a sytuacja z Brunsonem i jego utratą jest tego najlepszym przykładem. Jak zobaczyłem ostatnio jaki kontrakt ma JaVale, to też mi się włosy zjeżyły.

Mavs przede wszystkim przestali bronić, ale przez dłuższy czas nie było DFS, Greena i Klebera, teraz pierwsi dwaj wrócili, więc powinno być lepiej. Kleber nie wiem czy w ogóle wróci w tym sezonie, ale bez niego mają problem z rotacją pod koszem, bo Wood potrzebuje wokół siebie spacingu, a sam jest za słabym obrońcą i potrzebuje wsparcia drugiego wysokiego, czyli takiego Klebera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, karpik napisał:

bo Mavs za Wooda oddali szrot z końca ławki

Tu zgoda tylko czy Mavs potrzebowali obrony czy ataku. Po prostu z perspektywy MAvs ten Wood niewiele zmienia bo Luka potrafi stworzyć genialny atak z Bullocka ale już obrony nie wygeneruje. 

Ja nie przeczę ,że pozyskali go tanio ale moim zdaniem on inie był potrzebny

37 minut temu, kcp78 napisał:

Mavs wcale nie są źle zbudowaną drużyną. Jest dokładnie odwrotnie

Nie zgodzę się,.  gdyż brak im drugieo kozłującego kreatora. Brak im rim protectora bo Powell nim nie jest a Wood nigdy nie był.  Tam poza Luką i Spencerem nikt sobie nie wykreuje pozucji do rzutu

Zastanów się czy ktoś z s5 Mavs ( poza Luką oczywiście) byłby w s5 Nuggets, Memphis czy nawet Kings? DFS , Bullock czy Powell ni byliby pewnie w s5 Jazz

Po 1 - Mavs potrzebują drugiej gwiazdy 

Po 2 potrzebują 3&D  ( Green ma spory potencjał by nim być ale jeszcze chyba nie teraz choć poprawa spora)

Po 3 - na pewno potrzebją rim protectora... 

Mavs nie wiem czemu się dało złapać na JaVale który był fatalnym obrońcą zanim trafił do Suns i teraz znowu jest fatalny. Poszli w Wooda . Wymienili Kp tak naprawdę na Spencera. 

Oczywiście trudno teraz skonstruować dobrą wymianę bo teraz ceny za graczy poszły w chore rejony. Poetl za dwie pierwsze rundy. Siakam za 3 swapy i 3 pierwsze. OG też w podobnych obszarach się kręci. Co nie zmienia faktu ,ze Mavs muszą naprawdę zaryzykować duża wymianę. Co gorsza nie ma żadnej gwiazdy obecnie na rynku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

Tu zgoda tylko czy Mavs potrzebowali obrony czy ataku. Po prostu z perspektywy MAvs ten Wood niewiele zmienia bo Luka potrafi stworzyć genialny atak z Bullocka ale już obrony nie wygeneruje. 

Ja nie przeczę ,że pozyskali go tanio ale moim zdaniem on inie był potrzebny

A czy to przypadkiem nie Ty narzekasz od tygodni na to, jak fatalnie Mavs wyglądają bez Luki? Chyba nie chodzi Ci o defensywę ;)

Luka potrafi wygenerować świetny atak, ale gdyby miał obok siebie 4 Bullocków, to nic by nie zrobił, bo byłby zmuszany do oddawania piłki. Nawet ktoś taki jak Doncic potrzebuje wsparcia w ataku i kogoś, kto potrafi sobie coś wykreować samemu. 

Rok temu Mavs mieli Brunsona i Porzingisa, teraz z własnej winy mają Spencera i Wooda. Ale to wciąż lepiej niż mieć samego Spencera.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

 

Oczywiście trudno teraz skonstruować dobrą wymianę bo teraz ceny za graczy poszły w chore rejony. Poetl za dwie pierwsze rundy. Siakam za 3 swapy i 3 pierwsze. OG też w podobnych obszarach się kręci. Co nie zmienia faktu ,ze Mavs muszą naprawdę zaryzykować duża wymianę. Co gorsza nie ma żadnej gwiazdy obecnie na rynku 

W stanach powtarzaja jak mantre, ze deal Goberta zepsul rynek, bo jak za niego otrzymano tyle pickow, to ciezko wymagac mniej za lepszych graczy.

Co do gwiazd, to moze Ayton? Tam chyba nie za dobrze caly czas jesli chodzi o atmosfere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zastanów, o czym chcesz dyskutować. O jakości grajków, czy profilu zawodników?! Bo w mavs od zeszłego sezonu zaszła tylko 1 istotna zmiana, a przypominam, że ta 'pozbawiona jakości drużyna' omal nie 'pozamiatała' 'Zachodu'. Brunsona, istotnie, nie udało się zastąpić (typa, który zaczyna aspirować do ASG ciężko zastąpić), ale to dalece niewystarczający powód, by pisać o mavs jako o drużynie, która jest źle skompilowana... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

A czy to przypadkiem nie Ty narzekasz od tygodni na to, jak fatalnie Mavs wyglądają bez Luki? Chyba nie chodzi Ci o defensywę

Ale to napisałem na początku ,ze tam jest brak drugiego sensownego kreatora a nikt sobie nie umie wyrobić pozycji. Brak Brunsona jest znacząco widoczny.

Plus rok temu ewidentnie taki DFS grał ponad stan a teraz jak nie ma rzutu to i tak naprawde jego obecnośc na parkiecie niewiele wnosi. To nigdy nie był wybitny obrońca ale ostatnie 2 lata jakoś dawał radę . Teraz zalicza regres z czego w ataku na razie mocny 

. Ogólnie problemem jest to ,że Luka nie może mieć chwili słabości bo wtedy wszystko się sypie. Cały atak iwsi na nim . Nie me go kto odciążyć. Już widziałem takie mecze gdzie po swoich wjazdach chwytał się za bark. Grał dalej ale już ewidenitnie gorzej i nagle całe Dallas stawało w miejscu i dostawało łomot. Taki Boston właściwie go podwajał blokował a pod kosz mogli sobie wchodzić bez żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas jasno pokazali, że jak się chce to można wygrywać! Tym bardziej, że skład był w rozsypce.

Brakuje Wooda, dziś już na początku meczu znowu wypadł Doncic i w jego przysłowiowe buty musiał wskoczyć Dinwiddie który zrobił to wprost znakomicie! Naprawdę jestem w szoku jak dobry mecz dziś rozegrał Spencer! 36 punktów w tym 5/6 3PM! Przejął dziś rolę głównego rozgrywającego i poprowadził mecz w świetnym stylu. To na pewno jego najlepszy mecz w sezonie i jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) w karierze. Fajnie, że Mavs mają na tyle głęboką rotację by móc wspomagać się w ważnych spotkaniach również ławką.

Brawo Dallas! Nie zmienia to faktu, że długo tak nie pociągną i przydałby się komplet zawodników, bo na zachodzie wypaść poza miejsce premiowane Playoffs jest bardzo, bardzo łatwo.

Swoją drogą jest już jakaś dokładna diagnoza Doncica? Wiadomo kiedy wraca?

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 11:49, Raven2156 napisał:

Fajnie, że Mavs mają na tyle głęboką rotację by móc wspomagać się w ważnych spotkaniach również ławką.

No tu się nie moge zgodzić. Ok wypadł im Woods a teraz Luka ale Mavs są 5-9 w styczniu mając jeden z łatwiejszych terminarzy. Coraz mocniej iwdać jak im brakuje sensownego rim protectora. 

Powell przegrywa chyba wszystkie pojedynki ostatnio . DFS coś próbuje w tej obronie ale też nie robi szału. Pozytywem na pewno jest gra Bullocka albo ja mam takie szczęście ,ze co ich oglądam w styczniu to trafia wszystko . No i ten Josh .. Ma spory potencjał . Fajnie broni ale nie zmienia to faktu ,ze podkoszowi Mavs poza Woodsem niestety sa przeciętni po obu stronach parkietu albo fatalni jak McGee. A jeszcze poza Woodem żaden z nich nie zbiera więc rywale ostatnio co rusz im dobijają spod kosza albo mają ponowienia. 

I jeszcze jedno . Lubię Luke. Mam go jako przyszłego GOATA ( choć pewnie za rok będę mieć Victora) ale o ile w clutch ma krew jak lód i trafia trojki tak przez pozostałe 45 minut pudłuje na potęgę. W styczniu robi zabójcze 29%  a rzuca prawie 7 razy na mecz. 

A i z Detroit tez nie zagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto pojawić się na meczu z Detroit. Można wtedy ładnie podrasować staty.

Luka w I kw 24 pts przy 7/8 FG. Rest of team 6 pts na skuteczności 3/10 FG.  Skończyło się  53pts Doncica  i wydartym zwycięstwem, ale tak uzależnionej  drużyny od jednego gracza to prędko nie będzie. Detroit w 2 kw zaczęło podwajać Lukę niemal na połowie , a reszta i tak mało kiedy potrafiła to wykorzystać. Albo pudła z open look, albo nawet nie zdązali sobie sytuacji wypracować. Luka 17/24, reszta 22/55 FG. Jedynie Spencer miał dwucyfrową zdobycz. Nie za różowo widać tą przyszłość Mavs skoro nawet z Pistons u siebie potrzebują epickiego występu Luki, a i tak praktycznie do końca musieli drżeć o zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.