Skocz do zawartości

Random shit


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, ignazz napisał(a):

Połowa to USA 

Jednak to skandal 

Chyba najlepsza kombinacja zjebania umysłowego Amerykanów (futbol amerykański i baseball mają więcej przedstawicieli niż piłka nożna mężczyzn; koszykówka najwięcej) i politycznej poprawności (kilka piłkarek > Zidane czy Ronaldinho, kilka koszykarek > Duranty) jaką można sobie wyobrazić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, BMF napisał(a):

Chyba najlepsza kombinacja zjebania umysłowego Amerykanów (futbol amerykański i baseball mają więcej przedstawicieli niż piłka nożna mężczyzn; koszykówka najwięcej) i politycznej poprawności (kilka piłkarek > Zidane czy Ronaldinho, kilka koszykarek > Duranty) jaką można sobie wyobrazić. 

Idealnie pasuje do tematu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sewer napisał(a):

A ja mówię że zwierzęta umierają bo jeśli się rodzą to też umierają.

 

ja tam mogę nawet skonać :) nic nie mam przeciwko aby ktoś ma mówił że jego „pies umarł” ale oburzać się albo krytykować Bralczyka za stosowanie słowa „zdechł” do psa to popierdolony świat idiotów którzy też nazywają kobietą gościa który urodził się z kutasem. miałem dwa psy i one zdechły, tak jak chomik mojego kolegi z podstawówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sewer napisał(a):

A ja mówię że zwierzęta umierają bo jeśli się rodzą to też umierają.

Nie dlatego że zrównuje życie człowieka i zwierzęcia (chociaż część ludzi nie zasługuje na zrównanie ich ze zwierzętami bo są w mojej hierarchii dużo niżej od nich bo też tutaj są większe wymagania skoro już tak wyniośle mówimy o człowieczeństwie czyż nie?) tylko dlatego że nie uważam iż jesteśmy pępkiem świata który powinien zawłaszczyć sobie planetę, nie uważam że w perspektywie wszechświata mamy prawo do takiego myślenia - przynajmniej ja się nie nadymam i nie mam takich zapędów.

Szanuje każde życie, każde życie również zwierząt ma jakieś znaczenie i do każdego mam szacunek.W pewnym stopniu podziwiam jako cud stworzenia, patrzę na swojego psa i właśnie tak myślę że jest to niesamowite że natura go stworzyła.

Dla samego faktu że czuje do niego takie przywiązanie nie mam ochoty używać słownictwa typu zdechł, po prostu i prof. Bralczyk może mieć tutaj zdanie jakie uważa, co mnie to interesuje i szczerze osobiście nie szanuje go za bardzo ;)

Jako osoba raczej prawicowa to pewnie odosobniona opinia ale u mnie w rodzinie zawsze był duży szacunek do zwierząt, szczególnie mojego dziadka (do teraz nie zabije nawet muchy, serio) i może to przez to.

Ale bambizm.

Psów też nie odrobaczasz? Bo każdy robak to zwierzę. Czy tylko dla Ciebie prawdziwe zwierzęta to te ładne i futrzaste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wysnułeś wniosek że to bambizm i jedyne prawdziwe zwierzęta to te futrzaste? Stąd że mogę być przywiązany do swojego psa czy świnki morskiej czy jakiegokolwiek innego jeśli już przyczepiasz się do futerka to niektórzy uwielbiają rybki i co z tego? 

A co do bambizmu (co to w ogóle miało wspólnego z tym co napisałem wyżej?) to mam zupełnie inne podejście.

Natura to natura i szanuje jej prawa, jedno zwierzę zjada drugie żeby przeżyć, baran ma rogi i uderza w człowieka nie zawsze dlatego że jest agresywny tylko taka jest jego natura, lubi to robić, słoń jest rodzinny i tak dalej - ja to wszystko podziwiam i szanuje, szanuje właśnie w zwierzętach to najbardziej że żyją zgodnie ze swoją naturą - nie ma tu ideologii.

Tym dla Ciebie jest bambizm? Czy tym że mówię umiera a nie zdycha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesor Bralczyk powiedział jedynie jak brzmi poprawna forma i jak sam na codzien mowi: pies zdechł. Jest to zupelnie normalne, ze jezykoznawca będzie uzywal poprawnej formy. Powiedział prawdę. Nie wysmiewal nikogo, nie narzucal nikomu jak ma mowic, powiedzial jedynie jaka jest zasada w j.polskim i, że sam jej uzywa. Z tego co widze wiekszosc jezykoznawcow go poparlo, moze jedynie poza tymi pojebami od pani ministry, dla ktorych emocje są wazniejsze niz prawda i zasady.

Zaraz sie zlecialo na GW i innych gownach stado infantylnych rozemocjonowanych lewakow, glownie kobiet z tekstami typu: to Profesor zdechnie albo moj pies umarł co najwyzej, a profesor moze zdechnac. Albo wyciagaja mu ad personam, że Bralczyk jest mysliwym, dlatego nie szanuje zwierząt.

Co ma to do tego, ze ktos kochal swojego psa czy inne zwierzę? Wiekszosc ludzi kochala, nawet Ci co mowia zdechł. Po co ludzie mieszaja emocje do zasad pisowni? Co to ma do tego, że nie lubisz Bralczyka i go nie szanujesz (za co btw.?), to juz nie mozna obiektywnie powiedziec? Ciezko tu bedzie znalezc na forum wiekszego milosnika zwierzat ode mnie, mialem mase zwierzat w domu od dzieciaka, ale one zdechły i nie uważam, żeby takie stwierdzenie im uwłaczało. Skad w ogole pomysl, że nazywanie rzeczy po imieniu zgodnie z zasadami jezyka jest uwlaczajace dla zwierzat? Kazdy sobie niech mowi jak chce zreszta i nie narzucajmy innym, a tu juz widze zapedy lewactwa, ze uzywanie słow zdechł albo pani minister zamiast pani ministra to hejt i zakaża uzywania takich slow.

I ja rzygam juz tym wynoszeniem zwierzat ponad piedestal z jednoczesnym gardzeniem i nieszanowaniem ludzi. Co nie ma zlych zwierzat? Jak nie ma zlych zwierzat to nie ma tez zlych ludzi. Takie robienie ze zwierzat swoich bozkow. Co ludzkie niech zostanie ludzkie, bo ludziom juz tak odpierdala, że siebie za grosz nie szanują, a w sprawie zwierząt to zesrają się w sprawie nawet nieistotnej. Kon pociagowy albo byk nie moze jakiejs pracy zrobic po kilka h, ktora czesto dla niego jest przyjemnoscia albo jest neutralna, bo to zwierzeta stworzone do pracy, bo sie aktywisci zesraja. A czlowiek moze zapierdalac na magazynie 12h w nocy albo dach klasc w sloncu 10h, no ale jak niektorzy nie przepracowali naprawdę ciezko dnia w pracy w zyciu, cale zycie nie szanowali ludzi, a w domu maja 2 bulldozki francuskie to wiadomix jaka spierdolina umyslowa sie tam kryje. 

juz naprawde jestesmy tak delikatni, ze komus przeszkadza slowo zdechł? imo to jest infantylizm i bambizm tak jak to nazwal Rappar

 

"Prof. Jerzy Bralczyk wywołał burzę wśród miłośników zwierząt, organizacji prozwierzęcych, a nawet lekarzy weterynarii. "Nigdy nie poczuje pan tego, co ja" — pisze w poruszającym poście na Facebooku dr Wojciech Borawski. I choć w rozmowie z Onetem prof. Bralczyk przeprosił wszystkich oburzonych jego wypowiedzią, nie zamierza zmienić zdania. — Wciąż jednak "umarł pies" czy "umarł kot" wydają mi się nie na miejscu — dodał znany językoznawca. Co o aferze mówi lekarz weterynarii?"

I znowu jakis rozemocjnowany, zniewiescialy weterynarz, " nie przeżył pan tego co ja", co to ma do rzeczy? Ty za to weterynaryjna pizdo nie widziales rozkladajacych się trupow. Dalej i co z tego? przeciez to jest pojebane Bralczyk musial przeprosic, bo by go pewnie totalnie zcancelowali, ale chociaz dalej utrzymuje swoje zdanie, tak jak powinien.

Ze ludzie jeszcze bronia takiej nagonki, to jest jak dyktatura. Zaraz go naprawde zcanceluja za to, ze powiedział zdechł...

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie bronie żadnej nagonki ani jej nie wywołuje, tylko odpisałem na post @Koelner że ja używam słowa umarły a to Ty teraz kierujesz się emocjami zupełnie niepotrzebnie.Dla mnie każdy może sobie mówić jak chce, językowo poprawna forma to zdechł i ok, nikomu nie zamierzam nic narzucać ani mi to jakoś specjalnie nie wadzi, nie ma to wpływu na moje życie.Pytanie gdzie nagonka z mojej strony? Może chodzi Ci o nagonkę w mediach, co mam z tym wspólnego? To raz.

Dwa, to że nie szanuje profesora nie ma nic wspólnego oczywiście a za co nie szanuje? Za to że z Bralczykiem nie można przeprowadzić normalnej rozmowy, nie umie oddzielić wywiadu, rozmowy od ciągłego poprawiania rozmówcy na bieżąco - nie szanuje tego, za poglądy polityczne też srednio szanuje ale z tym tematem nie ma to nic wspólnego.

Trzy, co ma wspólnego robienie bożka ze zwierzęcia a nazewnictwo umarł czy zdechł, co to ma wspólnego bo mój mózg tego nie ogarnia, na prawdę.Rozwinąłes się bardzo ale to raczej nie do mnie bo ja nie robie ze zwierząt ludzi tylko po prostu szanuje.

Poza tym wspomniałeś o złych zwierzętach to nie jestem pewny czy użyłbym takiego sformułowania, człowiek ma rozum, moralność a zwierzęta nie to zasadnicza różnica bo jeśli mamy w takich kategoriach rozpatrywać temat to Ty uczłowieczasz zwierzęta.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2024 o 22:05, agresywnychomik napisał(a):

Dla fanów, odgądniecie to podziękujecie ;)

 

piękne, 1 mecz 20 odcinków, nie pamiętam czy odcinki były codziennie czy co tydzień, ale ile czasu się można było za dzieciaka ekscytować, teraz człowiek może zbinge'ować serial w parę dni i koniec. Ech te streamingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, P_M napisał(a):

piękne, 1 mecz 20 odcinków, nie pamiętam czy odcinki były codziennie czy co tydzień, ale ile czasu się można było za dzieciaka ekscytować, teraz człowiek może zbinge'ować serial w parę dni i koniec. Ech te streamingi.

Ogolnie rewela, streszczyli mi ostatnie 4.5 smieciowe sezony walking dead! Plus smieciowy sezon scofielda i caly breaking bad ktorego mi sie nigdy nie chcialo nawet zaczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

W tym roku był niezły zestaw - Ich Troje, typek z The Kelly Family i Paktofonika. :)

 

na netflixie jest dokument o rapie, który może niektórym pewne przemiany wyjaśnić. a jak ktoś lubi te tematy to dokument o Molescie lepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.