Skocz do zawartości

Warszawa dla 19latka


memento1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie - wlasnie mam (tzn tesciu) kuzyna ktory odwiedza dom rodzinny w warszawie (loko na mokotowie - przy stacji raclawicka).

co mozna mu zaproponowac jako rozywke? co mu polecic? w sumie to mozna to zebrac w trzy glowne obszary:

a) imprezownie dla ludzi w tym wieku (chlopak raczej otwarty na uroki zycia noca a moje polecenia miejscowek z 2007-2010 to raczej nieaktualne znajac life-cycle takich miejsc)

b) restauracje/puby

c) miejsca warte pokazania w Warszawie -> muzea, punkty widokowe, cokolwiek nowego (albo i stareg0) wartego zobaczenia (pierwsza wizyta, przyjechal prosto z Berlina)

czasu w miare sporo bo do 21szego sierpnia, uzywa transportu miejskiego wspartego uberem : )

 

dzieki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, memento1984 napisał:

Witam,

jak w temacie - wlasnie mam (tzn tesciu) kuzyna ktory odwiedza dom rodzinny w warszawie (loko na mokotowie - przy stacji raclawicka).

co mozna mu zaproponowac jako rozywke? co mu polecic? w sumie to mozna to zebrac w trzy glowne obszary:

a) imprezownie dla ludzi w tym wieku (chlopak raczej otwarty na uroki zycia noca a moje polecenia miejscowek z 2007-2010 to raczej nieaktualne znajac life-cycle takich miejsc)

b) restauracje/puby

c) miejsca warte pokazania w Warszawie -> muzea, punkty widokowe, cokolwiek nowego (albo i stareg0) wartego zobaczenia (pierwsza wizyta, przyjechal prosto z Berlina)

czasu w miare sporo bo do 21szego sierpnia, uzywa transportu miejskiego wspartego uberem : )

 

dzieki!

 

a) ja już raczej pierdziel poza tematem, ale jak w lato to zawsze nad Wisłą się dużo dzieje

40 minut temu, LAF napisał:

Podbno Wesele jest fajne, ale tam nie byłem 

ostatnio jak byłem w lokalu obok to kolejka do tego Wesela to było luźno 50+ osób na zewnątrz - i cały czas się utrzymywała, więc coś może być na rzeczy

b) obok Metra Racławicka jest dobry a'la berliński kebab Kura Warzyw - mocno hipsterski, ale młodzież to lubi (no i zawsze śmiesznie proponować komuś z Berlina knajpę copy-paste z Berlina xD)

c) Poza zupełnymi klasykami w stylu Stare Miasto czy Łazienki to Muzeum Powstania, Centrum Nauki Kopernik, Saska Kępa ( ❤️ ), Ogród Saski (mały a ładny i blisko stamtąd do wszelkiej maści imprezowni na NŚ

 

zresztą w sumie jak kolo ma 19 lat to może zrobić risercz w necie, znaleźć to co mu najbardziej odpowiada i sobie odpowiednio rozplanować :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

zresztą w sumie jak kolo ma 19 lat to może zrobić risercz w necie, znaleźć to co mu najbardziej odpowiada i sobie odpowiednio rozplanować :P 

z tym internetowym riserczem gdzie za $ sie mozesz "spozycjonowac" to mi wyszlo na mapach google "the view" najlepszy klub w warszawie -> wchodze a tam fajne widoki i demo 35-50yo

wiec wiesz, wole zapytac -> wlasnie takie miejscowki, szczegolnie na lato wlasnie nad wisla np w tych sezonalnych barach to "je to!"

*on nie jest z Berlina (mama jest i ma 50+ wiec tego, wskazowki zakladam moglybyc rozne, jak ja nawet lubie) wiec pewnie ten bar moze byc bardziej jak OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Pałac w Wilanowie też warto, nawet lepiej niż w łazienkach 

 

Park w Wilanowie jest spoko, z tym że ma jeden zajebisty minus

jest totalnie na uboczu od wszelkich innych 'atrakcji' a dojazd tam jest mocno problematyczny - szczególnie że teraz coś tam robią na tej Czerniakowskiej

nawet do metra, mimo że 'wg linijki' jest blisko, to jest marny dojazd

 

no chyba że chce zobaczyć przy okazji jeden z większych trollingów budowlanych w Wawie (Świątynia Opatrzności Bożej w Miasteczku Wilanów xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

Park w Wilanowie jest spoko, z tym że ma jeden zajebisty minus

jest totalnie na uboczu od wszelkich innych 'atrakcji' a dojazd tam jest mocno problematyczny - szczególnie że teraz coś tam robią na tej Czerniakowskiej

nawet do metra, mimo że 'wg linijki' jest blisko, to jest marny dojazd

 

no chyba że chce zobaczyć przy okazji jeden z większych trollingów budowlanych w Wawie (Świątynia Opatrzności Bożej w Miasteczku Wilanów xD)

100% zgody 

3 minuty temu, josephnba napisał:

Najlepszym miejscem aktualnie wydają się bulwary, lokali tam od diabła, potańczyć jest gdzie, ludzi w wieku docelowym mnóstwo 

co to sa bulwary?

np jak sie dostac (dla kogos wlasnie z zagranicy) nad te bary nad Wisla? ja to zawsze w tych chaszczach przez Spojnie wchodzilem - ale jest jakos bardziej cywilizowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

tamta część Woli to teraz drugi Mordor - więc nawet jak są lokale to raczej nastawione na 'korporacyjniaków' z okolicznych biur, imho słaby target dla 19latka

to gdzie sie te kluby z Chlodnej przeniosly? : ]

jest np jakies miejsce gdzie psy-trance graja czy to tylko visiting specjal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, memento1984 napisał:

czyli tak pi razy oko wysiasc na stacji przy moscie gdanskim (w sumie zoliborz, sie zna miejscowke hehe)

Paaaanie teraz druga linia jest :P

najbliżej to tam stacja 'centrum nauki Kopernik', linia 1 i 2 'styka' się na Świętokrzyskiej -> ale równie dobrze może wyjść na tej Świętokrzyskiej i 15 min z buta przejść mijając jakieś 100 potencjalnych knajp :P 

1 minutę temu, LAF napisał:

Ogólnie tam obok stadionu jest taki park ( nie pamietam jak się nazywa ). Nie warto tam iść. 

Park Skaryszewski - bardzo fajny park, jeśli ktoś woli 'dziką przyrodę' zamiast fontann itp 

1 minutę temu, memento1984 napisał:

to gdzie sie te kluby z Chlodnej przeniosly? : ]

jest np jakies miejsce gdzie psy-trance graja czy to tylko visiting specjal?

tia, żebym jeszcze wiedział co to jest psy-trance xD

5 minut temu, memento1984 napisał:

czyli tak pi razy oko wysiasc na stacji przy moscie gdanskim (w sumie zoliborz, sie zna miejscowke hehe)

a sam Żoliborz też zawsze na propsie ofc - tam ta część plażowa przy Wiśle też super, tylko to już bardziej kameralne i pewnie nie podejdzie 19latkowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.