Skocz do zawartości

IIHF World Championship 2022 - mistrzostwa świata elity


kcp78

Rekomendowane odpowiedzi

transmisje w tvp sport. faworyci, jak zawsze: szwecja, finlandia, kanada. sporo namieszac moze us. roster no name'ow, ale wiadomo, hokejowe tradycje sa. ciekawe jak zaprezentuja sie slowacy, ktorzy tak ladnie pokazali sie na io. go suomi!...

edit: wszystkie mecze dostępne online w tym miejscu: https://www.youtube.com/channel/UCtmgna7qB0oQF2oOcVgndbw

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa fazy grupowej już za nami i raczej zaskoczeń jak chodzi o siłę zespołów nie ma. Oczywiście faza pucharowa rządzi się swoimi prawami, ale ogromnym zaskoczeniem będzie jak nie wygra ktoś z trójki: Finlandia, Szwecja, Kanada. Nawet takie podium jest bardzo prawdopodobne, chyba że jeszcze Czesi po przyjeździe Pastrnaka wskoczą poziom wyżej. Dzisiaj, już ze swoim gwiazdorem w składzie ładnie pograli przeciwko Łotyszom, ale tę wpadkę z Austrią to ludzie będą długo pamiętać :)

Oby Słowacy z Duńczykami wygrali (szkoda porażki z Niemcami, bo byli lepsi). Zawsze fajnie będzie jeszcze jeden mecz dłużej, w fazie pucharowej zobaczyć młodego Slafko czy Nemeca (btw, u Czechów gra też fajny obrońca, David Jiricek, tak jakby ktoś się interesował pod kątem czołówki tegorocznego draftu) :)

Szwajcarów ocenię po meczu z Kanadą. Ale szkoda, że Josi chyba nie przyjedzie, przynajmniej nie widziałem żadnego info. 

Aa, jako fana Islanders, cieszy mnie postawa Kieffera Bellowsa w barwach Jankesów :D

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem zadnego spotkania z udzialem austriakow na tych mistrzostwach, ale po samych wynikach wnosze, ze obecnosc 2 ekip (klagenfurt, salzburg) w rozgrywkach champions leage 'zrobilo' mega robote! toz oni w minionych latach walczyli do ostatnich spotkan o utrzymanie, a tutaj potrafia sie postawic!...

super, ze przyjechal granlund! no i miro heiskanen lada moment dolaczy do suomi. grajki z topowa technika zawsze mocno uatrakcyjniaja spotkania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Braveheart22 napisał:

Aa, jako fana Islanders, cieszy mnie postawa Kieffera Bellowsa w barwach Jankesów :D

Tak jak mnie, jako fana Sabres cieszy możliwość gry i trenowania razem Dahlina i Asplunda. No i postawa ich, zwłaszcza tego ostatniego, który ładnie strzela (4 gole, a Dahlin 1G, 3A póki co). No, a skoro o Szablach mowa, to Cozens hat-tricka ustrzelil przeciwko Kazachom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to mamy fazę pucharową. Nie obyło się bez niespodzianek (sui vs usa), choć, czy aby na pewno?! Stare prawidło mówi, że na turniejach mistrzowskich każda drużyna ma gorszy dzień, a Szwajcaria w fazie grupowej rozbiła wszystkich! Zatem...jeśli ktoś chciał obstawić w tych ćwierćfinałach jakiś upset, to właśnie w tej parze! Gładkie 3-0, i helweci pojechali na ryby. W najbardziej zaciętej parze, Szwedzi, prowadząc po dwóch tercjach trzema bramkami...przegrali po dogrywce z Kanadą. Wybitnie frajerska porażka!; w podobnym 'stylu' przegrały niegdyś fińskie lwy w szalonym meczu przeciw Szwecji (5-6). W pozostałych parach, zwycięstwa faworytów. Finowie pokonali Słowację, a Czesi, Niemców. W półfinałach Kanada zagra z Czechami, a Suomi z USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo gry, fizyczność, bramki, emocje, dramaturgia w końcówce. Świetny finał. Aż człowiek nie chciał, żeby to się kończyło. 

Barzal show nie wystarczyło. Suomi ze złotem. Jukka Jalonen król! :)

MVP turnieju Olkinuora.

Brawo też dla Czechów za pierwszy medal od 2012 roku. Pięknie rozstrzelali Amerykanów w 3 tercji. Btw, zastanawiające jest to, dlaczego tak dobry zawodnik jak Cervenka nigdy w NHL nie zagrał. 

Podsumowując, sam turniej okazał się znacznie ciekawszy niż to przewidywałem w połowie fazy grupowej. W sumie dzięki Kanadzie, która zaskakująco przegrała aż dwa spotkania grupowe i mocno zamieszała drabinką turniejową. Ale też widać było dobrą postawę wielu zespołów po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał w nhl. Pół sezonu, i to przyzwoicie. 

Godzinę temu, Braveheart22 napisał:

Tempo gry, fizyczność, bramki, emocje, dramaturgia w końcówce. Świetny finał. Aż człowiek nie chciał, żeby to się kończyło. 

Barzal show nie wystarczyło. Suomi ze złotem. Jukka Jalonen król! :)

MVP turnieju Olkinuora.

Brawo też dla Czechów za pierwszy medal od 2012 roku. Pięknie rozstrzelali Amerykanów w 3 tercji. Btw, zastanawiające jest to, dlaczego tak dobry zawodnik jak Cervenka nigdy w NHL nie zagrał. 

 

Cervenka grał w nhl, i to przyzwoicie. Najwyraźniej nie zweryfikował ligi pozytywnie (bo liga, jak najbardziej, jego umiejętności zweryfikowała in plus) 😀! Myślę sobie, że jeśli nie masz potencjału na pierwszy atak, innymi słowy, jeśli w nhl mógł byś być jeno b. solidnym średniakiem, to może lepiej pograć w Europie za nieco mniejsze (?) pieniądze, nie przemęczając się przy tym szczególnie?! U Finów, przez lata, na każdych praktycznie mistrzostwach, mocnym kandydatem do 6-ki turnieju był Nummelin, który w nhl zaliczał epizody, a ogórkiem bynajmniej nie był... 

Olkinuora to niepotrzebnie podpisał umowę z EHC Biel, bo po tym, co wyczyniali na tym turnieju Merzlikins (zawsze uważałem go za wafla. Jest tragiczny!) i Vejmelka, to ja nie mam wątpliwości, że Juho jest od nich zwyczajnie lepszy! Ale może facet po prostu nie chce grać za oceanem... 

Te mistrzostwa to przede wszystkim tryumf fińskiej myśli szkoleniowej. Jukka to, bodaj (nie chce mi się sprawdzać) najbardziej utytułowany selekcjoner w hokeju w XXI w., a Czechów prowadził na tym turnieju inny Jalonen, i też 'krążek' wpadł do gabloty 😁... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kcp78 napisał:

Cervenka grał w nhl, i to przyzwoicie. Najwyraźniej nie zweryfikował ligi pozytywnie (bo liga, jak najbardziej, jego umiejętności zweryfikowała in plus) 😀!

Dzięki. Umknęło mi najwidoczniej, a teraz widzę, że to był ten skrócony przez lockout sezon 12/13.

21 godzin temu, kcp78 napisał:

Te mistrzostwa to przede wszystkim tryumf fińskiej myśli szkoleniowej. Jukka to, bodaj (nie chce mi się sprawdzać) najbardziej utytułowany selekcjoner w hokeju w XXI w.

Raczej tak. Tak na szybko jak patrzę to i tytułów najwięcej i medali ogólnie chyba też. Było kilku selekcjonerów, co robili w XXI w. 2x złoto MŚ (Augusta, Ruzicka, Bykov, Gronborg), a tylko jeden oprócz Jalonena zrobił złoto IO i MŚ w jednym roku (Bengt-Ake Gustafsson w 2006).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.