Skocz do zawartości

[beGM Play-off '22 West 1st Round] #4 MAVERICKS (51-31) - #5 CLIPPERS (47-35)


ozzy110

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie :)

11 godzin temu, karpik napisał:

Zdecydowanie lepszy to raczej nadużycie, bo Garland też jest minusowym obrońcą na co dzień, a tu mu się szykuje seria, gdzie będzie w dużej mierze ciągnąć atak samemu, bo jego sidekicki trafiają na koszmarne dla siebie matchupy, także Garland będzie musiał dać od siebie jeszcze więcej w ataku, co spowoduje, że będzie miał mniej sił na obronę.

Oj nie, nie, żadne nadużycie. Garlandowi zdecydowanie bliżej do bycia neutralnym w obronie niż do dna ligowego. Na pewno żadną dziurą nie jest w def. 

Btw, rl Cavs z Garlandem na boisku, nawet bez Mobleya i Allena potrafili robić dobrą obronę (to tak w odpowiedzi też do CM). 

I nie powiecie mi, że w rl miał jakieś super ofensywne wsparcie od kolegów. Tam sporą część sezonu to w ogóle drugiego legit ballhandlera nie było. Potem LeVert, który przyszedł niestety zawodził. U mnie ma zdecydowanie lepsze wsparcie pod tym względem. 

12 godzin temu, karpik napisał:

No można na nim ukryć większość graczy z pozycji 2-5, ale jeśli masz pomysł, żeby ukrywać na nim Garlanda, lżejszego na oko o 15 kg i niższego o głowę, to szczerze wątpię, żeby wyszło z tego coś dobrego. Nie widziałem, żeby Porter w tym sezonie był broniony przez PG, a także nie widziałem, żeby Garland bronił PFa. Porter poza jumperkiem, potrafi ściąć pod kosz, zagrać prostego post upa, stawia świetne zasłony, dobrze zbiera i podaje. Także ja nie muszę tu po chamsku rzucać piłki do Otto vs Garland na zwykłe ISO i liczyć na jego scoring, ale Porter mając wokół siebie 4 bardzo utalentowanych graczy (Trae, Jrue, Bojan i AD), może właśnie świetnie czerpać z talentu wokół niego i punktować "z flow ofensywy" korzystając z podań Trae czy Jrue, a mając na plecach Garlanda, nie będzie miał problemu z utrzymaniem pozycji na post up czy też przepchnięcia go i zebrania piłki w ataku. Porter to nie jest Mo Harkless, tylko inteligentnie grający weteran, który wie w jaki sposób jest w stanie pomóc drużynie mając w ataku mismatch.

Przecież nawet w serii z Denver Forbes sporo grał na niego w def, Hyland też się przewijał czy nawet Morris, tak z tej jednej serii playoffs. I jakoś nie było widać, żeby za dużo czerpał z talentu zgromadzonego wokół niego i punktował "z flow ofensywy". 

Btw, Otto to chyba nawet w Wizards nie był tak dobry jak w tym krótkim opisie, który przedstawiłeś, o tym co potrafi ;)

12 godzin temu, karpik napisał:

No możesz korzystać z Winslow, tylko to co on Ci da w obronie, odda z nawiązką w ataku :)

Hello Poku! ;)

a o Winslowie coś tam trzeba będzie napisać w opisie. Może rzutu nie ma, ale jakieś tam zalety, które można wykorzystać ma. 

11 godzin temu, ignazz napisał:

@Braveheart22

http://www.espn.com/nba/statistics/rpm/_/sort/DRPM/position/1

nie każdy oglądał wszystko ale moim zdaniem Darius poprawił obronę - nie widzę mimo linku aby był lepszy niż Dejounte ale imo zrobił to czego nie zrobił Trae. 

Ogólnie te dane są denne ale coś tam pokazują. 
 

zdrowia. 

Tak, tak. Ja już pisałem w trakcie sezonu, że ma pewne ograniczenia, ale wykazuje też fajne cechy. Robi postępy. Też widać, że najczęściej wkłada wysiłek w grę po defensywnej stronie, co jest naprawdę fajne. 

Cieszy, że nie idzie w stronę Trae czy Moranta w tym aspekcie. 

A takimi statystykami jak ta z espn to nawet sobie głowy nie zawracam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPIS!!!

Mój debiut. Drużyna po kilku latach niebytu odbiła się od ligowego dna i wychodzi na prostą. Progres aż o 33W i bezpośredni awans do playoffs to duży sukces. Zespół wyraźnie głodny gry i na fali wznoszącej. Przeciwnik oczywiście wymagający, ale mający pewne problemy, więc jeszcze szansa zagrać bardzo fajną serię i zebrać cenne doświadczenie. Ruszamy!

Rotacja:

S5 (niezmiennie od początku sezonu):
Garland-Cade-Wiggins-PJW-Vucević
Ławka:
KPJ-Huerter/Fournier-Winslow-Dedmon/Goga + w obwodzie jeszcze Green oraz JRE

*Generalnie 9-osobowa podstawowa rotacja, w trakcie meczu mogą pojawiać się korekty(Huerter/Fournier oraz Dedmon/Goga), reakcja na wydarzenia boiskowe, aktualne potrzeby zespołu. 
*Huerter przed Fournierem w rotacji. Daje lepszy def, jednak jakby pojawiły się problemy rzutowe to Fournier jako zadaniowiec może wskoczyć. Btw, on jest wyraźnie tym 10 graczem w razie rozszerzenia podstawowej rotacji o jednego gracza. 
*Dedmon/Goga - tutaj w razie potrzeb. Jeśli będzie potrzeba twardszej gry, mocniejszego powalczenia na desce, większego doświadczenia to Dedmon. Goga dobrze odnajduje się w ruchu piłki, nie wstrzymuje jej, zaczął spoko punktować, całkiem fajny shot blocker i mobilniejszy na pewno niż Vuc czy Dedmon. 
*Javonte Green wypada z głównej rotacji na PO. Wiadomo z czego on żyje w RS. Bieganie do kontry, kończenie z góry, poza tym w ataku nic nie umie. W PO jednak ta gra się trochę zmienia i ciężko go jakkolwiek wykorzystać w HCO. Może wchodzić na boisko zadaniowo w jakiś konkretnych momentach, na konkretne posiadania.

Matchupy i defensywa:

*Wariant 1/Wariant 2
Garland->Otto/Jrue
Cade->Jrue/Bojan
Wiggins->Trae/Trae
PJW->Bojan/Otto
Vucević->Davis/Davis

Pokazuję tutaj dwa warianty obrony dla s5, z tego względu, że ciężko jednak na każdej pozycji założyć takie same pary przez cały czas.

Wbrew temu co karpik pisał mogę stwierdzić, że patrząc pod kątem krycia Trae-Garland to zdecydowanie gorszy matchup czeka Younga niż Garlanda. Jak już wczoraj pisałem, w serii Dubs-Nuggets obok Otto sporo biegał choćby Forbes (obrońca pewnie poziomu Trae), sporo też Hyland, zdarzało się również, że Monte i jakoś Porter nie wykorzystywał tego. Zatem nie będzie problemu jak Garland pogra też na Otto. Dallas takiego komfortu nie mają. Powtórzę jeszcze dla tych, którzy uważali, że Garland jest mocno minusowym obrońcą to co pisałem wczoraj. Rl Cavs z nim, nawet bez Allena i Mobleya robili dobrą obronę. 

Głównym obrońcą lidera rywali jest Wiggins. Na ławce są jeszcze Winslow czy KPJ (czy nawet Green jak zajdzie potrzeba na jakieś posiadanie, w rl dobrze bronił Trae). Imho całkiem miły zestaw, żeby uprzykrzyć mu życie. 

Krótko o wariantach. Pierwszy wariant to bardziej skupienie się na ballhandlerach, również lekkie odciążenie Garlanda (jak pisałem, nie wierzę, że Otto zrobi mu tu krzywdę jak jej nikomu nie robił w serii z Nuggets w rl). Drugi wariant zakłada lepsze możliwości udzielania pomocy ze skrzydeł. 

Co tu dużo mówić. Atak przeciwników będzie na pewno w dużej mierze oparty na mocnych pickach Trae z AD, czyli świetnego kreatora ze świetnym finisherem. Vucek naturalnie nie wychodzi za wysoko, bo jest za wolny i będzie to karane albo szybkim passem za plecy praktycznie na pusty kosz albo missmatchem na obwodzie, a tego staramy się unikać jak ognia, choć pewnie zdarzą się takie sytuacje. Zestaw obrońców na Trae uważam za dobry, każdy z tych graczy jest szybki na nogach, ma zdecydowaną przewagę size'u, długości, atletyzmu i siły, więc jestem w stanie fajnie utrudnić mu grę (ofc nie zabije go jak rl Heat, bo nie mam Adebayo, ale w ramach ciekawostki myślę warto podać, że Trae był 1-3 vs Bulls w tym sezonie i poza jednym meczem miał mega problemy ze skutecznością, no i w żadnym z tych meczów nie zagrali, ani Lonzo, ani Caruso, więc nie powinno być tragedii z moim personelem). Będzie trzeba sporo pomagać, zacieśniać obronę. Przy takim kreatorze jak Trae możemy się spodziewać fajnego rozrzucania piłki, dlatego będzie trzeba rotować, być bardzo ruchliwym. Picków granych przez Jrue jakoś bardzo się nie boję. Rl Bucks słabo w tym względzie wyglądają. Zatem możemy z tym żyć. 

Można się też spodziewać piłek w post do Davisa i jego indywidualnym akcji od mid range do kosza. Jednak w tym roku ma znacznie utrudnione zadanie w tym względzie. Jumperek nie siedzi. On potrafił się męczyć w tym sezonie z graczami typu Adams, Valanciunas, Jokić, Len, więc i z inteligentnym Vuckiem, który ma size, jest silny, potrafi się dobrze ustawić, może się w takich akcjach pomęczyć. Na zbiórce AD też będzie miał ciężką przeprawę, a i masa obowiązków w defensywie go czeka. To świetny gracz, ale i zdrowie kruche było w tym roku, i forma jednak nie najwyższa. 

Ofensywa:

Zacznę od tego, że imho karpik sobie trochę strzelił w kolano rzucając Trae na Garlanda i pisząc, że robi tak, bo woli go broniącego on-ball niż off-ball i zestawiając 1 do 1 mecz z rl. Przecież Garland akurat świetnie czuje się również w grze off-ball w ataku, co było widać, kiedy mógł więcej tak pograć obok Rubio w rl Cavs. Tu nie ma mowy o monopolizowaniu gry na piłce jak ma to się w przypadku Trae. Piszę o tym od dawna, co cec***e mój zespół. Fajny ball movement, dużo ruchu bez piłki. Ja w przeciwieństwie do rl Cavs mam kim odciążyć Garlanda w grze na piłce i wykorzystać jeszcze mocniej jego off-ballowe zalety (i eksponować wady Trae). Trae będzie musiał go bronić zarówno na piłce, jak i biegać za nim po zasłonach, zamęczy się szybko i będzie się gubił. 

Jrue jest kapitalnym obrońcą i to na pewno ciężki matchup dla rookie Cade'a. Nie będę ukrywał, że będziemy się starali atakować Trae, szukać missmatchy (tu dwujkowe kombinacje Cade'a z Garlandem, zasłony mogą być skuteczne, tym bardziej jak Trae kryje tego drigiego). Trae lądujący w takich sytuacjach na Cunninghamie to może być mega problem dla Mavs.

*LAF prosił o jakiś opis Cunninghama, dlatego specjalnie dla niego kilka zdań (karpik, sorki za taką prywatę). W skrócie mega utalentowany two-way zawodnik, all-arounder, bardzo inteligentny gracz, który potrafi jak to mówią, prowadzić grę we własnym tempie i szybko czyta i potrafi wykorzystywać przewagi, prawdziwy lider na boisku. Miał trudny początek, ale też trzeba brać poprawkę, że stracił camp przedsezonowy, a sami Pistons wyglądali jako zespół fatalnie. Sporo pracy jeszcze przed nim (m.in. wykończenie, zasięg rzutowy, ale bdb ft, dobry półdystans pokazują, że umie rzucać), ale są dni, gdy pokazuje rzeczy, które widać u niewielu zawodników. Typ gracza, u którego % wszystkiego nie powiedzą. No i też patrząc jak Garland wyglądał obok Rubio no to świetnie się zapowiada ten mój duet. 

Aa, warto podkreślić, że zawsze jeden z dwójki Garland/Cade jest na boisku. 

Na pewno sporo gry po zasłonach, sporo picków w moim zespole i spory ruch piłki, co będzie mocno męczące dla rywali i z pewnością pozwoli dochodzić do dobrych sytuacji rzutowych. Mam świetny zestaw kreatorów. Mam efektywnych cutterów. Vucević nie będzie łatwym matchupem dla Dallas. Stawia bdb zasłony, rozciąga grę, może dostać piłkę w post. Ma dobry passing, na czym moi ruchliwi gracze na obwodzie czy efektywni pod koszem powinni mocno korzystać. Davis jest świetnym obrońcą, potrafi wyjść na obwód i też świetnie rotuje jak karpik pisał, ale przy stylu gry i umiejętnościach moich graczy będzie miał ciężkie zadanie. 

Btw, warto też mieć na uwadze, że Vucević to u nas dwukrotny finalista, bardzo doświadczony gracz, organy na tym najwyższym poziomie, takie coś też procentuje. 

Kilka słów o Winslowie, którego zamierzam wykorzystać w tej serii, a co do którego mogą się pojawiać uwagi po ofensywnej stronie parkietu. Oczywiście boli, że nie ma rzutu, ale sposobem gry będę starał się to trochę przykryć. Zaletą Winslowa (w przeciwieństwie do takich graczy bez rzutu jak chociażby mój Javonte) jest to, że potrafi grać na koźle i ma niezły passing. Zatem nawet bez tego rzutu mogę z niego w pewnym stopniu mieć pożytek w ataku. Idąc przykładem rl Blazers, gdzie świetnie się wkomponował w ten zespół. Szczególnie widoczne było jak korzystał na współpracy z inteligentnym Nurkiem (u mnie też ma z kim współpracować). Staram się, by nie stał za długo w rogu, gdzie będzie kompletnie odpuszczany, ma być jak najwięcej w ruchu. Operować blisko kosza, gdzie może liczyć na podanie np. z post od Vucka czy dobrze podających obwodowych Może stawiać zasłony, niekiedy może jako ballhandler zagrać szybki, prosty pick czy sam dostać piłkę na high post i poszukać podaniem bigmana, czy niżej ścinających do kosza kolegów, co robił w barwach rl Blazers. Winslow to też dobra zbiórka w ataku. No i jednak już doświadczony zawodnik. Uważam, że summa summarum (patrząc atak-obrona) będzie przydatnym graczem w tej serii. 


Wiggins bdb trójka w tym sezonie, bardzo dobra skuteczność w grze do kosza, fajnie funkcjonuje w systemie rl Dubs, tu za dużo pisać nie trzeba. Zalety PJW też dobrze znane. KPJ bardzo atletyczny, utalentowany combo guard, a nawet wing, scorer, playmaker. Ważna postać z ławki (Jrue pewnie dalej ma w pamięci jak ten młodziak mu 50pkt wrzucał, ale to tak już pół żartem pół serio, bo wiadomo, że historia beGM idzie własnym szlakiem). Huerter i Fournier ze swoim rzutem poprawiają spacing, jednocześnie nie są kołkami, gdy trzeba zagrać na koźle, co jest ważne. Huerter miał problemy rzutowe w 1 rundzie vs rl Heat. Ale to też inny przeciwnik. Goga i Dedmon już wcześniej pisałem. 

Podsumowanie:

Mavs mają HCA w tej serii i najlepszego gracza. Star power u nich większy, choć jednak ten AD ze swoimi problemami w tym roku na pewno będzie gorzej postrzegany. I tak dobrze dla karpika, że tu gra hehe. Na pewno mocną bronią będą picki grane  przez duet Trae-AD, postawa Jrue w defensywie. U mnie jednak mniej doświadczenia u ważnych graczy, no i ten brak obecności w PO trochę boli (szczególnie szkoda tych rl Cavs, którzy gdyby nie kontuzje to byli po prostu pewniakiem do bezpośredniego awansu i wtedy argumentów byłoby jeszcze więcej). 

Chciałbym podkreślić też jak wyglądał RS obu zespołów. Mavs spore przemeblowanie w składzie, co miało wpływ na rotację, kłopoty też z urazami. Z drugiej strony Clippers, czyli oaza spokoju w warunkach transferowych beGM, bardzo szeroki zespół. Jak ktoś ma być bardziej świeży i zgrany na te playoffy to na pewno będzie to mój zespół, a to również może się jakoś odcisnąć na tej serii. Uważam też, że Trae, który jest bardzo słabym obrońcą, zdecydowanie najgorszym w całej serii, czeka naprawdę ciężka seria po defensywnej stronie i ze swoim utalentowanym zespołem będę w stanie to wykorzystywać i go atakować. Generalnie patrząc na cały zespół uważam, że to nie będzie łatwa seria dla Mavs, talentu i pomysłu moim nie brakuje. Clippers łatwo się nie poddadzą. 

Reasumując, jestem zdania, że to byłaby bardzo ciekawa seria dla kibiców. Oba zespoły naprawdę utalentowane, z dużymi atutami w HCO. A Clippers, by się łatwo nie poddali. Clippers są na fali! 

Zróbmy tu 7-meczowkę, dajmy show kibicom i telewizji, a na koniec niech wygra po prostu wg Was lepszy.

Btw, derby LA w 2 rundzie to by dopiero była historia ;)

Pozdro i życzę powodzenia każdemu uczestnikowi playoffs w głosowaniu!

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LAF napisał:

Najtrudniejsza do wytypowania seria dla mnie. Waham się pomiędzy 4-3 dla Dallas a 4-3 dla Clippers. Trea się obsrał w PO a młody gniewny Cade może dużo namieszać. 

Ale w play-in w bezpośrednim pojedynku z Garlandem zagrał zajebiście, a przeciwnik to tez była uchodząca za (bardzo) dobrą defensywa.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 22:07, kuba2419 napisał:

(4) Dallas Mavericks – (5) Los Angeles Clippers Głos: 4-0

What?!

Np. Słabsi ode mnie Thunder urywają 2 mecze najlepszym na zachodzie Lakers, a ja dostaję sweepa od Mavs? :)

Mam nadzieję, że to tylko pomyłka, bo jeśli nie to taki głos byłby niezłym splunięciem w twarz mojej drużyny :P

Wiadomo jaki mamy system finansowy, tutaj każdy win jest na wagę złota. Dlatego warto się postarać, zrobić opis, dać argumenty, pokazać jakiś pomysł na serię. Postawić się nawet z pozycji underdoga i myślę, że tak też uczyniłem. Nie mam pretensji do głosujących na Dallas, ale jakiś szacunek się należy. Taki głos jest nie do przyjęcia! 

3 godziny temu, LONGER01 napisał:

Była kiedykolwiek gorsza pierwsza runda w historii w beGM? Czterech GMów nie wystawiło opisu, w potencjalnie zaciętych seriach brak jakiejkolwiek polemiki i chęci przekonania innych do swoich argumentów. Dla mnie dramat

A niech będzie, zmotywowałeś mnie, żeby jeszcze coś napisać w tej serii i wyszczególnić ważne rzeczy. 

Do głosujących!!! 

1. Mam bdb zestaw obrońców, żeby mocno utrudnić grę Youngowi. Powtórzę. Sam Young vs rl Bulls w tym roku 1-3 bilans (tak a propos jeszcze mojego Vucka i robienia mu krzywdy) i 39.5% FG. Jeden z tych meczów świetny, reszta z dużymi problemami. Próbka nie najgorsza. W żadnym z tych meczów nie było Lonzo czy Caruso po stronie Bulls, mam lepszy zestaw obrońców. A w tej serii jeszcze Younga czeka cięższa praca w obronie. Heat mu nie zrobię, ale łatwa seria to dla niego nie będzie! 

2. Wątpliwa forma Davisa. Sprawdziłem nawet to statystycznie on gorzej bronił picki od Vucka (Zubac to w ogóle najgorzej z nich). Oczywiście w takich statystykach więcej czynników wchodzi w grę, ale mimo wszystko trudno w to uwierzyć. Dodajmy jeszcze to, że zmieniał u nas klub w trakcie sezonu, doszły problemy zdrowotne i nawet za dużo nie pograł z kolegami. Ciężko go traktować jak gracza z innych sezonów. Czy to ma prawo dobrze funkcjonować w tym momencie? :)

3. W Dallas spore zawirowanie. Sytuacja Ziona, sporo zmian w składzie, problemy Davisa, nieobecny Herb, który bardzo, by się przydał. Za to Clippers na fali świetnego dla nich wyniku w RS, Clippers zdrowi, mniej wyeksploatowani sezonem. Clippers zgrani, praktycznie bez zmian w trakcie sezonu. Czy tu nie ma żadnych szans na niespodziankę? ;)

@LAF @fluber @Alonzo Wy się chyba wahaliście? Może jednak Clippers ;)

Może jeszcze ktoś przemyśli? 

Może któraś z osób, co dają 4-2 dla Mavs obdarzy Clippers jeszcze +1W. Powtórzę, każdy mecz się dla mnie liczy, +1W to większa kasa dla klubu. 

Oczywiście nic na siłę, musicie to sami poczuć, ja mogę tylko Wam w tym pomóc...


Kibice jeszcze nie tracą wiary ;)

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogą uzupełnienia jeszcze dodam, bo zapomniałem w nocy, a kwestia myślę ciekawa. 

Wiele osób sprowadza wynik tej serii do braku ogrania, doświadczenia na tym poziomie.

A historia rl NBA z ostatnich lat mówi:

- rok temu, Hawks na fali świetnego sezonu wyrzucają doświadczonych, z apetytami mistrzowskimi Sixers, wygrywając g7 na ich parkiecie

-rookie Mitchell odprawia z kwitkiem Thunder

-debiut Beala czy Walla w playoffs i wygrana z bardziej doświadczonymi i wyżej notowanymi Bulls

-wreszcie w 2011 Grizzlies wracający po dobrych kilku latach do playoffs wygrywają z wielkimi Spurs. Jakie doświadczenie mieli wtedy Gasol czy Conley choćby, Z-Bo zresztą też wcześniej za bardzo w playoffs nie pograł.

Tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 10:49, Braveheart22 napisał:

Gratulacje @karpik i do zobaczenia w przyszłości, bo myślę, że Clippers nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa ;)

Dzięki również za serię, niestety nie miałem czasu podyskutować, a z pewnymi rzeczami się nie zgadzam. Zgadzam się na pewno w jednym, że Clippers w przyszłym sezonie powinni zamieszać mocno na Zachodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.