Skocz do zawartości

[beGM Play-off '22 East 1st Round] #1 76ERS (58-24) - #8 PISTONS (50-32)


ozzy110

Rekomendowane odpowiedzi

Philadelphia 76ers I runda

Zaczynamy Play Offy!

 

Mam chwilę, więc coś napiszę, choć niedużo, ale nie jest to wyrazem mojego lekceważenia przeciwnika, ale zwyczajnie trafiło mnie słabo z czasem :)

 

Gratuluję @ozzy110

awansu do PO, zasłużyłeś uporem w dążeniu do celu, ale mimo, że nigdy nie jestem zbyt pewny siebie, ale to chyba będzie Twoja ostatnia runda w PO w tym roku.

 

We wstępniaku napiszę w skrócie dlaczego wydaje mi się, że to mój zespół awansuje:

- mam lepszą pierwszą opcję, choć doceniam jak najbardziej Moranta to Joel był/jest w tym sezonie niesamowity

- mam lepszą drugą opcję, bo przeciwnik nie ma Smarta, który faktycznie trochę popsuł serię Irvingowi to jednak to lepszy gracz niż Val/Russell

- mam lepszą trzecią opcję, bo Klay jest lepszy niż Val/Russell

- mam lepszą czwartą opcję, bo uważam Maxeya za lepszego niż Trent/Markannen

- mam lepszą defensywę - White, RoCo, Clarke, McDAniels, Johnson, Klay

- mam szerszą rotację co daje mi mnóstwo możliwości

- mam mnóstwo fajnych rolesów dopasowanych do moich gwiazd czyniąc ich życie łatwiejszym

 

1. Rotacja

Nie było kontuzji, więc chyba mogę korzystać z wszystkich graczy, ewentualnie shut down Duarte jest problematyczny.

W przypadku ewentualnych blow outów, daję dużo pograć młodzieży niech poczują magię PO.

 

Rotacja nie zmienia się w stosunku do ostatniego trymestru, zostaje lekko zawężona, sporo opcji jest na ławce, dam im pograć w blow outach lub będzie potrzeba wprowadzenia innych rozwiązań taktycznych

Irving 32/ Maxey 16/ Hyland

White 30/ Maxey 10/ Hyland/Anthony 8

Klay 32/ Robinson 12/ Johnson/McDaniels 4

RoCo 26/ Clarke 12/ McDaniels/Johnson 10

Embiid 32/ Clarke 8/ Drummond 8

 

Minuty orientacyjne, może będzie możliwość odpoczynku dla gwiazd, może będą potrzebne różne zmiany taktyczne, ale mam dużo rezerw minutowych i dużo graczy o różnych charakterystykach.

 

Jak gramy

1. Ofensywa

Nic nie zmieniamy w stosunku do końcówki sezonu

W osobach Embiida i Irvinga mam dwóch świetnych scorerów, którzy wcale nie zjadają siebie, świetnie się uzupełniają. Ani jeden ani drugi nie muszą robić hero ball by wygrywać mecze i pewnie u nas nie zdobywaliby po 30 pts na mecz jak w realu. Ale to pokazuje ile talentu ofensywnego mam. I to talentu, który się nawzajem nie zjada, bo Klay czy Duncan nie potrzebują piłki by zdobywać punkty tak samo jak wysocy, czyli RoCo, Clarke, Mcdaniels, Drummond. Wielu graczy efektywnych a przy okazji efektownych.

 

Embiid otoczony strzelcami, mający efektywnego scorera obok siebie plus graczy nie zjadających posiadań takich jak Klay, Duncan, Derrick, Roco plus kolejnych scorerów z ławki. Joel bardzo poprawił podania, to już drugi najlepszy podający z pozycji centra w lidze, nie blokuje cały czas pomalowanego, bo operuje w różnych strefach w tym za linią za 3 (świetne corner 3) przez co daje dużo miejsca na wjazdy a w nich Irving, White, Duarte, Maxey, Cole radzą sobie świetnie/bardzo dobrze. Embiid pod koszem to możliwość rozrzucenia do takich strzelców jak Klay, Duncan, Duarte ale też nieźli White, RoCo, Maxey. Zasadniczo oprócz centrów w postaci Drummonda i Clarke, mam świetnie rzucający za 3 zespół i pewnie jestem w ścisłej czołówce pod względem spacingu - Klay, Duncan, jak i gravity Joel, Irving. W takim otoczeniu wszystkim gra się łatwiej, każdy gra w roli dopasowanej do swoich możliwości i w której najlepiej się czuje, nie ma robienia z kogoś innego gracza, którym nie jest.

 

2. Defensywa

W ofensywie Pistons wszystko kręci się wokół Moranta i zdaję sobie sprawę, że trudno go powstrzymać. Rzucam na niego jednego z najlepszych obrońców wśród guardów w postaci White, przy switchach trafia na graczy pokroju Klay czy szybki na nogach Embiid mobilny Clarke. Mam dobrych graaczy w team defense RoCo, McDaniels, Johnson, więc z pewnością nie będzie mu łatwo, bo po przedarciu się przez pierwszą linię, mam dużo graczy z pomocy. Wiem, że go nie powstrzymam w 100%, ale nie będzie miał łatwej serii i jego punkty są wliczone w serię. W obronie gramy także swoje, ewentualnie w czasie serii pójdą jakieś adjustment.

 

Mój typ 4-1 dla 76ers, ale to oczywiście Wy głosujecie, choć z czystym sercem stwierdzę, że wg mnie mam jednak sporo lepszy zespół, co mam nadzieję wiecie.

Jeden mecz Morant pewnie wyszarpie swoim serduchem, ale skończymy to u siebie.

 

Przepraszam, że skrótowo, jutro pewnie dorzucę garść statystyk, choć raczej moi gracze byli widoczni w PO, zarówno Embiid jak i Clarke, McDAniels, Hyland, Irving, White, Maxey i wielu innych :)

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.