Skocz do zawartości

[ beGM 2nd round Play-In '22 East ] #7 PISTONS (50-32) – #9 RAPTORS (45-37)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, znowu muszę zaczynać. :) 

Depth chart

PG:    Damian Lillard 35 / Anfernee Simons 13
SG:    Patrick Beverley 36 / Anfernee Simons 12
SF:    Dorian Finney-Smith 38 / Pascal Siakam 10
PF:    Pascal Siakam 30 / Precious Achiuwa 18
C.      Myles Turner 28 / Dwight Powell 12 / Precious Achiuwa 8

Rotacja ta składa się z: najlepszego gracza Raptors  a zarazem TOP 15-20 tego sezonu, TOP 15 ligi zeszłego sezonu, TOP 15 centrów, uczestnika Rising Stars 2022, świetnego obrońcy który odmienił Wolves, dwóch starterów Mavericks oraz Simonsa :) 

Minuty:

Pascal Siakam 40
Dorian Finney-Smith 38
Damian Lillard 35
Patrick Beverley 34
Myles Turner 28
Anfernee Simons 25
Precious Achiuwa 26
Dwight Powell 12

Zwycięskiego składu się nie zmienia, także rotacja zostaje taka sama jak w meczu z Knicks, dokładam jedynie dwie minuty dla Beverley'ego tak by zawsze był na parkiecie gdy jest na nim Morant. Mam dobrze zbalansowany zespół w którym każdy zna swoją rolę w ataku jak i w obronie. Oba zespoły mają wiele wspólnego, świetnych PG, strzelców z ławki (Simons i Russell), dobrych obrońców na SF, dużych centrów, dostały taki sam bilans za ostatni trymestr. Jest jednak kilka elementów które przemawiają na moją korzyść. Od sezonu 16/17 czyli od początku naszej gry tylko raz Raptors nie byli w PO. Siakam, Lillard, DFS każdy z nich ma u nas w lidze rozegranych więcej meczów w PO niż cała S5 Pistons razem wzięta. Sporym plusem jest także fakt że czterech graczy w S5 jest dobrymi lub bardzo dobrymi obrońcami + jeszcze Achiuwa z ławki. Obrona powinna być tutaj fundementalna a w niej mam przewagę i idealny plaster na najlepszego gracza Pistons. 

Matchupy:

Wzoruje się na tym co Pistons grali vs Wizards.

Morant - Beverley

Kluczowy matchup. Mimo że nie bierzemy pod uwagę PO to te mecze pokazały jak wielkie problemy miał Morant gdy krył go Beverley. U nas w lidze Morant nie ma żadnego doświadczenia na tym etapie, jest to pierwszy sezon w którym Pistons przekroczyli 30 zwycięstw w RS z nim w składzie, więc presja ze strony ze strony Beva, przegrana w pierwszym meczu Play In i brak doświadczenia mogą mieć duże znaczenie.

Damian Lillard - Gary Trent Jr.

Jak wielokrotnie przedstawiałem Lillard powinien wrócić do gry w połowie marca , w rozmowie z Colinem Cowherdem zapewniał że czuje się zdrowy w 100%. Trent gra sporo catch and shoot co powinno bardziej pasować Lillardowi niż krycie ball handlera. Lillard w zeszłych PO robił niewyobrażalne rzeczy, jeśli teraz byłby w stanie dać 70% tego to jest nie do upilnowania przez Trenta, który jest kolejnym ważnym zawodnikiem Pistons z zerowym doświadczenie u nas w PO.

Pascal Siakam - Lauri Markkanen

Niesamowity sezon, najlepszy bez dwóch zdań i ten matchup dla Siakama powinien być idealny co pokazały mecze w RS. Gram dużo 1 on 1 i wykorzystuje przewagę szybkości i mobilności. W Pistons nie ma elite rim protectora także jego finishingu nie ma kto zniwelować. Siakam vs Cavs w tym sezonie: 29,5pkt 5as 5zb 7/11 za 3. Jak widać na załączonym filmie, większość punktów zdobyta na Markkanenie.

232413501_FOJpIR0WYAAotto(1)eeeeeeeeeeeeeeeeee.png.3370c5ec591a96a9bc02d5b0f892dc2e.png623555102_FOJpIRxWQAUZ4h6(1)vvvvvvvvvv.png.75f57cba9ceb056564a58a0b300200ba.png

Dorian Finney-Smith - Deni Avdija

Pojedynek dwóch dobrych obrońców, lecz DFS do obrony dokłada jeszcze 59,6% za 2 oraz trójkę na 40%, podczas gdy Avdija tylko na 32%  Dorian Finney Smith ma wszystko czego można chcieć od gościa numer 4-5 w zespole. Ma size, trójkę i przede wszystkim może kryć graczy praktycznie na czterech pozycjach.

20468200f2c1b80b9c8821c5be36ad8ef546eb21

Myles Turner - Jonas Valanciunas 

JV lepszy w ofensywie a Turner w defensywie. Matchup wyrównany. Ciężko będzie litwinowi w post z Turnerem i jego 2,8 bloku na mecz.

Moi X factorzy tego meczu: 

Precious Achiuwa, nie widzę obrońcy na jego szybkość i fakt że jest w stanie wyciągać JV czy Adamsa z pomalowanego. Nie można go zostawiać wolnego na trójce.

003608035ae214f93c22bbc5b738b1c20d05e02f

Anfernee Simons

Ciekawe byłyby jego pojedynki z Russellem, playmaking po stronie DAR a jeśli chodzi o shooting to tu przewaga po stronie Simonsa. 41% za3, 47% midrange, ponadto gra dobrze pnr co będzie ważne gdy Lillard zejdzie z boiska.

https://www.nba.com/stats/players/spot-up/?sort=PPP&dir=1&CF=PLAYER_NAME*E*Simons&SeasonType=Regular Season 

Mam lineupy na każdą potrzebę:

Gdy potrzebuje trójek: Lillard - Simons - DFS - Siakam - Achiuwa

Gdy potrzebuję doświadczenia: Lillard - Beverley - DFS - Siakam - Turner

Gdy chcę grać twardy defense wysokim składem: Beverley - DFS - Siakam - Achiuwa - Turner

Gdy chce grać szybkie run & gun: Lillard - Simons - Siakam - Achiuwa - Powell

Jeśli PO lub Play Iny wygrywa się obroną to zwycięstwo jest po mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depth Chart

PG Morant 34 / Dunn 14

SG Trent Jr. 26 / Russell 22

SF Richardson 26 / Markkanen 10 / Trent Jr. 8 / Paschall 4

PF Avdija 28 / Paschall 10 / Markkanen 10

C Valanciunas 26 / Wagner 10 / Markkanen 12

 

Jeżeli chodzi o rodzaje "5" to mogę

grać samymi shooterami wokół Ja - Morant/Trent/Richardson/Markkanen/Wagner

Na ewentualną potrzebę gdyby Trent/Richardson nie dawali rady z Lillardem to na boisko wchodzi Dunn choć sam będzie grał najczęściej obok Russella jako 2G.

Co prawda są niżsi, ale za Siakamem latać będą Avdija i Paschall, którzy są zwinniejsi i szybsi od moich wysokich i będą w stanie utrzymać się na nogach przy izolacjach Pascala.

Ławka - Dunn/Russell/Markkanen/Paschall/Wagner będzie opierała się w ataku na dwójce D-LO i Lauri. W nieudanej serii z Grizzlies Russell rzucał catch and shooty na 41% gdzie była to ponad trójka na mecz. U Lauriego wyglądało to o wiele lepiej bo 50% z gry i 47% za 3 przy 3.5 trafieniach. Można jeszcze cofnąć się kilka lat wstecz i zobaczyć współpracę na picku LM i KD.

Przypomnę jeszcze jego występ przeciwko Hawks

Co do obrony Beverleya to mam jeszcze jednego guarda, który potrafi punktować i uruchamiać kolegów i myślę, że w momentach dołku Ja może bez problemu przejąć pałeczkę w prowadzeniu i kreowaniu. Szczególnie jeśli kryć będzie go ktoś z dwójki Lillard/Simons. Russell i Morant kilkanaście minut mogą ze sobą pograć.

Trent Jr. klasycznie będzie robił swoje (wstawka z 1 meczu play-in)

Gary Trent Jr. - ja w przeciwieństwie nie cisnę nim 40 min bo mam z ławki Richardsona, a wypoczęty i zdrowy Gary to niebezpieczny Gary. Mocno rozwinął grę na koźle. W sezonie rzucał 38% za trzy, w meczach 3-6 36% i dodatkowo 20 pkt na mecz.

Avdija w realu jak i u nas niestety nie ma doświadczenia w grze o wynik jednak grał te kilka lat w europie i podłapał doświadczenie grając w eurolidze

Udział w play-inach

Morant 2 seed

Russell 8 seed i W z LAC - 29 pts 5 reb 6 ast 3 stl 10/18 fg 3/6 3p 6/8 ft w 37,5 min

Dunn brak awansu

Trent Jr. awans 5 seed

Richardson 10 seed i L z NOP - 12 pts 2 reb 2 ast 1 stl 4/9 fg 2/4 3p 2/2 ft w 32 min

Wiggins brak awansu

Avdija brak awansu

Oubre 9 seed i L z ATL - 3 pts 3 reb 1/5 fg 1/4 3p w 16 min

Banton 5 seed

Markkanen 6 seed i 2xL z BKN i ATL - 13 pts 4 reb 3 stl 5/14 fg 1/4 3p 2/2 ft w 28 min i 26 pts 8 reb 2 stl 1 blk 10/17 fg 6/12 w 36 min

Wagner brak awansu

Paschall 5 seed

Valanciunas 9 seed i 2xW z SAS i LAC - 22 pts 14 reb 3 ast 1 stl 2 blk 9/14 fg 0/1 3p 4/8 ft w 36 min i 8 pts 9 reb 3/9 fg 0/2 3p 2/4 ft w 25 min

Adams 2 seed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że jestem zaskoczony ilością zmian w porównaniu do tego co Pistons grali do tej pory. Wyróżniali się tym że wszystkie trymestry a nawet spotkanie z Wizards grali żelazną S5, po czym na najważniejszy mecz Lauri idzie na ławkę, Morantowi i Russellowi zostają obcięte minuty żeby mógł pograć Dunn który od początku sezonu dostawał 0min, Adams był cały sezon backupem JV a teraz go nie ma w ogóle, Paschall zarówno w 3T jak i w Playinch z Wizards 0min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom ostrzegałem, że ta narracja z Dunnem to totalny strzał w kolano, swój głos na Wizz zmieniłem jednak z powodu formy Moranta na starcie PO, dziś widzimy jaka jest kolasalna różnica pomiędzy JA vs Sota a teraz Dubs

Pistons to chyba wygrają, ale Ozzy ma problem, bo kolejne mieszanie bigosem jako atut odebrane nie będzie, a zmienić coś trzeba by na pewno w kontekście 1 rundy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LONGER01 napisał:

Powiem szczerze że jestem zaskoczony ilością zmian w porównaniu do tego co Pistons grali do tej pory. Wyróżniali się tym że wszystkie trymestry a nawet spotkanie z Wizards grali żelazną S5, po czym na najważniejszy mecz Lauri idzie na ławkę, Morantowi i Russellowi zostają obcięte minuty żeby mógł pograć Dunn który od początku sezonu dostawał 0min, Adams był cały sezon backupem JV a teraz go nie ma w ogóle, Paschall zarówno w 3T jak i w Playinch z Wizards 0min.

No a jak miałem dawać mu minuty skoro w realu ma zupełnie inną historię i w ogóle byłby brany minusowo. Nie moja wina, że miał takie problemy. To jest jeden mecz. A potrzebny jest obrońca na na Lillarda. Jonas dostał mniejsze minuty, żeby Lauri mógł trochę pograć na C. Jeśli byłaby taka potrzeba to bez problemu minuty Wagnera mogą wrócić na JV i Markkanena bo Adams ciężko wyglądałby naprzeciwko Achiuwy.

Dobrze wiemy, że gdyby taki Paschall, albo Dunn. mieli minuty w realu to u mnie też mieliby większą rolę no, ale bądźmy realistami. Kto wie jak wyglądaliby Jazz gdyby to Eric był u nich PFem w S5.

Nie wiemy też dokładnie jakby wyglądał Wagner, a mówię od czego są zmiany i modyfikacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chyba czegoś nie rozumiem, Dunn nie gra cały sezon i w II rundzie Play In zaliczane debiut, przejmuje minuty Moranta i Russella bo potrzeba defensora na Lillarda? On w debiucie po rocznej przerwie miał w rl 2 pkt 1/6, 4 straty i 6 fauli w 19min. Wagner ma średnią zbiórek 3,7, Paschall 1,7, Markkanen 5,7 do tego to żadni obrońcy. Krew na rękach mają głosujący na Pistons, wszystko tu można napisać a to i tak nie ma żadnego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LONGER01 napisał:

No ja chyba czegoś nie rozumiem, Dunn nie gra cały sezon i w II rundzie Play In zaliczane debiut, przejmuje minuty Moranta i Russella bo potrzeba defensora na Lillarda? On w debiucie po rocznej przerwie miał w rl 2 pkt 1/6, 4 straty i 6 fauli w 19min. Wagner ma średnią zbiórek 3,7, Paschall 1,7, Markkanen 5,7 do tego to żadni obrońcy. Krew na rękach mają głosujący na Pistons, wszystko tu można napisać a to i tak nie ma żadnego znaczenia

Skoro wyciągnięty z kapelusza Ntilikina może być stoperem na Bookera, to nie widzę powodów dlaczego Dunn, który jeszcze dwa sezony temu był rozpatrywany do all-def team nie może zatrzymać Lillarda. Zwłaszcza, że Dunn to nie jest jakiś McKinnie, tylko zawodnik, który w Pistons jest już chyba trzeci sezon jako człowiek rotacji od tego typu zadań.

Ogólnie sporo jest powodów, by zagłosować na Pistons, nawet bez konieczności pisania o Dunnie jako obrońcy na Lillardzie. Miałem dylemat, ale Pistons mają zdrowy, solidny trzon i nie przegraliby dwóch spotkań u siebie w walce o Playoffs. Z 100% impactem Lillarda i Turnera byłaby inna rozmowa, ale byłby to ponury żart z przebiegu całego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, LONGER01 napisał:

Wagner ma średnią zbiórek 3,7, Paschall 1,7, Markkanen 5,7

To może porównaj po ludzku, czyli nie wiem per 36 czy defreb% czy jakoś inaczej by wyszło, że masz przewagę i wtedy będzie dyskusja na konkretne argumenty. 

Kto lepiej zbiera:

Val, Adams, Wagner, Paschall, Markannen, Avdija vs

Turner, Siakam, DFS, Achiuwa, Powell

Najlepiej przełóż na minuty, które grają i będzie jasne, kto ma przewagę w zbiórkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Zwłaszcza, że Dunn to nie jest jakiś McKinnie, tylko zawodnik, który w Pistons jest już chyba trzeci sezon jako człowiek rotacji od tego typu zadań.

Dunn nie jest zawodnikiem rotacji bo nie dostał w tym sezonie ani minuty.

3 minuty temu, Tecu napisał:

Kto lepiej zbiera:

Val, Adams, Wagner, Paschall, Markannen, Avdija vs

Turner, Siakam, DFS, Achiuwa, Powell

Najlepiej przełóż na minuty, które grają i będzie jasne, kto ma przewagę w zbiórkach. 

Siakam 9,0 Achiuwa 6,0, Turner 6,7, Powell 2,7, DFS 5,4 = 29,8

JV 9,9 Wagner 1,8 Paschall 2,0 Markkanen 6,0 Avdija 5,9 = 25,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LONGER01 napisał:

 

Siakam 9,0 Achiuwa 6,0, Turner 6,7, Powell 2,7, DFS 5,4 = 29,8

JV 9,9 Wagner 1,8 Paschall 2,0 Markkanen 6,0 Avdija 5,9 = 25,6

Super i o to chodzi. 

Teraz dodaj zbiórki Richardsona tak by porównywać pozycję 3-5 lub odejmij minuty i zbiórki tak by porównać pozycje 4-5.

Wtedy będzie porównanie pomarańczy do pomarańczy, bo na razie to dwie sałatki owocowe i nie wiadomo o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tecu napisał:

Super i o to chodzi. 

Teraz dodaj zbiórki Richardsona tak by porównywać pozycję 3-5 lub odejmij minuty i zbiórki tak by porównać pozycje 4-5

29,8 vs 28,4. Czy Beverley który per36 zbiera 5,9 a Trent 2,8 też może być brany pod uwagę?🙂

Edytowane przez LONGER01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Skoro wyciągnięty z kapelusza Ntilikina może być stoperem na Bookera, to nie widzę powodów dlaczego Dunn, który jeszcze dwa sezony temu był rozpatrywany do all-def team nie może zatrzymać Lillarda. Zwłaszcza, że Dunn to nie jest jakiś McKinnie, tylko zawodnik, który w Pistons jest już chyba trzeci sezon jako człowiek rotacji od tego typu zadań.

Jakby się uprzeć to ja bym nawet powiedział, że od początku czyli te 5,5 sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.