Skocz do zawartości

Tatum vs KD czyli Eastern Conference Round 1: (2) Boston Celtics - (7) Brooklyn Nets


LAF

Boston Celtics - Brooklyn Nets  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Boston Celtics - Brooklyn Nets

    • 4 : 0
      4
    • 4 : 1
      1
    • 4 : 2
      11
    • 4 : 3
      11
    • 0: 4
      0
    • 1 : 4
      1
    • 2 : 4
      12
    • 3 : 4
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko to pisać z perspektywy kibica Lakers, ale Celtics w tym sezonie są chyba najbardziej fun to watch dla mnie. Dwie młode gwiazdy dające co mecz +50 punktów, do tego ogarniający nieźle po drugiej sgronke, w której mają support pod koszem i na obwodzie gości, którzy o DPOTY mogą walczyć, reszta fajnie uzupełniających rolsow, ogarniający młody trener. 

W życiu nie napisze, że im kibicuje i życzę tytułu ( a tfu 😂), ale mega podoba mi się to jak są zbudowani i jak grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics zagrali gorzej niż się wydawało - dobra, half court D mieli top gameplan i wykonanie, ale w transition oddali prawie wszystko, a w ataku mało co a by wypuścili wygrany mecz i dali sobie odebrać HCA. Ich niemoc w 4Q była tym bardziej niewytłumaczalna, że u Nets prawie cały czas na parkiecie jest co najmniej dwóch graczy dających wejście pod kosz On Demand (Curry, Kyrie i Mills).

KD też grubo przysnął zostawiając Tatuma.

Drummond wstępnie do zezłomowania - może można mu dać po 5min na początek każdej połowy i zobaczyć jak mu idzie, ale Claxton dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie przeklatkowac ostatnie 2 minuty

to Nets w ataku grali 4na5 nikt Claxtona nawet nie probowal kryc, a 2 razy byla okazja rzucic prostego loba na obrecz raz Kyrie raz Durant mogl to zrobic

a przy gamewinnerze jak Tatum scial, to cale possesion Durant szalal jak ranny jelen, ogolnie wszystko wygladalo w tym meczu w jego wykonaniu jakby sie po prostu spalil pod presja i caly ten mecz go przerosl

przez cale ostatnie poss nikt z Brooklynu nie spojrzal na zegar

poza Durantem ktory wlasnie jak spojrzal to Tatum mu scial na plecy a pozniej juz bylo po wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z fajniejszych meczów jakie ostatnio widziałam.

celtics mega zagrali w d, wszystko na pograniczu faulu, dawno nie było chyba obrony, która tak stłamsiła duranta. ale przy tym wszystkim - przy tym jaki mecz zagrał Kevin - to powinno być chyba spokojniejsze zwycięstwo Celtics, niż thriller do ostatnich sekund. Może być tak, że ta seria troche zdemaskuje Nasha jako trenera, Nets nie grają chyba żadnych zagrywek, nie ma tam żadnego play-callingu, tylko piłka do Duranta, piłka do Irvinga i na zmianę. przy takim game planie celtics, czyli uprzykrzyć Durantowi życie od 1 do ostatniej sekundy czasami wysyłając trzech zawodników w jego kierunku , Brooklyn powinien robić wszystko żeby uruchomić ludzi na obwodzie. nie rozumiem po co im Seth Curry, skoro teraz ma stać i patrzeć jak irving ładuje się w pomalowane w 3 ludzi. Jest Mills, miał swój dołek, ale no nadal grozi rzutem, także i jeden i drugi powinien śmigać po zasłonach czy curlach i dostawać piłkę, a nie oglądać mecz z rogów boiska. to jest na pewno coś, co nets mogą usprawnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny mecz. Ogólnie Nets  - bardzo mało ich w tym roku widziałem - wyglądają na kiepsko trenowanych i ogólnie zarządanych. Taki Theis by tam był jak znalazł na dobrych parenaście minut w meczu, błąkał się dłuższy czas po różnych zadupiach i pewnie był do wyjęcia. Co do zagrywek i ogólnego ustawienia ataku to tak jak kolega wyżej pisał. A te lineupy z Brownem & Nikosiem na boisku jednocześnie (praktycznie cało 4th Q razem grali) to zabójstwo dla Durantów i Irvingów tego świata. 

 

Jakbym miał wnioskować jak dalej się ta seria potoczy na podst. tego co widziałem w G1 (co często się nie sprawdza) - to bym powiedział że Kyrie już takiego kosmosu nie zagra, i Boston powinien to wziąć 4-1 bądź 4-2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, rw30 napisał:

świetny mecz. Ogólnie Nets  - bardzo mało ich w tym roku widziałem - wyglądają na kiepsko trenowanych i ogólnie zarządanych.  Co do zagrywek i ogólnego ustawienia ataku to tak jak kolega wyżej pisał. A te lineupy z Brownem & Nikosiem na boisku jednocześnie (praktycznie cało 4th Q razem grali) to zabójstwo dla Durantów i Irvingów tego świata. 

a mi sie wydaje ze Nash z tego personelu jaki ma wyciagnal w tym konkretnym meczu maksa

i jezeli ktos tutaj ma wieksze pole do popisu do adjustments na plus to wlasnie Nets a Boston juz za duzo nie moze zmienic

szkoda ze taka dluga przerwa miedzy meczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:53 do konca meczu pierwszy wjazd Duranta na kosz w half court

tak sie konczy wesole jumperkowanie glownych superstarow w druzynie, dobre to jest na RS ale w PO nie przejdzie

Brown Tatum penetracja kick out swing swing troja Horforda

nawet Kyrie dzisiaj nic nie wchodzil na kosz

a te straty Duranta w kozle, damn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis najtansze bilety byly po $250 wiec meczyk (nie)spokojnie obejrzalem w tv.

Poczatek dla Nets, Bowen GOAT, Tatum strasznie dzis mial pod prad.
Druga polowa a w szczegolnosci 4 kwarta to znowu popis defensywy. Okres 9-10 minut z tylko 4 punktami dla Nets. Durant bez fg w drugiej polowie. Sedziowie troche sprzyjaja zielonym bo kilka pilek wyrwanych/wybitych przez rece. Swietny moment JB gdy rzucil 8-10 punktow w 2 minuty i Pritchard konczacy mecz dwoa akcjami.

Jak na razie zgodnie z planem -> 2-0 dla Celtics po ciekawych meczach.
RWill take your time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Durant na razie w obu meczach zgaszony ofensywnie przez Tatuma. Mam tez wrazenie ze Kevin już tak dobrze nie broni jak np w Warriors przed kontuzjami. Oddaje dużo w obronie. Przed chwila jakiś pritchard mu wjechał na kosz jak dziecku jako ostateczny dagger spotkania. 
 

durant i kyrie albo bardziej nets strasznie byli przeceniani przed PO, nie wiem czy przez mozliwy upside w powrocie Simmonsa, czy co, ale na kilka meczy przed playoffs widziałem ich jako trzeci najniższy Kurs w całej NBA na mistrzostwo w tym sezonie. Ludzie serio wierzą ze oni maja szanse na mistrzostwo, a cały sezon widać bylo ze są defensywnie zbyt dużą dziurą by być jakimś contenderem. W ataku oczywiście to ścisła topka, stąd taka bardzo fajna seria wychodzi jak narazie, bo najlepiej poukładana defensywa w sezonie, vs najbardziej utalentowany ofensywnie zespół. Pomimo 2:0 durant i Kyrie jeszcze nie skończyli. Mysle ze urwą ze dwa mecze jeszcze, ale nie uda się im pokonac cztery razy Celtów.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Sporo tu było krytyki odnośnie Pritcharda w RS. Teraz wiecie po co koleś jest w rotacji. Mecz w obu zespołach ciegneli zawodnicy drugoplanowi. W pierwszej połowie Celtics kaleczył koszykówkę w ataku, ale jakoś się ogarnął. W ostatniej kwarcie to było coś pięknego. Brown włączył turbo doładowanie i po zabawie.

Nerd po tych 2 spotkaniach to muszą mieć nieźle zryta psyche. Byli pewni zwycięstwa w obu a są 0-2😁 liczę, że będzie krótka seria. Widoczny brak RWIII pod koszem ale jakoś dają radę.

p.s. ja Ci dam jakiś Pritchard. Przecież grając 2,5 razy krócej od Irvinga rzucił tyle samo punktów

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubbas napisał:

Jeszcze spokojnie z tym przekreślaniem Nets 3 kwarty kontrolowali mecz przy słabej grze i Kyriego i Duranta

Plus zagrali jakby nie było 2 mecze na wyjeździe na bardzo dobrym poziomie w obronie

I liczysz na to, że Brown i Dragic zagrają drugi taki mecz? Przecież gdyby w 4Q nie odpalił Jaylen to byłoby po meczu. W Celtics to Tatum na zdobywać punkty a nie Theis z Williamsem.

Co wy narzekacie na Duranta? Rzucił 27pkt. Zresztą w poprzednim meczu też rzucił ponad 20. Irving rzucił 10. No i pod koszem bieda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.