Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, RappaR napisał(a):

A możliwe, że wynika to nie z tego, że jedna płeć jest lepsza od drugiej, tylko z względów kulturowych, społecznych i prawnych?

oczywiście, to są możliwe przyczyny dlaczego w danym aspekcie ktoś jest lepszy.

17 godzin temu, ely3 napisał(a):

I co wTo ,że mężczyźni są wyżsi i są w stanie dokonać próby samobójczej przez powieszenie nadal nie zmienia tego ,że wcale męzczyźni nie chcą znacząco chętniej od kobiet kończyć ze swoim życiem.  

co roku mężczyźni mają około 2 razy więcej prób niż kobiety, więc to jest znacząco więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał(a):

a miał ktoś z Was myśli samobójcze? jakiś czas temu jakiś typ mówił że każdy miał chociaż raz w życiu i wiem że to pi****lenie cienkiego Bolka ale statystycznie wygląda że sporo tego 

Mógł pomylić myśli samobójcze z tym francuskim terminem co jest, że przechodzisz przez most i myślisz by z niego zeskoczyć.

To drugie na pewno każdy miał chociaż raz w życiu.
Faktyczne myśli samobójcze jednak pojawiają się tylko w bardzo ciężkiej depresji i o ile jednak depresja jest coraz powszechniejsza i coraz cięższa, to jednak bardzo daleko jej do 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Mógł pomylić myśli samobójcze z tym francuskim terminem co jest, że przechodzisz przez most i myślisz by z niego zeskoczyć.

To drugie na pewno każdy miał chociaż raz w życiu.
 

No to chyba nigdy czegoś nie miałem ale statystycznie mam ponad połowę życia przed soba więc c*** wie ale się chyba się nie zanosi, dlatego nie jestem w stanie zrozumieć osoby które się z tym borykają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Koelner napisał(a):

No to chyba nigdy czegoś nie miałem ale statystycznie mam ponad połowę życia przed soba więc c*** wie ale się chyba się nie zanosi, dlatego nie jestem w stanie zrozumieć osoby które się z tym borykają. 

POCZEKAJ DO CAMPOW W SIMCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 16:23, julekstep napisał(a):

a nie? np. chęć zwrócenia na siebie uwagi

A no nie.. Chyba ,że podważasz oficjalne dane Polskiej Policji

Zastanawiam się po co w tym wątku jest próba tworzenia własnych faktów skoro mamy coroczne raporty policji co do przyczyn z jakich ludzie szargają się na własne życie

W dniu 2.02.2024 o 17:00, RappaR napisał(a):

Jak dla mnie jest duża różnica między - wczoraj prawie nie zginąłem na drodze, a wczoraj zginąłem na drodze. Rozróżniasz takową?

Jak zwykle przykład nie na temat. Pytanie jest o przyczyny . A nie o skutek. Wg policji najczęstczą przyczyną wypadku drogowego jest nadmierna prędkość . I jest to nr 1 niezależnie czy dojdzie do wypadku bez ofiar czy z ofiarami śmiertelnymi. 

 

W dniu 2.02.2024 o 17:00, RappaR napisał(a):

Twierdzenie, że choroba psychiczna jest przyczyną samobójstwa jest mniej więcej równie odkrywcze jak to, że zatrzymanie akcji serca jest przyczyną zgonu

Problem jest w tym ,ze zamiast sprawdzić jakie są fakty to wymyślasz własne teorie.. Policja zbiera dane od dawna na temat samobójstw. Przeprowadza wywiady bo są zobligowanie do tego kodeksem karnym w przypadku nieudanej próby samobójczej. Możesz sobie prześledzić dane

I od zawsze nr 1 - są aspekty medyczne. Chrooba psychiczna , uzależnienie czy utrata zdrowia. 

Jak porównasz lata 90 czy nawet 00 to można powiedzieć ,że jedyna istotna zmiana to zniknięcie aspektu ekonomicznego.  Ale pierwsze 3 pozycje sa zawsze zbliżone. Aspekty medyczne, nieporozumienia w rodzinie ( gdzie pewnie rozwody tez wchodza w rachubę) i zawód miłosny.. 

Ogólnie bardziej prawdziwą teorią jest to ,że mężczyźni popełniają samobójstwo z powodu nieudolności służby zdrowia niż to ,że są piętnowani czy dyskryminowani. 

Zresztą największy wzrost prób samobójczych jest pośród młodzieży i to skokowy od czasu Covidu 

Jakby nie trzeba było czekać rok na konsultacje psychiatryczne w ramach NFZ to pewnie tych samobójstw byłoby mniej. Więc przestań wymyślać nieistniające przyczyny skoro mamy ogólnodostępne dane

 

W dniu 3.02.2024 o 10:04, lorak napisał(a):

co roku mężczyźni mają około 2 razy więcej prób niż kobiety, więc to jest znacząco więcej.

Ale jeszcze 5 lat temu mieli tych prób 3,5 raza więcej więc jakby co to jest dokładnie odwrotnie niż pisze Rappar

Fakty są dokładnie odwrotne od jego teorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ely3 napisał(a):

A no nie.. Chyba ,że podważasz oficjalne dane Polskiej Policji

Zastanawiam się po co w tym wątku jest próba tworzenia własnych faktów skoro mamy coroczne raporty policji co do przyczyn z jakich ludzie szargają się na własne życie

Jak zwykle przykład nie na temat. Pytanie jest o przyczyny . A nie o skutek. Wg policji najczęstczą przyczyną wypadku drogowego jest nadmierna prędkość . I jest to nr 1 niezależnie czy dojdzie do wypadku bez ofiar czy z ofiarami śmiertelnymi. 

 

Problem jest w tym ,ze zamiast sprawdzić jakie są fakty to wymyślasz własne teorie.. Policja zbiera dane od dawna na temat samobójstw. Przeprowadza wywiady bo są zobligowanie do tego kodeksem karnym w przypadku nieudanej próby samobójczej. Możesz sobie prześledzić dane

I od zawsze nr 1 - są aspekty medyczne. Chrooba psychiczna , uzależnienie czy utrata zdrowia. 

Jak porównasz lata 90 czy nawet 00 to można powiedzieć ,że jedyna istotna zmiana to zniknięcie aspektu ekonomicznego.  Ale pierwsze 3 pozycje sa zawsze zbliżone. Aspekty medyczne, nieporozumienia w rodzinie ( gdzie pewnie rozwody tez wchodza w rachubę) i zawód miłosny.. 

Ogólnie bardziej prawdziwą teorią jest to ,że mężczyźni popełniają samobójstwo z powodu nieudolności służby zdrowia niż to ,że są piętnowani czy dyskryminowani. 

Zresztą największy wzrost prób samobójczych jest pośród młodzieży i to skokowy od czasu Covidu 

Jakby nie trzeba było czekać rok na konsultacje psychiatryczne w ramach NFZ to pewnie tych samobójstw byłoby mniej. Więc przestań wymyślać nieistniające przyczyny skoro mamy ogólnodostępne dane

 

Ale jeszcze 5 lat temu mieli tych prób 3,5 raza więcej więc jakby co to jest dokładnie odwrotnie niż pisze Rappar

Fakty są dokładnie odwrotne od jego teorii

Czy Ty w ogóle wiesz co to jest choroba psychiczna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ely3 napisał(a):

A no nie.. Chyba ,że podważasz oficjalne dane Polskiej Policji

Zastanawiam się po co w tym wątku jest próba tworzenia własnych faktów skoro mamy coroczne raporty policji co do przyczyn z jakich ludzie szargają się na własne życie

w sensie mówisz że ludzie jako powód próby samobójczej nie mówią policjantom 'chciałam na siebie zwrócić uwagę'?

MOŻE TAK BYĆ!

50 minut temu, ely3 napisał(a):

Ale jeszcze 5 lat temu mieli tych prób 3,5 raza więcej więc jakby co to jest dokładnie odwrotnie niż pisze Rappar

Fakty są dokładnie odwrotne od jego teorii

Wykres przedstawia ile samobójstw popełniono lub próbowano popełnić w Polsce

 

coraz więcej prób i coraz mniej samobójstw (z tego co pamiętam u młodych to się jeszcze bardziej rozjeżdża)

 

ciekawe jak to się koreluje z ilością artykułów nt. depresji itp :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

nie zmieniła się też klasyfikacja prób? w sensie że trochę inaczej jak ktoś robi sobie pętelkę od tego co tnie się tępym nożem żeby zwrócić na siebie uwagę 

w 2013 musieli to poszerzyć tak na oko :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Koelner napisał(a):

nie zmieniła się też klasyfikacja prób? w sensie że trochę inaczej jak ktoś robi sobie pętelkę od tego co tnie się tępym nożem żeby zwrócić na siebie uwagę 

Klasyfikacja nie, podejście do tego. Kilka lat temu jak byłem na praktykach (już wówczas od dawna będący na emeryturze) chirurg zszył próbę samobójczą po podcięciu sobie żył u faceta, powiedział mu, by był facetem, nie pizdą, wypił pół litra i przestał się mazgaić i wypisał go jako wypadek.

 15 lat temu 19-latka która zjadła kilka tabletek rutiboscorbinu i witaminy C w ogóle by nie była wpisana jako próba samobójcza i przywieziona do szpitala.

 

 

Inna sprawa, że rosnący narcyzm i egoizm nasilił ilość prób samobójczych stosowanych jako środek manipulacji na otoczenie - należy analizować jak często psychiatria po próbie samobójczej stwierdził, że niezbędna jest hospitalizacja pacjenta, a jak często stwierdził, że pacjenta można od razu wypisać bez ryzyka, że stanowi zagrożenia dla swojego zdrowia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał(a):

zamiast lodzik na grze wstępnej to klik

A jak ktoś nie ma telefonu bo zgubił na melanżu? Albo mu się wyładował? Albo po prostu ktoś ma nokię 3310? 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.