Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Czyli nikt oprócz ciebie tak nie interpretuje ofiary gwałtu?

I dlaczego kłamiesz, że ofiary gwałtu muszą płacić alimenty, skoro takich osób nie ma?

 Uważasz, że jestem jedyną osobą na świecie, która intepretuje gwałt jako obcowanie płciowe pod wpływem podstępu?

Czyli twierdzisz, że w Polsce nie ma ofiar gwałtu bez stwierdzonego wyroku sądowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

 Uważasz, że jestem jedyną osobą na świecie, która intepretuje gwałt jako obcowanie płciowe pod wpływem podstępu?

Czyli twierdzisz, że w Polsce nie ma ofiar gwałtu bez stwierdzonego wyroku sądowego?

Wskaż mi drugą, która tak interpretuje.

Wystarczy pohamować przygodny seks bez zabezpieczenia, to nie będziesz ofiarą tak rozumianego gwałtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Wskaż mi drugą, która tak interpretuje.

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-03-02/doszlo-do-stosunku-bez-zabezpieczenia-dwoch-mezczyzn-oskarzonych-o-gwalt/

13 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Wystarczy pohamować przygodny seks bez zabezpieczenia, to nie będziesz ofiarą tak rozumianego gwałtu.

Victim shaming. Naziści zawsze mieli takie podejście do gwałtów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, RappaR napisał(a):

Jak zawsze nie masz racji i jak zawsze zmyślasz.

Nic takiego nie miało miejsca, po prosty sympatyzuję z ofiarami gwałtu. 

Tylko jedna ofiara gwałtu nie ma żadnego wyboru, a druga może sobie założyć gumkę i nie będzie kłopotów. Z pierwszą z tych grup będę sympatyzował bo nie miały żadnego wyboru.

A druga miała wiele różnych możliwości. Powiedzieć nie czy chociaż założyć założyć gumkę. 

No chyba że mówimy o facetach zgwałconych przez facetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, The Game 85 napisał(a):

Tylko jedna ofiara gwałtu nie ma żadnego wyboru, a druga może sobie założyć gumkę i nie będzie kłopotów. Z pierwszą z tych grup będę sympatyzował bo nie miały żadnego wyboru.

A druga miała wiele różnych możliwości. Powiedzieć nie czy chociaż założyć założyć gumkę. 

No chyba że mówimy o facetach zgwałconych przez facetów.

Czyli aktorki od Weinsteina mogły po prostu pójść pracować do Walmartu i żadnego gwałtu nie było?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Ale ciężko mówić o victim shaming, skoro nie ma "ofiar". Oczywiście w świetle prawa, bo nie dyskutuję o twoim umyśle. 

Ale głupi ci Naziści, że uważali prezerwatywę za środek antykoncepcyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Ale na planecie Ziemia są. A ofiar gwałtu w twoim pojęciu na planecie Ziemia nie ma :)

Nie rozumiem. Na planecie Ziemia nie ma ofiar na przykład kamieniowania w Arabii Saudyjskiej w świetle prawa Arabii Saudyjskiej.

Ofiary gwałty bez stwierdzonego wyroku sądowego w mojej opinii są na planecie Ziemia. To, że nie masz empatii dla ofiar gwałtu z kolei mnie w żaden sposób nie dziwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Nie rozumiem. Na planecie Ziemia nie ma ofiar na przykład kamieniowania w Arabii Saudyjskiej w świetle prawa Arabii Saudyjskiej.

Ale super argument!

 

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

To, że nie masz empatii dla ofiar gwałtu z kolei mnie w żaden sposób nie dziwi. 

Szukasz furtki dla alimenciarzy, bo nienawidzisz dzieci :)

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

Kto kogo zgwałcił?

Rappara Chilijka się okazuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Szukasz furtki dla alimenciarzy, bo nienawidzisz dzieci :)

Chciałbym po prostu by ofiary gwałtu nie cierpiały nadmiernie. Przecież by to nie była żadna furtka dla alimenciarzy, ponieważ ofiary gwałtu nie kłamią na temat tego, że zostały zgwałcone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na serio chcesz aby ktoś kto był pijany zawsze nie tylko wykręcił się od odpowiedzialności to jeszcze dasz mu prawo do oskarżenia za gwałt? Wystarczy ze powie ze to był podstęp czyli z automatu gwałt kobiety?

Co innego gdy gość z Hollywood zmusza do bzykania z role a co innego twoj wypad po kielichu do chaty przygodnej dupeczki. To czy uwierzysz w to ze jest zabezpieczona gdy się rozbieracie rownoczesnie to już twoja sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał(a):

Ale na serio chcesz aby ktoś kto był pijany zawsze nie tylko wykręcił się od odpowiedzialności to jeszcze dasz mu prawo do oskarżenia za gwałt? Wystarczy ze powie ze to był podstęp czyli z automatu gwałt kobiety?

Czyli kiedy pijana kobieta zgodziła się na seks, a następnego dnia stwierdzi, że doszło do gwałtu i zgoda została wyrażona pod wpływem alkoholu, to w takim wypadku z automatu uznajemy, że gwałtu nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Czyli kiedy pijana kobieta zgodziła się na seks, a następnego dnia stwierdzi, że doszło do gwałtu i zgoda została wyrażona pod wpływem alkoholu, to w takim wypadku z automatu uznajemy, że gwałtu nie było?

Jak ma siniaki i zadrapania możesz mieć pecha. 

Mimo ze może lubić na ostro 

Mamy straszne czasy ale przymus bezpośredni poprzez zarówno większa chuć jak i sile fizyczna jest domena mężczyzn. Choć nie wykluczam wyjątków wśród kobiet. Tylko daj adresy tych napalonych po kielichu. 

Mądrzej byłoby na trzeźwo zacząć znajomość. 

Dla Niej i dla Ciebie. I dla potencjalnego dziecka. 

Zaliczasz pijane to ryzyko jest. 

Nie rozumiesz tego?

No chyba ze problemem jest zaliczyć trzeźwa. Lub trzeźwym być. Ale to już nie pomogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał(a):

Jak ma siniaki i zadrapania możesz mieć pecha. 

Mimo ze może lubić na ostro 

Mamy straszne czasy ale przymus bezpośredni poprzez zarówno większa chuć jak i sile fizyczna jest domena mężczyzn. Choć nie wykluczam wyjątków wśród kobiet. Tylko daj adresy tych napalonych po kielichu. 

Mądrzej byłoby na trzeźwo zacząć znajomość. 

Dla Niej i dla Ciebie. I dla potencjalnego dziecka. 

Zaliczasz pijane to ryzyko jest. 

Nie rozumiesz tego?

Czy ja mówię konkretnie o sobie? Ja generalnie zdaję sobie sprawę, że pod wieloma względami jestem osobą mocno uprzywilejowaną i mającą ogromne szczęście w życiu.

Nie zaliczam pijanych, bo jestem w związku, swojej dziewczyny nie zaliczam, a jak wypije drinka na kolacji nie uznaję jej za pijaną.

A znajomość rozpoczęliśmy na trzeźwo.

Dlatego nie rozumiem co ma temat do tego.


A teraz moje pytanie - czyli do wystąpienia gwałtu niezbędny jest przymus fizyczny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być psychiczny. Ten facet z Hollywood miał narzędzia. Tej co nie dała karnie pokazał miejsce w szeregu niszcząc karierę przez brak zleceń.  Miał lewar stad wyrok. 

Nie wiem czy kaszpirowski by dostał wyrok. 

Ciekawy aspekt prawny i niebezpieczny precedens. Mężowie stosują przymus ekonomiczny gdy żona nie pracuje bo wychowuje dziecko. A tak jest najczęściej ze to żona siedzi w domu wiec tylko udowadniasz ze kobiety maja gorzej. 

W latach 90 tych w Polsce mieliśmy pelno prezesów januszow którzy bzykali za etat pół firmy. Na szczęście czasy się zmieniają i teraz taki Janusz albo jest głupi i ryzykuje dalej albo zauważa ze dziś za głupi seksistowski tekst może mieć sprawę w sądzie pracy. 

Czasem są przegięcia. Jasne. Ale nie zmienia to statystyki ze przez dekady młode pracownice miały ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.