Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, RappaR napisał(a):

Dokładnie. Jak typowy zwolennik polskiej lewicy jesteś miłośnikiem seksistowskiego faszyzmu. 

Nie uciekaj od clou tematu. Swoim machowskim trybem życia i obnoszeniem się z ponadprzeciętnym bogactwem, uznawanym co gorsza za normalne, wpędzasz innych mężczyzn w kompleksy prowadzące do depresji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał(a):

Nie uciekaj od clou tematu. Swoim machowskim trybem życia i obnoszeniem się z ponadprzeciętnym bogactwem, uznawanym co gorsza za normalne, wpędzasz innych mężczyzn w kompleksy prowadzące do depresji. 

Ani nie mam machowskiego trybu życia, ani nie mam ponadprzeciętnego bogactwa. 

Nie wprowadzam mężczyzn w depresję ani w kompleksy.

Dużo większy problem jest dyskryminacja prawna, seksizm i ciągłe szykanowanie i prześladowanie w mowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Jak pozwolicie to  w tym temacie już kończę jako temat zastępczy o to moje przestrzelenie finansowe ( gdzie kontekst tylko w niewielkim stopniu mnie tłumaczy) bo clue sprawy to są problemy z kobietami. Z nimi należy walczyć a nie moim przestrzeleniem z 2019 roku gdy pełen werwy i radości każdemu życzyłem takiego minimum ;) 

co z tymi Kobietami ja się pytam. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Ani nie mam machowskiego trybu życia, ani nie mam ponadprzeciętnego bogactwa. 

Nie wprowadzam mężczyzn w depresję ani w kompleksy.

Dużo większy problem jest dyskryminacja prawna, seksizm i ciągłe szykanowanie i prześladowanie w mowie. 

Może i ja nazywam ich pizdami. 

Ale to ty niszczysz im psychikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ignazz napisał(a):

I aby tłumaczyć tamten wpis to uzupełnię że absolutnie mylnie przyjąłem moją perspektywę w kontekście kosztów prowadzenia tego typu działalności bo jak wielokrotnie pisałem dużo zawodowo podróżuje ( kiedyś do 60.000km rocznie) plus noclegi plus te lunche lobbingowe ;) co tworzy dosyć wysoki koszt uzyskania przychodu / dochodu netto i ta perspektywa nijak się ma do pensji nauczyciela który z zniżką dojeżdża na uczelnię i nie ma kosztów ekstra. To są główne powody że te kwoty w waszym rozrachunku są przestrzelone a u mnie biorąc pod uwagę koszty ekstra na normalnym poziomie kogoś z forum gdzie po uczelni i paru pracach awansach wycenia minimum. 
Swego czasu co zrozumiałem późno to dobrodziejstwo bierzesz na fakturę wszystko i kontrahent nie ma już kosztów zapędziło mnie w spiralę wymiany samochodu co jakiś czas ( przy 60k km rocznie) częściej i koszty spore poza pitem. 

Pytanie do innych osób bardziej obytych w temacie, bo przyznam szczerze kompletnie nie rozumiem.

Dochód NETTO to jest ten dochód PRZED KOSZTAMI?

Zawsze mi się wydawało, wiem, to dziwne, że dochód netto to jest dochód PO UWZGLĘDNIENIU KOSZTÓW. 

1 minutę temu, jack napisał(a):

Może i ja nazywam ich pizdami. 

Ale to ty niszczysz im psychikę. 

Nie spotkałem się osoby, której tak zniszczyłem psychikę.

Czyżbyś Ty był pierwszą taką osobą, która z powodu ciągłego myślenia o moim życiu wpadła w depresję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał(a):

Dlatego pisałem Netto brutto brutto. 
czyli faktura plus VAT jako Netto 

płacisz ZUS i podatek dochodowy jako brutto adnotacja 

masz swoje koszty ekstra gdzie tylko część odliczasz czyli drugie brutto adnotacja. 

Moje Netto to było tylko że bez VAT. 

 

W dniu 4.08.2020 o 16:34, ignazz napisał(a):

 dla osób po 30 rokiem życia minimum przyzwoitości to 96.000 netto. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita część odczytała te kwoty jako pensja Netto stąd takie larum i słuszna krytyka. Tylko że ja bym nigdy nie wskazał minimum takiej czystej pensji do ręki gdzie każdemu etat łączy się jeszcze z dodatkami ekstra. 

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

 

 

Netto. No pisze co miałem na myśli. Wystawienie takiej faktury. I to nie zostało zrozumiane z mojej winy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą w dyskusjach tamtych lat dosyć dużą ilość osób te faktury tak wystawia i myślałem że jesteśmy zgodni z rozumieniem. 
 

Ale to off top bo my o kobietach rap 

10 minut temu, RappaR napisał(a):

 

Dużo większy problem jest dyskryminacja prawna, seksizm i ciągłe szykanowanie i prześladowanie w mowie. 

Kto z Panów czuję się ciągle szykanowany przez Kobiety ze względu na płeć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał(a):

Z resztą w dyskusjach tamtych lat dosyć dużą ilość osób te faktury tak wystawia i myślałem że jesteśmy zgodni z rozumieniem. 
 

Ale to off top bo my o kobietach rap 

Myślałem, że o mężczyznach, wszak zostały wrzucone dane na temat masowości samobójstw polskich mężczyzn cierpiących w obecnym seksistowskim, opresyjnym systemie. 

Twój brak empatii wobec tej tragedii byłby zabawny, gdyby nie był jednocześnie tak bardzo smutny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Myślałem, że o mężczyznach, wszak zostały wrzucone dane na temat masowości samobójstw polskich mężczyzn cierpiących w obecnym seksistowskim, opresyjnym systemie. 

Twój brak empatii wobec tej tragedii byłby zabawny, gdyby nie był jednocześnie tak bardzo smutny

No bo użyłeś kontekstu z kobietami że mają lepiej. Ten temat dalej grasz. Albo że kobiety mają lepiej albo że faceci gorzej od kobiet. 

Co ze statystykami gwałtów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jack napisał(a):

Nie uciekaj od clou tematu. Swoim machowskim trybem życia i obnoszeniem się z ponadprzeciętnym bogactwem, uznawanym co gorsza za normalne, wpędzasz innych mężczyzn w kompleksy prowadzące do depresji. 

Akurat co do clou to jedyni winni mody na samobojstwa (przypominam - baaaardzo zwieksza sie liczba prob, gdzie ilosc 'udanych' samobojstw sie mniej wiecej utrzymuje) to pelna odpowiedzialnosc za ten stan rzeczy w spoleczenstwach 'zachodnich' ponosi lobby psychologiczne.

Im wiecej psychologow w narodzie tym wiecej prob.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że wspomnisz że kobiety lubią przygodny seks i wyjdzie jeszcze większa dyskryminacja mężczyzn. Że tym nic nie trafia się takiego. Śmiało. 

2 minuty temu, julekstep napisał(a):

Akurat co do clou to jedyni winni mody na samobojstwa (przypominam - baaaardzo zwieksza sie liczba prob, gdzie ilosc 'udanych' samobojstw sie mniej wiecej utrzymuje) to pelna odpowiedzialnosc ponosi lobby psychologiczne.

Im wiecej psychologow w narodzie tym wiecej prob.

Cos w tym jest ale nie jesteśmy takimi ultrasami. Każdy ma swojego konika. Kobiety psycholodzy Tusk czy alko. 

Na szczęście masz też kebaby przez co ocieplasz wizerunek. 
Rap chciał w podróże ocieplić ale napisał po spożyciu 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ignazz napisał(a):

No bo użyłeś kontekstu z kobietami że mają lepiej. Ten temat dalej grasz. Albo że kobiety mają lepiej albo że faceci gorzej od kobiet. 

Co ze statystykami gwałtów? 

Są znacznie zaniżone. Mnóstwo mężczyzn na przykład zostało zgwałconych pod wpływem podstępu(na przykład zgwałciła ich partnerka okłamując, że biorą antykoncepcję, co zgodnie z polskim prawem jest typowym przypadkiem gwałtu). 

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-karny-16798683/art-197

Art.  197.  [Zgwałcenie i wymuszenie czynności seksualnej]
§  1. 
 Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego,

podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 15.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Są znacznie zaniżone. Mnóstwo mężczyzn na przykład zostało zgwałconych pod wpływem podstępu(na przykład zgwałciła ich partnerka okłamując, że biorą antykoncepcję, co zgodnie z polskim prawem jest typowym przypadkiem gwałtu). 

Akurat jestem w stanie zgodzić się że facet często nie wie co mu się robi koło kuśki. Dodatkowo nie każdy skojarzy taki seks ze słowem gwałt i nie zgłosi bo nie zna definicji. 

Facet ma dopiero przejebane. 

Tylko nie mieszałbym tu prokreacji. 

Ani antykoncepcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał(a):

Akurat jestem w stanie zgodzić się że facet często nie wie co mu się robi koło kuśki. Dodatkowo nie każdy skojarzy taki seks ze słowem gwałt i nie zgłosi bo nie zna definicji. 

Facet ma dopiero przejebane. 

Tylko nie mieszałbym tu prokreacji. 

Czemu? W Polsce męska ofiara gwałtu dalej musi płacić alimenty na dziecko będące owocem takiego przestępstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.