Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Ładnie wpędzasz mężczyzn w kompleksy i sprawiasz, że ci zarabiający <12k netto poczują się gorsi. 

To nie jest moja teza, ja tylko nadałem kontekst aktualny.

Wiesz, jak czytam książki z lat 40-tych to muszę sprawdzać inflację, bo inaczej 25 dolarów wydaje się kwotą śmiesznie małą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtej dyskusji po czytaniu złotych rad biznesmenów roku z naszego forum walnąłem 7 czy 8 k tylko wyłącznie w kierunku naszej braci po awansach zawodowych a nie studentów czy prawie emerytów. Nawet to opisałem że nasze forum finansowo na pewno jest wyżej niż średnia krajowa już przez sam fakt posiadania komputera internetu i dostępu do NBA czyli co by nie pisać niszowej ale nie taniej pasji bo ile tu luda z koszulkami butami wyjazdami zagranicznymi czy LP za 3 stówki. 

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

To nie jest moja teza, ja tylko nadałem kontekst aktualny.

Wiesz, jak czytam książki z lat 40-tych to muszę sprawdzać inflację, bo inaczej 25 dolarów wydaje się kwotą śmiesznie małą. 

Czytając książkę olewasz kontekst?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ignazz napisał(a):

Na stronach tego forum nigdy nie przyznałeś się do błędu czy pomyłki tylko nawet po najbardziej niefortunnym babolu tkwiłeś przy swoim zdaniu nawet gdy było ono absurdalne jak ta przysłowiowa kobieta średniowiecza i zestresowany książę. 

Ja się mogę przyznać do błędu nawet teraz. Bo szczerze myślę że pomyliłem się co do Ciebie. Mój błąd. 

Serio po takim wywodzie dalej się upierasz że zostałeś wtedy źle zrozumiany a nie że po prostu wystrzeliłeś dupo-tezą ze swojej bańki? xD

3 minuty temu, ignazz napisał(a):

No w kontekście zarobków ludzi w prime na forum gdzie każdy z nas ma raczej wykształcenie wyższe i ponadprzeciętną znajomość języka angielskiego. 
 

Plus to Netto brutto brutto było dla faktury o podatku dochodowym i opłacaniu swoich składek i swoich kosztów np samochodu. 
 

kiedyś to tłumaczyłem że wpis tyczył się nie średniej krajowej tylko starszych weteranów tego forum gdzie często to kolejna praca po kilku awansach zawodowych. 
 

odejmuj ówczesne 19% plus ZUS wtedy na poziomie 1600 PLN I Z TYCH 8000 PLN netto brutto wyjdzie na czysto 5k gdzie masz swój samochód. I swoje koszty. 
 

a widzę że wraca jak bumerang i to teraz w formie 12k 

Dla dobra tamtej dyskusji odpuściłem i przyznałem się do przeszarżowania gdy forum nie zrozumiało że chodziło mi o facetów z naszego forum po 30 a nie średniej krajowej lub ludzi z forum co właśnie kończyli studia i szukali roboty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał(a):

Czytając książkę olewasz kontekst?

Właśnie go poznaję, by lepiej umiejscowić. Obecnie kwota 25$ za dzień pracy w LA jest kwotą śmiesznie niską, ale kiedyś pozwało za to żyć.

2 minuty temu, ignazz napisał(a):

W tamtej dyskusji po czytaniu złotych rad biznesmenów roku z naszego forum walnąłem 7 czy 8 k tylko wyłącznie w kierunku naszej braci po awansach zawodowych a nie studentów czy prawie emerytów. Nawet to opisałem że nasze forum finansowo na pewno jest wyżej niż średnia krajowa już przez sam fakt posiadania komputera internetu i dostępu do NBA czyli co by nie pisać niszowej ale nie taniej pasji bo ile tu luda z koszulkami butami wyjazdami zagranicznymi czy LP za 3 stówki. 

 

6 minut temu, ignazz napisał(a):

No w kontekście zarobków ludzi w prime na forum gdzie każdy z nas ma raczej wykształcenie wyższe i ponadprzeciętną znajomość języka angielskiego. 
 

Plus to Netto brutto brutto było dla faktury o podatku dochodowym i opłacaniu swoich składek i swoich kosztów np samochodu. 
 

kiedyś to tłumaczyłem że wpis tyczył się nie średniej krajowej tylko starszych weteranów tego forum gdzie często to kolejna praca po kilku awansach zawodowych. 
 

odejmuj ówczesne 19% plus ZUS wtedy na poziomie 1600 PLN I Z TYCH 8000 PLN netto brutto wyjdzie na czysto 5k gdzie masz swój samochód. I swoje koszty. 
 

a widzę że wraca jak bumerang i to teraz w formie 12k 

Dla dobra tamtej dyskusji odpuściłem i przyznałem się do przeszarżowania gdy forum nie zrozumiało że chodziło mi o facetów z naszego forum po 30 a nie średniej krajowej lub ludzi z forum co właśnie kończyli studia i szukali roboty. 

 

W dniu 4.08.2020 o 16:34, ignazz napisał(a):

dla osób po 30 rokiem życia minimum przyzwoitości to 96.000 netto. 

Jak dużo napisałeś w jednym zdaniu :)

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał(a):

W tamtej dyskusji po czytaniu złotych rad biznesmenów roku z naszego forum walnąłem 7 czy 8 k tylko wyłącznie w kierunku naszej braci po awansach zawodowych a nie studentów czy prawie emerytów. Nawet to opisałem że nasze forum finansowo na pewno jest wyżej niż średnia krajowa już przez sam fakt posiadania komputera internetu i dostępu do NBA czyli co by nie pisać niszowej ale nie taniej pasji bo ile tu luda z koszulkami butami wyjazdami zagranicznymi czy LP za 3 stówki. 

I jak ma się poczuć czytelnik forum, który zarabia 5k na rękę a kolumbijski to może zaliczyć co najwyżej serial? Tak to się z Rapparem dokładacie do fatalnego stanu psychicznego polskich mężczyzn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

Serio po takim wywodzie dalej się upierasz że zostałeś wtedy źle zrozumiany a nie że po prostu wystrzeliłeś dupo-tezą ze swojej bańki? xD

 

Wystrzeliłem ale kontekst to moim zdaniem łagodzi. Serio tak trudno ostatecznie robić 5 na łapę komuś co płaci za samochód i ma 35 lat na naszym forum często pisząc o sobie pozytywy czyli że jest bardziej ambitny niż kierownik spod biedry?

Edyt: 30 lat użyłem. Czyli że 2 awanse w pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał(a):

I jak ma się poczuć czytelnik forum, który zarabia 5k na rękę a kolumbijski to może zaliczyć co najwyżej serial? Tak to się z Rapparem dokładacie do fatalnego stanu psychicznego polskich mężczyzn 

A jak polski mężczyzna, kiedy się nazywa go pizdowatym?
Albo dzieli się mężczyzn na tych "prawdziwych" i nie "prawdziwych"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał(a):

Wystrzeliłem ale kontekst to moim zdaniem łagodzi. Serio tak trudno ostatecznie robić 5 na łapę komuś co płaci za samochód i ma 35 lat na naszym forum często pisząc o sobie pozytywy czyli że jest bardziej ambitny niż kierownik spod biedry?

te 5 na łapę to teraz dorabiasz ostro :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał(a):

I jak ma się poczuć czytelnik forum, który zarabia 5k na rękę a kolumbijski to może zaliczyć co najwyżej serial? Tak to się z Rapparem dokładacie do fatalnego stanu psychicznego polskich mężczyzn 

W 2019 bo teraz to już z 6,5 tysia.  

Teraz, julekstep napisał(a):

te 5 na łapę to teraz dorabiasz ostro :) 

Dlaczego? 

Zus dochodowy i nie pisałem o bonusach 

Wielu nauczycieli już wtedy wliczając dodatki i wakacje było dosyć blisko a nikt ich rekinami biznesu tu nie nazywał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał(a):

Ok czyli 8 a nie 7 netto brutto czyli dalej poniżej 6 realnie 

8 netto, przecież to Twoje słowa xD

jak sam pisałeś -> lepiej się przyznać do błędu i uciąć cringe w zarodku (bo praktycznie każdy aktywny user czasem tu pierdolnie coś głupiego) niż 4ty rok ciągnąć dramę usiłując innym wmówić że napisałeś coś innego niż napisałeś i Cię po prostu nie zrozumieli :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem w kontekście etatu i pensji klasycznej bo od 15 lat nie wiem co to jest i stąd to tłumaczyłem. 
Jeżeli wtedy ktoś zrozumiał 96k na czysto plus może tak jak w pracy ktoś ma jeszcze bonus, urlop płatny czy samochód służbowy i kartę do siłowni to tego nie proponowałem. 
Dałem prosty przykład który został przez część inaczej zrozumiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wrzuciłem link do tamtej dyskusji, jak chcesz dorzucę więcej kontekstu dając pozostałe posty z tamtej dyskusji

W dniu 4.08.2020 o 15:54, ignazz napisał(a):

Mam inne zdanie jeżeli są ku temu przesłanki a twój oponent uparcie twierdzi ze jesteś gorszy bo czujesz się dobrze w swojej skórze. Ja tam mogę wejść w porównania na PM dosyć szeroko i mogę nawet na ostro jak kto woli. Żyjemy w podłych czasach bardzo materialnych. To są czasy w których PIT sporo mówi o człowieku. Ubolewam nad tym ze ta sfera duchowa jest minimalizowana ale trudno co robić. Mogę bawić się długo w te przepychanki ale niestosowne jest robić to publicznie. Możemy sobie pokazać wzajemnie jak dbamy o swoich bliskich i stan państwa. Nie ma lepszego rozstrzygnięcia niż PIT Panowie ;)  on pokazuje kto jak kocha Polskę. 

 

1 minutę temu, jack napisał(a):

To fakt nie opinia. Poza tym to nie ja mienię się obrońcą męskiego plemienia. Ja mogę sobie gadać co chcę 

Dokładnie. Jak typowy zwolennik polskiej lewicy jesteś miłośnikiem seksistowskiego faszyzmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co? Ludzie w większej większości ;) unikają opisów na forum takich konkretów jakie były twojego autorstwa. Zaproponowałem pokazanie kuśki w pm a nie na forum. No i z przekąsem w dobie rządów pisu z tym państwem które było i jest z dykty. 

I zobacz ubolewam że jest coraz bardziej materialnie. Gdzie duchowa sfera ja się pytam. 

4 minuty temu, fluber napisał(a):

8 netto w 2020 gdy skumulowana inflacja to ponad 40 procent to na dzisiejsze jakieś 11 na rękę. Wciąż równie absurdalne 

Dla społeczeństwa oczywiście choć się z kalkulacją 11 na rękę nie zgadzam bo dalej podkreślam faktura netto brutto brutto to jest tylko bez VAT ale dla nas wybrańców na forum?

Na moje to pod 9.000 podchodzi z kosztami własnymi typu samochód komp itd 

Kwota spora ale dla nas +30 dziś plus 35 nierealna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał(a):

No i co? Ludzie w większej większości ;) unikają opisów na forum takich konkretów jakie były twojego autorstwa. Zaproponowałem pokazanie kuśki w pm a nie na forum. No i z przekąsem w dobie rządów pisu z tym państwem które było i jest z dykty. 

I zobacz ubolewam że jest coraz bardziej materialnie. Gdzie duchowa sfera ja się pytam. 

Dla społeczeństwa oczywiście choć się z kalkulacją 11 na rękę nie zgadzam bo dalej podkreślam faktura netto brutto brutto to jest tylko bez VAT ale dla nas wybrańców na forum?

https://www.infakt.pl/kalkulatory/zmiany-podatkowe/

Czyli tak - jak nie UOP, czyli ~160k brutto na JDG b2b w 2020, obecnie zaś po uwzględnieniu inflacji(a nawet marże wzrosły w biznesie bardziej chyba niż średnia pensja?)  to jakieś 210k rocznie?

Przypominam, MINIMUM PRZYZWOITOŚCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I aby tłumaczyć tamten wpis to uzupełnię że absolutnie mylnie przyjąłem moją perspektywę w kontekście kosztów prowadzenia tego typu działalności bo jak wielokrotnie pisałem dużo zawodowo podróżuje ( kiedyś do 60.000km rocznie) plus noclegi plus te lunche lobbingowe ;) co tworzy dosyć wysoki koszt uzyskania przychodu / dochodu netto i ta perspektywa nijak się ma do pensji nauczyciela który z zniżką dojeżdża na uczelnię i nie ma kosztów ekstra. To są główne powody że te kwoty w waszym rozrachunku są przestrzelone a u mnie biorąc pod uwagę koszty ekstra na normalnym poziomie kogoś z forum gdzie po uczelni i paru pracach awansach wycenia minimum. 
Swego czasu co zrozumiałem późno to dobrodziejstwo bierzesz na fakturę wszystko i kontrahent nie ma już kosztów zapędziło mnie w spiralę wymiany samochodu co jakiś czas ( przy 60k km rocznie) częściej i koszty spore poza pitem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.