Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim dobrym jesteś rycerzem miałeś wpływ przez trening a co robiono z córka gdy urodził się syn to średnio wyczuć 

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Męskich zakonow nie było? 

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Były 

I wtedy otwierała się droga kariery

Ciężko tak powiedzieć o kobiecych zakonach 

tylko jedna sprytna została Papieżem. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Córka króla miała mniejsze szanse na bycie zabitą w bitwie czy torturowaną w imię sukcesji, więc ona. 

Presja społeczna. Bardzo ważny element, ważniejszy od zapisanego prawa. 

No brak mi już słów. Kto przejmował władze i majątek, kto decydował o ożenku. A co do bitew, to kto je wywoływał, kto wysyłał synów ba wojnę i kto torturował w imię sukcesji.

Jaka presja kto zabrania facetowi pójść sprzątać zamiast na budowę. Ja nie znam nikogo takiego i nawet za większa kasę bym wybrał budowę niż przedszkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał(a):

generalnie Rappar tu pisze -> 'zlikwidujmy wszystkie nierówności, ma być równiutko i sprawiedliwie' a Wy mu odpisujecie

kobiety na księży.

A Rappar ->  a co to, to nie, nie bo tradycja. Ale za to mogą dźwigać ciężary i pracować na przodku w kopali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał(a):

kobiety na księży.

A Rappar ->  a co to, to nie, nie bo tradycja. Ale za to mogą dźwigać ciężary i pracować na przodku w kopali

 

Zdajesz sobie sprawę, że nie jestem w żaden sposób praktykującym katolikiem? 

Dla mnie mogą być i księżami, i Rabinami i Imanami. Co Ty na to? 

4 minuty temu, The Game 85 napisał(a):

No brak mi już słów. Kto przejmował władze i majątek, kto decydował o ożenku. A co do bitew, to kto je wywoływał, kto wysyłał synów ba wojnę i kto torturował w imię sukcesji.

Różnie, to nie była jednoznaczna sprawa. 

Ale zwykle syn króla czy szlachcica nie miał nic do gadania. 

W takim Rzymie głowa rodziny mogła dowolnie zdecydować o śmierci swojego syna bez żadnych konsekwencji 

 

Kiedyś płcie były nierówne, ale pod różnymi rzeczami. Ja popieram całkowitą ich równość w myśl postępu i nowoczesności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Zdajesz sobie sprawę, że nie jestem w żaden sposób praktykującym katolikiem? 

Za to wskazujesz księży jako najlepszych psychoanalityków i bronisz kościoła jako twórcy naszej cywilizcji

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Dla mnie mogą być i księżami, i Rabinami i Imanami. Co Ty na to? 

Że piszesz to co ci aktualnie pasuje. 

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Sam kłamiesz na temat moich poglądów. 

Bo ty je zmieniasz, modyfikujesz i traktujesz wybiórczo w zależności od potrzeb w dyskusji  

Lamentujesz nad dzietnością będąc kawalerem itd. 

Osobowość wieloraka? 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Game 85 napisał(a):

W sumie jest chyba możliwość zmiany płci więc jeśli ktoś uważa, że łatwiej jest być kobietą to chyba można coś z tym zrobić. Zresztą można zapytać lekarza jak to z tym jest.

Można to zrobić niewylogowujac się z forum. 

Fajny jest aspekt obyczajowy nawet nierówności płci wśród bogatych. 
 

W II wieku p.n.e. słynny rzymski mówca i polityk Katon Starszy pouczał, że maż, który przyłapał swoją połowicę na zdradzie może „ją bezkarnie zabić bez wyroku sądu”. Sytuacja wyglądała jednak zupełnie inaczej w odwrotnej sytuacji.

Katon dodał, że „jeśli ona cię przyłapie, kiedy uwodzisz kogoś lub jesteś uwodzony, niech nie śmie tknąć cię choćby palcem, nie ma prawa”.

 

po czym przepisy późniejsze zaostrzono 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał(a):

Za to wskazujesz księży jako najlepszych psychoanalityków i bronisz kościoła jako twórcy naszej cywilizcji

Nie, wskazuję jako lepszych od fsktycznych polskich psychologów.

Co do tego, że Kościół stworzył naszą cywilizację, obok rzymskiego prawa i greckiej filozfofii, jest to fakt. Historyczny i tyle. Qin Shi Huang stworzył cywilizację chińską dla przykładu. 

4 minuty temu, jack napisał(a):

Że piszesz to co ci aktualnie pasuje. 

Czyli się nie zgadzasz z tym? 

 

4 minuty temu, jack napisał(a):

Bo ty je zmieniasz, modyfikujesz i traktujesz wybiórczo w zależności od potrzeb w dyskusji  

Tak, przez 15 lat na forum zmieniłem poglądy, jak byłem w liceum to miałem dokładnie takie jak Ty teraz w tym temacie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Jakie są korzyści społeczne ponad sprawiedliwością?

czekaj bo się pogubiłem -> Ty jesteś w końcu team-Rappar czy team-antyRappar, bo to on właśnie postuluje pełną sprawiedliwość (usunięcie z wszelkich przepisów wzmianek o płciach)

ja uważam że korzystne jest że kobiety mają zagwarantowane bonusy związane z macierzyństwem (bo jednak we wczesnych latach życia dziecka matka > ojciec, jakby było inaczej to nam by mleko z cyców leciało), niższy wiek emerytalny (bo babcie lepiej 'ogarniają' wnuki niż dziadkowie) itp i nie zamierzam płakać że te 'urzędowe' nierówności implikują kolejne nierówności (jak np. nierówność płacowa)

20 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Srogie opodatkowanie bezdzietnych np jest korzystne społecznie?

w Polsce AD 2024?

parafrazując -> shut up and take their money!

 

20 minut temu, ignazz napisał(a):

Tym bardziej ze my tu gadu gadu a w simce zawsze znajdziesz czas na jakiś uraz. Dlaczego tam nie ma kobiet? 

jako że kończą nam się prawdziwe drafty (za szybko lecimy) to można tam przeplatać drafty NBA z draftami WNBA! jest to myśl! Margo Dydek robiąca simkowe DPOTY byłaby chyba spoko? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gregorius napisał(a):

Fajnie że nie zauważasz że przeciętne kobiety miały gorzej i były dyskryminowane niż ich męski odpowiednik na drabinie społecznej.  Kiedy kobiety dostały prawa wyborcze w europie? Jaki % kobiet był w sejmie przed II wojna światową w Polsce?

tak swoją drogą -> czemu ludzie tak łatwo 'dyskryminowanie' (tak, kobiety były i są dyskryminowane na różnych polach...tak samo jak typy ofc) korelują z tym że ktoś musi mieć od razu 'gorzej'

w PL dzieci są dyskryminowane (nie mają praw wyborczych!) a chyba nie przyszłoby wielu osobom tak łatwo powiedzieć że dzieci mają 'gorzej' niż dorośli (ja zajebiście wspominam i często mam ochotę wrócić do lat w których jeszcze nie miałem praw wyborczych ❤️ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał(a):

Można to zrobić niewylogowujac się z forum. 

Fajny jest aspekt obyczajowy nawet nierówności płci wśród bogatych. 
 

W II wieku p.n.e. słynny rzymski mówca i polityk Katon Starszy pouczał, że maż, który przyłapał swoją połowicę na zdradzie może „ją bezkarnie zabić bez wyroku sądu”. Sytuacja wyglądała jednak zupełnie inaczej w odwrotnej sytuacji.

Katon dodał, że „jeśli ona cię przyłapie, kiedy uwodzisz kogoś lub jesteś uwodzony, niech nie śmie tknąć cię choćby palcem, nie ma prawa”.

 

po czym przepisy późniejsze zaostrzono 

https://youtu.be/mltF_3YTIlY?si=sq7HJdR9OI9Nr189

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ignazz napisał(a):

Tym bardziej ze my tu gadu gadu a w simce zawsze znajdziesz czas na jakiś uraz. Dlaczego tam nie ma kobiet? 

aha i jeszcze jedno

to za mojej kadencji komiszowej w jednej z dwóch głównych forumowych lig dołączyła pierwsza kobieta na stanowisko GMa

 

na forumku w kwestii równouprawnienia zrobiłem więcej niż ktokolwiek inny - MAM NA TO PAPIERY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał(a):

aha i jeszcze jedno

to za mojej kadencji komiszowej w jednej z dwóch głównych forumowych lig dołączyła pierwsza kobieta na stanowisko GMa

 

na forumku w kwestii równouprawnienia zrobiłem więcej niż ktokolwiek inny - MAM NA TO PAPIERY!

Nie liczy się. Mąż jej kazał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, julekstep napisał(a):

aha i jeszcze jedno

to za mojej kadencji komiszowej w jednej z dwóch głównych forumowych lig dołączyła pierwsza kobieta na stanowisko GMa

 

na forumku w kwestii równouprawnienia zrobiłem więcej niż ktokolwiek inny - MAM NA TO PAPIERY!

Kulisy przyjęcia były niejasne. @profesora była początkowo pomijana kosztem mężczyzn i dopiero , jak okazało się, że to partnerka dawnego szefa, to spojrzałeś na tę kandydaturę przychylniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Game 85 napisał(a):

Specjalnie dla ciebie skoro nie potrafisz się odnieść do niewygodnych pytań jeszcze raz jak malutkiemu dziecku. Kto miał lepiej syn króla czy córka, syn szlachcica czy córka, syn chłopa czy córka. 

jak rozumieć to "lepiej"? bo jeśli za punkt odniesienia przyjmiemy podobno to najważniejsze życie, to jednak lepiej miały kobiety, gdyż prawdopodobieństwo wcześniejszej śmierci z powodu wojska oraz cięższej pracy było większe niż z powodu porodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.