Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.money.pl/gospodarka/zarabiaja-srednio-800-zl-mniej-czas-na-wyrownanie-zajmie-130-lat-6933940083162048a.html

Informacje na temat rozbieżności w prezentowanych danych potwierdzają eksperci. - Średnie wynagrodzenie kobiet w Polsce wyniosło w październiku 2020 (ostatnie dostępne szczegółowe dane) 5343 zł. Wynagrodzenie mężczyzn było o prawie 15 proc. wyższe (to prawie 800 zł więcej).

https://www.pewresearch.org/short-reads/2023/03/01/gender-pay-gap-facts/

The gender gap in pay has remained relatively stable in the United States over the past 20 years or so. In 2022, women earned an average of 82% of what men earned, according to a new Pew Research Center analysis of median hourly earnings of both full- and part-time workers. These results are similar to where the pay gap stood in 2002, when women earned 80% as much as men.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał(a):

Konkretnie jakie? 

Chociażby akcje afirmacyjne. 

Społeczna presja na chronienie kobiet przed ryzykownymi zachowaniami. 

Dalej nie ma w Polsce chociaż takiej równości jak pobór do wojska na równych zasadach niezależnie od płci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RappaR napisał(a):

To dlaczego próbujesz ją normalizować?

Nikt niczego nie próbuje normalizować, nikt żadnego negatywnego zjawiska nie popiera tak samo jak twoich wpisów o kobietach. Mamy inne poglądy ale będąc zwykłymi osobami społecznie ( ja jako specjalista od nieruchomości i absolwent prawa nie jestem ani sędzia ani notariuszem czy mecenasem aby podlegać rygorom zaufania publicznego). I nie podlegamy jak Lekarz np ( czynny w służbie) pod mocniejsze rygory związane ze światopoglądem, empatia i ogólnym postrzeganiem kobiet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał(a):

Nikt niczego nie próbuje normalizować, nikt żadnego negatywnego zjawiska nie popiera tak samo jak twoich wpisów o kobietach. Mamy inne poglądy ale będąc zwykłymi osobami społecznie ( ja jako specjalista od nieruchomości i absolwent prawa nie jestem ani sędzia ani notariuszem czy mecenasem aby podlegać rygorom zaufania publicznego). I nie podlegamy jak Lekarz np ( czynny w służbie) pod mocniejsze rygory związane ze światopoglądem, empatia i ogólnym postrzeganiem kobiet. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał(a):

Nikt niczego nie próbuje normalizować, nikt żadnego negatywnego zjawiska nie popiera tak samo jak twoich wpisów o kobietach. Mamy inne poglądy ale będąc zwykłymi osobami społecznie ( ja jako specjalista od nieruchomości i absolwent prawa nie jestem ani sędzia ani notariuszem czy mecenasem aby podlegać rygorom zaufania publicznego). I nie podlegamy jak Lekarz np ( czynny w służbie) pod mocniejsze rygory związane ze światopoglądem, empatia i ogólnym postrzeganiem kobiet. 

A co jest złego w moim postrzeganiu kobiet jako płci? Konkretnie, na cytatach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał(a):

Chociażby akcje afirmacyjne. 

Społeczna presja na chronienie kobiet przed ryzykownymi zachowaniami. 

Dalej nie ma w Polsce chociaż takiej równości jak pobór do wojska na równych zasadach niezależnie od płci 

1. Konkrety, jakie akcje afirmatywne? 

2. Piętnowanie i zaprzestanie molestowania kobiet jako czynnik utrudniający mężczyzną edukację wyższą pominę milczeniem. Choć faktycznie zniechęcenie kobiet do edukacji poprzez molestowanie zwiększyłoby szansę mężczyzn. 

3. Mobilizację mężczyzn do wojska w czasie wojny jako czynnik utrudniający mężczyzną edukację wyższą to raczej ciekawostka niż faktyczny czynnik. 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał(a):

@julekstep serio nie martwi Ciebie pogląd ws kobiet lekarza?

15 post z zarzutem tym samym, a nie potrafisz podać dalej jednego przykładu, gdzie piszę, coś negatywnego o kobietach jako o płci i marzę o czymś innym niż równości płci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

A co jest złego w moim postrzeganiu kobiet jako płci? Konkretnie, na cytatach. 

 

Wiecznie wojujesz i każdy wpis jest moim zdaniem tendencyjny. Jest to związane ogólnie z naturą ludzką. Jeden user nigdy nie przyzna że Pop może mieć pozytywny wpływ negując rolę trenera całkowicie, ktoś upiera się że Jordan był najlepszy a ktoś że jest molestowany i dyskryminowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Game 85 napisał(a):

Doczekam się odpowiedzi na moje pytania, czy jednak są zbyt niewygodne.

Które? 

Teraz, ignazz napisał(a):

Wiecznie wojujesz i każdy wpis jest moim zdaniem tendencyjny. Jest to związane ogólnie z naturą ludzką. Jeden user nigdy nie przyzna że Pop może mieć pozytywny wpływ negując rolę trenera całkowicie, ktoś upiera się że Jordan był najlepszy a ktoś że jest molestowany i dyskryminowany. 

Czyli nie jesteś w stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał(a):

@julekstep serio nie martwi Ciebie pogląd ws kobiet lekarza?

nie (i nie czaję tych szczególnych oczekiwań co do lekarzy, jakieś empatie itp lol -> zarówno lekarzy jak i prawników powinno się zautomatyzować :P )

oczywistym było/jest że agresywny feminizm (który został bezkrytycznie zaakceptowany przez mainstream, mimo że w wielu elementach jest pojebany) będzie wywoływał skrajne reakcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

nie (i nie czaję tych szczególnych oczekiwań co do lekarzy, jakieś empatie itp lol -> zarówno lekarzy jak i prawników powinno się zautomatyzować :P )

oczywistym było/jest że agresywny feminizm (który został bezkrytycznie zaakceptowany przez mainstream, mimo że w wielu elementach jest pojebany) będzie wywoływał skrajne reakcje

Ja uwazam, ze poranna simka powinna zostac zautomatyzowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

okażcie mu miłość. brakuje mu jej więc jego historia na forum polega na prowokowaniu, zaczepkach i na siłę udowadniania swoich racji. jesteście bezlitośni. 

Przecież to wyparcie w czystej postaci. To nie ja jestem winien niepowodzeń sercowych, to wszystkie kobiety jako płeć są winne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gregorius napisał(a):

ile znasz kobiet które chciały by pracować w budowlance , a ile meżczyzn? Ja znam sporo mężczyzn którzy z własnego wyboru chcieli pracować w budowlance i mają z tego bardzo dobre pieniądze. % to też pochodna wyborów i preferencji. 

trochę off top, ale na wykopie był ostatnio ciekawy wpis odnośnie pracy w budowlance: https://wykop.pl/wpis/75347003/dla-wszystkich-co-radza-isc-pracowac-na-fizola-kla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.