Skocz do zawartości

Czy forum żyje?


venglas

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, venglas napisał:

Grają ale te online :D
Wydaje mi się, że jakby w TV leciało NBA to samo to by rzeczywiście jakoś mega nie pomogło w promocji tego sportu. Ale jeśli już mięlibyśmy w NBA kogoś takiego jak Robert w piłce to by się coś na pewno ruszyło.
Ale tutaj już wszystko lezy u podstaw. Brak szkółek, mało klubów, i tak możnaby wymieniać.
 

Doncic musiałby dostać polski paszport aby się sprawdziło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 23:17, venglas napisał:


Ale tutaj już wszystko lezy u podstaw. Brak szkółek, mało klubów, i tak możnaby wymieniać.
 

Serio nie wiem czy jest mało szkółek i klubów, jeśli chodzi o wieś to może tak ale miasta, nie zgodze się zawsze znajdzie się jedna albo dwie szkoły basketu dla małolatów pytanie czy są blisko domu czy trzeba dojezdzać itp czyli jak z każdym innym sportem, w dzieciakach pasje i podjare wg mnie kreują ich starsi koledzy i starzy. 

Jak tak lookam z boku to wg mnie wśród małolatów (pomijam tych co tylko naparzają w gry i chca zostać youtuberami, czyli jakies 70% dzieci) jest mocna faza na sporty walki. 

Porobiło się szkół a w nich sekcji dla najmłodszych, nie do końca jestem zdania czy to dobre, czy pozniej jest fair osiedlowa bójka jak jeden chodzi na muai thai i sprzedaje low kicka drugiemu ale to osobna zkomplikowana kwestia, ale patrząc po tym jakie zasiegi maja wszelkiego rodzaju walki i jak sa popularne od konkretnyc ufc po patologie wszelkich fejmow, to ludzi to jara. Oglada se to taki Janusz na grillu z kumplami, a dziecko chłonie jak nie on to dzieciaka starszy brat to ogląda itp.

Kosz nie jest modny jedyne co nadal z kosza się trzyma w modzie, to ciuchy Jordana, to smutne. Kosmiczny jam ten nowy też tego jakoś nie zmienił, dzieciaki nie układają lebrona w minecrafcie ani nie ubierają skinów z lebronem czy koszykarzami w swoich strzelankach. Nie kumamy już tych czasów Panowie, nie ma co się oszukiwać, jak rozmawiałem na komunii chrzesniaka mojej żony z małolatami i ich rodzicami to ich główną zajawką nie jest to czy cos jest fajne tak generalnie, czy jest tam jakis Lewandowski czy Jordan, czy cos jest pozyteczne albo niebezpieczne (bo to zawsze dzieciakow jaralo) tylko czy ma w c*** wyswietlen, albo czy jest drogie. I nie nie rozmawiałem z bananami, to byly normalne dzieciaki klasy sredniej. Na filmiku moze byc typ szczający sobie na kolano albo pralka ktora pierdzi jak ma banke wyswietlen to wszyscy to ogladaja, udaja, powtarzają. A jak na filmiku pojawia sięnowy Iverson robi crossy i tricki jak white chockolate ale ma 150 wyswietlen to jest odrzutem, skillsy sie nie licza. Nie liczy się jakość liczy się zasięg, wyswietlenie, tak jak z nasza Edzią i celebrytami nie liczy się wiedza tylko ilosc odbiorców...ostatnia szansa chyba w WFistach zeby zarazili miloscia do jakiegos sportu i w was jak macie dzieciaki albo dzieciaki w rodzinie, zeby sprzedac jakas fajna historie o śp. Wójciku jak Krzykała uciszał Anwil z końcem lat 90tych albo jak Iverson pojedynkowal sie z Jordanem i go crossował...pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby forum zamierało. Wszak brakuje trochę dopływu wartościowej młodej krwi ale jesteśmy za starzy aby forum pozwolić umrzeć. W niektórych z nas tak wsiąkło, że ja osobiście jako drugą stronę rano po wynikach NBA odpalam e-nba. 

Piszecie, że żyje dzięki beGM. Simka też bardzo dobrze przędzie, a o kategorii "Inne" to nawet nie wspomnę.

To inne fora koszykarskie wymierają, nie my. 

Nawet wielce popularny wśród młodzieży portal "Gwiazdy Basketu" ledwo potrafi zebrać 50 ( głównie to mają tak 20-30 ) odpowiedzi pod artykułem i to głównie jednozdaniowce lub "pierwszy!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, julekstep napisał:

no patrzac w kontekscie forow jako takich (czyli gatunku, ktory w internecie juz prawie wymarl) to to konkretne forum trzyma sie dosc dobrze (tym bardziej biorac pod uwage jak niszowym sportem PL jest basket)

Jest takie forum, na którym pare lat temu online było zawsze coś koło kilkuset tysięcy użytkowników teraz mają po 30-45osoób online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, venglas napisał:

Jest takie forum, na którym pare lat temu online było zawsze coś koło kilkuset tysięcy użytkowników teraz mają po 30-45osoób online

No my mamy teraz 47 on-line, ale wiadomo jak jest. My w dzień odsypiamy nocki po meczach, do tego jest Niedziela handlowa, część lepi pierogi a i część ludzi po prostu spędza czas z rodziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eld napisał:

No my mamy teraz 47 on-line, ale wiadomo jak jest. My w dzień odsypiamy nocki po meczach, do tego jest Niedziela handlowa, część lepi pierogi a i część ludzi po prostu spędza czas z rodziną.

Od rana w kolejności 

Mecz 

Basen z synem 

Spacer 

Choinka 

Kąpiel psów 

Ozdabianie domu (sic) 

Segregowanie ludzików Playmobil bo czas to sprzedać 

Leżenie dupa na łóżku i oglądanie terminatora (w przerwach forum)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał:

Od rana w kolejności 

Mecz 

Basen z synem 

Spacer 

Choinka 

Kąpiel psów 

Ozdabianie domu (sic) 

Segregowanie ludzików Playmobil bo czas to sprzedać 

Leżenie dupa na łóżku i oglądanie terminatora (w przerwach forum)

Chciałem polubić, to na koniec z tym terminatorem wyjechałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 14:26, venglas napisał:

Hejka,
Wszedłem sobie tutaj pod długiej przerwie, bo robię porządki w zakładkach, tak mnie natchnęło żeby zapytać... Forum jeszcze żyje?
Wszystkie fora z jakimi miałem doczynienia, funkcjonują na zasadzie archiwum, mało użytkowników, świeci wszędzie pustkami. Niby na grupach na fb jest masa ludzi, ale to już nie to samo co nostalgiczne czasy postów na formu.
 

Powiedziałbym, że jak na obecne standardy forów sportowych w Polsce e-nba trzyma się znakomicie i dopóki "straszej gwardii" (czy tam Towarzystwu Wzajemnej Adoracji :D) będzie się chciało podtrzymywać ducha tego miejsca, będzie ono żyło nadal. :)

Fora niestey znikają, co mocno ogranicza mój "sportowo-dyskusyjny" rozwój bo do grup na fb i twitterowego ścieku raczej nie będę dał rady się przekonać. Jakiś czas temu strona Realmadryt.pl zamknęła swoje piłkarskie forum, które przez lata zgromadziło ponad 1,3 mln wpisów. Wielka szkoda, ale jak podano w komunikacie "forum umarło śmiercią naturalną". Mam nadzieję, że e-nba nigdy to nie spotka, bo to moje jedyne źródło fanowskiej wiedzy na temat tego sportu i tej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DUN I LOVE napisał:

Powiedziałbym, że jak na obecne standardy forów sportowych w Polsce e-nba trzyma się znakomicie i dopóki "straszej gwardii" (czy tam Towarzystwu Wzajemnej Adoracji :D) będzie się chciało podtrzymywać ducha tego miejsca, będzie ono żyło nadal. :)

Fora niestey znikają, co mocno ogranicza mój "sportowo-dyskusyjny" rozwój bo do grup na fb i twitterowego ścieku raczej nie będę dał rady się przekonać. Jakiś czas temu strona Realmadryt.pl zamknęła swoje piłkarskie forum, które przez lata zgromadziło ponad 1,3 mln wpisów. Wielka szkoda, ale jak podano w komunikacie "forum umarło śmiercią naturalną". Mam nadzieję, że e-nba nigdy to nie spotka, bo to moje jedyne źródło fanowskiej wiedzy na temat tego sportu i tej ligi.

Coś w tym jest. Jak widze grupki na fb gdzie jakieś 80% to dzieci i nastolatki to mnie ściska. Nie dlatego, że nie lubię młodzików. Tylko dlatego, że tam nie ma dyskusji na poziomie. Co mam na myśli? Wyrazisz niepopularną opinię, lub po prostu swoje zdanie, to zostaniesz zbluzgany przez dzieciaki - tak o, bez argumentów czy logicznego podsumowania. No a jak nie zgodzisz się z jakimś młodziakiem to dostaniesz "OK boomer" i tyle z dyskusji. Jednak fora, mimo, że bardziej anonimowe, miały swego rodzaju vibe "publicystyczny" gdzie ludzie nie wchodzili i nie wrzucali pogardliwych odpowiedzi ku uciesze gawiedzi, tylko każdy chciał dołożyć swoją cegiełkę do tematu.

Może to nie kwestia samej formy (forum/facebook), a po prostu tego, że teraz tak młodsi od nas się prowadzą - tego nie wiem, ale jest to dosyć możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.12.2021 o 23:41, venglas napisał:

Coś w tym jest. Jak widze grupki na fb gdzie jakieś 80% to dzieci i nastolatki to mnie ściska. Nie dlatego, że nie lubię młodzików. Tylko dlatego, że tam nie ma dyskusji na poziomie. Co mam na myśli? Wyrazisz niepopularną opinię, lub po prostu swoje zdanie, to zostaniesz zbluzgany przez dzieciaki - tak o, bez argumentów czy logicznego podsumowania. No a jak nie zgodzisz się z jakimś młodziakiem to dostaniesz "OK boomer" i tyle z dyskusji. Jednak fora, mimo, że bardziej anonimowe, miały swego rodzaju vibe "publicystyczny" gdzie ludzie nie wchodzili i nie wrzucali pogardliwych odpowiedzi ku uciesze gawiedzi, tylko każdy chciał dołożyć swoją cegiełkę do tematu.

Może to nie kwestia samej formy (forum/facebook), a po prostu tego, że teraz tak młodsi od nas się prowadzą - tego nie wiem, ale jest to dosyć możliwe.

W punkt. Zasługuje na lajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.