Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 - sezon 2021/2022


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wątek poświęcony w całości Lidze Roto Keeper #1 - sezon 2021/2022. (mamy regulamin niezależny do ligi #2 która wprowadza własne ustawienia)
Dla większej przejrzystości wszystkie ustawienia ligowe będą zamieszczone w pierwszym poście.

Wszystkich proszę o potwierdzenie dalszej gry!!!
 
Regulamin Ligi Roto Keeper: 
1. Liga składa się z 20 zespołów, pod warunkiem że ktoś nie porzuci po sezonie teamu i nie uda znaleźć się zastępstwa.
2. Mamy roster: 8 slotów PG SG SF PF C UTL UTL UTL + 3 Benche oraz 4 keeperów
3. Każdy team ma budżet 200$ na skompletowanie rostera w pierwszym drafcie w formie aukcji online. Dotyczy to również nowych graczy, którzy dołączają do gry w miejsce rezygnujących graczy.
4. W pierwszym sezonie to budżet wyłącznie na zakupy w czasie draftu. W kolejnych sezonach kwota dostępna na licytacji jest pomniejszana o to co wydamy na keeperów.
5. Z sezonu na sezon możemy zatrzymać maksymalnie 4 zawodników.
6. Ceny zawodników zatrzymywanych z sezonu na sezon rosną o 10%, jednakże nie mniej niż 4$.
7. Keeperem może być zawodnik którego cena jest wyższa lub równa 10$
8. Zawodników tańszych możemy również zatrzymać w miejsce keepera na zasadach zwanych RFA wyrównując przed kolejnym sezonem jego wartość do poziomu minimum czyli 10$ (przy założeniu że przyjęty wzrost wartości zgodny z zasadami pkt 6 nie przekroczy tej wartości). Każda drużyna ma prawo do zatrzymania dowolnej ilości RFA, oczywiście nie przekraczając ilości 4 keeperów, tzn. łączna liczba zatrzymanych graczy (typowych keeperów i tych na zasadach RFA) nie może przekroczyć 4. Dzięki temu możemy zachować zarówno wychwycone perełki z FA czy tanio kupione w drafcie.
9. Rookies są normalnie włączeni do licytacji wraz z pozostałymi graczami zwolnionymi z drużyn po sezonie oraz graczami którzy byli cały czas FA.
10. Handicap dla drużyn słabszych - w zależności od zajętego miejsca w danym sezonie, budżet każdej kolejnej drużyny na keeperów i aukcję przed następnym sezonem będzie się zwiększał o 1$, tzn. drużyna która zajęła 1 miejsce ma 200$, 2 miejsce 201$, 3 miejsce 202$ i tak do 20 miejsca które będzie miało 219$. Oczywiście przed każdym kolejnym sezonem budżet dla każdej drużyny jest na nowo ustawiany wg powyższych założeń.
11. Niewykorzystane w danym drafcie $$$ przechodzą na sezon i są dodawane do puli $$$ do wykorzystania na waivery. Każdy team dostaje do wykorzystania w trakcie sezonu 100$ na waivery (czyli jeżeli w drafcie czy to pierwszym czy też w kolejnych nie wykorzystaliśmy całego przysługującego budżetu i np. zostało 15$ to kwota ta dodaje się do budżetu sezonowego na waivery i wtedy mamy do wykorzystania 115$). Niewykorzystane do końca sezonu $$$ z budżetu waiver nie przechodzą na kolejny sezon.
12. Wartość zawodników nie będących keeperami ustalana jest na podstawie corocznej aukcji draftowej. Zawodnicy którzy nie zostali wydraftowani lub zostali wyrzuceni i stali się FA, a potem zostali pobrani na zasadach FA mają wartość 0$. Zawodnicy którzy zostali pobrani na zasadach waiver przyjmują wartość wylicytowaną w trakcie "waiverowania" (przykład: zawodnik został wyrzucony z teamu i stał się waiverem, w drafcie aukcyjnym miał wartość 22$, w trakcie licytacji w ciemno podczas okresu "waiverowania" najwyższa zaproponowana kwota wyniosła 12$, więc jeżeli GM chce go zostawić jako keepera to jego wartość przed kolejnym sezonem wyniesie 12$+4$=16$).
13. Każdy GM zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich slotów, w tym również 2 slotów wynikających z buga Yahoo (tj. dla pełnego sezonu łącznie 658 slotów = (5SLOTÓW+3UTL)*82+2, dla niepełnego np. (5+3)*72+2=578 itd.). W przypadku ich niewykorzystania, za każdy niewykorzystany slot powyżej 10 od budżetu aukcyjnego dostępnego przed kolejnym sezonem odejmowany będzie 1$.
14. Niewykorzystanie 50 slotów traktowane będzie jako podstawę do wykluczenia GMa z zaszczytnego grona Roto Keeper League Managers. Jedynie w nadzwyczajnych okolicznościach po głosowaniu i uzyskaniu większości pozytywnych głosów pozostałych GMów może nie zostać wykluczony.
15. Jeżeli w klasyfikacji na zakończenie sezonu dwie lub więcej drużyn ma tyle samo punktów roto wtedy o ostatecznym miejscu w naszej końcowej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach. Gdyby ta liczba była taka sama to wtedy decyduje liczba zdobytych drugich miejsc itp itd aż do rozstrzygnięcia. 
16. Jeśli GM w trakcie sezonu pobiera z waiverów za pomocą budżetu FAAB zawodnika, którego chwilę wcześniej wyrzucił ze składu,  to podstawą do wyliczenia ceny zawodnika w sezonie kolejnym nie będzie wysokość bidu FAAB, tylko w zależności od przypadku:
       - cena zawodnika jako keepera na początku sezonu,
       - cena uzyskana na drafcie aukcyjnym na starcie sezonu

       - cena zawodnika uzyskana w wyniku wcześniejszego bidu FAAB w przypadku gdy był on wyższy
Powyższe założenia cenowe obowiązują zawodników również pozyskanych w wyniku wymian oraz przy założeniu że w międzyczasie taki zawodnik nie był FA (tzn. np. został wydraftowany za 10$, ale po zrzuceniu nikt go nie wylicytował i został potem pobrany jako FA). 
17. Wymiany wykraczające poza standardową ocenę ich wartości i standardowe veto (tzw. potencjalny keeper za gwiazdę lub zawodnika o znacznie przekraczającej wartości, można dokonywać tylko w okresie od NBA tradeline do ostatniego dnia (ligowy Trade Deadline). W tym czasie dalej obowiązuje prawo veta, jednakże wszyscy managerowie są proszeni o ocenę wg podejścia potencjał keepera wobec bieżącej wartości drugiego gracza.

18. W sprawach związanych z wprowadzeniem zmian regulaminowych lub innych dotyczących Ligi przeprowadzane będą głosowania/ankiety.
Prawo do zgłoszenia konieczności przeprowadzenia ankiety posiada każdy z GMów co może zrobić na forum w wątku ligowym zgłaszając zauważony problem regulaminowy lub propozycje jakichś zmian. Jeżeli taki wniosek poprze w trakcie dyskusji na forum dodatkowo 3 innych GMów, uznaje się, iż zachodzi konieczność przeprowadzenia  ankiety. Przed założeniem ankiety jej treść należy skonsultować na forum lub z komiszem, przy czym ankieta może zawierać jedynie dwie opcje do wyboru. Po założeniu ankiety komisz lub zakładający ankietę powiadomi za pomocą PMów każdego z GMów.
Każdy GM ma prawo oddać głos,  ankietę uznaje się za wiążącą jeżeli za jedną opcją zagłosuje co najmniej 11 GMów, lub zwykłą większością głosów jeżeli weźmie w niej udział co najmniej 15 GMów, a minął okres głosowania. W przypadku wyników remisowych uznaje się  ankietę za niewiążącą.

19. Ankiety można przeprowadzać przez cały sezon regularny NBA i playoffy oraz dodatkowo w okresie od 01.09 do 30.09 każdego roku (okres ten może ulec zmianie w przypadku znacznie odbiegających terminów rozpoczęcia i zakończenia nowego sezonu, np. tak. jak to miało miejsce w przypadku COVID-19), przy czym przyjmuje się iż ankieta musi się w tych okresach lub maksymalnie na 14 dnie przed draftem, zakończyć. Minimalny czas trwania  ankiety - 14 dni.

Sprawdźcie też budżety i wartości keeperów (w trakcie uzupełniania)!

1. @bulls2006/Krzysztof - Chicago Bulls 202$
2. @Kalosz1234 - Brooklyn Nets 200$
3. @Marwat/Marcin - Toronto Raptors 212$
4. @chyzio - Boston Celtics 200$
5. @jordan20/Jakub Sprawka- Atlanta Hawks 207$
6. @bulek - Indiana Pacers 213$
7. @Mazi_24 - New York Knicks 219
8. @Jackoso - Detroit Pistons 201$
9. @Mikowal83 - Charlotte Hornets 217$
10. @Araggorn - Orlando Magic 203$

11. @vitek2k - Houston Rockets 200$
12. @Tocheck - Oklahoma City Thunder 210$
13. @thompkins - San Antonio Spurs 205$
14. @wilson44 - Golden State Warriors 206$
15. @dannygd - Minnesota Timberwolves 204$
16. @L.TM/Tomi - Phoenix Suns 214$
17. @PrezesPcimia - Dallas Mavericks 200$
18. @Knotai - Los Angeles Lakers 218$
19. @evitacre/pk - New Orleans Pelicans 208$
20. @barcelowicz - Utah Jazz 200$

Na czerwono rezygnacje, na zielono Ci co potwierdzili, jak macie kontakt z chłopakami co nie potwierdzili - odezwijcie się do nich.

link do ligi: https://basketball.fantasysports.yahoo.com/2021/nba/18394

link do ankiety dotyczącej daty draftu: https://doodle.com/poll/xtyga65kd2gceenb?utm_source=poll&utm_medium=link 

Draft Time: Thu Oct 14 9:30pm CEST

Lista potencjalnie nowych graczy wg kolejności zgłoszeń:

1. @Kalosz1234 zagra za @szczottie- Brooklyn Nets 211$.

2. @PrezesPcimia zagra za @DrunX - Dallas Mavericks 208$

3. @barcelowicz zagra za @Stryder Utah Jazz

4. @vitek2k zagra za @Pachuco Houston Rockets

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram dalej

 @Mikowal83 - Charlotte Hornets 217$

Czemu w ankiecie dotyczacej terminu draftu niedostępne są dni weekendowe? Co prawda w moim przypadku w weekendy wchodzą w grę tylko piątkowe i niedzielne wieczory ale dziwne że nie można w ogóle zaznaczyć tych dni.

Sezon zaczyna się 20 czy 22 października?

W ankiecie zaznaczalem terminy od 4 października bo uważam że draft wcześniej niż na 2 tygodnie przed rozpoczęciem sezonu nie ma sensu. Najbardziej lubię terminy na ok tydzień przed startem sezonu

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mikowal83 napisał:

Czemu w ankiecie dotyczacej terminu draftu niedostępne są dni weekendowe?

Mogę dodać, ale co roku weekendy odpadały bo w piątek czy sobotę wieczór ludzie wolą.inne zajęcia ;)

14 godzin temu, Mikowal83 napisał:

Sezon zaczyna się 20 czy 22 października?

Jeśli dobrze pamiętam 19-go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mamy na razie 2 rezygnacje i 2 nowych graczy:

1. @Kalosz1234 zagra za @szczottie- Brooklyn Nets 211$.

2. @PrezesPcimia zagra za @DrunX - Dallas Mavericks 208$

Prześlijcie mi na PW adresy mailowe z yahoo do migracji ekip.

Obaj zaczną sezon z budżetem 200$ i czystym kontem graczy. Jeśli chcecie zmienić nazwę ekipy na jakąś z niezajętych, to możecie to zrobić oczywiście, ale mamy zasadę taka aby była równa liczba ekip ze wschodu i zachodu. ;) Oczywiście możecie się zamienić

Kila osób (poniżej) jeszcze nie potwierdziło udziału, jak ktoś z Was ma z nimi kontakt - proszę dajcie im znać. Ja wysłałem im PW.

EC
3. @Marwat/Marcin - Toronto Raptors 212$

WC
11. @Pachuco - Houston Rockets 215$
13. @thompkins - San Antonio Spurs 205$
18. @Knotai - Los Angeles Lakers 218$
20. @Stryder - Utah Jazz 215$

Jak tylko potwierdzi sie kto gra, wrzucę liste keeperów i dokonam finalizacji ligi.

Przypominam tez tym co potwierdzili oraz 2 nowym graczom, żeby zagłosowali w ankiecie doodle https://doodle.com/poll/xtyga65kd2gceenb?utm_source=poll&utm_medium=link 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.