Skocz do zawartości

Areny itp.


elwariato

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi ? a o to żeby pogadać o ulubionych halach arenach stadionach itp. itd. Można by wstawić ten wątek do inne ale o boiskach na których gra NBA, myślę bedzie sporo więc może niech zostanie tu gdzie jest. Żeby rozwinąć myśl, macie jakieś ulubione hale, boiska jak tak to dlaczego i dalej w tym kierunku gdzie są jacy kibice, co gdzie robi wrażenie pod względem wyglądu i tym podobne.

 

Co do mnie to co mnie naprowadziło aby założyć ten wątek, to nowe boiska NY Yankees i Dallas Cowboys, pierwszy stadion kosztował ponad $1,3 mld drugi około $1,5 mld. Yankees jest niesamowity z paru powodów, oczywiście jest wychuchany ładny itd. ale tym co go projektowali i budowali udała się niesamowita rzecz otóż nowy stadion wygląda na starszy od poprzedniego, starego :) znaczy ten nowy, zeby to mylnie nie zabrzmiało, jest zrobiony w takim oldskulowym stylu i oczywiście widać ze jest nowy ale wygląda na mniej nowoczesny od starego, co mnie trochę smieszy bo za taką kasę masz stadion który wygląda na starszy od starego :) Co do Dallas to jedno spotkanie przedsezonowe widziałem i niezłe wrażenie na mnie zrobił, każdy powinien sobie zobaczyć, ma fajną nowoczesną estetykę, jedyne co razi ale to zazwyczaj tak jest z tymi arenami z zamykanym dachem że troche ponuro jest w porównaniu do tych otwartych boisk.

 

To tak wstepem a co do tematu odnosnie to oczywiście ulubiony arena moja to ESA dawniej Delta w SLC, nie chodzi mi tu nawet dlatego że to hala Jazz, albo dlatego ze wygląda jakos niezwykle, ale dlatego że ma naprawdę niesamowitych kibiców, co musi kazdy nawet nieprzychylny Jazz kibic przyznać. Możę odrobinę szowinistyczni i nie najbardziej kulturalni :) ale wierni i kochający swoją drużynę na zabój. Z zewnątrz ESA jest cały czas całkiem dobrze wyglądająca, budynek wporzo przed nim zadbane otoczenie, fajne pomniki Super duetu Stoc-Mailman. W środku trochę gorzej widać różnice pomiedzy nowo wybudowanymi obiektami, monitory mogli by wymienić bo to naprawdę sporo zmienia, te w Memphis są extra, tak to trochę razi ten strop podobny do arco arena czyli widoczny szkielet, ale tak jak mówiłem 19 911 tys fanów na każdym meczy rekompensuje niedostatki :)

 

Z Poza Utah to bardzo mi się podoba Arena GSW, super robi wrażenie zwłaszcza z zewnątrz, fajna też jest w Cleveland, tą nagradzam również za sprawą fanów którzy w tym mieście są bardzo dobrzy nie tylko na koszu, ale np. w Baseballu parę lat temu należał do Indians, a właściwie ich fanów rekord wyprzedanych spotkań coś w okolicach 480, i tutaj trzeba uchylić czapeczkę, bo w baseballu to niejest taka łatwa sprawa sprzedać wszystkie miejsca za sprawą tego że meczów w sezonie jest 162 i są grane własniewie przez cały tydzień przez pół roku, i niektóre w na prtawdę o ciekawych porach jak np tydzień pracujący a mecz o 12 :) no i komplet widzów, ciekawe jak to u nich z pracą wygląda że mogą sobie pozwolić.

 

Więc w Cleveland jest bardzo fajna publika, ale rekord Indians nie jest już aktualny bo Boston Red Sox ostatnimi laty przebili go seria 500 ponad wyprzedanych spotkań, jeśli chodzi o kibiców to Fani Red Sox chyba nie mają sobie równych, ten cały "naród" Red Sox to coś niesamowitego świetna organizacja, no a co do stadionu to Fenway Park świetny obiekt głownie dlatego ze ma ponad 100 letnią tradycję, stadion Chicago Cubs Wrigley field też bardzo stary i przez to niezwykły no i tez fani jedni z najlepszych, co prawda dosyć chamscy, piwem tam często zawodnicy przeciwni dostają, ale wierni i za to trzeba ich cenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko Mormonie widziales na zywo?

 

Z ulubionych hal bezsprzecznie jest to MSG w NYC bo to cie tam czuje jaka historia tradycja itp

Hale Nets I Magic takie sobie choc imponujacy w Orlando jest plac I schody przed Arena

Co do MSG Niestety slaba gra knicksow sprawia ze jest latwa do zdobycia ale jakby wrocily czasy twardego obronnego teamu niszczacego gosci to byloby cos

 

Oczywiscie nie znam wiekszosci hal ale parkiet w bostonie musi byc milusi taki oldschool

 

Wrazenie robi praska hala ale i staroc czyli paryska Bercy

 

Ze stadionow najbrzydsze co widzialem to footbalowy Mediolan taki betonowy od zewnatrz fee

W srodku natomiast ladny!

 

Piekny za to jest obiekt Bawarczykow w Monachium I zmiana kolorow!!!

 

W Polsce oczywiscie Hala Ludowa w odroznieniu od brzydactwa I koszmarnej okolicy Lodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Machesterze, Liverpoolu, Londynie(Chelsea i Arsenal), Leeds, Hull, Birmingham. I muszę powiedzieć, że mimo iż ManU nie cierpię to stadion i ogólnie całą otoczkę wokół tego mają wyrąbaną. Na nba nigdy nie byłem, chciałbym własnie byc na meczu w SLC, Bostonie i NY. Z Polskich hal to Ludowa jest super rzeczywiście, a z planów to myslę, że na euro 2012 Baltic Arena będzie robiło wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.