Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2021/22


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.04.2022 o 08:47, evitacre napisał:

:) W tm roku mogłeś mieć 2-3 picki jak Tryku w fbx#2 i wygrać ligę

Samymi pikami bym nie wygrał, mam przecież jeszcze Kat-a, JJJ, Durexa do kontuzji  czy Wendell-a ale fakt asset dawały zacny. W fbx1 i 3 wygrał bym ligę - na fbx2 to było za mało.

 

 

Edytowane przez TryczekSzukarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lu- napisał:

Tak naprawdę w FBX emocje wywołują dwa momenty: draft rookie i otwarcie FA.

Uwaga! Bedzie kontrowersyjna opinia!
IMO tym jednym zdaniem pokazujesz, ze bedziesz max sredniakiem GMowym, ktory wiecej lat spedzi w dolnej polowce tabeli niz w gornej i tylko okazjonalnie wskoczy do Top5 [tzn wtedy gdy sie uzbiera wystarczajaco duzo trafionych wysokich pickow z wieloletniej odysei po dnie tabeli, choc poki co Twoja historia draftowa nie sugeruje, ze wiesz co tam robisz...].
Zeby wygrywac w dobrej lidze nie da sie grac na takim autopilocie by ustawic dobry sklad na poczatku sezonu i nim spokojnie jechac na podium bo kontuzje, DNP Rest i tankowanie powoduja, ze malo kto rozgrywa 80+ gier, a w salary nigdy nie ma luzu by sobie dlugo kisic nieproduktywne 40+ fppg, wiec trzeba regularnie latac dziury z FAsow i trejdow. Te same sie nie robia tylko wymagaja mozolnego dziubania, ktore jak najbardziej powinny wywolywac emocje gdy sie w koncu uda wyszperac taka dobra produkcje wsrod leszczy albo ze skleconego trejdu.

Ba! Jesli dla Ciebie nie byl emocjonujacy pojedynek ai3 vs PeWee [lub inna walka do konca w czolowce] to szczerze nie wiem po co grac w fantasy...
Dlatego tym bardziej propsuje to co robil ai3, czapka z glowy za back to back!

W dniu 10.04.2022 o 16:55, Lu- napisał:

Gafford i Bazley do sprzedania za pick, coś młodego lub hajs. Czekam do 21:00.

To jest dobry przyklad sredniakowatosci GMowej, ile razy oglaszales tego Garfforda na forum? Gdzies po 5 razie moze trzeba uznac, ze sie chetni na niego sami nie rzuca?

Aktywny dobry GM by go sprzedal w grudniu przed powrotem Bryanta. Przecietny GM by czasem oglaszal, ze jest dostepny, ale rzadko by klecil z nim dobre propsy.
A najgorszy typ GMa to taki, ktory bedzie kisil takiego gracza latami i takich tez niestety mamy, ale coz, nie wszyscy moga byc powyzej przecietnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wilQ'u ja wiem, że Ty jesteś bardzo analityczny i doczepiłeś się do tego co Lu napisał... ale to że to napisał wcale nie oznacza że on tak uważa. A mówię to na podstawie jego czynów, które są ważniejsze niż słowa :)

Lu od kiedy dołączył, wprowadził więcej "wiatru" do naszej ligi niż 5-10 z naszej ligi razem przez ostatnie 5 lat. Zarówno w komunikacji, w trade'ach jak i fa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq ja tez w moich oczach zrobilem back2back 

pelna zgoda

 

No z zawodnikami jak Butler sie nie da wygrac 65 meczy powiedzialbym to minimum a jak spojrzy na top30 to 72 mecze to bduzo

Masz Randla co te 72 mecze zagra i ma zielona strzalke to teraz opchnij ten szrot Regiso podobnym i sky s the limit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ przez cały sezon pisze dwa razy:

1. gram (niestety),

2. wyrzucam X i Y.

No to po c*** nam on, skoro można by ustawić za niego choćby bota? Zatem jest zdecydowanie do wyjebania, skoro nie wnosi absolutnie żadnej wartości dodanej. Nawet PeWee jest bardziej aktywny w FB Fuck :]

A to, że ukisi Giannisa do czterdziestki, jak Radzio LeBrona to zupełnie inna kwestia. 

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl moment ze zajrzal ostatni raz styczen luty a byl kwiecien

dajmy se spokoj 

ja rozumiem ze tankuje i jest malo aktywny bo mu sezon zke poszedl 

ale rok temu gisc mi odpisywal po 2 tygodniach na cos co bylo dawno nie aktualne 

lewebiodrosmoka to byl podobny temat czy drtoudi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku marca miałem mieć SC na poziomie ok. 450, a wychodzi mi teraz 465. Tak czy siak zatem Smart by wylądował na FA, a teraz będę musiał posłać jeszcze Gafforda / Bazleya (zobaczymy we wrześniu).

A skoro rozmawiamy już o zmianach, to podrzućmy znów pod rozwagę podwyższenie limitu SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia mam skład z kwietnia będzie fajny we wrześniu 

plus będzie sałaty 500 to będzie mi latwiej

nie kupuje tego 
i tak wyjebiecie Smartów , Hartow czy CP3 na fa w listopadzie grudniu marcu bo liczycie na gwiazdkę z nieba z 7 czy 11 pickiem 

przeciez to głupie było zawsze , te picki huja grają przez 3 lata a za Smarta/Harta dostaniecie o wiele więcej w wakacje -taniego młodego sprawdzonego - niż za dwie pozycje draftowe wyżej 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ai3 napisał:

przeciez to głupie było zawsze , te picki huja grają przez 3 lata a za Smarta/Harta dostaniecie o wiele więcej w wakacje -taniego młodego sprawdzonego - niż za dwie pozycje draftowe wyżej

Głupie jest to co piszesz, Bartuś. Nie mam mokrego snu na możliwie najwyższy pick. Gdybym go miał, to posłałbym w przedostatni dzień sezonu Bazleya i Gafforda na FA. Wtedy pewnie bym dostał pick nr 5, a może i wyższy. Ale gdybym wziął Paula i Harta, to bym miał SC na poziomie ok. 540, niższy pick, a do tego i tak bym musiał ich posłać na FA po drafcie rookiech. Zaiste bardzo mądry plan ;]

Do tego zdarzają się picki, które z miejsca coś grają - Cade, Mobley, Barnes, LaMelo, Doncic etc. - i wtedy jest powód żeby z FA łowić gości z numerkami, a nie z potencjałem i walczyć np. o top 5.

To nudne w c*** pisać o tym Gaffordzie, Bazleyu etc., ale skoro Bryant jest FA, a rok temu Gafford dostał nie najgorsze extension, to może we wrześniu jego wartość będzie wyższa niż dziś - w zasadzie to żadne ryzyko. Bazley we wrześniu może być wart tyle co pierwszy lepszy kiep z FA - przy tylu pickach i braku wysokich OKC musi wziąć jakiegoś PFa.

Odnośnie mojego składu - na dziś mam 12 gości do grania z miejsca i to jest za dużo. Chętnie bym zrobił jakiś deal 2 za 1, czy 3 za 2. Jak pamiętam z czasów, gdy się o coś walczy, najlepiej mieć core ok. 8 zawodników, a resztą żonglować z FA.

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Bartek te posty (zarówno tu jak i w temacie o zmianach) to piszę jak jedzie tramwajem między przesiadkami. A że ma krótkie trasy to piszę coś na szybko i na końcu mówi: "a c***. wyślij". A potem jak już wysłał to broni tej swojej tezy następne 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 15:38, wiLQ napisał:

Taka ciekawostka na ktora natrafilem aktualizujac sklady [oczywiscie przy stanie na dzisiaj]...
w Top5 pensji druzynowych w offseason bedzie 4 contenderow i... GeDDo, ktory raczej skonczy poza Top10 na totalach.
Z perspektywy tego co ma teraz bedzie musial zejsc az ~60 fppg! Imponujace nie powalczyc i miec taki nadmiar ;-]

 

W dniu 4.02.2022 o 19:57, GeDDo napisał:

Co Ty miałeś z matmy? 

Na dzień dzisiejszy średnia wychodzi 512,50fp (średnie z yahoo, oraz przeliczone pensje ze względu na kontuzje: Portera i Isaaca) czyli 52,80fp nadmiaru.

Ostatecznie ten sklad z lutego o ktorym pisalem mialby na koniec sezonu 523 fppg czyli... 63 do zejscia (-; I bylby #4 wsrod wszystkich druzyn!
Oczywiscie pozniej byly ruchy, ktore to zmienialy, ale wywalenie Harta czy PJa ciezko uznac jako "latwe zejscie" skoro sa mlodymi 40stkami.
W ogole Harta w Blazers to szkoda i pewnie trzeba bedzie wydac 100$ z waiverow na niego...

P.S. Pamietac nasze reakcje po minidrafcie? Evita skonczyl sezon ponizej Szulima w totalach i wyzej w drafcie :-OOO

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wiLQ napisał:

Oczywiscie pozniej byly ruchy, ktore to zmienialy, ale wywalenie Harta czy PJa ciezko uznac jako "latwe zejscie" skoro sa mlodymi 40stkami.
W ogole Harta w Blazers to szkoda i pewnie trzeba bedzie wydac 100$ z waiverow na niego...

Zainteresowanie Hartem gdy jego salary wynosiło 36.95fp i był jakieś +10fp dodatni, było stosunkowo niewielkie. Więc już widzę tą kolejkę która się po niego ustawi przy jego wadze 46,80fp. Miałem jedną dobrą ofertę, którą odrzuciłem. Ale dobra okazała się dopiero po jakimś czasie. Na tamten moment lepszą opcją był Hart. Zresztą, gdybym nawet na to poszedł to miałbym problem za salary cap i mogłoby się skończyć, że i tak musiałbym wyjebać kogoś kogo bym nie chciał. Więc w sumie wolałem Harta, który w zdrowych PTB wcale taki zajebisty nie będzie. Chyba, że Blazers w wakacje zrobią black friday z Lillardem i Nurkiem.

PJ miał zostać, ale niestety Klay zagrał za dużo spotkań i salary byłoby ciężkie do ogarnięcia. Więc musiał tak skończyć. W dodatku dawał lepszy pick, a mam obecnie na oku 8 graczy z draftu. Więc #8 pasuje tutaj idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Roger zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.