Skocz do zawartości

Wschod 2021/2022


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

Moze na typowanie za wczesnie, ale temat w zalozeniu bedzie sie rozwijal wraz z sytuacja na rynku.

Porozmawiajmy o tym jak widzimy Eastern Conference w tym roku. Jak prezentuje sie rozklad sil, kto glownym faworytem, kto moze byc czarnym koniem, kto bedzie zbieral po dupsku glownie itd. 

Jak zbieralem sie do zakladania tematu, to myslalem sobie, ze Wschod znowu sie wzmocnil. Zapewne to prawda, ale chyba nie az tak bardzo jak myslalem na samym poczatku, bo w sumie bylo troche ruchow wewnatrz konferencji i dzieki temu po prostu niektore ekipy bardziej urosly w sile na tle konkurencji.

Kto wiec glownym faworytem poki co?

Z szacunku nie mozna nie wymienic aktualnych mistrzow calej NBA, czyli Milwaukee Bucks, ale wszyscy wiemy ze sama iloscia talentu Brooklyn Nets przebija wszystkich w tej konferencji, a pewnie i calej lidze, poza jedna ekipa z konkurencyjnej konferencji.

Takze normalnie trzeba by pewnie postawic Nets nad wszystkimi, a dopiero potem reszte ustawiac, ale ja osobiscie nie moge tak aktualnych mistrzow potraktowac i daje wlasnie te dwie ekipy rownorzednie na samej gorze Wschodu.

To kto w takim razie za nimi?

Na chwile obecna na drugiej polce musi wyladowac finalista konferencji z minionego sezonu, czyli Atlanta Hawks, ktorzy zatrzymali najwazniejszych graczy, a nawet madrze sie wzmocnili. Musi tu byc zeszloroczny zwyciezca RS, czyli Philadelpha 76ers, ale to szczerze bardziej chyba za zaslugi i Joela, bo zaczal sie smrod z Simmonsem i w sumie nie wiadomo jak to sie skonczy - uczciwie jednak jesli mieliby nawet zostac z Benem, to pewnie przez same chemistry issues trzeba by ich dac nizej. 

Nie mozna tu nie wspomniec takze o Miami Heat i nowym Big 3, choc na pewno jeszcze pare ruchow musza tam zrobic. Oczywiscie nie moze tu zabraknac miejsca dla New York Knicks, ktorzy moze nie wykonali jakis spektakularnych ruchow, ale nic nie zniszczyli, nie zawalili sie glupimi umowami i nawet solidnie sie wzmocnili.


Takze Bucks, Nets, Hawks, Sixers, Heat oraz Knicks. Ta szostka to niemalze pewni kandydaci do obsadzenia PO w tym roku. Kto moglby w takim razie uzupelnic te stawke?

Zacznijmy od tych co w zeszlym roku sie tam znalezli, czyli Celtics i Wizards. Ci pierwsi bez spektakularnych ruchow, bo chyba bardziej szykuja sie na kolejne lato. Wizards stracili jeden z dwoch glownych motorów napedowych z zeszlego sezonu w postaci Westbrooka, ale otrzymali solidnych rolesow (zwlaszcza KCP) od Lakers i, jesli tylko bedzie zdrowy, dobrego PG w osobie Dinwiddiego. Sama iloscia talentu na pewno obydwie te ekipy beda sie liczyc w walce o PO.

Do tej samej stawki wypada dodac najwiekszych wygranych chyba tego FA poki co, i to nie tylko na Wschodzie, czyli Chicago Bulls. Lonzo, Caruso, DeRozan, to wiecej niz solidny zaciag. Z Zachiem bedzie to wiecej niz solidna ekipa, ktora moze nawet zespolom z czolowki sprawic okazjonalne problemy i napsuc troche krwi. To chyba tez glowny kandydat do bycia ewentualnym, czarnym koniem tego sezonu na Wschodzie.

Gdzies w tych okolicach wypadaloby wspomniec o Charlotte Hornets, bo jednak w zeszlym roku zapali sie do play in i w tym tez nie sa na to bez szans. W tych samych okolicach powinna krecic sie Indiana Pacers i Toronto Raptors.

Wiele osob zastanawia sie na co bedzie stac Pistons z ich swiezo wybranym nr 1, a Cleveland Cavaliers i Orlando Magic ... no coz .. powiedzmy ze na obecna chwile nie sa moze najbardziej konkurencyjni, ale nikogo nie mozna skreslac przed sezonem.

To oczywiscie wszystko na ten moment i moze dojsc tu jeszcze do zmian, ale na tym etapie FA juz i tak wiekszosc ruchow zostala zrobiona i teraz glownie beda trejdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodac mimo wszystko podpisanie Schroedera do znaczacych ruchow na Wschodzie.

Jednoroczny kontrakt za 6 baniek. Glosy podzielone. Jedno fani Celtics uwazaja, ze ten jednoroczny kontrakt spowoduje, ze Schroeder bedzie gral pod siebie i na statsyk zeby lepszy wylapac za rok. Inni sa mega podjarani, ze maja go za taka kase.

Ja mimo wszystko zaloze dobry scenariusz, czyli ze Schroeder bedzie chcial poprawic swoj wizerunek, pogra pod druzyne troche, zeby pokazac ze nie jest tak jak sie o nim mowi, do tego ze bedzie sie staral i ze bedzie gral na miare swoich mozliwosci, ktorych przeciez malych nie ma.

Przy takim obrocie spraw wzmacnia to Celtics, zwlaszcza potencjalnie ich drugi unit (ponoc DS nie dostal obetnicy starting 5, wiec zaloze ze choc moze zaczynac czasem, to glownie bedzie dostawca scoringu dla drugiego unitu czego Celtics potrzebuja). Same glosy ze srodowiska Celtow zdaja sie wskazywac na taka mozliwosc.

 

Czy jednak na tyle by atakowac TOP 6 przy Bucks, Nets, Hawks, Sixers, Heat, Knicks? Jesli uchowaja sie w zdrowiu i beda miec troche szczescia, to moze sie uda?

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych podjaranych, są tacy którzy chwalą ten ruch bo za nieduże pieniądze jest w miarę sensowny zawodnik.

Jest duża szansa, że w wymianę Smarta (nigdy nie byłem jego fanem) i trzeba mieć nadzieję, że jeżeli pozyskają jakąś gwiazdę to nie będzie szurnięta (Irving) albo nie połamie się na początku kontraktu (Hayward)

Tu mała uwaga do speców twierdzących, że Celtics spieprzyli wszystko po całości. Wyobraźcie sobie, że Hayward się nie połamał, tylko gra tak jak w Jazz. Wtedy był w składzie Horford i Irving. Nie uważacie, że z tą 3 plus młodzież  była szansa na coś więcej niż ECF? Tak więc wasze mądrości wsadźcie sobie tam gdzie ja mam Bena Simmonsa. Tak więc Ainge nie okazał się pazernym gamoniem którymiał duże możliwości i i h nie wykorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ptak napisał:

Tu mała uwaga do speców twierdzących, że Celtics spieprzyli wszystko po całości. Wyobraźcie sobie, że Hayward się nie połamał, tylko gra tak jak w Jazz. Wtedy był w składzie Horford i Irving. Nie uważacie, że z tą 3 plus młodzież  była szansa na coś więcej niż ECF? Tak więc wasze mądrości wsadźcie sobie tam gdzie ja mam Bena Simmonsa. Tak więc Ainge nie okazał się pazernym gamoniem którymiał duże możliwości i i h nie wykorzystał.

Ja sie zgadzam. Z czasem jednak malomkto pamieta kontekst i warunki jakie byly. To tak jak z Lakers w ostatnim sezonie. Hejterzy maja uzywanie, bo w koncu Lakers sie noga powinela, a zapomina/nie chce pamietac sie o ilosci kontuzji i o tym, ze ich ruchy mialy sens przed sezonem i byly w pelni zrozumiale (jak Schroeder aktualnie wspominany).

To samo z Celtics. Ta organizacja tez ma sporo hejterow i fajnie sie ja jebie jak nie idzie, ale tak jak piszesz - byl w tym jakis zamysl i szansa na cos wiecej. To ze nie wyszlo ... no to juz niestety malo kogo czesto obchodzi czemu i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Celtowie mają w tym sezonie bdb zbilansowany zespół i być może najlepsza/top3 ławkę w lidze, przez co w RS będą mogli grać non stop na wysokiej intensywności, nie tracąc tak dużo jak inni i zyskując ławką mogą (patrz case Memphis czy Toronto w ost. latach). Gorzej może być w PO, gdzie jedna węższa rotacja decyduje a tu kilka ekip na wschodzie ma po prostu lepszy skład i tyle. Może niektórym nowy kontrakt Smarta nie pasować, ale on jest potrzebny tej ekipie jak powietrze i akurat w PO jak przyjdzie walka marchupami w poszczegolnych meczach to on będzie kluczowy. Moim zdaniem mocno underrated ekipa na ten sezon.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tym kontraktem Smarta? Przecież on nie jest jakiś z kosmosu. Kontrakt na poziomie zawodnika typu Smart. Przecież on nie dostał 25 za sezon. Dostał na poziomie Furniera a chyba nawet mniej.

Trochę się pomieszało, ale oddanie Waljera to dobry ruch bo koleś ewidentnie nie dawał rady a na dodatek łapał częste kontuzje.w sądzę, że Nets jak będą zdrowi (a to nie jest takie pewne) i nie odfruną w kosmos (na to też nie na gwarancji) to są po za zasięgiem. Niby Bucka, ale jakoś mnie nie przekonują. Za to współczuję 76 (to nieprawda, nie współczuję) od zawsze uważałem, że Simmons nic im nie da i wyszło na moje. Niech idzie do Kings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.