Skocz do zawartości

Denver Nuggets 2021/2022


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ten Melton znaczy tu więcej niż tysiąc słów, lol

nic nie zrobię, bo się tylko mac przez Ciebie wkurzy i opis zrobisz znowu w 10 minut leżąc na glebie :P

no to ze nie doceniasz Meltona a wyżej masz Monte Morrisa znaczy dokładnie wiecen

niz 1000 slow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

gdzie ja mam Morrisa to akurat tu nie ma znaczenia ;)

OD kiedy się przejmujesz opinią największego homera jakiego to forum widziało. Przecież wg niego Ayton był lepszy od Jokića. Oni przyszłą gwiazdą ligi. TimeLord jest lepszy od Capeli

Pewnie Tatum w tym sezonie lepszy od Mitchella. PG to TOP5 ligi itp

Z drugiej strony jest wiele aspektów, które mają wpływ na gre. Pamiętam jak rok temu Hartenstein był tragiczny w Nuggets a dziś jak niesamowitą robote robi w Clippers. To jedna z przyczyn dlaczego Clippers są tak mocni w obronie

Z drugiej strony Dozier jakoś w tym roku nie może się ogarnąc ( oczywiscie dopóki grał). Ja Mychal dziś wygląda gorzej niż rok temu. Właściwie wszystko wisi na tym Jokiću. I trochę on musi ogarnąc swoje nerwy bo za łatwo go sprowokować a bez niego Nuggets to niestety poziom Pelicans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ely3 napisał:

OD kiedy się przejmujesz opinią największego homera jakiego to forum widziało. Przecież wg niego Ayton był lepszy od Jokića. Oni przyszłą gwiazdą ligi. TimeLord jest lepszy od Capeli

Pewnie Tatum w tym sezonie lepszy od Mitchella. PG to TOP5 ligi itp

Z drugiej strony jest wiele aspektów, które mają wpływ na gre. Pamiętam jak rok temu Hartenstein był tragiczny w Nuggets a dziś jak niesamowitą robote robi w Clippers. To jedna z przyczyn dlaczego Clippers są tak mocni w obronie

Z drugiej strony Dozier jakoś w tym roku nie może się ogarnąc ( oczywiscie dopóki grał). Ja Mychal dziś wygląda gorzej niż rok temu. Właściwie wszystko wisi na tym Jokiću. I trochę on musi ogarnąc swoje nerwy bo za łatwo go sprowokować a bez niego Nuggets to niestety poziom Pelicans

Boże Ely jak Ty się c***a znasz, wszystko wyciągasz bez przytaczania kontekstu, a to jak bardzo nie odróżniasz ironii od rzeczywistości to jest w ogóle grubsza beka, choć patrząc po pierwszym zdaniu o największym homerze na forum, to wnioskuje ze autoironię masz w małym palcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ely3 napisał:

@Qcin_69

Zdaje sobie sprawę ,że bełkotliwe pitu pitu w BeGM zastąpiło merytoryczne argumenty i nawet potrafi być skuteczne ale w świecie prawdziwej koszykówki to nie działa

Byku, Ty od 10 lat przekonujesz ze Utah Jazz jest głównym faworytem do mistrzostwa, było to już w czasach gdy graliśmy Mo Williamsem i Randym Foyem, do dzie pamietam te analizy ze jesteśmy zajebisci bo odpychamy graczy od naszego kosza i każemy im rzucać za 3. 

Potem masz regularne podjarki jakimis sezonowymi kasztanami, Pj Dozierami, Monte Morrisami i gamechangerami jak Udoh, Burke, Mundiay(!), czy inny Juwan Morgan. 
Smieszne bo po latach Twoje merytoryczne argumenty na ich temat powielają fani ligi chińskiej, niemieckiej, rosyjskiej czy w jakiej to akurat ci gracze kontynuują kariery. 

Rok w rok to samo, ciagle te same wymądrzanie się i pisanie z wyższością, a jeszcze rok temu twierdziłeś ze np. Booker zatrzymał się w rozwoju, a nawet cofnął, Grayson Allen nie nadawał się do koszykówki, a Ayton nie potrafił bronić i jest soft.

Ja nie muszę na bieżąco weryfikować Twojego merytorycznego pitu pitu, NBA robi to doskonale za mnie, jak nie w tym samym momencie kiedy pod wpływem chwilowego olśnienia wyglaszasz, jak XIX wieczny kaznodzieja kolejne niepodważalne argumenty, to chwile później. 

To, ze do dzisiaj nie rozumiesz ze cisnalem beczkę z Miye Oni pisząc jako o superstarze, jak cały czas nie potrafisz zrozumieć ze Jokic mimo ze lepszy od Aytona, to akurat z Aytonem sobie radzi stosunkowo słabo względem innych centrow (pisałem se Ayton to top2 obrońców na Joka, a nie ze jest lepszy), tak samo nie napisze ze Mitchell jest lepszy od Tatuma bo ma lepsze pierwszych 20 meczów tego sezonu, i tak, dalej mam wyżej Tatuma od Mitchella i nie zmieni tego 1/3 sezonu z nowym trenerem i bez rozgrywajacego :) 

Ty się dalej tam jaraj Monte Morrisami tego świata czy broń 20mln kontraktu dla

40letniego Joe Inglesa,  dla mnie Monte jakby trafił do jakiegokolwiek innego zespołu to by zginął w tlumie, starcy patrzeć jak typ wyglada gdy nie ma Jokicia na boisku, ale lepiej budować narracje o tym jaki on jest zajebisty bo w 2 meczach z rzędu rzucił po 20 punktów, a ja śmiem twierdzić ze losowy Brunson byłby niegorszym graczem od niego w takim zespole ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Mo Williamsem i Randym Foyem, do dzie pamietam te analizy ze jesteśmy zajebisci bo odpychamy graczy od naszego kosza i każemy im rzucać za 3. 

Przecież mnie w tamtym czasem na forum a osobiście się nie znaleźlismy więc o czym Ty piszesz. Jakieś omamy alkoholowe

Taaa.... o ile pamiętam to Ty się nawet chciałeś zakładać na forum ,ze Jazz idzie po mistrza nie ja. Ja nie pisałem nigdy ,że Jazz to wygra. Oczywiscie beke sobie tworzysz po fakcie jak coś nie wypali. To już standard

I nie nie pisałeś ,że Ayton to nr 2 obrońca na Joka, Ale ,ze Ayton jest najlepszy bentrem PO i wygrał wszystkie swoje matchupy nawet ten z Jokićem..Powiedziałbym ,że BeGm ci założył klapki na oczy i tworzysz teorie o graczach których ostatni raz oglądałeś 2 lata temu . Ayton jest soft i wszystko zawdzięcza Paulowi. Przed CP3 był niemotą który nie potrafił wykorzystać swojego potencjału. Paul zamienił go w postrach pomalowanego. Ale parafrazując Ciebie wstaw w miejsce Aytona innego Masona Plumlee i nagle efekt może być zaskakujący. Nie dostrzegasz kontekstu. Taki Hartenstein rok temu był dramatyczny jako zmiennik Joka a dziś w Clippers gra rewelacyjnie ale ma tez inne otoczenia. Jokić zamienia graczy na lepszych niż są to prawda ale nie wszystkich .. Brunson by akurat niekoniecznie wyglądał świetnie przy Joku

Godzinę temu, Qcin_69 napisał:

Ty się dalej tam jaraj Monte Morrisami tego świata

A kiedy się niby jarałem Morrisem?

 

Godzinę temu, Qcin_69 napisał:

broń 20mln kontraktu dla

40letniego Joe Inglesa

Jak wspomniałem bełkot działa w BeGm w realnym świecie nie. Jakbyś przestał pitolić 3 po 3 a czytał to byś widział ,że Inglesa krytykuje nieustannie w tym sezonie więc gdzie niby bronię?

Wyjdź z bańki BeGm obejrzyj choć z 2 mecze NBA w tym sezonie i może spostrzeżesz ,że świat wygląda inaczej niż w BeGm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

Przecież mnie w tamtym czasem na forum a osobiście się nie znaleźlismy więc o czym Ty piszesz. Jakieś omamy alkoholowe

Taaa.... o ile pamiętam to Ty się nawet chciałeś zakładać na forum ,ze Jazz idzie po mistrza nie ja. Ja nie pisałem nigdy ,że Jazz to wygra. Oczywiscie beke sobie tworzysz po fakcie jak coś nie wypali. To już standard

I nie nie pisałeś ,że Ayton to nr 2 obrońca na Joka, Ale ,ze Ayton jest najlepszy bentrem PO i wygrał wszystkie swoje matchupy nawet ten z Jokićem..Powiedziałbym ,że BeGm ci założył klapki na oczy i tworzysz teorie o graczach których ostatni raz oglądałeś 2 lata temu . Ayton jest soft i wszystko zawdzięcza Paulowi. Przed CP3 był niemotą który nie potrafił wykorzystać swojego potencjału. Paul zamienił go w postrach pomalowanego. Ale parafrazując Ciebie wstaw w miejsce Aytona innego Masona Plumlee i nagle efekt może być zaskakujący. Nie dostrzegasz kontekstu. Taki Hartenstein rok temu był dramatyczny jako zmiennik Joka a dziś w Clippers gra rewelacyjnie ale ma tez inne otoczenia. Jokić zamienia graczy na lepszych niż są to prawda ale nie wszystkich .. Brunson by akurat niekoniecznie wyglądał świetnie przy Joku

A kiedy się niby jarałem Morrisem?

 

Jak wspomniałem bełkot działa w BeGm w realnym świecie nie. Jakbyś przestał pitolić 3 po 3 a czytał to byś widział ,że Inglesa krytykuje nieustannie w tym sezonie więc gdzie niby bronię?

Wyjdź z bańki BeGm obejrzyj choć z 2 mecze NBA w tym sezonie i może spostrzeżesz ,że świat wygląda inaczej niż w BeGm

broniłeś kontrakt Inglesa od początku, wraz z jego rocznym przedłużeniem (sic!) 

Znalismy sie Byku już :D właśnie od sezonu z Mo Williamsem i Alem Jeffersonem znaliśmy sie już na żywo a nie tylko przez maila :D 

co do Aytona masz na dole, wiec przestań proszę pisać nieprawdę :D jak gdzieś tam w euforii zapomniałem o Joku, to spoko, zdarza się, ale masz, to wiadomość po serii z Nuggets zdaje się :) 

To, ze Ayton nie robił czegoś przed CP3, może być, to jest jednak ta różnica w naszym postrzeganiu graczy, Ty widzisz to co jest teraz, ja sobie oceniam to jak ktoś dobry może być, stad rzadko się nabieram na jakiś Russelli czy Ingramow, za to fanem Milesa Bridgesa byłem jako jedyny chyba na tym forum gdzie twierdziłeś ze to kasztan :) 

Nie no sorry Ely, ale za bardzo próbujesz na sile się przebić z poglądami, nigdy w życiu się do błędu nie przyznasz, nie mam na co liczyć w tej materii, ja mam to gdzieś, szczerze mówiąc, bo oglądam koszykówkę z doskoku i nie mam na nią zbytnio czasu, ale takie kwiatkinjak z cofającym się w rozwoju Bookerze, czy porównywanie Monte Morrisa do CP3 (to

bie Ty? ale Twój przyjaciel homer Denver) mnie po prostu rozwalają :D 

4E5A8949-2C1D-49FD-8662-F2FB4C408F81.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qcin_69

To mega zabawne jak wyciągasz SMS sprzed finałów a nie te które tworzyłeś w drugiej rundzie. No ale to już Twoja opcja manipulacji

I jeszcze zabawniej wygląda jak zarzucasz mi bronienie Joe i jednocześnie pokazujesz prywatne smsy w których po nim jadę. No to rzeczywiście udało ci się udowodnić ,że masz racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej k**** ale nie wrzucajcie smsów prywatnych bo to słabe -> a tu prawilny temat Nuggets! xD

1 godzinę temu, Qcin_69 napisał:

dla mnie Monte jakby trafił do jakiegokolwiek innego zespołu to by zginął w tlumie, starcy patrzeć jak typ wyglada gdy nie ma Jokicia na boisku, 

bo jak nie ma Joka na boisku to jest na nim przysłowiowy Cancar -> w takich warunkach najlepsi rolsi by wyglądali słabo...a Monte tym właśnie jest -> zajebistym rolsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

e

bo jak nie ma Joka na boisku to jest na nim przysłowiowy Cancar -> w takich warunkach najlepsi rolsi by wyglądali słabo...a Monte tym właśnie jest -> zajebistym rolsem

No to akurat prawda ale nie zawsze daje synergie. Np potrzebuje specyficznych podkoszowych Sap w formie, Gordon . I nie z każdym pg stworzy synergie... Ale ogólnie Jok to absolutna bestia. Wiadomo ,że w tym roku jest Curry ale statystycznie to on jest MVP tego sezonu , Tylko niech on te nerwy schowa do konserwy bo sam sobie kręci złe relacje z sędziami i potem nie dostaje gwizdków. Frustruje go to. Puszczają mu nerwy i spirala sie nakręca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, julekstep napisał:

ej k**** ale nie wrzucajcie smsów prywatnych bo to słabe -> a tu prawilny temat Nuggets! xD

 

przecież tu była tylko moja odpowiedz na temat Aytona :D nic prywatnego tu nie było :D 

38 minut temu, ely3 napisał:

@Qcin_69

To mega zabawne jak wyciągasz SMS sprzed finałów a nie te które tworzyłeś w drugiej rundzie. No ale to już Twoja opcja manipulacji

I jeszcze zabawniej wygląda jak zarzucasz mi bronienie Joe i jednocześnie pokazujesz prywatne smsy w których po nim jadę. No to rzeczywiście udało ci się udowodnić ,że masz racje

no i znowu to samo.. ja pisze ze broniłeś przedłużenia kontraktu Inglesa (co jest prawda, nie zaprzeczysz chyba?) a Ty ze pokazuje ze po nim jedziesz (jako koszykarzu)- ja o niebie, Ty o chlebie. 

Zreszta, Ty porównałeś właśnie Aytona z Masonem Plumlee a mnie nazywasz homerem… beGM Soty :D 

Właśnie tez napisałeś ze grający po 16 minut z ławki Harenstein jest odpowiedzialny za defensywę Clippers, no k**** Ely :D weź się opanuj :D 

byku, wiesz ze ja sobie ogólnie jaja robię :D ale bawi mnie to spuszczanie nad Monte Morrisem tak jak wcześniej nad Bartonem i tak jak za miesiąc będzie mnie bawić robienie tego samego z Hylandem w tym temacie, tak samo jak w Jazz bawiło mnie jaranie Mudiayem czy Morganem :) 

 

W beGM właśnie trwa spuszczanie nad Tytusem Jonesem i porównywanie go do CP3 bez rzutu, tutaj Monte Morris jest unikatem jak CP3, szczerze mówiąc, ja nie widzę większych różnic mierzy beGM a głównym forum, w obu miejscach jest to samo życie chwila (1-2-5 dobrymi występami z rzędu i tworzenie z całościowo przeciętnych/solidnych graczy historii sezonu - tyle ze w beGM jest tego większe zatrzęsienie i znacznie większa czestotliwosc w stosunku do glownego

forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

No to akurat prawda ale nie zawsze daje synergie. Np potrzebuje specyficznych podkoszowych Sap w formie, Gordon . I nie z każdym pg stworzy synergie... Ale ogólnie Jok to absolutna bestia. Wiadomo ,że w tym roku jest Curry ale statystycznie to on jest MVP tego sezonu , Tylko niech on te nerwy schowa do konserwy bo sam sobie kręci złe relacje z sędziami i potem nie dostaje gwizdków. Frustruje go to. Puszczają mu nerwy i spirala sie nakręca

co do podkoszowego -> to od dawna tutaj z Lucasem chcieliśmy Gordona, przyszedł i wygląda to dobrze a imho jeszcze jest dużo miejsca na poprawę, mam nadzieję że ten temat jest załatwiony na lata

 

co do MVP race -> akurat Curry po kosmicznym starcie ostatnio mocno (jak na niego ofc) przyhamował

z drugiej strony Jok opuścił parę spotkań + bilans, który nie będzie spektakularny (w tym momencie 6te miejsce na koniec RS brałbym w ciemno) + obrona MVP zawsze jest trudniejsza

 

no ale jednak jeszcze za wcześnie chyba żeby tu coś wyrokować szczególnie że jeszcze kilku graczy pokazuje że będzie się liczyło w wyścigu

- Durant to z grubsza tier Joka i Stefka w tym sezonie

- CP3 po super PO ciągnie Suns to kolejnego super sezonu -> a grajek w takim wieku z takim resume, który MVP nigdy nie wygrał a ciągle gra na takim poziomie i robi takie wyniki może dostać potężnego sentymentalnego boosta w głosowania

- Giannis....cóż jest Giannisem

 

największe zaskoczenie in minus to to że Luka w sumie już chyba wypadł z wyścigu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokić o ile nie stanie się cud to na MVP nie ma szans bo Denver ma najmniejsze szanse na uniknięcie play in z czołówki Zachodu.

Suns-Warriors-Jazz mają swój wyścig. Memphis bez Morant zmienili najgorszą obronę ligi w najlepszą a potem masz Sotę ( dla mnie absolutny statystyczny dziwoląg s5 Soty ma rewelacyjne cyferki tylko ,że na razie rzadko grają a wystarczy wypadnie jednego z trio i jest dramat) Clippers ( powoli się ogarniają ) Lakers( no kurcze oni są praktycznie zdrowi i mają takie BIG 3 ,że tylko długa kontuzja LE Brona może im odebrać TOP 6)..

Statystycznie to będzie MVP ale praktycznie nie ma sznas chyba ,że Murray wróci przed ASG i Nugets wjadą na 4 miejsce na Zachodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie miała Sota kiedy meczu sezonu zagrać, ciężko nawet specjalnie mieć pretensje o obronę, po prostu trafiali prawie wszystkie trójki przez ręce a Edwards jest po prostu niesamowity, Mitchell na jego etapie wyglądał jak dziecko we mgle, a dla niego im trudniejsze sytuacje tym wydają się  prostsze, Towns też bardzo mądrze nie forsował trudnych akcji, po prostu rostrzelal Joka na post i dystansie

największą radość mam jednak z Vandergoata, najwyższy +/- ale to jak on robi przesiew na podwojeniach, to aż miło popatrzeć, Rodman lite, kolejna, zmarnowana mała perełka ze stajni Nuggets

o Nuggets ciężko coś napisać, na pewno Jok i Morris zagrali swoje, ciężko się oprzeć wrażeniu, ze zły początek meczu, to znowu wina Bartona, który z miejsca w tej dysoozycji gwarantuje sredni ruch piłki i kilka strat

11 godzin temu, Qcin_69 napisał:

byku, wiesz ze ja sobie ogólnie jaja robię :D ale bawi mnie to spuszczanie nad Monte Morrisem tak jak wcześniej nad Bartonem i

byku, weż Ty znaj granicę tej bajerki, nie możba robić żartu z żartu

10 godzin temu, julekstep napisał:

największe zaskoczenie in minus to to że Luka w sumie już chyba wypadł z wyścigu

no nie da się grać caky rok, imprezować i w wolnym czasie hodować sobie wielką dupe, Jok to pięknie pokazuje co może dać odpuszczenie ważnego turnieju żeby zyskac potem w longrunie

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ely3 napisał:

Z drugiej strony jest wiele aspektów, które mają wpływ na gre. Pamiętam jak rok temu Hartenstein był tragiczny w Nuggets a dziś jak niesamowitą robote robi w Clippers. To jedna z przyczyn dlaczego Clippers są tak mocni w obronie

Z drugiej strony Dozier jakoś w tym roku nie może się ogarnąc ( oczywiscie dopóki grał). Ja Mychal dziś wygląda gorzej niż rok temu. Właściwie wszystko wisi na tym Jokiću. I trochę on musi ogarnąc swoje nerwy bo za łatwo go sprowokować a bez niego Nuggets to niestety poziom Pelicans

na początek chciałbym się dowiedzieć jak Hartenatein miał korzystać na obecności Joka w ogóle nim nie grając. Gostek trafił od razu z bomby na backup centra jakby nie było finalisty konferencji, pomimo tego jak bardzo j na niego wtedy pluto, to ja widziałwm te seksencje gdy wyglądał jak jeszcze bardziej pojebany Nurkić, nie dał sobie jeszcze wtedy rady z presją, JaMichał też z Jokiem grał śladowe ilości minut i się bardzo męczył, jak się ogarnął to zaraz się połamał

przykład Doziera też malo warty bez spojrzenia na kontekst - on miał w tamtym rs najlepsze wskaźniki w lineupach z historycznym Porterem, w tym zaś na starcie nie dość, że MPJ się skończył,to Morris musiał grać w s5, a jako wsparcie ofensywne dostał Riversa z Jeffem, to nie jest gracz, który da impact na tyle duży by zasłonić taka niekompetencje Szalonego Majka

Vanderbilt w ogóle nie dostawał szans choć tu tak samo - jak dla mnie od początku wykazywał te cechy dzięki którym teraz ciągnie Sote na spółkę z Bevem

Malik się zakopał jako 6men, on powinien być 3 opcją w średniej klasy teamie, mam nadzieje, że ktoś on nim bedzie pamietał

tak w ogóle @ely3

"omamy alkoholowe"? -  to ja dostaje bana na 5 dni za nazwanie Elda Eldem, a tu znowu typowa słomka z butów i to do znajomego, skąd my to znamy 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dannygd napisał:

Halo admini, co tu się odpi....la? Najpierw śmietnik w temacie Heat bez reakcji, teraz chora dyskusja tu, chłopaki zrobcie sobie może test na Covid i pogadajcie z Deltusiem i Fluberem w innej zakładce... a prywatę w NBA zostawcie w spokoju :)

to nie prywata, to kwestia honoru :)

chciałbym jeszcze tylko wręczyć Qcinowi nagrode za najbardziej epicko spierdolony rant, tyle się nagadał żeby na koniec wszystkie prospecty ely'go przyrównać do Monte i Doziera :D nie mogło lepiej to się udać

się tam wszyscy nadajecie, weźcie sobie jeszcze wydzwoncie Wariata to sobie w brydża chociaż pogracie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

na początek chciałbym się dowiedzieć jak Hartenatein miał korzystać na obecności Joka w ogóle nim nie grając. Gostek trafił od razu z bomby na backup centra jakby nie było finalisty konferencji, pomimo tego jak bardzo j na niego wtedy pluto, to ja widziałwm te seksencje gdy wyglądał jak jeszcze bardziej pojebany Nurkić, nie dał sobie jeszcze wtedy rady z presją, JaMichał też z Jokiem grał śladowe ilości minut i się bardzo męczył, jak się ogarnął to zaraz się połamał

 

 

Z Hartensteinem tez jestem troche w szoku ze nie znalazl dobrej oferty dla siebie. Cavs napewno go chcieli jako backup C a on szukal czegos wiecej a nie bylo “chetnych”. Solidny, mobilny center i o dziwo bialy.

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.