Skocz do zawartości

Utah Jazz 2021/22


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Jazz skończyło sezon z najlepszym bilansem ale w PO znowu coś nie stykło. Zawiódł Favors. zawiedli zadaniowcy jak Ingles czy Royce , którzy po prostu bronili tak sobie... Do tego kontuzje Conleya i Mitchella i Jazz ma dylemat....

By utrzymać skład musza wejść w spory podatek a PO pokazały ,że nadal ta drużyna nie jest mocna i poza Mitchellem nikt w PO nie kwapi się brać atak na swoje barki a na dodatek tylko Conley potrafi regularnie dostarczać Gobertowi piłki w PO co jest najlepszą opcją na niski skład rywali.. Bo jak Gobert nie dostaje piłek to rywale mogli podwajać a czasem i potrajać Mitchella

 

Jazz już zrobiło pierwsze ruchy i wysłało Favorsa do Thunder ( tak przy okazji trochę martwi ,że Jazz 3 sezon z rzędu podpisuje któtkowzroczne umowy bo podpisując Favorsa wiedzieli ,ze za rok będą musieli szukać oszczędności i mogli od razu podpisać Favorsa za mniejsze pieniądze). Derricka mi żal. On lubi Jazz , kibice go uwielbiają. Bardzo przeżył ,że drugi raz go JAzz oddało. Potraktował to bardzo personalnie , inaczej niż ten pierwszy raz... Szkoda bo trochę Favors zawiódł to jednak kiedy Gobert miał problemy z faulami to często dawał bardzo dobrą obronę z s5... Dzięki niemu JAzz mogło grać Gobertem na pcozątku drugiej i czwartej kwarty bo Favors ustawał vs s5 rywali... Ale PO to był bardzo poważny zawód. Ale nie wiem czy nie ważniejsze było szukanie ooszczędności

Drugi ruch o czym już pisałem to majstersztyk... Butler był świetny w mistrzowskich Baylor. Dobry obrońca.. Bardzo dobry rzut ( choć nie podoba mi sie dość niski moment wyrzutu co na poziomie NBA może się kończyć blokami albo rzutami przez ręce) w catch and shott za 3 miał 51% ... JAzz go chciało znr 30 ale zaryzykowali. Oddali 30 wybor do Memphis za 40 plus dwa dodatkowe dwie rundy..... Więc dostali zawodnika którego chcieli i to za połowę mniej pieniędzy.... Ale by go podpisać na 3 lata Jazz musi użyć albo BAE albo część tax MLE.... Może go też podpisać na 2 lata za minimum..

Jazz do tego ju zrezygnowała z oferty dla Morgana ( trochę dziwi bo wydawał się naturalnym następcą Favorsa) za to dali Brantleyowi i Forrestowi ( ten drugi to chyba pod 2way bo nie widzę go w składzie po wybraniu Butlera)

Skład Jazz

Gobert 35 344

Mitchell 28 103

Bogdanovic 18 700

Ingles 13 036

Clarkson 12 420

Royce 8 800

Azubuike 2 075

Hughes 1 518

Do tego dwie umowy niegwarantowane

Oni 1 702

M.Thomas 1 702

Oniego przedłuża. Thomasa nie jestem pewien

Umowa Butlera zaczynać się będzie ok 900 tys

Wolni agenci

Conley - praktycznie w całej lidze panuje przekonanie ,że Mike z Jazz się nie ruszy i podpiszę umowę plotki wahają się od 66 do 75 na 3 lata

Brantleya Jazz chce przedłużyć ale raczej za jakieś minimum.. Max 2 mln na sezon

Co do Nianga to nic nie wiadomo ale raczej dostanie gdzieś więcej niż od Jazz

Potrzebya

Rezerwowy center --- JAzz oddało favorsa.. Azubuike jak na razie nie nadaje się na NBA. Ostatni sezon z ławki wchodzili i Niang i Favors a obu pewnie nie zobaczymy,... Tu jest obecnie dziura i Jazz musi naprawdę powalczyć. I może Dwight pójdzie do Jazz, może powrót Sapa... Może Lopez

Opcji trochę jest ale Jazz pewnie nie da za dużo.. Na pewno niewiele więcej niż minimum.. Nie wiem czy Jazz chce grać Brantleyem większe minuty ale jeśli nie to potrzebuje dwóch podkoszowych.. Jak na razie to oddanie Favorsa wygląda na spore osłabiebie JAzz ale kto wie co jeszcze Jazz ma w zanadrzu. Może Gobert namówi Batuma na grę dla Jazz

Na pewno wciąż Jazz będzie chciało mieć na pozycji PF kogoś kto dobrze rzuca za 3... Cały czas tylko centrzy mogą nie rzucać za 3.. .Reszta musi rzucać dużo i celnie

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Jazz rozegrali draft + dopisało im szczęście, że Butler uchował się aż do tego #40 picku. Mają gracza pierwszorundowego w drugiej rundzie + dostali jeszcze 2 2nd future picki. Brawo! Mam nadzieję, że z sercem u niego wszystko będzie ok i już od początku będzie go można wprowadzać do rotacji. 

Favorsa naturalnie szkoda, ale powinno być dostępnych sporo centrów za minimum, a w sytuacji Jazz (luxury tax po podpisaniu Conleya) oszczędności są niezbędne. 

Otto Porter lub Batum to bardzo dobre pomysły za TaxMLE bo na skrzydle aż prosi się o pomoc.

Naturalnie trzymam kciuki za Jazz :P 

@ely3

Coś będzie z tego Elijah Hughesa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alonzo napisał:

Coś będzie z tego Elijah Hughesa? 

Hughes w ograniczonych minutach wydaje się fajny ale w Jazz przed nimi w rotacji będą Clarskon, Ingles, Royce.. Na PF jest za niski i nie za bardzo ma kogo wypchnąć z rotacji... A jeszcze Jazz ma Butlera, który na pewno będzie grał... 

Jazz musi mieć jakiś plan na podkosz\owych bo dziwi rezygnacja i z Favorsa i Morgana i najpewniej Nianga.... Dlaczego Derrick rozumiem ale nie rozumiem po co mu dawali taką umowę rok temu skoro wiedzieli dokładnie jaki będzie klincz finansowy w to lato.... Trzeba było dawać mniej...

Jacyć insiderzy Dallas podają ,że Conley podpisze za 60/3 ,ale nie wiem skąd mają takie info plus nie wiem czy to nie chodzi o to ,że ostatni rok ma być tylko częściowo gwarantowany coś na zasadzie 75/3 ale tylko 60 jest gwarantowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego nie rozumiem

Jazz odało Favorsa i jego 9,72 tylko po to by podpisać Gaya za 5,7? Te 4 mln oszczędności i jakieś 16 w podatku było warte? A nadal brakuje nam rezerwowego centra.... Szkoda ,że nie za minimum... Gay na pewno będzie sporą nadwyżką nad Niangem ale on ma już 35 lat... Nie rzoumem tych ruchów.... Favors mimo wszystko mi jakoś lepiej pasował do Jazz niż Gay

EDIT:

A moze jednak miało to sens

Ale w takim razie skopali rok temu bo wiedzieli że Favors jest nie utrzymania

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekaosci obejrzałem sobie lige letnią z Salt lake i kilka wniosków

Forrest wygląda zaskakująco dobrze. Zrobił postęp w rozegraniu ale jak nie poprawi trójki to raczej nie przebije się w rotacji ale nową umowę 2way otrzyma

Azubuike wygląda mocno na tle ligi letniej ale w NBA jak na razie go nie widzę. Tu musi poprawić pracę nóg w obronie i osobiste to on musi rzucać grubo powyżej tego co prezentuje teraz. Plus zrzucić wagę i poprawić ogólnie kondycje  bo tu jest krucho nawet w lidze letniej

Paschall to przyjaciel Mitchella z dzieciństwa. Daje solidną obrone. Jest tańszą werską Gaya jest wciąz na umowie debiutanckiej i za rok będzie RFA a pozyskali go za wybór Memphis z 2026 i to jeszcze chroniony TOP42 

Realnie to ja nie wiem czy Hassan będzie dostawał dużo minut.. Hughes raczej nie poderwie się z ławki . Tak samo Oni raczej juz na stałe będzie w G-Lidze bo jednak Butler będzie grał. Jazz fajnie się zabezpieczyli na wypadek kontuzji. Maja 11 graczy NBA. Dwóch fajnych młodych - Oni , Hughes , którzy już coś pokazują ( a pewnie w tym roku Jazz będzie więcej oszczędzać Conleya by w zdrowiu dotrwał do PO) . Nie wiem co z tym Brantleyem . Jazz go chce ale w obecnej strukturze podatku to nie jestem pewien czy dadzą mu umowę za 1,5 mln choć pewnie tak

i 15 miejsce zostanie wolne. Ogólnie ruchy tegoroczne oceniam bardzo dobrze. Gay w Spurs grał jako small ball center. Paschall w Golden tak samo. Jazz otworzyło sobie w końcu opcje na granie tego typu. Mają możliwość odejscią od swojej standardowej obrony drop.. I choc pewnie z Gobertem nadal tak będą grać o tyle ławka może juz mieć inną opcje w zalezności od rywala. Dzięki Hassanowi jakby co mogą grać to samo co z Gobertem . Nadal duet Royce-Gay czy nawet Paschall to może być za mało na graczy typu Davis, Leonard itp ale Jazz ma znaczenie więcej opcji w bronieniu obwodu niż tydzień temu

 

I jeszcz jedno Jazz zamieniło nr 30 z draftu na Butlera, Paschalla i jeden wybór drugorundowy Memphis ( chyba z 2024)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Despite being about $17.2 million over the luxury tax, the Utah Jazz aren't expected to dump salary in the form of a rotation player. Utah already moved Derrick Favors in a trade designed to lessen their tax bill.

With extensions kicking in for both Rudy Gobert and Donovan Mitchell that average between $32 and $41, along with some offseason additions, the Jazz have seen their tax bill escalate. That's sparked speculation that Utah might move on from one of their mid-tier salary players like Bojan Bogdanovic, Joe Ingles or Royce O'Neale. However, sources indicate that the Jazz will not move any players for now.

ZACH LOWE/ESPN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.09.2021 o 08:20, ely3 napisał:

W tym Salt Lake to mają naprawdę ciekawych dziennikarzy

To ,że nie rozpoznała Clarksona może się zdarzyć ale ona przed wywiadem kazdego pytała się o imię i nazwisko i nadal nic...Ale odpowiedź Clarksona bezcenna

Z Klayem też była podobna historia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.