Skocz do zawartości

Atlantic Division 21/22


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

6 z rzędu i calkiem dobrze wyglada ta gra Rangers, Kreider w gazie, Lindgren walczak, jak tlum skanduje Igor to serce rosnie, mam nadzieje, ze ta kontuzja nie bedzie poważna. Podoba mi się też gra Trouby i Gauthier. Kreowanie gry, gra glową i zawziętość zaczynają być na konkretnym i stabilnym poziomie. Jest jeszcze troche do poprawy ale wyglada to juz dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś w nocy debiut Tucha w Buffalo.

Anderson powoli wraca po kontuzji  Tokarski przyzwoicie broni, UPL zwany również 6K - UKKo PeKKa LuuKKonen dobrze się spisuje, Subban miał debiut marzenie (poza wygrana) z obroną roku...

Może klątwa GK i/lub nieudolne obchodzenie się z tą pozycja się skończy w końcu.

 

A propos' obchodzenia się,  to Lehner ogromnie wdzięczny NYI za pomoc z jego problemami (alkohol i depresja). Szkoda, że Sabres nie byli w stanie mu wcześniej pomóc.

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szabla napisał:

Dziś w nocy debiut Tucha w Buffalo.

Jednak nie dzisiaj. Mecz przełożony z powodu covida. Następny z Columbus (pare dni pozniej) też

 

19 minut temu, Paolo_ napisał:

No ja na miejscu Buffalo bym postawił na Lukkonena. On ma 22 lata i już taki poziom, niech się ogrywa i w przyszłości to będzie top 3 bramkarz w lidze.

Chcieli dać mu się ograć w AHL.

Ale fakt. Bronił bardzo dobrze w ostatnich swoich meczach. Może będzie jednak chleb z tej mąki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.11.2021 o 00:23, J. Lo napisał:

Skinner cokolwiek tam jeszcze w Sabres pogrywa czy już tylko nazwisko z chłopa zostało?

 

W dniu 8.11.2021 o 10:07, Szabla napisał:

@J. Lo Nazwisko i sporo zajętego miejsca pod czapka.

Cofam co napisałem. Chyba bardziej skupiłem się na poprzednich sezonach, a nie na tym. Nie jest to może Skinner z pierwszego sezonu w BUF, ale też nie jest to gość z następnych. Progres widac w stosunku do poprzednich sezonow. Tak więc @J. Lo moj błąd. Coś tam jednak z chłopa zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Ot, takie moje przemyślenia nt. Szabel.

Powolutku do przodu. Szable ładnie krzepną. Jest team spirit, co nieraz pokazują, zwłaszcza Cozens.  Thompson, Cozens,   Dahlin zrobili spore postępy. Krebs ostatnio się rozstrzelał, Tuch punktuje (wymiana za Eichela na plus, a dodając walor gwiazdorzenia i jak czytałem, kiepskiego liderowania przez Eichela, to podwójny plus). Młode wilki w natarciu. Krebs, Dahlin,  dojdą Quinn, Peterka, no i Power oczywiście. Anderson, w którego nie wierzyłem broni jak bramkarz NHL. Dochodzą Skinner (kolejny, który mnie mega pozytywnie zaskoczyl w tym sezonie), Olofsson, Okposo. 

Krzepną chłopaki, stając się dobrą drużyną, nie zlepkiem grajków. Ogarnąć bramkarzy (niestety Anderson nie młodnieje, 4 z przodu :( ) I będzie git. Juz tak mówiłem wcześniej kilka razy, po jakiś udanych meczach, ale teraz jak tylko z GK jest OK, to chłopaki w większości meczów coś tam naprawdę grają. Więc jestem dobrej myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Buffalo był RJ Night. Wieczor poświęcony legendzie Sabres, komentatorowi Rickowi Jeanneretowi. Gość 51 lat komentuje mecze Sabres. Na hali zawisł jego banner, obok zastrzeżonych numerów. Hala pelna, głośna jak za dawnych czasów.  RJ został ogłoszony... 1szą gwiazdą wygranego przez Buffalo meczu :) . Piękna noc, nie żałuję ani sekundy spędzonej oglądając ten mecz.

RJ to żywa legenda Sabres. Właściciel Sabres, Pegul powiedział, że już nic nie musi mówić o RJ, bo widownia sama się wypowiedziała przez kilkanaście chyba nawet minut robiąc standing ovation dla RJa. Gość cieszy sie niesamowitym szacunkiem u kibiców Sabres. Bóg.

Posłuchajcie sobie, jeśli nie znacie go jak emocjonująco i z humorem komentuje męczą (La-la-la-Lafontaine!!!, albo po golu goscia o nazwisku May: May day! May day!!).

No i hokeisci dostosowali się do święta wygrywając 4-3 z Predators.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak sparafrazuję słowa klasyka:

"Stało się, stało się to co miało się stać,

Buffalo z antyrekordem, noż k... mać."

Szable samotnym liderem w malo zaszczytnej klasyfikacji zespołów z najdłuższa nieobecnością w play off. Już wiadomo, że utracili nawet matematyczne szanse na awans, tak więc oficjalnie są jedyna druzyna w NHL z 11 sezonową posucha w PO. Wcześniej ex equo byli z Florydą i Edmonton.

Ponoć tez to jest najdłuższa nieobecność w ogóle w amerykańskich profesjonalnych ligach. Tam mi się wydaje, że gdzie mi takie info śmignęło.

Z wiadomych powodów gratulacji nie przyjmuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 15:03, Szabla napisał:

Ponoć tez to jest najdłuższa nieobecność w ogóle w amerykańskich profesjonalnych ligach. Tam mi się wydaje, że gdzie mi takie info śmignęło.

Nie tak szybko. Sacramento Kings już 16 sezon bez playoffów w NBA i na ten moment to ciężko zauważyć jakieś większe perspektywy na to, by tę niechlubną serię szybko przerwali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.