Skocz do zawartości

Przyszłość Gortata


Quester

Rekomendowane odpowiedzi

Kibice PHX juz sie o nim wypowiadaja, ze wokol niego trzeba bedzie budowac przyszla ekipe i ze Gorti to STEAL tego tradea z Orlando ;]

 

Dzialacze, chyba teraz juz wiedza, dlaczego telefon sie tak urywal zaraz po trejdzie, zeby pozyskac Marcina z Suns. Jestem przekonany, ze nie byli nawet w polowie swiadomi potencjalu GOrtata i tego, co moze dac tej druzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można narzekać na Gortata co opowiada w mediach, można narzekać, że jego gra nie wygląda magicznie, ale to jest naprawdę solidny gość, który w dobrych warunkach jest w stanie robić 20/10... kurcze nigdy nie sądziłem, że będę to mógł powiedzieć, że Polak w NBA jest w stanie regularnie robić 20/10... :shock:

 

Gortat się stara, haruje naprawdę ciężko i widać to po nim, to jest taki człowiek, na którym wielu drużynom powinno zależeć, bo daje z siebie 100% i mimo, że zdaje sobie sprawę z swoich ograniczeń to pracuje nad nimi by być każdego dnia coraz lepszy.

 

Lorak, mógłbyś zrobić jakieś zestawienie zaawansowanych i prostych statystyk jak Gortat wypada na tle reszty centrów Ligi?

Wiem, że o ile z zaawansowanymi może być problem, bo to mała próbka, to chciałbym wiedzieć jak Gortat prezentuje sie ofensywnie i defensywnie na tle pozostałych centrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Best PG in the league!!! Guy is just not normal!! True leader and general of the suns army:)))"

 

"I have to say..... Steve nash is my hero!!!! If i will have to go for dinner with one person on the world???? ..... Its steve!!!!!"

 

"Wow.... Guys!!!! Thats was one of the best nights in my life!!!!"

 

Z twittera Gortata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twittera Gortata [...]

"Best PG in the league!!! Guy is just not normal!! True leader and general of the suns army:)))"

 

"I have to say..... Steve nash is my hero!!!! If i will have to go for dinner with one person on the world???? ..... Its steve!!!!!"

 

"Wow.... Guys!!!! Thats was one of the best nights in my life!!!!"

 

i to jeszcze zgubiłeś:

Kiedy walczy pudzian znowu??? Ktos wie??

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest naprawdę solidny gość, który w dobrych warunkach jest w stanie robić 20/10... kurcze nigdy nie sądziłem, że będę to mógł powiedzieć, że Polak w NBA jest w stanie regularnie robić 20/10... :shock:

Solidny i 20/10 to obok siebie nie pasuje, 20/10 i niezła obrona Gortata to nawet pasuje do max zarobków w NBA :)

 

A no i odnosnie fenomenu Nasha, to jednak musie mieć kto te piłki odbierać, to nigdy nie idzie w jedną stronę dlatego w HoF jest i Stock i Mailman :) Gortat jest dobry i tyle, Warick i Lopez jakoś z gry z Nashem tyle nie mają co on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając z Nashem wiem, że zawsze mnie znajdzie swoim podaniem. Mogę śmiało powiedzieć, że moje wyniki są w 50 procentach zasługą Steve'a - przyznał Polak.

sports ilustrated (cytowane przez onet)

 

 

najbardziej podoba mi się to, że Marcin naprawdę ma świetnie poukładane we łbie. Ma świetną etykę pracy, widzi swoje mankamenty, chce się ciągle poprawiać, wie, że nie wszystko może przypisywać tylko sobie. Z jednej strony zna swoją wartość, z drugiej nadal jest skromny. Większość czarnych zawodników mając taki charakter byłaby o wiele lepszymi graczami. Bo talent to, mimo wszystko, nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo talent to, mimo wszystko, nie wszystko.

Jak mówi Sloan talent to mniej niż 10% całego sukcesu, i w sumie racja jak masz marną etyke pracy to ci żaden nawet najwiekszy talent nie pomoże

to PHX naprawdę mają mega steal z tego trade'u...

Niesamowita sprawa z tą wymiana, bo się wszystko odwraca jak w kalejdoskopie, wyobrażacie sobie jak Gortat bedzie dalej tak kosił to kto wie czy za sezon dwa w Magic nie pożałują że np. Drwala nie puścili w jakiejś wymianie zamiast naszego ziomka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo talent to, mimo wszystko, nie wszystko.

Jak mówi Sloan talent to mniej niż 10% całego sukcesu, i w sumie racja jak masz marną etyke pracy to ci żaden nawet najwiekszy talent nie pomoże

60 milionów zielonych Edka Curry'ego albo 60 milionów Bryanta Reeevesa zdecydowanie przeczą słowom Sloana ;]

 

ps

P_M, może za jakiś czas, jak tych meczów będzie więcej, bo to jednak ciągle mała próbka, a Gortat mimo wszystko wykręca te cyferki albo przeciw słabym zespołom (cavs, was, det), albo wybrakowanym (bucks, NOH), albo zmęczonym (b2b celtics i lakers). oczywiście brawa dla niego, że wykorzystuje okazje, ale wolę poczekać aż zagra jeszcze kilka spotkań przeciw trudniejszym przeciwnikom. w sumie ASW będzie dobrą okazją na takie porównanie-podsumowanie, bo będą za nami mecze przeciw thunder, jazz czy dallas (to spotkanie będzie szczególnie ciekawe, bo Chandler z wielu powodów to jeden z najlepszych - obok starcia 13 marca przeciw DH ;] - sprawdzianów wartości Gortata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita sprawa z tą wymiana, bo się wszystko odwraca jak w kalejdoskopie, wyobrażacie sobie jak Gortat bedzie dalej tak kosił to kto wie czy za sezon dwa w Magic nie pożałują że np. Drwala nie puścili w jakiejś wymianie zamiast naszego ziomka

:shock: Cię poniosło

 

p.s. Masz kontakt z używanymi częściami, ew. na handel ? Potrzebna mi lepsza karta graficzna do blaszanego ale jeszcze stary port. Jak tak, to pogadamy na pm.

 

Panowie, to dopiero kilka meczów. Strasznie się jaram, ale nie chcę się potem rozczarować wiec spokojnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Cię poniosło

 

Czasem tak trzeba ;)

 

to co jednak Gortat > Amare ? :D :D

Ale jednak trochę też spokoju :)

60 milionów zielonych Edka Curry'ego albo 60 milionów Bryanta Reeevesa zdecydowanie przeczą słowom Sloana ;]

Widzisz ale my tu o sukcesie sportowym a nie o finansowym, zreszta curry i tak zaraz będzie bankrutem a Reeves w sumie nie wiem co z nim ale nie zdziwiłbym się gdyby kaska była juz dawno przejedzona, dosłownie oczywiście :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi Sloan talent to mniej niż 10% całego sukcesu, i w sumie racja jak masz marną etyke pracy to ci żaden nawet najwiekszy talent nie pomoże

Dwie brednie w jednym zdaniu.

 

W defensywie można jeszcze zrobić duży progres dzięki etyce pracy ale w ataku talent do podstawa, bez niego pewnego poziomu się nie osiągnie. Etyka pracy może superstarowi pomóc zostać GOAT'em (jak pomogła Jordanowi) albo zawodnikowi dobremu stać się bardzo dobrym (jak np. w przypadku Karla Malone'a) ale nie da się z poziomu np. Yinka Dare wywindować do czołówki ligowej (a ze słów Sloana mniej więcej to wynika - że gdyby Yinka Dare trenował dużo więcej niż przykładowy Hakeem to by go dogonił).

Zresztą sam Sloan jest zaprzeczeniem swojej własnej tezy, bo był uważany za ciężko pracującego zawodnika a jakoś wielkiej kariery jako gracz nie zrobił.

 

Po drugie - skoro z marną etyką pracy "nawet największy talent nie pomoże" to jakim cudem poziom MVP osiągneli Shaq czy Barkley, którzy przecież do pracusiów nigdy nie należeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.