Skocz do zawartości

Przyszłość Gortata


Quester

Rekomendowane odpowiedzi

Blazers nie mają lepszego, co do Celtics to trudno powiedzieć - Shaq gra mało, a Perkins czy lepszy jest to tak do końca to nie wiem. Lopez z Nets na pewno jest lepszy i to sporo, ofensywnie Top3-5 centrów. Spurs mają gorszego.

Za to nie wymieniłeś Memphis, Gasol>>Gortat, Clippers i Houston. Ponadto można polemizować czy jest lepszy od Jeffersona, Okafora i Ibaki.

Tak czy siak niech wypierdala z Magic, bo mógłby być w s5 mistrza czy contendera -> Heat, Spurs, PHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blazers nie mają lepszego, co do Celtics to trudno powiedzieć - Shaq gra mało, a Perkins czy lepszy jest to tak do końca to nie wiem. Lopez z Nets na pewno jest lepszy i to sporo, ofensywnie Top3-5 centrów. Spurs mają gorszego.

Za to nie wymieniłeś Memphis, Gasol>>Gortat, Clippers i Houston. Ponadto można polemizować czy jest lepszy od Jeffersona, Okafora i Ibaki.

Tak czy siak niech wypierdala z Magic, bo mógłby być w s5 mistrza czy contendera -> Heat, Spurs, PHO.

W Spurs za C wziąłem Duncana, bo na PF duzo graja Dyess i Blair, chyba ze jako starting C bierzemy Bonnera.

Houston ? a kto tam niby jest lepszy ? Yao ? moze, ale na moje oko to chinol nie grał ostatni rok, a i w tym sezonie tez ciezko na niego liczyc. Clippers ? Kaman jest połamany od 9 sezonów. Memphis - true, Celtics... Perk jest dobrym zapierdalaczem w obronie, dobrze broni zespołowo i indywidualnie - duzo zastawia, jest starting C od paru sezonow wiec nie postawie go ponizej MG. Ogolnie C's maja taka glebie na C (Perk, Shaq, JO), ze ciezko postawic, ze MG startowalby przed ktoryms z nich.

 

Brook Lopez jest za to pizdą w obronie i jak na top centrów w ataku to jego Nets są mega cipkami. Jak masz w miare dominujacego/dobrego C, to bilans w okolicach 50% powinno sie trzymac.

 

Jefferson z Utah to dla mnie raczej PF, gdyby Gortat tam gral to pewnie tam przesuneliby big Ala. Okafor mysle ze dosc podobny poziom. Ibaka tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej blokuje ? a na jakiej podstawie to wywnioskowałes ?

 

Lepiej rzuca z półdychy - prawdopodobnie, bo Gortata w tej roli w ogole nie widzisz, bo wszyscy wokół są od tego, poza tym Ibaka to tak naprawdę PF grajacy z koniecznosci jako C, wiec jego jumper naturalnie powinien byc skuteczniejszy. Wolne rzucaja np b. podobnie....

 

Gortat jest drewniany ? w jakim sensie ? jest wyzszy i cięzszy, biega jak na swoje warunki bardzo dobrze, jest też skoczny, b. sprawny. owszem, ne ma 21 lat i nie jest murzynem - ta róznica jest niewatpliwa. moze i Ibaka potencjał ma wiekszy, ale czy jest lepszym playa w tej chwili to bym z takim przekonaniem nie mowil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej blokuje ? a na jakiej podstawie to wywnioskowałes ?

Na podstawie tego co widze oglądając mecze obu gości. Gortat blokiem grozi imo tylko i wyłącznie gdy gra 1na1, a Ibaka oprócz tego dzięki swojemu atletyzmowi i pionowym wyskoku wali czapy z pomocy. Zresztą statystyki też są na korzyść Serge'a.

Czy wolne rzucają podobnie to bym polemizował...narazie Gortat oddał za mało rzutów z linii ft zeby wyciagac jakies wnioski, ale nie sądze zeby zrobił jakis duży progres w tej kwestii. Ibaka rzucił już wolnych całkiem sporo na skuteczności 80%. Gortatowi podejrzewam skuteczność wraz ze wzrostem ft attempts będzie spadała.

Że drewniany to miałem na myśli jego nadgarstki i ogólnie obchodzenie sie z piłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaja sobie panowie widze robicie.

 

nie wiem jak z Ibaka, ale za Krsticiem Gortat nie ma prawa torby nosic...

 

porownywanie go z Mozgovem to tez mocny fail. ogolnie z jakimkolwiek ogarnietym centrem moze go chyba porownac tylko ktos kto nie widzial meczy reprezentacji. Gortat jest po prostu nawet nie slabo wyszkolony, tylko niewyszkolony. nie ma porownania chociazby ze skillsetem Darko.

 

wbity w role w orlando moze ja wykonac przyzwoicie, proszenie go o cokolwiek wiecej to proszenie sie o klopoty. vide mecze z gruzja czy belgia (a tam go ruchal jak ostatnia szmate jakis noname na warunki euro) czy ten przeciwko Bogutowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fail to stawianie Mozgova nad Gortatem. Widziałem kilka meczy Knicksów w tym sezonie i nie wiem jak go można w tej chwili stawiać wyżej od Gortata. Kolesiowi w co drugim meczu uda się złapać piłkę, a to i tak jeszcze na raty, skuteczność spod kosza ma tragiczną. W obronie zresztą też nie zachwyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem skąd nagle tylko hejteryzmu w stronę Marcina. No ja rozumiem, Bogut go wyruchał, no tak tak, Gortat dał dupy, no ale c'mon, on nigdy nie grał prawie całego meczu przeciwko takiemu przeciwnikowi :? Może wstrzymajmy się na moment z tym hetjeryzmem, hm? Wiem, zapewne nie będzie dostawać więcej minut w przyszłości w Orlando, ale poczekajmy, ja wciąz wierze, że Gortat jeszcze pokaże, że nie jest takim debilem i będzie notował takie mecze jak w marcu przeciwko Duncanowi [o dziwo, nikt o tym występie już nie pamięta :)].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaja sobie panowie widze robicie.

 

nie wiem jak z Ibaka, ale za Krsticiem Gortat nie ma prawa torby nosic...

 

porownywanie go z Mozgovem to tez mocny fail. ogolnie z jakimkolwiek ogarnietym centrem moze go chyba porownac tylko ktos kto nie widzial meczy reprezentacji. Gortat jest po prostu nawet nie slabo wyszkolony, tylko niewyszkolony. nie ma porownania chociazby ze skillsetem Darko.

 

wbity w role w orlando moze ja wykonac przyzwoicie, proszenie go o cokolwiek wiecej to proszenie sie o klopoty. vide mecze z gruzja czy belgia (a tam go ruchal jak ostatnia szmate jakis noname na warunki euro) czy ten przeciwko Bogutowi

LOL stary, daleki jestem od hurraoptymizmu niektórych tutaj 'dajcie gortata do contendera, niech niszczy tych wszystkich yao mingów i lopezów bo to przecież kiepściarze są' ale nie mów proszę cię że w skali nba Krstic to jakiś zły matkojebca, bo to że ma fajne spin-muwy i skajhuki to nie zmienia faktu, że 3/4 ligi wolałoby mieć pod koszem Gortata niż Nenada, taka specyfika tej ligi i statsy z eliminacji euro jakoś nieszczególnie mają wpływ na to że jeden czarny pg z drugim będą odpalali trójki przez ręce zamiast podać do centra ustawiającego się na low poście

 

uff, w jednym zdaniu się udało, extra ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą każdy myślacy trener po dwóch takich objazdach Gortata kazałby podwajać Boguta. Ogólnie SVG jest niezły i fajnie taktykę nieraz potrafi przystosować, ale w trakcie meczu nie jest w stanie zrobić żadnych adjustments. Tym się z deka różni od np. Popa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem skąd nagle tylko hejteryzmu w stronę Marcina. No ja rozumiem, Bogut go wyruchał, no tak tak, Gortat dał dupy, no ale c'mon, on nigdy nie grał prawie całego meczu przeciwko takiemu przeciwnikowi :? Może wstrzymajmy się na moment z tym hetjeryzmem, hm? Wiem, zapewne nie będzie dostawać więcej minut w przyszłości w Orlando, ale poczekajmy, ja wciąz wierze, że Gortat jeszcze pokaże, że nie jest takim debilem i będzie notował takie mecze jak w marcu przeciwko Duncanowi [o dziwo, nikt o tym występie już nie pamięta :)].

Ba ja bym tutaj, podobnie jak na innych forach, widział taką fajną, naszą, swojską, mazowiecko-małopolsko-wielkopolską mentalność, na zasadzie: i dobrze, że ci ch.... nie wyszło, ha, masz za swoje, ha, po co wściubiasz nos swój megadługaśny gdzie do Hameryki :twisted: Krótko mówiąc: taka nasza, polska i znana powszechnie życzliwość dla rodaka... :twisted:

To jest nasz towar "prima sort", eksportowy rzekł bym, to jest to z czego to nasze chłopsko - lumpenploretariackie społeczeństwo słynie... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego co widze oglądając mecze obu gości. Gortat blokiem grozi imo tylko i wyłącznie gdy gra 1na1, a Ibaka oprócz tego dzięki swojemu atletyzmowi i pionowym wyskoku wali czapy z pomocy. Zresztą statystyki też są na korzyść Serge'a.

lol, z pomocy kazdy głupi Camby moze nastrzelac 10 bl w meczu. Bloki 1on1 są bardziej wartosiowe, bo swiadcza wlasnie o poziomie obrony 1na1 - ze potrafisz goscia bronic i wyczekac, a nie doskoczyc i zbic plke, kiedy rzucajacy cie nie widzi... zreszta gortat z pomocy tez blokowac potrafi, zmienia tez sporo rzutów.

 

Czy wolne rzucają podobnie to bym polemizował...narazie Gortat oddał za mało rzutów z linii ft zeby wyciagac jakies wnioski, ale nie sądze zeby zrobił jakis duży progres w tej kwestii. Ibaka rzucił już wolnych całkiem sporo na skuteczności 80%. Gortatowi podejrzewam skuteczność wraz ze wzrostem ft attempts będzie spadała.

akurat jesli chodzi o ilosc oddanych rzutów to statystyka wyglada bardzo podobnie

 

mythos takie teksty sobie ogólnie daruj... jeden wielki bullshit, szkoda slow i czasu na odpowiadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego co widze oglądając mecze obu gości. Gortat blokiem grozi imo tylko i wyłącznie gdy gra 1na1, a Ibaka oprócz tego dzięki swojemu atletyzmowi i pionowym wyskoku wali czapy z pomocy. Zresztą statystyki też są na korzyść Serge'a.

 

lol, z pomocy kazdy głupi Camby moze nastrzelac 10 bl w meczu. Bloki 1on1 są bardziej wartosiowe, bo swiadcza wlasnie o poziomie obrony 1na1 - ze potrafisz goscia bronic i wyczekac, a nie doskoczyc i zbic plke, kiedy rzucajacy cie nie widzi... zreszta gortat z pomocy tez blokowac potrafi, zmienia tez sporo rzutów.

Defensively, his shot-blocking is down, but the Magic are not even one point worse per 100 possessions on that end when he's on the court. Considering he tends to replace Dwight Howard, the league's best defender, that's solid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mythos takie teksty sobie ogólnie daruj... jeden wielki bullshit, szkoda slow i czasu na odpowiadanie

 

julius jestes totalnym ignorantem i obserwatorem boxscorow , mythos moze troche przejaskrawil ale ma 100% racje , wieksza uwage na obron gortata zwrocilem podczas euro: asik 10/11 , krstic "tylko" 50% 9/18, serb pokazal wszystko: rzucal jumpery,postupowal (polhaki,spiny ), mlodszy gasol 8/9, p.gasol 20pts, brezec 6/7, ostatnio zaza 26 , teraz bogut season high zdaje sie , gortat jest strasznie slabym post defenderem imo najlepsza obrona przed takim atakiem jest boxoutowanie , ale widac gortat jest na to za slaby fizycznie , slabo broni rowniez zawodnikow typu bosh/garnett grajacych przodem z dobrym jumpshotem -nie cisnie ich i zostawia za duzo miejsca na rzut

 

pi****lenie. Bogut to generalnie scisła czołówka ligi jesli chodzi o ofensywne skille, takze jak został pozostawiony 1on1 z Gortatem, to nie ma sie co dziwic, ze MG byl ruchany,

ofensywne skille a jakie ????? moze chodzilo ci o jego brata jesli takiego ma??? bogut to inteligentny klocek zdajacy sobie sprawe ze swoich ograniczen , gra ciagle to samo: polhaki od dechy , albo po piwocie do srodka , oraz wali paki po pikach, nie ma wlasciwie zadnego rangeu, nie rzuca jumperow i stosuje all day long swoje polhaki

obejrzyj sobie mecz z milwauke to sobie zobczysz jak gortat spoznial sie po pikach i dawal mu zajmowac lepsza pozycje , wiec gortat sam sie ruchal bo nie nadazal w team defence a to juz jego ewidentna wina

zreszta nie tylko w tym meczu marcin zawalal na pikach

 

Defensively, his shot-blocking is down, but the Magic are not even one point worse per 100 possessions on that end when he's on the court. Considering he tends to replace Dwight Howard, the league's best defender, that's solid.

i co z tego???? schodzi dwight i kazda druzyna przeciwna zaczyna atakowac pomalowane orlando. zaden czarnuch nie boii sie atakowac gortata, w meczu z atlnata gortat in (8min) i josh sobie pake pierdolnal od lini z lapa gortata w gorze a horford rzucil sobe 2? jumpery bezpsrednio z przed obreczy, gortat najczesciej broni backup c

 

gortat ma kilka zalet , szybko biega do kontr i wraca, stawia dobre zaslony, przy dobrym pg moglby troche punktow rzucic spod samej dziury , blokuje przyzwoicie penetrujacych graczy ,wg nba.com wazy 108kg , imo powinien wziac koksy od drwalta przyjebac do 115-120i jego najwieksza bolaczka obrona postupu zostalaby wyeliminowana

 

rw wytlumacz mi dlaczego myslisz ze 3/4 ligi wolaloby gortata zamiast krstica??? przeciez krstic zanim sie polamal w netsach robil prawie 16pts i sie poprawial,gdyby sie nie polamal dostalby pewnie multiyear 10mln za sezon, w ataku jest full package, ma jeden z najlepszych jumperow na swojej pozycji, tylem do kosza tez gra dobrze, caly czas mnie zastanawia czemu jest tak slabo wykozystywany w okc?? moze przez kontuzje na euro w kazdym razie nie bylo tego widac, gortat jest lepszym defensorem imo , to tez ciezko ocenic bo krstic walczy z centrami ze s5 natomiast gortat najczesciej z backupami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rw wytlumacz mi dlaczego myslisz ze 3/4 ligi wolaloby gortata zamiast krstica??? przeciez krstic zanim sie polamal w netsach robil prawie 16pts i sie poprawial,gdyby sie nie polamal dostalby pewnie multiyear 10mln za sezon, w ataku jest full package, ma jeden z najlepszych jumperow na swojej pozycji, tylem do kosza tez gra dobrze, caly czas mnie zastanawia czemu jest tak slabo wykozystywany w okc?? moze przez kontuzje na euro w kazdym razie nie bylo tego widac, gortat jest lepszym defensorem imo , to tez ciezko ocenic bo krstic walczy z centrami ze s5 natomiast gortat najczesciej z backupami

po pierwsze - to fajne że kiedyś krstić był wymiataczem, ale to było z 5 lat temu chyba i ciężko żebym się nim teraz ja [czy ktokolwiek] szczególnie zachwycał

 

po drugie fajnie kolejny z was cytuje tu statsy z meczy z euro - to bardzo fajne z waszej strony, że zwracacie uwagę na to, że istnieje inny basket poza NBA bo co do niektórych to mam wrażenie że nie wiedzą o tym -- co nie zmienia faktu że statsy z euro nijak nie przekładają się na styl gry drużyn NBA, czy się to komuś podoba czy nie

 

po trzecie jest soft i jakoś szczególnie rewelacyjnie nie broni, a od większości centrów w NBA jednak tego się oczekuje - łącząc to z poprzednim akapitem - taki Gasol, jak chodzi o post moves zjada bez popity chyba wszystkich amerykańskich centrów poza może lopezem co nie zmienia faktu że na oko bym powiedział że pod względem FGApg jest pewnie w jakimś jebanym memphis na 5. miejscu - więc na jaki ch** mam się tu zachwycać skajhukami pachulii czy innego krstica i ich wyższością pod tym względem nad Gortatem skoro i ci europejcy olajuwonowie i gortat grając 40mpg w S5 i tak nie dostaną więcej niż 7 czy 8 fgapg ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownywanie go z Mozgovem to tez mocny fail. ogolnie z jakimkolwiek ogarnietym centrem moze go chyba porownac tylko ktos kto nie widzial meczy reprezentacji. Gortat jest po prostu nawet nie slabo wyszkolony, tylko niewyszkolony. nie ma porownania chociazby ze skillsetem Darko.

 

Ja widziałem mecze reprezentacji, w których Gortat radził sobie w ataku bardzo dobrze, kiedy dostawał piłkę i trochę miejsca. Takiego Asika objeżdżał spin move'ami czy up and under, mijał przodem i ogrywał tyłem. Generalnie robienie z Marcina totalnego drewna to spore nieporozumienie.

 

 

btw. Mozgov? no bez jaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jestem troche na bani, takze zastrzegam sobie prawo do niespójnosci/nescisłosci/chaotycznosci i farmazonów, ale wydaje mi siie ze raczej ogarniam...

 

wiec:

 

julius jestes totalnym ignorantem i obserwatorem boxscorow , mythos moze troche przejaskrawil ale ma 100% racje , wieksza uwage na obron gortata zwrocilem podczas euro: asik 10/11 , krstic "tylko" 50% 9/18, serb pokazal wszystko: rzucal jumpery,postupowal (polhaki,spiny ), mlodszy gasol 8/9, p.gasol 20pts, brezec 6/7, ostatnio zaza 26 , teraz bogut season high zdaje sie , gortat jest strasznie slabym post defenderem imo najlepsza obrona przed takim atakiem jest boxoutowanie , ale widac gortat jest na to za slaby fizycznie , slabo broni rowniez zawodnikow typu bosh/garnett grajacych przodem z dobrym jumpshotem -nie cisnie ich i zostawia za duzo miejsca na rzut

 

cudnie, ze wiesz kim jestem, ale powiem ci ogólnie ze trafiles jak c***em w dupe celujac w primary hole... czyli ogólnie zdziwko, konsternacja i wielkie wtf. akurat magic odkad gortat tam gra ogladam baaardzo regularnie i widzialem mase ich spotkan, czy to w PO, czy w RS. Poza tym sezonem, bo ogolne w podobnych godzinach graja Sixers, ktorych w PO pewnie nie bede mial, wiec sie napawam.. ale do meritum: mi zarzucasz ze ja ocenam go po boxie, a mythos jak dobrze kojarze byl na eb gosciem od euro basketu i nba mial głęboko w pizdzie, takze jak widzial magic 10 x sezonie to wszystko....

 

Bogut to najlepszy zawodniik Bucks, widac w tym sezonie i widac bylo rok temu, w PO jak radzą sobie bez niego. To naprawde dobry C, nie obchodzi mnie czy wali drimszejki jak hakeem, czy rzuca polhakiem spod brzucha starej lebrona. gosciu jest efektywny, inteligentny i ogólnie rucha 90% C ligi w grze 1on1. tyle, ze nikt mu tej szansy nie daje, bo wiedza czym to grozi. ilu c robi w lidze 16/10/2.5 ? dwight, gasol, ktos jeszcze ?

 

Przytaczanie spotkan z Euro to juz w ogole smiech bym skomentowal czyms z gatunku LAMO, ROTFL itp. ani to ta sama koszykowka, ani system bronienia, ani nawet biektywne spojrzenie, bo jak zdarzyło sie go pojechac Kristiciowi, czy jakiemus Asikowi, Pachulii, tak reszte dymał w D bez mydła, zbierał im pilke znad głów i nie mial z tym problemow. szkoda, ze nie pamietacie, jak w ataku kilka razy rzucal lekko po kilkanasie pkt, jadąc lekko 1on1, wybierajac ofensywne zbiórki i ciagnac caly zespol jako LIDER.

 

to ze raz na ruski rok pojechal go jakis Euros nie znaczy ze Gortat jest slabym obroncą... chwile w lidze juz jest i kto go regularnie oglada widział mase spotkan, kiedy radzil sobie z centrami z S5, backupami, gdzie dobrze bronil picki, blokował, i ogólnie czesto byl w D lepszy niz dwight.

 

na logike k****. w ataku nie gra nic, czy stan wpuszczalby go na parkiet z zadaniami stricte defesnywnymi, smith dalby mu MLE, gdyby był taka dziurą w obronie ? po c*** mieliby go niby w takiej sytuacji podpisywac w ogole, nie mowiac juz o MLE...

 

taki prostu przyklad - seria z Sixers, kiedy wylecial Dwight chyba za techniki, czy cos. Gortat wszedl z miejsca do S5, grał przeciwko Dalembertowi, zyli na tamten czas C w miarę uznanemu defensywnie i przede wszystkim jesli chodzi o zbiorki, a MG lekko wrzucił u ponad 10p i zbiórek,sprawiajac, ze Orlando nie pamietalo w ogole, ze nie ma DH.

 

ogolnie nie jestem zeby gortata chwalic za wszystko bo jest polakiem, co robi zle to robi, ale kazdy miewa gorsze mecz, gortat jest sfrustowany, gra mało - raz 6 min, potem startuje i gra po 35, to nie ma prawa zrobic dobrze na rytm gry i całe jego flow.

 

ale majac naprawde solidnego gracza w nba i pierdolic bzdury jaka jest pizdą, generalnie jest dla mnie żenujące jak spot jarka o marzeniach leszka. bez kitu w polsce widze albo skrajny patriotyzm i zrobie laske adasiowi małszowi bo jest super, albo skrajny pojazd, bo jestesmy najgorzszym krajem na ziemi, mamy zjebane drogi i ogólnie wszstko co nassze jest z dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL stary, daleki jestem od hurraoptymizmu niektórych tutaj 'dajcie gortata do contendera, niech niszczy tych wszystkich yao mingów i lopezów bo to przecież kiepściarze są' ale nie mów proszę cię że w skali nba Krstic to jakiś zły matkojebca, bo to że ma fajne spin-muwy i skajhuki to nie zmienia faktu, że 3/4 ligi wolałoby mieć pod koszem Gortata niż Nenada, taka specyfika tej ligi i statsy z eliminacji euro jakoś nieszczególnie mają wpływ na to że jeden czarny pg z drugim będą odpalali trójki przez ręce zamiast podać do centra ustawiającego się na low poście

 

uff, w jednym zdaniu się udało, extra ! ;)

zobacz jeszcze raz co napisalem.

 

primo - nigdy nie twierdzilem ze Krle jest lepszym defensywnym energizerem na 6 min w meczu - w tej roli Gortat sie w jakims wymiarze sprawdza.

 

secundo - mnie te wlasnie opcje typu "no alez on sie marnuje, gdyby nie gral w orlando albo nie byloby DH to juz bylby all starem z kilkoma pierscieniami" wqrwiaja, bynajmniej nie dlatego ze nie chce polskiej gwiazdy w nba - nie widze tylko sensu wymyslenia takiej ktorej ewidentnie nie ma. fajnie bylo sobie wrzucic mg13 blokujacego lebrona do avatara, ale szanse na solidnego gracza w nba stracilismy jak wypadl z niej Lampe.

 

tertio - no wlasnie, nie widzisz roznicy miedzy chociazby Lampem a Gortatem? Maciek jest podobny do centrow typu Krsticia - tez nie bedzie lepszym od Gortata zadaniowcem, ale jako kompletny center? nie ma porownania. mecze euro sa o tyle ciekawym poligonem, ze to w nich mozemy popatrzec na zawodnikow o ktorych dyskutujemy jak graja po 30+ min, dostaja pilke, atakuja i bronia przeciwko sobie podobnym. przegrane euro, gdzie jeszcze Goratt nie zawodzil za bardzo, przejebane ze szczetem eliminacje w ktorych juz dal dupy totalnie. przy czym w tych meczach euro mozna bylo zobaczyc np Pachulie i Tzikiego, Krstica, Milicica i Perovica, Asika i Erdena, Gasoli i Garbajose, Mozgova, Turiafa, Lampego i Gortata itd - w warunkach pozwalajacych imho lepiej ocenic calosc ich wyszkolenia niz 3 min przeciwko czarnuchom.

 

a wlasnie o calosc mi chodzi - nie kwestionuje miejsca na lawce orlando, kwestionuje istnienie przeslanek do aspirowania do jakiejkolwiek s5. co zostalo imho kolejny raz udowodnione meczem z bucks. nawet zakladajac ze masz racje co do nieistotnosci ofensywy bialych c. btw - Erden, Mozgov, Asik - pierwszoroczniacy, mlodsi od Gortata. od niego mlodszy jest nawet Darko. ktos naprawde wierzy ze staty z kariery Gortata beda od nich lepsze? albo Krstica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.