Skocz do zawartości

Przyszłość Gortata


Quester

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem już wczoraj sił a dzisiaj zbyt dużo czasu bo miałem skrobnąć parę słówek o ostatnim dniu całego festiwalu koszykówki który przez kilka dni gościł w krakowie. Juliade ominąłem udało mi się oglądnąć parę meczy 5x5 na boisku pod galeria i na com comie nawet połowe:] ( edit: jednego meczy rzecz jasna) Ale c*** z tym finał turnieju future stars miedzy francja a hiszpania. reprezentacje under 18 no powiem szczerze że się nie spodziewałem takiego meczu jaki sie na hali krakowskiego awfu odbył.

 

Masakra, poziom obrony i warunki fizyczne niektórych chłopów no robiły wrażenie. Końcówka kozacka hiszpanie po początkowym zaskoczeniu francji cały mecz odrabiali i gdy tylko się zbliżali żabkojady odskakiwały znów w okolice 10pkt ale wisiało w powietrzu coś co dawało mi przekonanie że w końcówce dojdą i będzie naprawde ciekawie. Espania zremisowała w ostatniej minucie bodajże i na 35 sekund przed koncem pierdolneli trójeczke akcje później francja napalona na 3point play nie straszyła nawet wiazdem co troche hiszpani ułatwiało obrone aż w koncu jeden z francuzów zdecydował się na troje z metr półtora od lini 6,25 i siadło. Potem jeszcze jakoś na 3,8 sekundy przed końcem hiszpania zaczynała z boku piłkę wybijała joan creus podał do jakiegoś wysokiego hiszpana który w momencie bez zastanowienia mu oddał i trója na sekunde przed końcem. Francja w tą sekunde nawet nie oddała rzutu. Poziom zajebisty. Polska reprezentacja przejebała mecz wcześniej ze szwecją w końcówce chociaż i tak podobało mi się jak grali chłopaki mają fpyte ciąg na kosz miło się coś takiego ogląda. Kacper Stalicki robił największe wrażenie.

 

Ogólnie zajbiście mi się podobało szkoda tylko że nie odbył się finał na boisku pod galeria krakowska bo boisko było kozackie a i konkurs wsadów lepiej by wyglądał bo podobno parkiet był taki co by mozna było wyzej skakac kwalifikacje byly na tym wlasnie boisku i chyba sobie goscie za wysoko poprzeczke podniesli bo w niedziele na awfie wiekszość wsadów im nie wyszla ;]

 

Bla bla bla wiecej czegos takiego w polsce a najlepiej znow w kyryky.

 

a tutaj jeszcze maly link.

 

http://www.eurosport.pl/koszykowka/4mov ... tory.shtml

 

Aha za późno się zorientowałem bo i inne plany juz byly wczesniej a pozatym godziny nie dobre ale z marcinem do polski(krakowa?) przyleciał też Ryan Anderson BO OUTLAW ( tego żałuje najbardziej ) i Brendan Malone . Dla zajaranych eurobasketem był też Aito Reneses. Prowadzili z tego co wiem jakieś spotkania z trenerami ale w sumie żałuje że wcześniej się nie zorientowałem bo by się jakoś tam udało wbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gortat wiadomo, przyszłość to Campy :wink: Właśnie na swoim Marcin Gortat Camp we Wrocławiu mówił, że na stówę zostaje w Orlando Magic. Nie omieszkał jednak powiedzieć, że chciałby się przenieść. Może już nie na rękę mu długoletni kontrakt z Orlando. Chyba teraz żałuje takiego kroku.

 

Ploty się pojawiają, ze nawet pół ligi jest nim zainteresowane, ale to tak jak ja mogę być zainteresowany podróżami na Marsa, gdzie nigdy nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie. przejscie gortata to tylko kwestia czasu, bo przy obecnych oplatach na zespol, posiadanie grajka, z ktorego korzysta sie raz na ruski rok a placi sie jak starterowi to prawdziwy luksus, na ktory nie kazdego stac.

 

przy innym trenerze, innym rotowaniu gortat bylby przydatny ale nie przy jvg. dlatego dobrze by sie stalo gdyby odszedl. oczywiscie zmiana miejsca grania nie spowoduje smniejszenia zarobkow wiec finansowo mg nie straci ale...

 

totalnie nie rozumiem dlaczego on chce przechodzic. spokojnie w klubie moga dojsc do wniosku, ze trzeba z niego korzystac wiecej i dac mu w koncu pograc. na florydzie ma caly rok slonce, mniejsze podatki, swietnie zarabia, jest backupem howarda, ma okreslona role w zespole i walczy o mistrzostwo co roku. gdyby mnie za 10min w meczu placili 6baniek rocznie nie ruszylbym dupy z orlando do konca zycia.

 

wiem, ze on jest ambitny, wiem ze chce sie rozwijac ale on naprawde trafil prawie najlepiej pod sloncem. gortat jest dobry ale czy ktos bylby w stanie dac mu miejsce w s5 poza knicks? nie sadze. a juz w ogole smieszy mnie to, ze ludzie sie cieszyli z plotek nt. timberwolves. dla mnie to byloby dopiero zeslanie. glupi gm, slaby sklad i caly rok pol metra sniegu za oknem. raczej dziekuje.

 

choc z 2 strony go rozumiem. on tez chcialby miec w koncu normalne 5-miesieczne wakacje. z magic nie ma na to co liczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jeśli Marcin zostanie w Orlando to przyszłości mieć nie będzie :< Chyba ,że Gundy pójdzie po rozum do głowy i zacznie go czesciej wpuszczac ( swoją drogą czy opcjsa z Gortatem i Howardem jednoczesnie na parkiecie nie była taka zła ? były przypadki ,w których tak grali ). Jeśli bb2 piszesz o tym kto by go wziął do s5 to aż się przypomina sytuacja ,gdy Mavs mu oferowali kontrakt ,który niestety został wyrównany przez orlando eniłej jak pamiętasz zapewne wtedy tam grał dziadek Dampier ,więc kto wie może by dali szansę Gortatowi przynajmniej tak przypuszczam skoro oferowali mu tyle hajsu.

Właściwie to Orlando jest trochę w dupie z jego kontraktem ,korzystają z niego rzadko ,a wątpię ,że inny team ot tak sobie weźmie MG z niemałym kontraktem ,który swoją drogą szansę do pokazania swoich umiejetnosci ma rzadko ,przynajmniej rzadziej niz powinien mieć biorąc pod uwgaę ile zgarnia, ale co prawda to prawda - dla niektórych to żyć nie umierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie w klubie moga dojsc do wniosku, ze trzeba z niego korzystac wiecej i dac mu w koncu pograc

Ale póki co oprócz krótkich epizodów znaleźli mu miejsce za Howaradem z którym nie ma szans walczyć o s5. Orton nie rokuje specjalnych nadziei że już w tym sezonie będzie mógł z powodzeniem spełnaiać rolę Marcina. Marcin jest bardzo dobym defensorem szybkim jak na pozycję centra a przy tym nie jest jakimś chucherkiem ( jak to się k**** pisze? ). Z jego punktu widzenia nie ma sensu zostawać w orlando. Zna i słucha Stana przez cały i może ma przeczucie że w tej wąsatej główce za dużo się nie zmieni, może nie widzi nadziei na większą rolę w zespole. Jest ambitny bo to widać czy jest materiałem na s5 w nba jak dla mnie jest tworem którego wystawienie w podstawowym składzie jest kuszące. Dla mnie to idealne uzupełnienie świetnych graczy w ataku typu Dirk czy Amare. Defensywny center który w zależności od przeciwnika może z powodzeniem bronić c/pf.

 

Osobiście uważam że na ten sezon jeszcze może spokojnie zostać ewentualnie wymienią go w trakcie sezonu. Jeżeli otis chciałby go wymienić były ku temu okazje( Booz, AJ) może próbował i nic nie wyszło nie wiem, w każdym bądź razie wymiana marcina na dzień dzisiejszy ma sens tylko za kogoś lepszego do pomocy Howardowi z pozycji pf'a. Ewentualnie do ściągnięcia jakiegoś pg chociaż po ostatnich PO pozycja nelsona raczej jest pewna. Oczywiście gdyby sytuacja w hornets się skomplikowała i cp byłby dostępny to się nie ma co zastanawiać ale tu też raczej jeżeli coś się wydarzy to już w trakcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak: istnieje możliwość wymiany z Magic. Na Florydę poszliby CP3&Okafor (Hornets pchają tę dwójkę razem), a do Luizjany (blisko przecież :P ) Marcin, Vince, Bass i Nelson. Kurcze, dla obu ekip nie byłoby to takie złe...

Skąd info, że właśnie tak miałoby to wyglądać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Quester, że z opóźnieniem 8) Po prostu padło coś takiego na ESPN, ale w kontekście wypowiedzi van Gundy'ego (ale Jeffa, no może coś od brata wie :P ), że przejście CP3 do Magic to szekspirowskie "much ado about nothing", jest już martwe... BTW - Paul strasznie naciska na deal :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.