Skocz do zawartości

Offseason 2009 - FA, trades, SL


spabloo

Rekomendowane odpowiedzi

bogans

MLE wynosi 5,854 mln więc można dać jednemu zawodnikowi kontrakt 16 mln za 4 lata (nie wiem czy realna wartość Bassa jest większa), a drugiemu powiedzmy 5 mln za 2 lata. Druga konfiguracja to powiedzmy 8 mln za 2 lata dla McDyessa i 7 mln za 3 lata dla drugiego zawodnika. To nie są wcale takie ochłapy. Sztuką jest przekonać gracza, bo inni mogą oferować podobne stawki.

 

Jeśli nie podpiszemy dwóch PFów to Lewis nie przejdzie pewnie na SF, a wtedy przydałby się jakiś swingman na ławkę za nieduże pieniądze. Może... Bogans ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem. Ale biorac pod uwage chocby Pietrusa ktoremu tak srednio dawano szanse gry w GS, ktory swoja marke wyrobil dopiero ostatnimi PO i dostal 5 baniek za sezon to trudno oczekiwac zeby taki Bass, Davis czy inni mlodzi wzieli mniej. No i watpie ze za 2.5mln przekonamy do gry u siebie McDyessa. Tyle bierze chocby Anthony Johnson, tyle bral Bogans a McDyess to chyba zawodnik polke wyzej i do tego wysoki takze ja jestem sceptycznie nastawiony do jego pozyskania. Chetnych bedzie wielu, dlaczego ma wybrac nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO byłby idealny w przypadku kiedy Lewis kolejny sezon spędzi na PF'ie. Wtedy na niskim rotacja Pietrus-Barnes była by jak najbardziej na miejscu. Otis do dzieła. Bass + Barnes juz by ładnie wyglądało.

 

Jest jeszcze Bowen który wniósł by tak potrzebne w walce o tytuł doświadczene i mógł by być kluczowym obrońcą w pojedynkach z Lebronami, Piercami czy innymi Bryantami.

 

Anderson zaliczył piękny występ w SL przeciwko Bostonowi. Rzucił 33 pkt, zabrakło jednego do wyrównania rekordu Dinera. Dodatkowo zebrał 14 piłek (w tym 7 w offense!). Richardson nie przyczynił sę znacznie do zwyciestwa grając ledwo 9min.

 

W pierwszym meczu ich notowania to odpowiednio

Ryan 21 pkt, 7 zb, 3 as

Jeremy 18 pkt, 11 zb

 

Osobiście bardzo mi się podoba gra Andersona i pokładam w nim duże nadzieje w nadchodzącym sezonie. Dobrze ze udało się go nam wyrwać razem z Carterem- dzieki temu ten trade musi wyjśc nam na plus. Teraz trzeba podpisać typowego podkoszowca który zamiast schodzić na obwód będzie potrafił się przepchnąc w trumnie i odciążyć Howarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co Otis zamierza zrobić z trade exception uzyskanym od Toronto w ramach S&T Turka. W zależności od źródła to 7-10 milionów, które możemy wysłać do klubu chcącego pozbyć się jakiegoś zawodnika (lub jego płacy). Ja zakładam, że na razie nie będzie żadnych ruchów z tym związanych. Otis pewnie wzmocni - tak jak już pisaliśmy - zespół dwoma zawodnikami do podstawowej rotacji, uzupełni roster o ludzi z SL i będzie czekał, jak to wszystko będzie wyglądać w sezonie. W razie potrzeby, zawsze przed deadline'em lutowym może sięgnąć po tymczasową pomoc do walki o finał właśnie dzięki trade exception. Generalnie - lepszy rydz niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co Otis zamierza zrobić z trade exception uzyskanym od Toronto w ramach S&T Turka. W zależności od źródła to 7-10 milionów, które możemy wysłać do klubu chcącego pozbyć się jakiegoś zawodnika (lub jego płacy).

 

co to dokladnie oznacza i co mozemy otrzymac w zamian. bo podobno mamy te 7 baniek TE ale co z tego mamy albo co z tego ma druzyna. tzn 7 baniek wolne od salary cup? to czemu my nie mozemy tych 7 baniek wydac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może... Bogans ;).

Matt Barnes! Podobno się nim interesują i nie byłby to najgłupszy pomysł. Nie wiem tylko w jakie kwoty celuje jego agent.
Jakoś byłem przekonany, że Barnes zarabia więcej niż ligowe minimum. Przynajmniej na więcej zasługuje. Jeśli do tej pory nikt mu nie zaoferował kontraktu w granicach 10 mln za 3 lata, to naprawdę bieda zajrzała w oczy klubom i to, że Otis twierdzi, że na rynku nie zostało już dużo pieniędzy wcale nie jest pozbawione sensu (z drugiej strony Bargniani dostaje 10 mln za sezon, a Varejao 8...). Może ten chytry plan się powiedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co Otis zamierza zrobić z trade exception uzyskanym od Toronto w ramach S&T Turka. W zależności od źródła to 7-10 milionów, które możemy wysłać do klubu chcącego pozbyć się jakiegoś zawodnika (lub jego płacy).

 

co to dokladnie oznacza i co mozemy otrzymac w zamian. bo podobno mamy te 7 baniek TE ale co z tego mamy albo co z tego ma druzyna. tzn 7 baniek wolne od salary cup? to czemu my nie mozemy tych 7 baniek wydac?

Polecam lekturę:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/NBA_Salary_Cap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć mają przyjść Barnes za resztę MLE (podoba mi się ten ruch) i Ratliff za vet minimum (nie podoba mi się). I wciąż jeszcze nie wiadomo, co z Gortatem. Czytałem wypowiedzi Gortata, który sam nie wie, czego się spodziewać, ale doszły do niego informacje, że może jednak zostać w Orlando. Jeśli tak, to do kompletu brakuje nam tylko trzeciego PG.

 

Nelson/AJ/?

Carter/Pietrus/Redick

Lewis/Barnes

Bass/Anderson

Howard/Gortat /Ratliff

 

I pełno możliwości rotacji. Jeśli nasz off-season skończyłby się w ten sposób, to byłbym całkiem podniecony. I nieważne ile RDV będzie musiał wyjąć z kieszeni na płace :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co? IMO ławke na ich pozycjach mamy zapełnioną Pietrusem i Redickiem, bardziej przydałby się lepszy backup na C i PG...

Tylko że pietrus jest strasznie kontuzjogenny a Redick jakoś mnie nie zaskoczył w PO. Praktycznie Redick był totalnie bezproduktywny.

Poza tym nie wiadomo czy VC nie bedzie grał na 3 albo Piertus na 3. A zmniennikiem Lewisa będzie Bass.

 

No a backup na C byłby dobry tylko kto? gdybvy Gortat został byłoby rewelacyjnie.

 

Nelson/AJ/?

Carter/Pietrus/Redick

Lewis/Barnes

Bass/Anderson

Howard/Gortat /Ratliff

No to by wyglądało rewelacyjnie :D Lepszy skład niż rok temu :D no ale oczywiście wszystko wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Barnesa nie jestem przekonany, troche ma nasrane pod kopułą. No i nie wiem czy nie jest za slaby w obronie 1on1 a taki gosc jest poszukiwany. Wolalbym Bogansa tylko nie wiem czy chcialby do nas wrocic :roll: Kurde moglby u nas skonczyc kariere to go Otis oddal za Lue ktory juz ledwo co nogami przebiera. Bedzie co ma byc ale jak Keith wroci to mamy mistrza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał w fanvoice nba o zainteresowaniu iversonem :lol:

 

Redick ciągle nie ma penetracji, ale w obronie odwalał IMO niezłą robote na Allenie.

 

IMO bardziej potrzebny jest nam backup PG, a tym bardziej C. Zmiennicy Cartera i Lewisa nie będą grali dużo minut i nie muszą mieć jakiegoś wypasionego poziomu, a tam mamy już graczy, którzy od dawna u nas grają i robią to solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraso pewnie Vince'owi dostanie się na tym subforum nie raz (bo tu nie ma świętych krów :) - i dobrze) więc przygotuj się psychicznie na ciężkie przeprawy w obronie swojego idola ;).

 

 

Patrzę sobie na Hot Spoty Bassa i wygląda całkiem przyzwoicie. Co prawda z 5 metrów i więcej nie oddaje dużo rzutów, ale na 134 trafił 62 co daje przyzwoite 46,3%. Do tego 86,7% z osobistych, tak więc spacing nie powinien tak bardzo ucierpieć, bo gość jest z półdystansu pewniejszą opcją niż Battie (chociaż być może będzie musiał nieco zwiększyć zasięg, aby trafiać regularniej z 6 metrów). Czy powinniśmy się aż tak bardzo martwić, że jest undersized? Wg pomiarów na Draftexpress ma w butach 6-7 z ćwiartką, ale to mogło się zmienić. Ważniejsze jest co innego. 7-2 1/2 wingspan i 8-10 1/2 standing reach. Dla porównania (kolejno wzrost w butach, wingspan, standing reach):

Blake Griffin 6-10, 6-11 1/2, 8-9

Drew Gooden 6-10, 7-0 1/2, 8-10 1/2

Paul Millsap 6-7 1/4, 7-1 1/2, 8-9 1/2

Al Horford 6-9 3/4, 7-0 3/4, 8-11

Udonis Haslem 6-7 3/4, 6-11, 8-11

 

Szkoda, że nie jest takim wybrykiem natury jak Brand, który ma 7-5 1/2 wingspan i 9-2 standing reach. Boozer, West, Stoudamire mają standing reach 9-0 1/2, a więc jakieś 5 cm przewagi nad Bassem. Bosh pół cala więcej. Ogólnie rzecz biorąc to Bass jest tak po amerykańsku rzecz ujmując little undersized z naciskiem na little. Problemy na pewno będą mu sprawiać Garnett, Wallace i Gasol.

 

 

Dlatego też bardzo przydałby się w składzie Marcin. Im więcej nad tym myślę tym bardziej chcę, żeby go wyrównali. To wszystko jednak przy założeniu, że dadzą mu minuty obok Howarda i zaufają w ofensywie. Da nam to naprawdę nieograniczone możliwości grania. Howard w foul trouble? Nie ma problemu. Może sobie odpoczywać jak długo chce. Potrzebny spacing? To Lewis na PF, albo wpuszczamy Andersona. Potrzebna zbiórka? Proszę bardzo - wybór duży. Przy założeniu, że podpisujemy jeszcze jakiegoś swingmana za resztę MLE, to mamy skład głębszy i moim zdaniem lepszy niż rok temu. Jedynym problemem jest wtedy backup na PG, bo Johnson był za słaby już w poprzednim sezonie, a lat mu nie ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Barnesa nie jestem przekonany, troche ma nasrane pod kopułą. No i nie wiem czy nie jest za slaby w obronie 1on1 a taki gosc jest poszukiwany. Wolalbym Bogansa tylko nie wiem czy chcialby do nas wrocic :roll: Kurde moglby u nas skonczyc kariere to go Otis oddal za Lue ktory juz ledwo co nogami przebiera. Bedzie co ma byc ale jak Keith wroci to mamy mistrza :wink:

 

Nie no, żarty jakieś. Bogans? To łajza niepotrafiąca skończyć layupa, przeceniany obrońca, który poza okazjonalną trójką nie wnosił nic do gry. Miły facet, ale gracz słabiutki. Nie chcę go z powrotem.

 

Być może już dziś okaże się, co z Gortatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jiwol

Tych minut z ławki nie mamy aż tak dużo do obdzielenia. Jeśli Barnes się zdecyduje na grę u nas za 2 miliony za sezon będzie to dla mnie zaskoczenie. Chciałbym, żeby przyszedł, ale jedyne co go w tym momencie może skusić to ten sam agent co Dwighta. Przy założeniu, że wszyscy są zdrowi, to ile on może dostać minut w meczu? 5 w II kwarcie? Jeśli Lewis wróci na SF, to dla Pietrusa zostaną ochłapy. Jeśli mamy wyrównać Marcina, to nie wyobrażam sobie innego scenariusza. Bogans siadłby na ławce i cicho siedział, a kiedy byłby potrzebny to mógłby wyjść i walnąć tą okazjonalną trójkę i dać trochę tej przecenionej defensywy, która 1 on 1 i tak powinna być lepsza niż Cartera i Reddicka. Jeśli Barnes byłby w stanie zaakceptować taką rolę, to jestem jak najbardziej za. Tym bardziej gdyby miał pójść do Cavs.

 

 

Mówisz decyzja dzisiaj? Pewnie jeśli wyrównujemy to dzisiaj, a jeśli nie to czekamy do środy, chociaż Otis jest nieprzewidywalny więc równie dobrze możemy wyrównać go w środę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych minut z ławki nie mamy aż tak dużo do obdzielenia

Prawda, prawda. Na SG/SF to 96 minut, z których 65 pójdzie na Cartera i Lewisa (bo zakładam, że jednak znakomitą większość czasu spędzi w tym sezonie na trójce). Resztą musieliby się dzielić Pietrus i Barnes. Redick najpewniej wypadłby z rotacji. Gdyby jednak udało się złapać Barnesa, to czym się przejmować? Od bogactwa głowa nie boli. Z nim i z Gortatem w składzie moglibyśmy wystawić tyle różnych składów, że to aż nie jest śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs już podobno nie są zainteresowani Mattem. Wolą sie skupić na podpisanie któregos z trojki Graham, Szczerbiak, Kleiza. Jest szansa dla nas bo Boston poluje także na Poseya i mysle ze dopną swego. Zostaje jeszcze PHX, ale jesli Barnes chce być czescią liczącego sie teamu to powinnien wybrac oferte Magic. Minuty powinny się znaleśc. Wydaje mi się ze Lewsi kolejny sezon spedzi na PF a Bass będzie wchodził. Wtedy na sg Carter/Reddick sf Pietrus/Barnes. Podsumowując :wink:

 

PG - Nelson / ktoś za MLE / Johnson

SG - Carter / Reddick

SF - Pietrus / Barnes

PF - Lewis / Anderson

C - Howard / Bass

 

Mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.