Skocz do zawartości

Power ranking NBA - Mid February


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ely3 napisał:

29 – Magic – ostatnio 28 . Bilans 2-5.. To jest w sumie niesamowite bo Vucevic gra naprawdę jak all star ale jest niesamowicie osamotniony. Ross z Fournierem rzucają za 3 na 27%, Aaron jest tak pasywny ,że oglądając te mecze łapie się na tym ,że nie pamiętam czy on grał. Drużyna cierpi na słaby atak a on robi 14 pkt i 5 zb ostatnio. To już MCW jak wrócił to od razu zrobił jakieś zamieszanie i tych punktów trochę pozdobywał. Okeke niestety po powrocie wygląda tak źle jak przed kontuzją. Mo Bamba też bardzo źle. To chyba jednak będzie zmarnowany wybór.

1. Skąd te dane, że Fournier i Ross rzucają trójki na 27%? Otóż Fournier rzuca na 35,2%, a Ross na 32,7%. W ostatnich 7 meczach, które tu wymieniasz Ross ofc ma slump, bo gra na 29% za 3 i 37% z gry, ale dalej nie wiem skąd się wzięło to 27%.

2. AG pasywny? Przecież w ostatnich 7 meczach jego nawet nie było z powodu kontuzji. Fournier też już od 5 meczów jest out. 

3. MCW miał bdb mecz przeciwko Kings i przy świetnej dyspozycji Vucka udało im się ładnie wygrać. Dobrze, że wrócił. 

4. Chuma miał dosyć fajny mecz przeciwko GSW. Ogólnie dajmy mu czas i za bardzo nie oceniajmy w tym roku. 

5. Oj surowy jesteś względem Bamby. Żeby go rzetelnie ocenić to potrzeba regularnych występów, a wiemy, że przy tak grającym Vucku będzie ciężko. Chłopak prawie nie gra, bo jest jeszcze Birch. Widzę, że wczoraj dostał większe minuty, widziałem box score, ale nie oglądałem, więc nie będę oceniał. Nie mniej, nie da się go ocenić na ten moment. Zobaczymy teraz czy regularnie dostanie fajne minuty jako backup od Clifforda (Birch po kontuzji AG spokojnie pogra PF) i ewentualnie wtedy ocenimy. Mnie osobiście już trochę Clifford wkurza postępowaniem z Bambą, ale on chyba myśli, że jest tylko 2 zwycięstwa od play-in :)

@ely3

Inna kwestia. Dziwi Cię, że forma takich zespołów jak Grizzlies, Kings czy Hornets tak faluje? Mnie w ogóle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22

Wziąłem dane od ostatniego rankingu co mi wyszło 8 meczów i Ross ma wtedy 27,5 a Fournier 27.8. Magic oglądam ostatnio tylko kiedy grają z drużyną którą lubię jak Kings czy Hornets. Ostatnie ich mecze obejrzałem w sobotę i nie widziałem Gordona więc jak dziś rano sprawdzając dane wyskoczyło mi ,że grał 8 meczów to aż napisałem ,że jest niewidoczny i nie pamiętam by grał

A prawda jest taka ,że to dziś źle popatrzyłem bo on grał w 1 meczu a nie 8 więc jednak to nie on jest pasywny tylko ja naprawdę nie widziałem  go grającego. Ot błąd. Inna sprawa ,że on za ostatni miesiąc ma niecałe 13 pkt na mecz

Co do reszty to ja tu nie oceniam kto będzie dobry za rok czy dwa . Oceniam co obecnie wnosi Okeke . A Bamba no cóż on już naprawdę sporo gra i z tego hasła to nowy Gobert z lepszym rzutem chyba już niewiele zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ely3 napisał:

Inna sprawa ,że on za ostatni miesiąc ma niecałe 13 pkt na mecz

i ponad 6 asyst, bo sytuacja zmusiła Clifforda do tego, by grał sporą część czasu jako główny playmaker. No co mam powiedzieć, chimeryczny to gracz, każdy się spodziewa nie wiadomo czego, a widocznie to jest tylko bdb roles (który czasem trochę mocniej odpali z formą), nie ważne w jakim otoczeniu. 

18 godzin temu, ely3 napisał:

Bamba no cóż on już naprawdę sporo gra i z tego hasła to nowy Gobert z lepszym rzutem chyba już niewiele zostało.

No gdzie Bamba sporo gra? On jak dotąd tylko w 12 meczach wszedł na parkiet, robi oszałamiające 8.6mpg, nie licząc ostatniego meczu z Suns, gdzie dostał pierwszy raz rzeczywiście mocne minuty to gra po jakieś 7mpg, z tego większość w garbage time. Sporo ludzi ma właśnie o to pretensje do Clifforda, ale tak jak pisałem, Cliff chyba myśli dalej w stylu: mamy tylko 2 zwycięstwa straty do play-in xd

Co do porównania z Gobertem. No na starcie fundamentals mieli podobne, warunki fizyczne mają podobne, ale sytuację w zespole od początku zupełnie inną. Warte podkreślenia, że Gobert wszedł do NBA rok starszy od Bamby i jako konkurencję miał młodego Favorsa (który grał bardziej na PF) i młodego Kantera (też mogącego zagrać jako PF). Już w drugim sezonie grał po 26mpg i w połowie meczów startował, w trzecim już był pełnoetatowym starterem. Za to Bamba ma na swojej pozycji, będącego w prime allstara Vucevicia i spoko energizera Bircha. Do tego dopadły go te covidowe problemy i ciągnęły się za nim przez długi czas. No niezbyt komfortowe warunki, żeby wskoczyć do regularnego grania, a bez tego ciężko o rozwój. 

Czy coś z niego będzie? Kij wie, bez regularnej gry pewnie za jakiś czas zginie, ale profil ma taki, że nie należy za szybko go skreślać (póki nie dostanie realnej szansy grania), bo gracze 3&D będą pożądani w tej Lidze, a u niego nawet w małych minutach widać taki potencjał, a wskaźniki defensywne miał mocne. No, ale ciężka sytuacja, bo przy Vucku nie ma szans, żeby dużo pograć, a co postanowi z tym zrobić FO Magic to nie wiadomo. Szkoda, że Bamba nie jest w takich Celtics. 

Kończąc temat Magic, no mocna kicha tu jest. Zdarzyły się mecze, gdzie obok Vucka startowali Cole, Bacon, Ennis, Clark. Krótko mówiąc, szanujmy się. Po parkietach przez duże minuty biegali gracze typu Bone czy Mason. Tu powrót MCW jako prowadzącego grę jest naprawdę zbawieniem, a przecież to gość, który w normalnych warunkach to jest gościem od zapieprzania w obronie, który ewentualnie czasem coś poklepie piłkę. Chuma po tych, ile tam, chyba ponad 2 latach bez gry, jako rookie zderzenie z Ligą ma dosyć brutalne i ten rok trzeba sobie odpuścić z oceną (mimo, że człowiek ofc miał większy apetyt i może być zawiedziony), ale na plus, że u niego widać chociaż pozytywne elementy jak np. rzut. Jestem ciekaw ruchów Magic przed TD, a na razie spokojnie, bez nerwów oglądam, tę niejednokrotnie ciężką do oglądania koszykówkę. Chociaż w sumie nie tak spokojnie, bo się wkurzałem na sytuację z Bambą, który siedzi na tej ławie i prawie z niej nie wstaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JpCavs - jednak Nance trzymal te druzyne z tylu - teraz to juz rownia pochyla:

1)terminarz

2) Nance out

3) Sexton trafil chyba w sciane (zmeczenie?)

4) Drummond being Drummond (teraz juz nie zagra az do wymiany czy waivea)

5) Garland 1mecz dobry 2 wujowe

6) Cedi udajacy startera

7) Masakrycznie slaby Okoro w ataku

😎 brak trojek (wroci Love niebawem!)

Cavs musza celowac w tego Collinsa, nawet jakby mieli doplacic prot 1st 2022 (albo jakis pick z 3waya?)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Niesamowite jak w teorii nisko jest Portland a jak wysoko jest w tabeli.. A wszystko dzieki temu ,że mają najlepszego gracza na zaciete końcówki tj Lillarda. Ile razy on im wyciągnał zwycięstwo.

I na odwrót Bucks są mega wysoko a bilans słaby bo przegrywają z każdym mocniejszym rywalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

 

Niesamowite jak w teorii nisko jest Portland a jak wysoko jest w tabeli.. A wszystko dzieki temu ,że mają najlepszego gracza na zaciete końcówki tj Lillarda. Ile razy on im wyciągnał zwycięstwo.

I na odwrót Bucks są mega wysoko a bilans słaby bo przegrywają z każdym mocniejszym rywalem

To jest to co potem wychodzi w PO. Albo masz ludzi z go to move który w trudnej sytuacji umie zdobyć punkty albo nie masz i jak zostaje 5 sekund w ostatniej akcji to walisz airballa przez ręce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.