Skocz do zawartości

Ciśnieniowy Ekspres do kawy


MMM2121

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam ekspresu do kawy. Jednak przez ogromny wybór, małe doświadczenie w temacie oraz świadomość marketingu szeptanego, ciężko mi się zdecydować na jeden z modeli, który wpadł mi w oko. 

Zatem tutaj pojawia się pytanie, który z tych modeli, które wyselekcjonowałem jest waszym zdaniem godzien polecenia? 

1. Krups evidence EA8901

2. Philips LatteGo Premium EP3241/50

3. Siemens TP501R09

4. DELONGHI Dinamica ECAM 353.75.B

Moim faworytem przez długi czas był ten Krups'a jednak w Internecie można przeczytać sporo opinii o jego awaryjności. Jakie jest wasze zdanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMM2121 jak blisko 20 lat temu Krupsa przejęli francuzi to jada tylko na marce - która w Polsce wciąż głęboko zakorzeniona jako niemiecka - znaczy lepsza. 

Prawda jest taka, że przed taką decyzją prędzej czy później każdy kawosz staje i najlepiej iść chyba w producentów specjalizujących się w ekspresach.

Generalnie jak nie idziesz w jakieś Jury, to bierz albo DeLonghi (stalowy młynek) albo Saeco (ceramiczny) - najlepiej spróbuj jak Ci lepiej pasuje smak. Phillips od kiedy przejął Saeco (z 10 lat temu) daje w swoich ekspresach ich technologię i cenę wyższą .

Jak będziesz używał mleko do spieniania, to bierz model gdzie można bez problemu odstawić pojemnik do lodówki i wymyć całość. Do tego patrz gdzie ekspress będzie stał i jak będziesz wlewał wodę/mleko i dosypywał kawę... większość ludzi łapie sie na tym, że tego nei sprawdza, a potem żeby napełnić coś muszą ekspres wysuwać spod szafki czy miejsca dedykowanego bo np. nie da się wody dolać albo kawy dosypać ;)

No zawsze jest jedna zasada - najczęściej psuje się elektronika, więc im bardziej rozbudowany panel tym większe ryzyko. 

@Me Myself and I od kiedy można kupować dedykowane kawy do przelewówki, to całkiem fajne aromaty można uzyskać. Tylko koniecznie mielcie kawę przed użyciem, a taka od razu zmieloną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MMM2121 napisał:

1. Krups evidence EA8901

2. Philips LatteGo Premium EP3241/50

3. Siemens TP501R09

4. DELONGHI Dinamica ECAM 353.75.B

 

Ja mam 4  - bardzo prosty w obsłudze. Fajne cappucino daje( choć używam rzadko chyba że akurat mogę kupić mleko takie 3,6 % z małej rodzinnej mleczarni) .Łatwe do umycia. Tak naprawdę sprawdź ciśnienie na jakim pracuje bo generalnie im wyższe tym lepiej ale w ramach tego samego ciśnienia to bierz  raczej teń tańszy . Z Philipsa nie byłem zadowolony ale to dlatego ,że oni są bardzo drodzy a jakość masz jak we włoskich . Bierz albo Saeco albo DeLonghi

Espresso jest bardzo dobre ... Generalnie mam go 2 lata i zero awarii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ely3 napisał:

Saeco jest też bardzo dobre ale inny młynek ( to akurat zaleta ) ale obsługa capuccino jakoś bardziej pasuje mi w DeLonghi

Tu masz najprostszy i najmniej awaryjny Saeco, bardzo kompaktowy. Mam go w biurze 3 lata (wczesniej miałem Saeco starszy model), a znajomi mają w domu wersje rozbudowaną (bodajże za 200 zł taka przystawka do latte, cappucino itd). Polecają go w firmach co dają go w leasing i kawę dowożą.

https://allegro.pl/oferta/ekspres-cisnieniowy-saeco-lirika-black-ri9840-01-9614339393?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=AGD+drobne,+do+zabudowy+i+wolnostojące&gclid=EAIaIQobChMIqM-t8MyA7gIVEQDmCh3vtQKXEAQYAyABEgJYTvD_BwE

Tu z przystawką:

https://allegro.pl/oferta/ekspres-cisnieniowy-saeco-lirika-otc-ri9851-01-9124882842?fromVariant=9614339393 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ely3 napisał:

@MMM2121

Przemyśl jeszcze Saeco.... Generalnie miałem w biurze i byłem zadowolony ale jak kupowałem do domu to akurat DeLonghi mial promocje i tam był 300 złoty taniej ale Saeco jest też bardzo dobre ale inny młynek ( to akurat zaleta ) ale obsługa capuccino jakoś bardziej pasuje mi w DeLonghi

Dzięki bardzo za opinie. Ja pije około 3 kaw dziennie. W tym 2 mleczne. I tutaj pojawia się pytanie czy DeLonghi będzie w tym temacie przyjazny użytkownikowi?

byłbym wdzięczny również za twoja opinie @dannygd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MMM2121 napisał:

Dzięki bardzo za opinie. Ja pije około 3 kaw dziennie. W tym 2 mleczne. I tutaj pojawia się pytanie czy DeLonghi będzie w tym temacie przyjazny użytkownikowi?

byłbym wdzięczny również za twoja opinie @dannygd

Jak pijesz mleczne to z grubsza młynek (jego rodzaj) ma znikome znaczenie, bo ceramiczny odczują pasjonaci dobrej jakości espresso ;)  Byle regulacja ziarna była, bo w różnych kawach będzie można doprecyzować smak bardziej.

Wg mnie i De Longhi i Saeco są równie przyjazne, a jak nie zależy Ci na "dodatkowych przyciskach na ekranie kolorowym - to bierz te tańsze wersje (to tez uwaga do @P_M), bo kawa będzie taka sama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś piłem dużo mlecznych kaw . Teraz mniej. Masz funkcje Clean . Możesz łatwo wyjąć każdy element i umyć ręcznie . Piana bardzo trwała tylko ,że to zależy od rodzaju mleka. Pomimo tego ,że dużo wyjmowałem pojemnik to żadna uszczelka się nie wyrobiła przez 2 lata. Jeśli chodzi o Latte czy Cappucino to jestem zadowolony

Z Saeco miałem w biurze coś w tym stylu tylko sporo starszy model

https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/saeco-sm5460-10-.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIxdzThNaA7gIVEKh3Ch0z-ggpEAQYAiABEgKXCfD_BwE&gclsrc=aw.ds#opis

I już nie pamiętam detali ale system tworzenia piany i czyszczenia był prostszy w DeLonghi

Jeśli chodzi o mleczne to trzeba przyznać ,że ten Philips jest też bardzo łatwy w czyszczeniu i bardzo fajną pianę daje

12 minut temu, P_M napisał:

Jako ze też stoję przed zakupem to się podepnę:

DeLonghi ECAM 23.260

DeLonghi ECAM 23.460S

DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B

 

Czy warto doplacac z tej serii ecam 23 do 350? roznica to jakies 500 zł

1585 i 2145 na ten moment

Nie pamiętam detali ale to nie jest tak ,że w wersji 23 możesz tylko spieniać mleko a w 350 masz automatyczne robienie cappucino?

Jak nie lubisz mlecznych to pewnie nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

I już nie pamiętam detali ale system tworzenia piany i czyszczenia był prostszy w DeLonghi

Jeśli chodzi o mleczne to trzeba przyznać ,że ten Philips jest też bardzo łatwy w czyszczeniu i bardzo fajną pianę daje

W starszych modelach (niestety i w delonghi) czyszczenie to masakra była. Dziś to moja żona rozbiera na części w 20 sek, a składa w 10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ely3 napisał:

Nie pamiętam detali ale to nie jest tak ,że w wersji 23 możesz tylko spieniać mleko a w 350 masz automatyczne robienie cappucino?

Jak nie lubisz mlecznych to pewnie nie ma sensu

https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/delonghi-ecam23-260.bhtml#opis

Wg opisu jest cappucino, czyli to mi wystarczy, bo piję po prostu kawę z mlekiem, nie potrzebuję jakichś turbo udziwnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dannygd napisał:

@Me Myself and I od kiedy można kupować dedykowane kawy do przelewówki, to całkiem fajne aromaty można uzyskać. Tylko koniecznie mielcie kawę przed użyciem, a taka od razu zmieloną. 

yup, kawa obecnie to już tylko w ziarnach do mielenia przed użyciem, polecam Hayb 

 

do zastanowienia się osobny spieniacz (ja mam Spieniacz mleka Hot & Cold - JURA Polska) + ekspres kolbowy, bo o ile kilka osób w domu nie pije kilku kaw dziennie to tyle co zaoszczędzi się w automacie (zamiast zabawy kolbą) to się straci na czyszczeniu (bo jak widzę czasem syf w tych rurkach to bleeeee)

Edytowane przez Me Myself and I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Me Myself and I napisał:

yup, kawa obecnie to już tylko w ziarnach do mielenia przed użyciem, polecam Hayb 

https://www.jackdaw.pl/produkt/kenya-mukurweini-single-origin/

Polecam ci do przelewów kawe z tej palarnii . Do dripa jest idealna

A sam kupuje bo mam blisko w małej palarnii

https://cafecreator.pl/sklep/

Tu mają genialną Brazylie. Peru zwłaszcza te z microlotów. Kongo ale to jak lubisz takie bardziej cytrusowe w posmaku i Honduras ale to jak lubisz mocniej czekoladowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od iluś lat z Jura ena 7 i polecam. Widzę, ze podobny zakres cenowy jak te ekspresy co w pierwszym poście wiec może to będzie ten kierunek? Chociaż 7 to już stara generacja jest i nie wiem czy ma takie bajery jak te od saeco bądź delonghi. 
 

a jeśli chodzi o ziarna to mocno polecam te kawy: https://www.dobrakawa.eu/pl/c/Kawa/13 oraz ich syropy (bez zbędnej chemii same naturalne składniki, a do tego kozackie w smaku) 

@ignazz możesz je w pruszkowie dostać jak chcesz czegoś dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rw30

Lata to miałem u siebie. I nawet młynek ceramiczny ręczny by sobie świeżo mielic kawę. Ma to swój urok ale ekspresy są po prostu szybsze. I łatwiejsze w czyszczeniu.

Pytanie masz kawiarkę stalową ? Czy aluminiową? 

Włosi w domach rzadko mają ekspres ale kawiarka to obowiązkowo. Nawet mają wersję ze śmigłem do robienia capuccino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ely3 napisał:

Ma to swój urok ale ekspresy są po prostu szybsze.

tak, ale i tak się ją robi podczas robienia śniadania więc to nie jest dla mnie deal breaker.

23 minuty temu, ely3 napisał:

Czy aluminiową?

tak, alu

23 minuty temu, ely3 napisał:

Włosi w domach rzadko mają ekspres ale kawiarka to obowiązkowo.

ja te kawiarki  przywiozłem z Hiszpanii (gdzie długo mieszkałem) i rozpropagowałem w rodzinie. Sam będąc niedzielnym kawoszem, jako ostatni stałem się posiadaczem :P 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.