Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2020/2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Grant korzysta z możliwości i rozwija potencjał. Jak przed chwilą wszyscy się dziwili, co tak drogo go podpisali i że to żadna strata dla DEN przy takich pieniądzach, to teraz wychodzi, jaki to był dobry interes dla tłoków. No ale zostając tam nie zbudowałby takiej pozycji 

Bey mi się podoba, nie dość że umie grać to nie boi się korzystać z okazji. "Wyrównuje" w jakimś stopniu dotychczasowe lekkie rozczarowanie Killianem (z którego też będą ludzie, ale widać, że zajmie to sporo czasu)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym namiętnie oglądał Detroit ale kilka razy mi się zdarzyło i kilka refleksji

1 - Co się dzieje z Sekou? W zeszłym roku wyglądał bardzo dobrze . W tym roku co wyjdzie to gra źle. W ataku praktycznie jest bezużyteczny. W obronie daje radę ale też nie jakoś wybitnie

2 - Blake to już chyba umarł tylko jeszcze nie zdał sobie sprawy z tego...W obronie Detroit musi mu wysyłac non stop kogoś do pomocy co przy takim zespole jak Jazz kończyło się otwartą pozycją dla dobrego trójkowicza. W ataku jest pasywny . Praktycznie 80% czasu to stoi zza łukiem. Rusza sie jak emeryt. Raz ,że smutne jak on się skończył a dwa to smutny prognostyk jak kończą supermaxowi gracze

3 - Grant gra coraz lepiej i to po obu stronach parkietu. Za to Josh Jackson nie wiem czy to kwestia tego podkręcenia kostki 3 mecze temu ale zarówno z Suns jak i dziś z Jazz wyglądał bardzo przeciętnie by nie powiedzieć źle

Wiadomo ,ze Detroit ma sporo kontuzji zwłaszcza na rozegraniu ale jednak ich atak jest mocno pasywny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ely3 napisał:

Wiadomo ,ze Detroit ma sporo kontuzji zwłaszcza na rozegraniu ale jednak ich atak jest mocno pasywny. 

Blake niestety to jest ostry zjazd pod względem fizycznym, przez to z nim na parkiecie ofensywa tkwi w miejscu. W takiej formie i z jego kontraktem nikt go nie weźmie nawet za darmo a dopłacać za pozbycie się go teraz nie ma sensu. Wczoraj było jeszcze gorzej bo nie grali Hayes ani Rose więc w ogóle nie miał kto rozegrać piłki... Jakiś Frank Jackson na two-way, no comments... Sekou nie wiem co jest grane, dostaje bardzo mało minut i może przez to nie może złapać jakiegoś flow, może trener ma jakieś zarzuty do niego ale nic konkretnego nie słyszałem 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Przed chwilą jeszcze raz sobie obejrzałem mecz i jednak ten Stewart jest całkiem niezły w obronie. Daje radę ustać rozgrywającym . Mitchellowi czasem Conleyowi. Obrona może być jego kartą przetargową choć w ataku to muszą nad nim dużo popracować

Ma możliwości, w obronie również, wczoraj ładnie ustał na czysto kogoś z Jazz wjeżdżającego pod kosz (chyba Clarkson to był), tak się przy nim przesuwał, że tamten prawie kostkę skręcił próbując się przebić. Na razie robi dużo niepotrzebnych fauli, kwestia czasu i praktyki, więc dobrze że dostaje dużo minut. Widziałem też filmik, jak ładnie ładuje trójki z rogu na treningu, gdyby zaczął coś rzucać, byłby dodatkowy bonus w postaci spacingu. No i jest w nim Pistons DNA, mega walczak, zdążył już Giannisa lekko sponiewierać na ostatnim meczu z Bucks 😉          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.11.2020 o 13:32, ely3 napisał:

Oddali Wooda do Houston i dali większą kasę gorszemu mimo wszystko Grantowi

Co na ten temat powiesz dziś?!

Zakładacie temat o Tłokach a jak piszecie "nie oglądacie ich namiętnie' to po co się męczyć?

Od dwóch tygodni nikt nic napisał więc chyba odpowiedziałem sobie sam na pytanie. Każdy a Was piszących tu przed sezonem był ekspertem we wszystkim , jak przyszło do oglądania chłopaków to praktycznie zamilkliście. Grają naprawdę fajny basket, a to, że wtapiają? Co z tego! Widać w końcu jakąś myśl na przyszłość. Jasne , że Blejk jest słaby i po co tu deliberować, mamy Go na następne dwa sezony i tyle (chyba, że Troy błyśnie). Steward to Dzikus i jest zajebisty walczak, Bey to nadzieja na świetny rzut. Ale po kij to pisać ... macie analizy matematyczne na wszystko. 

Pozdrawiam GO PISTONS! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pistons70

A co mam powiedzieć?

Nadal wolę Wooda , który robi mniej więcej te same punkty ale bardziej efektywnie Wood robi 23,5 pkt na efg 58% a Grant robi 24 pkt na efG 51,6%. Wood lepiej zbiera. Bronia mniej więcej tak samo tzn Wood lepiej ale też gra na innej pozycji i innym otoczeniu więc można uznać ,że bronią tak samo.

A zarabia sporo mniej. więc niezmienneie uważam ,że Pistons powinni zatrzymać Wooda a nie pakować się w grubą umowę Granta

Poza tym ja nie jestem fanem Detroit więc nie będę się rozpisywał po każdym ich meczu. Ale...

Sekou gra gorzej niż rok temu. Bojaźliwie, Zachowawczo. A szkoda bo wydawał mi się rok temu fantastycznym talentem. Hayes kontuzjowany a też chciałem go sobie oglądać . 

Ogólnie nie da sie oglądać wszystkiego więc jak masz pretensje o brak pisania na temat Pistons to raczej nie ja powinienem być adresatem tylko fani Detroit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo można wrzucić argument dlaczego oglądanie Pistons jest obecnie trudniejsze:

Griffin gra fatalnie, rekordowy volumen rzutów za trzy mocno pogarsza estetykę bo serio nie chce się tych średnio 7 rzutów na 32% oglądać  

SEKOU ma tu ogromna ilość fanów co wierzą w jego talent a gra koszmarnie i notuje na razie potężny regres 

Wood - nie ma co klepać i wracać do jego oddania ale on był głównym generatorem oglądania pistons dla mnie. 
 

Hayes - kontuzja na 8-10 tygodni ogołociła Was dosyć pechowo z następcy Wooda 

Malo sexy do oglądania ekipa została przez różne aspekty ogołocona ze wszystkich czterech wskazanych wyżej punktów dla których ludzie od czasu do czasu by chcieli obejrzeć ich w akcji. 
 

to tak jakby oglądać spurs 1996/7 i to chyba w sumie mało trafione porównanie bo spurs 1995 mieli więcej serca i kibiców niż Pistons 2019. 

Edit: w sumie @ely3 napisał to samo. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pistons70 napisał:

Od dwóch tygodni nikt nic napisał więc chyba odpowiedziałem sobie sam na pytanie. Każdy a Was piszących tu przed sezonem był ekspertem we wszystkim , jak przyszło do oglądania chłopaków to praktycznie zamilkliście.

To czemu sam nic nie napiszesz? Wyskakujesz nagle jak diabeł z pudełka i zrzędzisz, jak jakieś alter ego kcp78 ... 😉

 

14 godzin temu, pistons70 napisał:

Grają naprawdę fajny basket, a to, że wtapiają? Co z tego! Widać w końcu jakąś myśl na przyszłość.

Ja akurat uważam i już to pisałem, że podoba mi się wreszcie ten zespół, wróciło w końcu trochę DNA Pistons. Dużo lepiej się to ogląda niż popisy "gwiazdy" Drummonda przez ostatnie lata. Mecze przegrywają ale nawet silne ekipy muszą grać do końca, prawie nie ma blow-outów. A przegrywanie ma sens, jak uda się wydraftować kogoś jak Cunnigham czy Suggs możemy być ustawieni na dekadę... Najbardziej szkoda w tej chwili kontuzji Killiana     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 08:01, pistons70 napisał:

Każdy a Was piszących tu przed sezonem był ekspertem we wszystkim , jak przyszło do oglądania chłopaków to praktycznie zamilkliście.

Pistons odnosi największe zwycięstwo w sezonie ( no dobra to z Suns chyba było lepsze) a Waść milczysz? Larum nie wznosisz?

To chyba był najlepszy mecz w tym sezonie Blake'a .. Żwawiej sie ruszał . Do tego Mason zagrał świetnie w tej 4 kwarcie po obu stronach parkietu a,że obrona Lakers w tym meczu w ogóle zapomniała o Ellingtonie. O ile na początku go rzeczywiście dobrze pilnowali a on trafiał trudne trójki jak choćby ta z pierwszej kwarty kiedy go Dennis bronił to już potem często był niepilnowany a np ta na 107 wyglądała przekomicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chodzilo raczej o opinie (swiadczace o wybitnej nieznajomosci tematu) typu 'wood jest tak samo dobrym obronca jak grant, wiec po co przeplacac'. i dzieki za tego bana, ely! wiedz, ze w niczym to nie zmieni mojej opinii n/t umyslowosci granta, ktory jest najzwyklejszym w swiecie rasista (ergo -> ma nasrane we lbie)...

co do pistons, gramy zdecydowanie lepiej niz wskazywalby na to nasz rekord. porazki z poczatku sezonu zadzieczamy w glownej mierze dwom czynnikom: nie bylo chemii w druzynie, hayes wychodzil w s5 (troche wody w detroit uplynie zanim killian nauczy sie nba); zdrowka, chlopie!; wydaje sie, ze casey znalazl juz optymalna s5, a hierarchia wsrod zmiennikow zostala ustalona. gramy dzis regularna 9-10* (s5 + rose, josh, isaiah, sekou, svi/bey*), a pozostali, jak jahill czy saben, pozostaja w odwodzie jako rezerwa taktyczna; gdy blake ma wolne, do s5 wskakuje bey...

o grancie nie ma co sie rozpisywac, bo wszyscy wiecie, jak gra. jest to dzis grajek na poziomie all star (cos jak tobias w 76ers) i glowny kandydat do nagrody mip. co do pozostalych, to zwrocilbym uwage na 3 nazwiska:

- wright jest dzis moim ulubionym grajkiem pistons. gra w sposob wyjatkowo inteligentny (nie szarzuje, zna swoje ograniczenia - co nie 'doskoczy', nadrobi sprytem), prowadzi atak w sposob b. zdyscyplinowany, broni co najmniej przyzwoicie, ma niezla '3' (przy malej probce). znakomity ruch weavera!...

- ellington i jego renesans! jego wspolpraca z griffinem jest znakomita i, jesli nie spusci z tonu, mozna oczekiwac, ze uda sie za niego w ok. trade deadline cos uzyskac. keep going, wayne!... 

- swietnie w obronie gra isaiaha. b. szybko sie uczy (w pierwszych spotkaniach nabieral sie na kazda 'pompke', dzis praktycznie nie skacze, gdy nie jest to konieczne), gra twardo, nieustepliwie, ale czysto! wydaje sie, ze ten chlopak ma doskonale przygotowanie mentalne. w ktoryms z wywiadow (pytanie o zbiorki ofensywne) powiedzial: 'ja po prostu chce tych zbiorek bardziej niz moi przeciwnicy'. i grzeczny bardzo. 'yes, sir' jest u niego na porzadku dziennym. swietny chlopak! (dzis juz absolutnie mnie nie dziwi, czemu draftowalismy go wczesniej niz saddiqa)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba się to raczej skończy wykupieniem bo praktycznie nie ma nikogo poza Cavs, które mogłoby rzucić Drummonda by zrobić wymianę. Pytanie czy to będzie historia ala G.Hill i w zespole walczącym o coś Blake zacznie być pożyteczny czy niestety to już naprawdę koniec. A gdyby nie Blake Clippers nadal byliby pośmiewiskiem ligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1/3 sezonu za nami, czas na male podsumowanie. wszystko zmierza we wlasciwym kierunku! wynikow, co prawda, nie robimy (czasem brakuje atutow, czesciej - doswiadczenia), ale nie mam dzis watpliwosci, ze weaver wykonal doskonala robote! ale po kolei, poczynajac od 'wolnej agentury'.

grant gra bdb po obu stronach parkietu (przyznaje, mialem watpliwosci co do jego ofensywy - z perspektywy kanapy slabo widac 😉), delon wyglada nader obiecujaco (nieustepliwy w defensywie, swietnie kreuje kolegow) i nie szukalbym dzis lepszego pg dla nas, tym bardziej, ze jest potencjal do wzrostu, a mason udowadnia, ze jego boiskowa inteligencja jest 'off the charts'; b. solidny grajek. na osobny komentarz zasluguje josh. zmiana otoczenia wyraznie mu posluzyla. to dzis nasz rezerwowy go to guy (obok delona, i w zastepstwie granta)! swietny w szarzach na kosz, dobry 'plaster', niezle kreuje kolegow. gdyby tylko mial lepsza 'trojke' 😉 .

draft 'udal' sie znakomicie! pozostawiajac na boku hayesa (mala probka), pozostali nasi 'pierwszoroczniacy' daja dzis b. solidne minuty. saddiq zapracowal niedawno na wyroznienie w postaci 'gracza tygodnia', a isaiah przed nikim nie peka (pare razy miala miejsce sytuacja, gdy centrzy z s5 przeciwnikow wyraznie unikali pojedynkow w pomalowanym ze stewartem. wygladalo to dosc zabawnie, zwazywszy na fakt, ze isaiah praktycznie zawsze ustepowal im wzrostem i mobilnoscia). na osobny komentarz zasluguje saben, ktory, choc ''podpisany' na two way kontrakcie, jest - w opinii weavera - talentem na pierwsza runde. i udowadnia to na parkiecie (!), bo odkad wskoczyl do 'rotacji', gra zaiste znakomicie! jest b. szybki w pierwszym kroku, b. szybko porusza sie z pilka (czasem zbyt szybko, dla kolegow), potrafi grac cialem (swietnie wyczuwa dystans do obroncow - ladnie sie od nich 'odbija'), nieustepliwy w obronie (szybkie lapy), dysponuje niezlym rzutem dystansowym (mala probka, ale i b. malo dotychczas gral), co jest pewnym zaskoczeniem in plus; jerry (stackhouse) 'wyhodowal' nam b. obiecujacego grajka!

azeby nie 'przeslodzic', wlozmy lyzke dziegdziu do tego miodku! - sekou gra piach! nie wiem, co sie z tym chlopakiem porobilo, ale jest dzis cieniem grajka z minionego sezonu. brakuje dynamiki, tego 'blysku', tej mlodzienczej 'bezczelnosci', fantazji. co do svi - wyglada 'srednio'. nie bez znaczenia jest, jak sadze, ze casey nie daje mu regularnych minut. widac brak rytmu meczowego. sa wieczory, gdy ukrainiec 'przechodzi obok meczu', i tych gorszych wystepow jest, poki co, wiecej.

wymiana derricka na smitha to ruch bez ryzyka, co wiecej, wszyscy na tym ruchu skorzystali - rose nie byl nam juz potrzebny (z blakiem nie w pelni zdrowym, z bilansem nie pozostawiajacym zludzen, poszlismy w pelna przebudowe), smith dostal szanse na 'odrestaurowanie' kariery, a organizacja potwierdzila, ze grajkow traktuje sie u nas dobrze. poki co, dennis wyglada niezle, a znajac reputacje caseya jako trenera, ktory potrafi odbudowywac graczy, nalezy byc dobrej mysli.  

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pistons GM Troy Weaver on why he chooses to use the words "retool" and "restore" rather than "rebuild": "My dad, he used to collect older cars, and he had a 66 monte carlo that he was restoring. ... he said 'You can only restore something that is great.'

"The Minnesota Timberwolves can't restore, the Atlanta Hawks can't restore. They don't have three championships. Detroit can restore."

Troy Weaver on "untouchables": If somebody calls an offer me 4 first-round picks, nobody's untouchable."

"I absolutely believe and trust that we have the best coach in the world for what we're going through, his steadiness, the way he's set the tone for these guys, they often say that a team takes on the personality fo a coach and that has absolutely happened"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie zaluje, gdyz mocno polubilem delona. z drugiej strony, doskonale rozumiem te decyzje. robimy remont, zatem weaver czysci salary; umowa delona na przyszly sezon opiewa na kwote 8,5 melona, podczas gdy joseph ma gwarantowane 2,5 banki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 12:00, kcp78 napisał:

 

zdrowka, killian!; kurcze, jak ja lubie stewarta. no nie da sie typa nie lubic! zajebisty gosc!...

Są jakieś raporty kiedy Killian będzie gotowy do gry? 

W dniu 25.03.2021 o 06:04, kcp78 napisał:

osobiscie zaluje, gdyz mocno polubilem delona. z drugiej strony, doskonale rozumiem te decyzje. robimy remont, zatem weaver czysci salary;

Dojebał z tym Dedmonem latem to teraz musi czyścić :P

A tak już całkiem poważnie to ciężko nadążyć za filozofią Weavera (btw, u mnie cały czas ma minusa wiadomo za nie podpisanie kogo latem :)). Wydawało się, że Delon to 100% człowiek Caseya i sprowadzają go na dłużej. Latem dali 2x2nd za niego i teraz puścili go za 2x2nd. Zobaczymy jak po sezonie wykorzystają te kilka milionów oszczędności, o których piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Braveheart22 napisał:

Są jakieś raporty kiedy Killian będzie gotowy do gry? 

Dojebał z tym Dedmonem latem to teraz musi czyścić :P

A tak już całkiem poważnie to ciężko nadążyć za filozofią Weavera (btw, u mnie cały czas ma minusa wiadomo za nie podpisanie kogo latem :)). Wydawało się, że Delon to 100% człowiek Caseya i sprowadzają go na dłużej. Latem dali 2x2nd za niego i teraz puścili go za 2x2nd. Zobaczymy jak po sezonie wykorzystają te kilka milionów oszczędności, o których piszesz. 

filozofia jest b. prosta - mozliwie szybko odbudowac nalezna pistons pozycje...

jestem przekonany, ze gdyby sezon ulozyl sie inaczej, to delon bylby dzis z nami...

wybor byl miedzy grantem a woodem. dzis jest dla mnie oczywiste, ze weaver postawil na odpowiedniego konia...

z killianem nie beda sie spieszyc. sadze, ze ok. 10.04 powinien byc do dyspozycji...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.