Skocz do zawartości

Chuck Daly


Graboś

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie większość zauważyła, że wszyscy trenerzy w tegorocznych Playoffach ma na meczach przypięte do marynarek plakietkę z dwoma literami: CD.

Są to oczywiście inicjały Chucka Daly'ego i swego rodzaju hołd dla tego byłego trenera słynnych Bad Boys czy Dream Teamu z 1992 roku.

 

Właśnie się dowiedziałem, że dziś rano zmarł, był chory na raka i nie udało się niestety wygrać :?

 

Miał 78 lat, był wielkim trenerem i pomyślałem, ze warto poświęcić mu osobny temat i pisać o jakichś wspomnieniach o nim, o jego Pistonsach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, to był prawdziwy Frantic Chuck :( Kurcze pamiętam, jak już w latach 90-tych był chodzącą legendą - Daly to, Chuck tamto - choć ani na ławce Magic ani Nets nie szło mu już tak jak w Pistons :roll:

 

Niech Mu ziemia lekką będzie... :!:

 

BTW - jakoś kiepski ten 2009 rok jest dla NBA. Odeszło już wiele osób zasłużonych i zaangażowanych w Ligę:

Larry H. Miller - właściciel Jazz;

Bill Davidson - właściciel Pistons

aż 3 Byki:Norm van Lier,Kennedy McIntosh, a przede wszystkim legenda Johnnythe REDKerr

aż 3 Nowojorczyków: Glen Gondrezick - były gracz NYK i Nuggets, przez 17 lat komentator; Mervin Webster - legendarny, nowojorski The Human Eraser oraz Howard Komives - znany jako "Butch"

i wreszcie Daly...

Szkoda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Chucka znam z ławki Magic, i pomimo że takich sukcesów jak z Pistons później nie osiągnoł, to pamietam jak wtedy gra Orlando mi się podobała. To naprawdę był wielki trener, nie dlatego że ktoś tam tak powie, ale dlatego że jego drużyny grały naprawdę fajnego kosza. Tak jak Max napisał ciężki ten rok jest, tyle wielkich osobowości odeszło, jedynie trzeba mieć nadzieję że są teraz w lepszym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.