Skocz do zawartości

CCNA czyli sieciowcy wszystkich ip łączmy sie


Wujek Wójcik

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Wujek Wójcik napisał:

Hej,

Czy mamy tutaj sieciowców na pokładzie? Przygotowuje się do egzaminu Cisco CCNA i może ktoś ma jakieś ciekawe materiały albo strony do nauki i przygotowań.

Co sądzicie o takim kursie, jest po tym sensowna praca? Sam kurs to za mało? Jakieś rady?

Pozdrawiam

Wujek

Warto ale dużo sieciówców ucieka z tematami z chmura - większa kasa

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wujek Wójcik napisał:

Hej,

Rozwniesz?

Przy produkcji ( przy stawieniu sieci ) jest potrzeba dużo ludków, przy utrzymaniu wystarczy dwóch (dla back upy) , ogólnie tematy cloudowe to temat nowy i rozwojowy . sieć będzie zawsze potrzebna chociażby dla bcm ale jak bezpieczeństwo it opanuje chmurę to sieć będzie mniej potrzebna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Koelner napisał:

Przy produkcji ( przy stawieniu sieci ) jest potrzeba dużo ludków, przy utrzymaniu wystarczy dwóch (dla back upy) , ogólnie tematy cloudowe to temat nowy i rozwojowy . sieć będzie zawsze potrzebna chociażby dla bcm ale jak bezpieczeństwo it opanuje chmurę to sieć będzie mniej potrzebna :)

Tylko ja patrze z perspektywy gościa, który na codzień używa outlooka i kilku programów skomponowanych pod fabryke, w temacie sieci jestem zielony zreszta jak w wszystkim informatycznym. Czy takie cloudowe sprawy są dla początkujących w jakimś wycinku, są jakieś kursy podstawowe nastawione tylko na cloudy? Czy jest to już element dla głęboko wtajemniczonych sieciowców tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2020 o 13:56, Wujek Wójcik napisał:

Tylko ja patrze z perspektywy gościa, który na codzień używa outlooka i kilku programów skomponowanych pod fabryke, w temacie sieci jestem zielony zreszta jak w wszystkim informatycznym. Czy takie cloudowe sprawy są dla początkujących w jakimś wycinku, są jakieś kursy podstawowe nastawione tylko na cloudy? Czy jest to już element dla głęboko wtajemniczonych sieciowców tylko?

ja ostatnio zacząłem sobie robić kurs Stephane'a Mareek'a na Udemy o AWS, ten pierwszy / podstawowy,  całkiem prosty IMHO. Kupiłem go za parę euro, gość często ma promocje na te kursy. Kurs jest pod kątem examinu certyfikującego AWS (tego pierwszego) ale w sumie daje fajne ogólne pojęcie co tam się dzieje w tej chmurze - acz bez wchodzenia w szczegóły, bo to jednak ogólny / wprowadzający kurs. I też to nie jest kurs o 'sieciach w chmurze' czyli nie dowiesz się tu dokładnie tego o czym Koelner wspominał,.

 

https://links.datacumulus.com/aws-certified-practitioner-coupon

 

Kurcze, nie wiem, ja studiowałem Informatykę, specjalność sieci właśnie, kurs Cisco robiłem  (acz nie podszedłem ostatecznie do examinu) i miałem plan zostać sieciowcem, ale nie zostałem - (i w sumie nikt z kim utrzymuję kontakt ze studiów nie został, więc mogę mieć nieaktualne informacje) - ale wydaje mi się, że kariera w software developmencie (bądź w szeroko pojętych 'czynnościach   towarzyszących', niekoniecznie stricte jako software developer - obejrzyj  video które wrzucam poniżej)  jest ciekawsza, jest więcej możliwosci / kierunków a paradoksalnie wymagania dotyczące wiedzy ogólno-informatycznej (wyłączając progamowanie - wiem, trochę dziwnie to brzmi, ale u know what I mean) są w tematach sieciowych czy administracji (które często się łączą)  wyższe niż w stricte programowaniu. Np. na studiach miałem ludzi (w większosci panny) którzy 'w komputerach' orientowali się naprawdę tak średnio, a studia skończyli z dobrymi czy bardzo dobrymi wynikami i teraz koszą dobrą kasę w korpo. I mimo, że nie wierzę, że komuś na tych kilkutygodniowych kursach uda się zrobić & nauczyć tego samego co nawet te mało zorientowane panny zrobiły w 4 czy 5 lat, to jednocześnie mam wrażenie że ze względu na chłonność rynku łatwiej wejść w ten świat niż konkurować z chłopaczkami którzy od 15 roku życia klepali w linuxowy terminal, stawiali sieci na koncentryku, a gdzieś po drodze trzepnęli certy typu Cisco właśnie etc.

Poza tym kasa w software development jest sporo lepsza, ale szczerze to nie wiem ile się tak naprawdę w tych sieciach zarabia.

 

 

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.