Skocz do zawartości

Lakers - Celtics - Championship tie - na pewno?


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

Offseason, offseasonem, trejdy trejdami, ale nie tylko tym kibic koszykowki zyje.

 

Mistrzostwo Lakers w tym sezonie spowodowalo, ze dozylem czegos czego myslalem ze nigdy nie uda mi sie dozyc - mianowicie, ktos wyrownal liczbe mistrzowskich tytulow Celtics i obecnie obydwie ekipy maja ich po siedemnascie. Pierwsza mysl ktora zaczela mi switac po tym fakcie to od razu bylo - kto pierwszy wyjdzie na prowadzenie? Kto pierwszy dobije do magicznej dwudziestki? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na Lakers z Lebronem i AD, ale czy na pewno?

 

Te mysli jednak w miare szybko odeszly, bo nagle zaczelo sie duzo szumu robic w srodowisku fanow Celtics, ze ... hola, hola! Los Angeles Lakers nie maja wcale siedemnascie tytulow, tylko dwanascie! Oczywsiscie jak kazdy kto choc troche interesuje sie koszykowka pamietam o czyms takim jak Minneapolis Lakers, ale zawsze uwazalem, ze nie liczy sie miasto, ale organizacja - to raz. Dwa, i tutaj zglupialem, myslalem ze Lakers przejeli oficjalnie historie Minneapolis Lakers, a tymczasem trafilem na glosy, ze nie i to odbylo sie tylko symbolicznie? Mianowicie poprzez zawieszenie banerow z mistrzostw Minneapolis Lakers w 2002 roku przez Lakers. Ponadto, Lakers tez nigdy nie zastrzegli numeru Mikana, co niektorzy uwazaja za fakt, ze jednak nie do konca uznaja tamta epoke?

Na takie komentarze odezwali sie niektorzy fani Lakers, ktorzy zaczeli Celtom wypominac czasy ABA/NBA oraz sytuacje z Buffalo Braves, ze to w takim razie tez sie nie liczy i Celtics powinni miec mniej mistrzostw NBA, a trzynascie tytulow technicznie rzecz biorac powinni miec ... LA Clippers (dawniej San Diego). Gdzie indziej tez wyczytalem, ze w sumie Oklahoma Thunder tez nie maja ciaglosci z Supersonics...

 

Powiem szczerze, wczesniej sie w to nie zglebialem, a mnie zaciekawilo. Co o tym myslicie? Jest jakis sposob na jawne rostrzygniecie tego sporu? Czy wiecie czy istnieja jakies oficjalne procedury okreslajace czy dana druzyna jest prawowitym "spadkobierca" osiagniec tej samej organizacji tyle ze wystepujacej w innym miescie? Czy to dziala jakos podobnie jak z panstwami, ze jak np RFN jest spadkobierca trzeciej rzeszy, a Rosja zwiazku radzieckiego (taka tylko analogia dla przykladu)? Na logike przeciez tylko zmienia sie miasto, a reszta przechodzi. Z Grizzlies nigdy nie pamietam takiego problemu, choc juz Pelicans, Hornets (swego czasu i Bobcats) to juz ciekawszy przyklad. Jest na to jakies oficjalne wytlumaczenie?

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Lakersów ciągłość jest normalnie zachowana tylko tej części z MPLS używa się wtedy kiedy trzeba jak np. liczba mistrzostw (na marginesie jeżeli doliczymy jeszcze mistrzostwo z ligi NBL, która póżniej połączyła się z BAA tworząc NBA to Lakers mają 18 mistrzostw. NBA jednakże nie wlicza NBL do swoich rekordów) a tak to raczej jest traktowana po macoszemu.

W przypadku Bostonu to właściciele wymienili się właścicielstwem ale cała reszta nie została zamieniona.

OKC jest bardziej zagmatwaną sprawą https://www.espn.com/blog/truehoop/post/_/id/5060/clay-bennett-didn-t-exactly-give-up-that-sonic-legacy

Generalnie w przypadku relokacji o ile nie zostanie to inaczej dogadane (patrz kazus Ravens-Browns w NFL) to historia normalnie przechodzi dalej. Podobnie później jak się uda dogadać to można pozmieniać historię tak jak w przypadku Bobcats/Hornets oraz Hornets/Pelicans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za tlumaczenie.

 

Fakt, cos tam slyszalem, ze bylo jeszcze jedno mistrzostwo "Lakers" z lat 40. bodajze. Rozumiem co piszesz, niemniej trafilem na artykul, gdzie twierdzili, iz w mysl prawa faktem jest, ze trzynascie tytulow Celtics powinno byc zapisane Clippers w mysl tego co sie stalo na linii Braves-Celtics. Ciekawi mnie, bo czy jesli to prawda, to czy taki Ballmer nie mialby podstaw tego egzekwowac? Z jego majatkiem stac by go bylo na taka wojne prawna z chyba kazda organizacja w lidze, a po takim wizerunkowym sukcesie jak w tym roku, to zawsze cos co mogloby odciagnac uwage od tej katastrofy. Just sayin'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nba2midnight napisał:

Rozumiem co piszesz, niemniej trafilem na artykul, gdzie twierdzili, iz w mysl prawa faktem jest, ze trzynascie tytulow Celtics powinno byc zapisane Clippers w mysl tego co sie stalo na linii Braves-Celtics. Ciekawi mnie, bo czy jesli to prawda, to czy taki Ballmer nie mialby podstaw tego egzekwowac?

No raczej nie ma w ogóle takiej opcji bo tam sie dwóch właścicieli wymieniło firmami . Jeden oddał Braves drugi oddal Celtics. To była tylko zamiana właścicielska i nie ma nic wspólnego z przenosinami klubu . Tu nadal Celtics pozostali Celtics tylko ,że z nowym właścicielem.

Przecież historia klubu jest związana z klubem a nie właścicielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mowie co przeczytalem i mnie to zaintrygowalo. Poszukam artykulu i zalacze.

 

EDIT.

 

OK, mam

 

https://www.alejandrogaitan.com/en/celtics-braves-trade/

 

Od razu mowie - nie powoluje sie na to, ze artykul przedstawia wiedze nieomylna i ze na pewno tak jest, ani ze nie jest - nie wiem (nie znam sie tez na prawie). Po prostu zaciekawila mnie historia i postawiona teza dlatego zapytalem czy ktos wie cos wiecej i moglby wiecej swiatla na to rzucic. Tyle.

 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://news.google.com/newspapers?nid=2457&dat=19780630&id=ChI9AAAAIBAJ&sjid=gy4MAAAAIBAJ&pg=3736,5855984#:~:text=Celtics%2C Braves Swap Ownerships .&text=LOS ANGELES Irving Levin%2C owner,to San Diego next season.

Tu masz artykuł napisany w tamtym czasie i tam sam Levin pisze że wymienili sie klubami i ze przenosi Braves do San Diego. A nei ,że najpierw przeniósł Boston do Buffalo a potem Boston do San Diego więc ten artykuł co linkowałeś już nawet się myli w takich aspektach jak to ,że Bird był częśćią San Diego Clippers. Bo taki klub powstał rok po wymianie właścicieli i w ramach wyrównania szans obu klubów doszło jeszcze do wymiany o której wspomina artykuł. Nie jestem specem od prawa handlowego ale formalnie to zarząd NBA zaakceptował wtedy przenosiny Buffalo Braves do San Diego więc Clippers są kontynuatorami Braves a nie Bostonu . Może ze wzgledów prawnych ta wymiana musiała się odbyć na zasadzie wymiany wszystkich pracowników, wszystkich właścicieli itp tego nie wiem ale wciaz wymiana pracowników nie jest tożsama z wymianą historii klubu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

https://news.google.com/newspapers?nid=2457&dat=19780630&id=ChI9AAAAIBAJ&sjid=gy4MAAAAIBAJ&pg=3736,5855984#:~:text=Celtics%2C Braves Swap Ownerships .&text=LOS ANGELES Irving Levin%2C owner,to San Diego next season.

Tu masz artykuł napisany w tamtym czasie i tam sam Levin pisze że wymienili sie klubami i ze przenosi Braves do San Diego. A nei ,że najpierw przeniósł Boston do Buffalo a potem Boston do San Diego więc ten artykuł co linkowałeś już nawet się myli w takich aspektach jak to ,że Bird był częśćią San Diego Clippers. Bo taki klub powstał rok po wymianie właścicieli i w ramach wyrównania szans obu klubów doszło jeszcze do wymiany o której wspomina artykuł. Nie jestem specem od prawa handlowego ale formalnie to zarząd NBA zaakceptował wtedy przenosiny Buffalo Braves do San Diego więc Clippers są kontynuatorami Braves a nie Bostonu . Może ze wzgledów prawnych ta wymiana musiała się odbyć na zasadzie wymiany wszystkich pracowników, wszystkich właścicieli itp tego nie wiem ale wciaz wymiana pracowników nie jest tożsama z wymianą historii klubu. 

Dziekuje bardzo! Na pewno sie zapoznam, bo to ciekawy temat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.