Skocz do zawartości

EBL 2020/21


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

EBL_poziom.png

Cześć wszystkim,

Jako, że zapewne znajdzie się wiele osób na tym forum które uczęszczają na mecze swoich ukochanych bądź regionalnych drużyn i w mniejszym lub większym stopniu śledzą polską ligę postanowiłem założyć wątek jej poświęcony a konkretnie sezonowi 2020/2021 który właśnie się rozpoczął.

W tym roku na najwyższym szczeblu jak i w 1 lidze nic się nie zmieniło - nie było ani spadków, ani awansów stąd dokładnie tak jak rok temu w EBL będzie ze sobą rywalizować 16 drużyn a mianowicie: Anwil Włocławek, Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski, Asseco Arka Gdynia, Enea Astoria Bydgoszcz, GTK Gliwice, HydroTruck Radom, King Wilki Morskie Szczecin, Legia Warszawa, MKS Dąbrowa Górnicza, PGE Spójnia Stargard, Polpharma Starogard Gdański, Polski Cukier Toruń, Pszczółka Start Lublin, Stelmet Enea BC Zielona Góra, Trefl Sopot, oraz WKS Śląsk Wrocław.

Większość drużyn już rozegrała po 1 spotkaniu w pierwszej kolejce i emocji było sporo. Już na sam start EBL zaserwowała nam naprawdę ciekawe spotkanie pomiędzy Zieloną Górą a Sopotem gdzie finalnie lepsi okazali się zawodnicy Stelmetu. Tak na dobrą sprawę jedynym pewnym zwycięstwem mogli się pochwalić zawodnicy Śląska Wrocław, którzy zdominowali Astorię Bydgoszcz pewnie wygrywając 90:66.

Jeżeli ktokolwiek z was uczęszcza na mecze EBL i ma jakieś fotki/filmiki to chwalcie się! :D Sam postaram się coś podrzucić.

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Reikai napisał:

Anwil będzie dziadowski w tym sezonie, krajobraz post Milicic jest fatalny, źle zbilansowany skład, trener nie pasujący do specyfiki miasta, ogólnie tu będzie pożar i ciekawe kiedy będą roszady.

Mnie się skład na papierze podoba, ale gdy zobaczyłem, jak przy takim obwodzie próbują grać dwoma podkoszowymi na raz i pchać im piłkę pod kosz, to się lekko przeraziłem.

Inna sprawa, że podstawowi gracze są zapuszczeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie na papierze Zastal powinien wyglądać trochę słabiej, ale w przedsezonowych typowaniach jest faworytem, ponieważ inni osłabili się jeszcze mocniej.  

Udało się jednak sprowadzić do ZG, jak na realia PLK, prawdziwe gwiazdy - np. Lundberg czy Grosselle czy dobrych, sprawdzonych w PLK Polaków -  Szymkiewicz. Akcenty ofensywnw w drużynie powinne być trochę przesunięte - więcej motoryki, penetracji, kosztem trójki i półdystansu. 

Defensewywa powinna być niezmiennie b. dobra, czego gwarantem jest osoba Z. Tabaka - trenera, który wyrasta ponadv poziom PLK.

Reasumując jestem dobrej myśli. W zeszłym sezonie wielu obawiało się wersji oszczędnościowej kadry - ludzie kręcili nosem na Radica czy Meiera (rolę stretch 4 przejmie Reynolds) - ale Zastal grał ponad poziom oczekiwań i to nawet w silnej Lidze VTB.

7 godzin temu, Pepis21 napisał:

W Anwilu na razie gra Booker a reszta to tak bardziej statystuje. Im jeszcze trochę zejdzie zanim się rozegrają do końca.

Gra ktoś z was w tego Managera PLK?

Ja gram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2020 o 07:15, Pablo81 napisał:

Ja gram :)

I jak Ci idzie? U mnie dwie drużyny i na razie tak średnio, już się zresztą zdążyłem sfrajerzyć wystawiając w 1 kolejce Olisemekę do S5 w jednej z drużyn gdzie Polpharma na razie ma kwarantannę i nie gra wcale. Składy póżniej wrzucę.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pepis21 napisał:

I jak Ci idzie? U mnie dwie drużyny i na razie tak średnio, już się zresztą zdążyłem sfrajerzyć wystawiając w 1 kolejce Olisemekę do S5 w jednej z drużyn gdzie Polpharma na razie ma kwarantannę i nie gra wcale. Składy póżniej wrzucę.

Zacząłem od 2 kolejki, bo się spóźniłem o dwa mecze.

Jak narazie dramat. Florence -26 :)

Podeslij mi nazwę drużyny, to zrobimy pojedynek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczak a ja się wkurzyłem, bo Gospodarek mi -1a Chylu -3 nabili w tej kolejce.

AZeteS Klin - Diduszko, Olejniczak, Moten, Koszarek, Bussey, Mielczarek, Witliński, Gabiński, Gospodarek, Zegzuła. Tutaj w tej drużynie poszedłem w wariant uniwersalny aby każdy był w stanie coś dorzucić gdyby trzeba było.

KK Brd - Davis, Szymański, Bartosz, Booker, Chyliński, Czerlonko, Olisemeka, Kowalenko, Gospodarek, M.Pluta - tutaj miałem iść w silną s5 a słabą ławkę i średnio mi się to udało, choć i tak ta ławka nie jest kompletnie bezużyteczna jak widuję w niektórych drużynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Śląsku ze Stelmetem i szczerze przyznam, że liczyłem na dużo bardziej wyrównane starcie.

Stelmet od samego początku dominował i nie dawał Wrocławianom najmniejszych szans. Ich gra w obronie była po prostu niesamowita - miało się wrażenie, że bronią na maksa przez cały mecz - wychodzili głęboko, podgryzali i cały czas obijali drużynę Śląska. To zaskutkowało niesamowitym efektem i muszę przyznać, że nawet w NBA próżno szukać tak agresywnej gry w obronie jaką w tym meczu zaprezentowała drużyna z Zielonej Góry - czapki z głów.

To chyba tylko potwierdza z jakim sztabem trenerskim oraz składem mamy do czynienia jeżeli chodzi o ekipę Stelmetu - dominant w naszej lidze.

Poniżej podrzucam kilka fotek z meczu:

0?ui=2&ik=9e5bae0638&attid=0.1&permmsgid

0?ui=2&ik=9e5bae0638&attid=0.3&permmsgid

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy mojej kanapy to młody Ponitka robił dzisiaj cuda w obronie, 6 przechwytów. Ogólnie to zdecydowanie najbliżej mi sercem do drużyny z Zielonej Góry i oby era Tabaka trwała tu jak najdłużej bo drugi rok z rzędu tworzy drużynę, która chce się oglądać i jestem pewnie, ze (jeżeli vtb ruszy) w vtb tez sprawia dużo radości. Pierwsze mecze w ataku wyglądały zle, ale myśle ze na wiosnę piątka Lundberg-Ponitka-Berzins-Reynolds-Grosselle będzie pięknie chodzić :) Dodatkowo w piwnicy schowany jest Karnowski, który (zdrowy) będzie mega upgradem ponad raczej ograniczonym F.Putem.

Generalnie to szykuje się ciekawy sezon, oby tylko udało się go dograć w całości bez historii związanych z covidem, a będzie dobrze. Typuje złoto Zielonej Góry i exodus Tabaka do lepszej ligi, srebro Anwilu, rozczarowanie w Ostrowie, zapłacenie frycowych w Lublinie i kolejny pełny sezon Łączyńskiego i Sokołowskiego w plk, bez wyjazdu za granice :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy mecz w Sopocie - wyrównany przez praktycznie całe spotkanie.

Sopot już w poprzedniej kolejce sprawił trudności Stelmetowi i o mały włos nie urwali wygranej. Jasno pokazują, że są ważnym elementem EBL w tym sezonie i nie należy ich ignorować.

W poprzednim sezonie Trefl zakończył ostatecznie na 6 miejscu i jasno widać, że w tym roku nie planują na tym poprzestać i mają ochotę na więcej!

Naprawdę bardzo przyjemna do oglądania drużyna! Chodzi ktoś z was na mecze w Sopocie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając starcie Pszczółki Start Lublin vs Anwil Włocławek do głowy nasuwa się jedno - jak na polską ligę obie drużyny zbudowały niesamowicie zbalansowane i silne zespoły. Zasilane są „gwiazdami” z polskiej repry, do tego sporo zagranicznych talentów. Wszystko to wygląda naprawdę obiecująco.

W zeszłym roku zarówno Lublin jak i Włocławek zajęły bardzo wysokie lokaty - kolejno drugie i trzecie miejsce w a więc mówimy tu o ligowej „topce”.

Dzisiejszy mecz zdaje się to tylko potwierdzać. Świetna, wyrównana walka do samego końca na stosunkowo (jak na nasze standardy) poziomie. Ewidentnie drużyny warte obserwowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem przyjemność być na meczu Zastal - Legia. Widowisko było naprwadę świetne :) W pierwszej połowie potwierdziło się to o czym pisał @Raven2156 - Zastal świetnie stosowa pressing na całym parkiecie, wymuszając mnóstwo strat (a nawet błędy 5s przy wznawianiu gry). W 3q za rozegranie, kosztem chaotycznego Bibbinsa, zabrał się Sokołowski  i na efekty nie trzeba było długo czegać - run Legii i z -20 wyszli na remis (5 trójek Karolaka w 5 kolejnych akcjach). W ostatniej kwarcie już wszystko w normie i spokojna wygrana Zastalu. Imo zrobiło się na styku, to zagrali na 100% i spokojnie odjechali.

Lundberg i Grossell to zawodnicy wyraźnie wyrastający ponad poziom PLK. Widać dużą klasę u Ponitki (żadne odkrycie :) ) i Berzinsa, Reynolds bardzo fajnie rozciągał grę, ale braku trochę siły pod koszem. Tak wyśmiewany tu na forum Koszarek, to dalej klasa. Martwi jedynie brak ławki pod koszem, ponieważ narazie Put wygląda po prostu kiepsko.

Na uwagę zasługuje również świetna sektorówka KK Zastal :)

 

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2020 o 18:38, Raven2156 napisał:

Oglądając starcie Pszczółki Start Lublin vs Anwil Włocławek do głowy nasuwa się jedno - jak na polską ligę obie drużyny zbudowały niesamowicie zbalansowane i silne zespoły. Zasilane są „gwiazdami” z polskiej repry, do tego sporo zagranicznych talentów. Wszystko to wygląda naprawdę obiecująco.

W zeszłym roku zarówno Lublin jak i Włocławek zajęły bardzo wysokie lokaty - kolejno drugie i trzecie miejsce w a więc mówimy tu o ligowej „topce”.

Dzisiejszy mecz zdaje się to tylko potwierdzać. Świetna, wyrównana walka do samego końca na stosunkowo (jak na nasze standardy) poziomie. Ewidentnie drużyny warte obserwowania!

Anwil silny, to był rok temu, w tym to jest kwestia czasu aż trener poleci i ze trzech grajków, fatalnie zbudowany zespół, bardzo na pałę, Bussey to nieporozumienie, Moore też, Green może się rozkręci, ale też wygląda słabo. Ogólnie nie ma opcji, żeby nie było roszady za chwilę, nie we Włocławku przy takiej presji.

btw. Almeida chciał wrócić do Anwilu, Mihevc powiedział że nie pracuje z gwiazdami :] Za samo to, powinien zostać dyscypilnarnie wyjebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.