Skocz do zawartości

beGM - RS 19/20 [opisy po T3]


january

Rekomendowane odpowiedzi

Orlando Magic 

Kalendarz:

g54 Atlanta ( Lowry-Mitchell-Oubre-Gordon-Noel-Nunn-Joseph-McGruder-McKinnie-Williams-Prince)

Atlanta gra w b2b po meczu z Knicks po wymianach i rezygnacji z playoffs (oddano 3 graczy s5 – Hardaway, Harkness, McGee), nadal bez Cartera. Millsap niedawno wrócił do gry po kontuzji.

g55 Detroit ( Lowry-Mitchell-Oubre-Gordon-Noel-Nunn-Joseph-McGruder-Williams-Prince-Pelle)

Morant był w tym meczu -25. Pistons grali bez Markkanena, mieli też problem na sf który by bezlitośnie wykorzystali Gordon i Oubre.

g56 Dallas ( Lowry-Mitchell-Oubre-Gordon-Noel-Nunn-Joseph-McGruder-Williams-Prince-Haslem-Silva)

Mavs pod koszem grają tylko Zionem i Allenem. Mają krótka ławkę, z moją ofensywą pewnie bym im odskakiwał jak grałaby ławka.

g57 @Brooklyn ( Lowry-Mitchell-Oubre-Gordon –Noel-Nunn-Joseph-McGruder-Williams-Prince-Silva-Pelle)

g58 @Atlanta ( Lowry-Mitchell-Oubre-Gordon-Noel-Nunn-Joseph-Williams-Prince)

Atlanta cały czas bez Cartera. Tym meczem Hawks kończą serię 7 bardzo trudnych meczy którymi rozpoczynali ten trymestr. Największym zagrożeniem jest Murray, którego mam kim kryć.

g59 Minnesota (Lowry- Mitchell-McGruder-Gordon-Noel-Nunn-Joseph-Williams-Prince)

McGruder może przejąć w obronie Bookera, a Gordon koncentruje się na Tatumie. Wolves grają bez Lillarda.

g60 @San Antonio ( Lowry-Mitchell-Williams-Gordon-Noel-Nunn-Joseph-Prince)

Nie grał Aldridge.

g61 Portland ( Lowry-Mitchell-McGruder-Williams-Noel-Nunn-Joseph-Prince-Silva-Pelle)

g62 @Miami ( Lowry-Mitchell-McGruder-Gordon-Noel-Nunn-Joseph-Williams-Prince-Haslem-Pelle)

W derbach Florydy zawsze dajemy z siebie wszystko, więc te 33,3% szans na łina zawsze mam na wyjeździe.

g63 @Minnesota ( Lowry-Mitchell-McGruder-Gordon-Noel-Nunn-Joseph-Williams-Prince-McKinnie-Pelle)

McGruder mi tu dodatkowo może przejąć kogoś z dwójki Lillard/Booker

 

 

Statsy z 10 meczy (g54 – g63)

Mitchell 10 meczy 34,2min. 25,2pkt. 4,9zb. 3,8as. 2,8x3 na 37,3%  46,1% z gry;

Pod nieobecność KATa pełni podobna rolę jak w rl Jazz – to on jest liderem jeżeli chodzi o ofensywę. Jest drugim ballhendlerem po Lowrym, dlatego też ich minuty są tak rozdzielane, żeby zawsze jeden z nich był na boisku (poza garbage time oczywiście).

Lowry 10 m. 36,6min. 20pkt. 8,8as. 6zb. 1,6prz. 3,3x3 na 37,5% 41,4% z gry;

To on ustawia zagrywki n boisku, decyduje o rodzaju akcji, jego doświadczenie i boiskowy spryt ustawiają nam w dużym stopniu taktykę na przeciwnika. Grę z Mitchellem prowadzą wymiennie, ale to Lowry jest pierwszym rozgrywającym. Dowolnie obaj mogą się zamienić w shooting guarda rozciągając grę, pozwalając temu drugiemu na wjazdy pod kosz.

Gordon 9 m. 38,5min. 18,1pkt. 9,2zb. 6,8as. 1,2bl. 1prz. 1,3x3 na 36,4% 50,4% z gry;

To chyba nie przypadek, że po kontuzji Isaaca jego rola w rl Magic wzrosła. W końcówce 2T tego jeszcze nie było widać w statsachi byłem za Gordona mocno kopany, ale polecam rzucić okiem na jego statsy z tych dotychczasowych meczy 3T. Pamiętajcie, że u mnie w swojej roli gra już 2 sezon. Jego lepsza gra zbiegła się ze słabszą Oubre, co powinno mi tu ratować sytuację na skrzydle. Znów wrócił do niego po półtora roku rozłąki Noel, a ich współpraca powinna mi się przełożyć na lepszą obronę.

Oubre 5 m. 33,5min. 13,6pkt. 4,2zb. 1,6as. 1prz. 1x3 na 20,8%  38,6% z gry;

Fatalny w tych 5 meczach, tragiczna skuteczność. Ale u mnie przecież nic nie robił w ofensywie – jak pisaliście, zatem te % możemy spokojnie wyrzucić do kosza. A tak poważnie, to przeciwnicy nie byli wymagający w tych 5 meczach (2x Atlanta. Detroit, Brooklyn i Dallas - u siebie); dodatkowo jego rolę w ofensywie 3 opcji przejąłby tu Gordon.

Noel 10 m. 15,2min. 6pkt. 2,9zb. 1,5bl. 0,8prz.

To mój pierwszy i jedyny nowy gracz w rotacji w tym sezonie – warto o tym pamiętać, bo niestety w naszej grze dla części GMów ma to zbyt małe znaczenie. Kompletnie się nie zgadzałem z odbiorem u nas Cody Zellera, ale nie widząc szans na przekonanie Was, sprowadziłem Noela – centra, który mi podnosi jakość obrony pod koszem. Nie przepadam za tymi statsami, ale per36 Noel ma – 15pkt. 9,5zb. 3bl. 2prz. 2as. Nie mówię, że u mnie grając te 30min. miałby takie statsy, ale 10pkt. 6-7zb. 2bl. 1prz. są spokojnie do osiągnięcia. Do tego łata mi moja dotychczasową piętę Achillesa, czyli obronę pod koszem z pozycji centra, do tego świetnie switc***e. Z pozycji pf współpracuje głównie z Gordonem i Williamsem, czyli powinno być tu u mnie bardzo dobrze. Przypominam nowym GMom oraz tym, którzy zapomnieli, że ten swój gigantyczny kontrakt Noel podpisał właśnie z Orlando w których grał za rządów Dnc. W ataku liczę głównie na jego loby od Lowrego i Mitchella.

Nunn 10 m. 28min. 15,8pkt. 3,1as. 2,4zb. 0,8prz. 2,3x3 na 39% 46,9% z gry (nie wliczyły mu się tu 2 dodatkowe mecze w których miał odpowiednio 18 i 24pkt. i trafił 10x3 – co mu tu zaniża średnią);

Mój 6th man. Niestety mogę mu dać tylko około 20min. z ławki, choć gram z kilkoma tankerami, gdzie pewnie bez problemu mógłby grać po 30min. jak w realu w jednym z najlepszych teamów na Wschodzie grając w s5. Kryzys z 2T, gdzie złapał kontuzje zostawił już za sobą. Moja olbrzymi siła na pozycjach obwodowych i jednocześnie łatwy grafik sprawiają, że mogę grać więcej smallballem z 3 guardami równocześnie.

Prince 10 m. 25,7min. 10,7pkt. 4m5zb. 1as. 0,7prz. 1,7x3 29,8% 35,8% z gry;

Podobnie jak Oubre zgubił swoją skuteczność podczas sezonu. U mnie jednak nadal sporo gra jako sf a nie pf jak w rl Nets, zatem mając często przewagę zasięgu nad graczami z pozycji sf, a także biorąc pod uwagę słabość przeciwników i więcej wolnego miejsca przy Lowrym i Mitchellu, uważam, ze te jego % z gry byłyby znacznie lepsze niż są. W obronie ma obok siebie Noela jak w rl Allena, co powinno dać choć neutralną D lub lekko na +. Gra większe minuty po kontuzji Oubre, ale cały czas z ławki.

Joseph 10 m. 20,7min. 6,5pkt. 3,1as. 2zb. 0,8prz. 0,8x3 na 47,1% 53,2% z gry;

To idealny gracz systemowy – na boisku robi swoje, nie zabiera innym posiadań i potrafi cały czas być użyteczny. Zwracam Waszą uwagę na jego efektywność. U mnie przy możliwości gry w niższym ustawieniu, można go liczyć czasami jako fałszywego sf lub 3 guarda. Wiemy, że potrafi bronić takich graczy jak Harden, czy James. Sporo gra u mnie obok Mitchella z Gordonem i Noelem.

Williams 10 m. 17,3min. 2,1pkt. 2,8zb. 0,8as. 0,6prz. 0,5bl. 32,1% z gry;

Uwielbiam Thybulle, ale coraz bardziej mam wrażenie, że dzięki decyzji Lucasa podczas draftu wybrałem właściwszego gracza. Grant Williams już jako rookie poprawia obronę swojego teamu, rewelacyjnie switc***e, może bronić Tre Younga jak i Brooka Lopeza, dzięki swojemu niewątpliwemu BBIQ bardzo dobrze czyta grę, potrafi ustać w obronie przeciwko praktycznie każdemu., dobrze ustawia się też do zbiórki. Problemem jest jego ofensywa, ale przy zdrowym KATie nie stanowi to problemu, a w tych 10 meczach nie powinno to stanowić problemu przy moim świetnym obwodzie.

McGruder 8 m. 3,7min. 1,6pkt.

Widzicie 3,7min. i 1,6pkt. ale ja się wystraczająco naoglądałem McGrudera w rl Miami, żeby wiedzieć na co go stać. To zadaniowiec, ma bronić agresywnie, a w ataku rzucać za 3. Jestem pewien, że dostając regularne minuty (pamiętajmy jaka jest jego sytuacja w rl Clippers) miałby pewnie z 5pkt. 3zb. 1x3 na jakichś przyzwoitych 40%. Tu na bank by były akcje z cyklu Mitchell penetruje wbijając się pod kosz i odgrywa do zostawionego bez obrońcy w rogu McGrudera.

Silva 3 m. 5,9min. 2,3pkt. 1,7zb. 1as. 50% z gry; - u mnie grałby pewnie więcej bo nie był kontuzjowany;

Grał wymiennie z Pelle. Z reguły jeden z nich przebywał na boisku jakieś 7-10min.

Pelle 5 m. 3,1min. 0,4pkt. 1,2zb. 0,4bl.

jw. przy Silvie. Pelle to klasyczny rim protector.

McKinnie 2 m. 14,9min. 5pkt. 2zb. 1prz. 55,6% z gry;

Pojawił się na pojedyncze sekundy gdzieś w garbage time.

Haslem 1 m. 10min.  0pkt. 5zb. 1as.

Grał tylko w wyjazdowym meczu przeciwko Miami.

 

Depth charts:

W pierwszych 5 meczach, gdy gra Oubre:

Pg Lowry 32 / Joseph 16  240min. (Lowry 160, Joseph 65, Nunn 15)

Sg Mitchell 32 / Nunn 19 (Mitchell 160, Nunn 80)

Sf Oubre 30 / Prince 16 / McGruder 7 (Oubre 150, Prince 40 McGruder 35 Joseph 15)

Pf Gordon 33 / Williams 14   (Gordon 165, Prince 40,  Williams 35)

C Noel 28 / Pelle 6 /Silva 7 (Noel 140, Williams 35, Pelle 30, Silva 35)

Pozostałe 5 meczy bez Oubre i przeciwko Portland bez Gordona:

Pg Lowry 32 / Joseph 18 (Lowry 160, Joseph 50, Nunn 30)

Sg Mitchell 32 / Nunn 22 (Mitchell 160, Nunn 80)

Sf McGruder 20 / Prince 30 (McGruder 100, Joseph 40, Prince 100)

Pf Gordon 36 / Williams 20 ( Gordon 144, Prince 50, Williams 46)

C Noel 28 / Pelle 4 / Silva 3/ Haslem 2 (Noel 140, Williams 54, Pelle 20, Silva 14, Haslem 10)

Haslem grał tylko w meczu z Miami

McKinnie w g54 i g63. – w pozostałych był kontuzjowany. I tak nie miałbym jednak dla niego minut.

W pierwszych 5 meczach gram głównie rotacją: Lowry/Mitchell/Oubre/Gordon/Noel, z ławki swoje minuty dostają Joseph/Nunn/McGruder/Prince/Williams/jeden z dwójki Pelle/Silva. Gram troche smallballem z 3 guardami z 4 (Lowry/Mitchell/Nunn/Joseph) +  Gordon (Oubre)/Williams.

Mitchellowi pozwalam pograć z Josephem I McGruderem – mam wtedy zagwarantowaną obronę, a Mitchell ma wtedy wolną rękę w ataku. Przy wjazdach pod kosz może spokojnie odgrywać do McGrudera stojącego w rogu (jak robi to w realu do Roycea O’Nealea).

Wreszcie jestem w stanie wystawić defensywnie taką piątkę : Lowry/Joseph/Gordon/Williams/Noel. Wtedy switc***ę i bronię wszystko, tworząc defensywnego potwora. Żeby podnieść jakość ataku wymieniam tylko Josepha na Mitchella.

Ławka – Joseph/Nunn/McGruder/Prince/Williams – prawie zawsze gra z nimi ktoś z trójki Lowry/Mitchell/Gordon i oczywiście Oubre przed kontuzją.

Ofensywnie – Nunn/Mitchell/Oubre/Gordon/Noel – tu szybkie przejście do transition offense.

 

Absencje:

Cały czas nie grał kontuzjowany KAT. Jednak 7 z 9 pozostałych podstawowych graczy grało we wszystkich 10 meczach. Gordon nie grał tylko przeciwko Portland, ale jego brak raczej nie powinien mieć wpływu na wynik. Oubre wypadł po 5 meczu, ale grał w tym okresie słabo, zatem bez problemu zwiększam tu minuty – Princea, McGrudera i Williamsa. McGruder, Silva i Pelle nie byli kontuzjowani, zatem u mnie graliby pewnie większe minuty, a McGruder grałby we wszystkich meczach.

Mocne strony:

- najlepsza defensywa od początku prowadzenia przeze mnie Magic

- bardzo łatwy grafik (5 z drużynami spoza playoffs, 3 z osłabionymi Dallas i Minnesotą u siebie oraz z San Antonio na wyjeździe, tylko 2 trudne wyjazdy z Miami i Minnesotą);

- stabilny i głęboki skład

- Noel jako solidny rim protector

- fantastyczna gra moich 4 guardow (Lowry/Mitchell/Nunn/Joseph)

- bardzo dobra gra Gordona

Słabe strony:

- brak KATa

- nowy w rotacji od samego początku w s5 na dużych minutach Noel

- słaba % z gry moich sf Oubre i Princea

- kontuzja Oubre po 5 meczach

Proponowany bilans:

8-2 (teoretycznie przegrywam wyjazdowe mecze w Minnesocie i Miami)

7-3 (słabszy bilans zakładający jakąś dodatkową wpadkę np.: u siebie z Mavs, czy na wyjeździe z San Antonio bez Aldridgea);

Warto pamiętać, że Magic walczą o 2 seed na Wschodzie czując na plecach oddech Raptors, Hornets i Heat. 

Możliwe, że jeszcze coś dodam/zmienię w opisie. Pisałem to jakiś czas temu zakładając korekty opisu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat

J. Embiid

6/10 meczów - pierwsze 6

Staty: 28,9 min 22,7 pkt/ 10,3 reb/ 2,7 ast/ 1,5 st/1,7 blkl

Procenty51/43/80 wymuszane 12 FTA

 

R.Covington

10/10 meczów

Staty: 32,5 min 13,2/8,5/1,3/1/3 blk!

Procenty 41/36/83

 

J. Richardson

Mecze 8/10 brak w ostatnich dwóch

Staty: 29 min 10,3/4,3/2,3/1/1

Procenty: 40/29/57

 

Z. Lavine

Mecze 7/10 brak w ost 3ech

Staty: 37,7 min 30,1/4,7/5,4/2/0,6

Procenty: 50/42/58

 

B. Simmons

Mecze - zasadniczo 2, 3 ci to tylko 3 minuty i kontuzja

Staty: 40 min 22,5/11/10/2,5

 

M. Robinson

Mecze 9/10

Staty 26 min 12/9,6/1/0,9/2,7

78% FG :)

 

B. Clarke

Mecze 4/10 pierwsze 4

Staty: 21 min 12,3/7/1,5/0.8/1

72% FG

 

T. Ariza

Mecze 10/10 :)

Staty: 35,3 min 11/5/2.3/1,6/0,4

 

F. Korkmaz

Mecze 10/10

Staty 25,7 min 11,8/2.5/1,7 2,3 3ki na 42%

 

F. Ntilikina

Mecze 7/10

Staty20,5 Min 7/1/3,3

 

Krótki opis:

Kontuzje - to na pewno. Łatwy harmonogram. Liczę, że w tych pierwszych 6ciu meczach z Embiidem i Lavinem, będę miał 5-1. Bo gram z CHI, LAC, NETS, ATL, CLE Może 4-2. Później już będę grał piątką mniej więcej Ntilikina/Korkmaz/Ariza/ROCO/Robinson a w terminarzu tylko łatwy mecz z LAC.

Proponowany bilans 6-4/5-5

 

 

Mon, 2/10CHI

 
         
Wed, 2/12
vsLACLAC
         
Fri, 2/21
vsBKNBKN
         
Sun, 2/23
@MILMIL
         
Tue, 2/25
vsATLATL
         
Thu, 2/27
@CLECLE
         
Fri, 2/28
vsNYNY
         
Sun, 3/1
@LACLAC
         
Wed, 3/4
@LALLAL
         
Fri, 3/6
@SACSAC
   
Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TORONTO RAPTORS:

Krótki opis rotacji i statystyki poszczególnych zawodników

Depth chart:

PG. Fox 33, VanVleet 15
SG. McCollum 33, VanVleet 15, James
SF. Gallinari 17, Brown 20 , Ennis 11
PF. Siakam 35, Gallinari 13, Cancar
C. Favors 22, Harrell 26

Stats:

C.J. McCollum 27,8pts 6,6as 4,6rb 46% FG% 39% 3P% 

10/10 w pojedynkę prowadził Blazers gdy Lillard odpoczywał przez siedem spotkań

Pascal Siakam 24,3pts 7rb 4as 48% FG% 38% 3P% 

10/10 świetny okres Raptors i Siakama - punkty, zbiórki, asysty, chłopak był wszędzie

De'Aaron Fox 22,1pts 5,8as 3,2rb 48% FG% 29% 3P%

9/10 zdrowy, najlepszy okres w sezonie

Danilo Gallinari 19,4pts 4,3rb 1,1as 44% FG% 44% 3P%

9/10 44% za 3 przy ponad siedmiu próbach na mecz, idealny gracz pod moich Raptors

Montrezl Harrell 17,7pts 7,8rb 1,3as 61% FG%

10/10 Lou Williams nie dawał rady w tym okresie więc Trez wziął na siebie prowadzenie najlepszej ławki w rl NBA

Fred VanVleet 14,8pts 3,8as 3,2rb 38% FG% 31% 3P%

5/10 jedyny gracz który miał problem z kontuzją i co za tym idzie ze skutecznością 

Derrick Favors 7,9pts 9,5rb 1,3as 59% FG%

10/10 zdrowy Derrick to skarb głównie w obronie, pełni u mnie rolę Gasola z rl Raps

Troy Brown Jr. 7,4pts 2,5as 3,7rb 41% FG% 35% 

10/10 zwiększa się rola Troya z każdym meczem, dopiero 20 lat

James Ennis 6,8pts 4,2 rb 1as 41% FG% 31% 3P%

10/10 po wymianie do Magic stał się graczem pierwszej piątki w zespole playoffowym, u mnie uzupełnienie składu

Edytowane przez LONGER01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.