Skocz do zawartości

LeBron vs Jordan - tak na poważnie


BMF

Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był  

178 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był



Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, BMF napisał(a):

nawet tutaj autor zauważa, że Jordan miał nie-perfekcyjne fundamentals i dużo gamblował w tej 10-meczowej dawce

Adwokat diabla z tej strony:

Moze Jordan gral w pieciowymiarowe szachy i wiedzial, ze "kara" za nieudane gamble w 80s czesto bedzie long two w wykonaniu hydraulika, wiec expected value jego gambli byl bardzo wysoki i efektywnie byly to dobre decyzje? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał(a):

@Kubbas, mógłbyś napisać czasem co tam ciekawego usłyszałeś/co Cię przekonało, bo dla mnie tutaj np. nie ma nic ciekawego - tj. to idzie trochę poprzek tych dyskusji o DPOTY Jordana.

ElGee (Ben Taylor/Thinking Basketball) już lata temu wyliczył, że młody Jordan miał wysokie ratio błędów w D, ostatnio się okazało, że miał podrasowane cyferki w D, a ilościowo chyba ciężko jest udowodnić jego DPOTY-impakt - bo tutaj nie chodzi o 'Jordan był świetnym obrońcą', a o 'Jordan miał porównywalny impakt do Hakeema czy Ewinga'. Dobry effort, ale średni rebutal dla tezy 'Jordan był świetnym obrońcą, ale miał zawyżone boxscore statsy, co mogło zadecydować o DPOTY dla niego', bo nawet tutaj autor zauważa, że Jordan miał nie-perfekcyjne fundamentals i dużo gamblował w tej 10-meczowej dawce. 

nie przekonaly mnie roznice w stealach blokach ktore mu dokladano

bo te srednie ktore mial "bez przekretow" itak byly imponujace jak na guarda i wystarczajace do DPOTY

takze ten caly "WIELKI PRZEKRET" byl c***a wart

a to ze nie mial impactu jak Hakeem czy Ewing to jest oczywiste, nie jest wysokim

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Miał niespotykane ratio steali home-away, które da się wyjaśnić tylko podrasowywaniem statów w Chicago, co po oglądaniu meczy zgadza się z z faktycznym stanem 

niespotykane?

rly? niespotykane?

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubbas napisał(a):

nie przekonaly mnie roznice w stealach blokach ktore mu dokladano

bo te srednie ktore mial "bez przekretow" itak byly imponujace jak na guarda i wystarczajace do DPOTY

takze ten caly "WIELKI PRZEKRET" byl c***a wart

Czemu Stockton mający więcej spg nie dostał DPOTY?

Jakie masz argumenty, że Jordan jest lepszym obrońcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Chytruz napisał(a):

Moze Jordan gral w pieciowymiarowe szachy i wiedzial, ze "kara" za nieudane gamble w 80s czesto bedzie long two w wykonaniu hydraulika, wiec expected value jego gambli byl bardzo wysoki i efektywnie byly to dobre decyzje? 🤔

Nom, ale nawet w tym filmiku autor mówi, że miał 50/50 ratio gamblowania (na post-upach?) na jego oko.

Kiedyś jak ktoś w ATF wziął Alvina Robertsona to odpaliłem jego mecze i typ miał tak przeciętne fundamentals, że aż dziwnie się oglądało - ale potem doszedłem do wniosku, że faktycznie w erze 80s może dalej miał adjusted mocny impakt per pozycja (aczkolwiek typ balansował na granicy słabego w 1v1 D). Ale wiadomo, mocny impakt per pozycja =/= DPOTY.

1 minutę temu, Kubbas napisał(a):

bo te srednie ktore mial "bez przekretow" itak byly imponujace jak na guarda i wystarczajace do DPOTY

1 minutę temu, Kubbas napisał(a):

a to ze nie mial impactu jak Hakeem czy Ewing to jest oczywisty, nie jest wysokim

?????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wait wait wait

ja tu sie w ogole nie kloce kto mial byc dpoty w tamtym sezonie bo mam to w pizdzie i nie posiadam zadnej wiedzy na temat tego RS

ja tylko sie kloce z faktem

ze wielki przekret nie jest wcale wielkim przekretem, bo dalej na wyjezdzie mial bardzo fajne srednie jak na guarda

plus nikt z was nie udowodni tutaj ze Ewingowi nie naliczali wiecej w domu czy Olajuwonowi

sezon 87/88 regularny mam kompletnie w pizdzie, dziwi mnie wasze overreaction

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał(a):

Chociaz z ostatnich lat JJJ.

Afera JJJ zyla jakies jedno popoludnie, bo od kopa jakis dziennikarz ogladnal wszystkie jego bloki i sie okazalo, ze staty sa legit, a roznica home/away to zbieg okolicznosci.

Dla odmiany, jak policzyli 28 steali MJa w 6-meczowym stretchu, to sie okazalo, ze ich w rzeczywistosci bylo 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubbas napisał(a):

wait wait wait

ja tu sie w ogole nie kloce kto mial byc dpoty w tamtym sezonie bo mam to w pizdzie i nie posiadam zadnej wiedzy na temat tego RS

ja tylko sie kloce z faktem

ze wielki przekret nie jest wcale wielkim przekretem, bo dalej na wyjezdzie mial bardzo fajne srednie jak na guarda

plus nikt z was nie udowodni tutaj ze Ewingowi nie naliczali wiecej w domu czy Olajuwonowi

sezon 87/88 regularny mam kompletnie w pizdzie, dziwi mnie wasze overreaction

No, gorsze od Fat Levera, takie top5 ligi. 

 

 

1 minutę temu, Chytruz napisał(a):

Afera JJJ zyla jakies jedno popoludnie, bo od kopa jakis dziennikarz ogladnal wszystkie jego bloki i sie okazalo, ze staty sa legit, a roznica home/away to zbieg okolicznosci.

Dla odmiany, jak policzyli 28 steali MJa w 6-meczowym stretchu, to sie okazalo, ze ich w rzeczywistosci bylo 12.

Jeszcze policzyli, że w tych meczach drużyna przeciwna nie miała tylu strat, by mogły w ogóle powstać te steale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chytruz napisał(a):

Afera JJJ zyla jakies jedno popoludnie, bo od kopa jakis dziennikarz ogladnal wszystkie jego bloki i sie okazalo, ze staty sa legit, a roznica home/away to zbieg okolicznosci.

Dla odmiany, jak policzyli 28 steali MJa w 6-meczowym stretchu, to sie okazalo, ze ich w rzeczywistosci bylo 12.

Tak było, choć trzeba dodać, że wtedy wielu tak liczono staty - trochę jak obecnie asysty z dupy. Każdy okres ma swoje za uszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubbas napisał(a):

jakim przekretem?

 

rozwala mnie że w tej zakładce 'defensive breakdown' po tych (specjalnie wyselekcjonowanych na potrzeby filmiku) blokach piłka: 

wraca do drużyny przeciwnej - 6 razy (często dając dużo lepszy rzut niż ten blokowany)
leci out  of bounds - 3 razy
trafia do Bulls - 2 razy

 

damn xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał(a):

rozwala mnie że w tej zakładce 'defensive breakdown' po tych (specjalnie wyselekcjonowanych na potrzeby filmiku) blokach piłka: 

wraca do drużyny przeciwnej - 6 razy (często dając dużo lepszy rzut niż ten blokowany)
leci out  of bounds - 3 razy
trafia do Bulls - 2 razy

 

damn xD

Tbh nawet murarze, przeciw którym grał MJ, byli już za dobrzy żeby się bawić w zbijanie bloków do siebie jak mógł się bawić siatkarz Russell.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał(a):

rozwala mnie że w tej zakładce 'defensive breakdown' po tych (specjalnie wyselekcjonowanych na potrzeby filmiku) blokach piłka: 

wraca do drużyny przeciwnej - 6 razy (często dając dużo lepszy rzut niż ten blokowany)
leci out  of bounds - 3 razy

....a przeciwnik ma wtedy często 2-3 bądź 4 sekundy na zbudowanie akcji i często się kończy prayerem albo w ogóle nie oddaniem rzutu

które 'często' jest częstsze, moje czy Julka? nieważne, licencia poetica!

 

damn xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.