Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, P_M napisał:

No ja jeszcze czytałem, że obecnie Putin ma poparcie rzędu 40℅ po aneksji Krymu miał 80℅ , więc możliwe że wygrana wojna to w jego oczach jedyna szansa na wygranie wyborów, z drugiej strony, czy Putin miałby mieć problem z zafalszowaniem wyborów

Non stop to robi, więc tutaj realnej motywacji nie widzę. Może jest coś w środku ruskiego betonu, co sprawia, że musi mieć armię w gotowości?

Nie zapominajmy, że Putin jest wyceniany na 200 mld $, czyli więcej niż ludzie w turbanach budujący osiedla na morzu w ulubione wzorki.

 

Z drugiej strony, ma dwie ślubne córki i trochę innych.

Jak masz tyle $ nie spedzasz połowy życia w salonie piękności.

Raczej chce być postrzegany jako ten, który odbuduje potęgę ruskiego imperium.

Zajął Białoruś, zajmuje Ukrainę i nie liczy się z kosztami ludzkimi.

Mam nadzieję, że jestem złym prorokiem, ale to wyjątkowo ch.....a perspektywa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sewer napisał:

Równanie z ziemią miałoby swoje konsekwencje, poważne a druga sprawa że dochodzą głosy które w sumie nie dziwią że żołnierze rosyjscy często sami nie widzą sensu tej wojny i morale spada a u Ukrainców odwrotnie.Zdobycie takiego miasta jak Kijów to nie są rurki z kremem od potyczek do zdobycia daleka droga.Na wschodzie linia praktycznie w ogóle nie poszła do przodu.Czas działa na naszą i Ukrainy korzyść.

No info o morale było jeszcze przed inwazja :). Nie wiem może to prawda, może nie. 
Czas nie działa na korzyść Ukrainy, potencjalne problemy Rosji czy walki uliczne spowodują ogromne straty cywilne. Wynik tej wojny, militarny przynajmniej był rozstrzygnięty jeszcze przed pierwsza rakieta. You cant fight the fate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mac napisał:

Tak samo pozwolono Hitlerowi zagarnac Austie, zeby nie spowodowac wiekszej wojny.

Skad gwarancja, ze Putin sie zadowoli Ukraina?

Lub ze sam od tak sobie nie uzyje atomowki?

Nie wiem. 

Ale wiem, że nie jest łatwo zaryzykować życia swoich bliskich. 

Najczęściej wybiera się mniejsze zło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, P_M napisał:

Przez bez ładu i składu miałem na myśli brak jakiejś sensownej motywacji i korzyści wynikającej z tej wojny. 

Trochę jest, połączenie lądowe Donbasu z Krymem i Naddniestrzem, woda dla Krymu, uzależnienie Ukrainy czy chociażby dostęp do wody, bardzo niedoceniany przy tym co po cichu robi Turcja.

Za kulisami wg mnie się dzieje o wiele więcej niż wiemy. 

Już pomijam, ze ja wciąż uważam, ze to preludium do wojny Chiny-USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tecu napisał:

Też bym chciał by NATO pomogło Ukrainie, ale nikt nie zaryzykuje walki z Rosją poza terytorium NATO gdy Putin ma palec na czerwonym przycisku. Ta broń to jak posiadanie milionów zakładnikow 😟

Ale to rozumiem, że jak Putin zaatakuje kraje NATO to czerwony przycisk zniknie  i już nie będzie milionów zakładników ? 

Ta argumentacja nie ma poparcia w logice, tylko w nadziei. 

2 minuty temu, Tecu napisał:

Najczęściej wybiera się mniejsze zło. 

Tak,  a prawda zawsze leży pośrodku.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Koelner napisał:

ja nie widzę problemu aby Berlin z Moskwą się dogadał na podział Polski jeśli chodzi o wpływy gospodarcze :)

Mieszko II jeszcze nie miał z tym doświadczenia ale my mamy :)

A ja nie widzę problemu, by Wielka Brytania podbiła Indie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polskignom napisał:

Trochę jest, połączenie lądowe Donbasu z Krymem i Naddniestrzem, woda dla Krymu, uzależnienie Ukrainy czy chociażby dostęp do wody, bardzo niedoceniany przy tym co po cichu robi Turcja

Serio uważasz, że facet który stoi na krawędzi 3 wojny światowej przejmuje się wodą na Krymie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tecu napisał:

I wydaje się, że zwariował. 

Putin wcale nagle nie zwariował. To narracja tych, którzy nie tak całkiem dawno temu próbowali ocieplać jego wizerunek, byli zwolennikami resetu wobec Rosji czy nazywali rusofobami tych, którzy mówili otwarcie kim jest Putin.

Dzisiejszy Putin jest tym samym Putinem, którym był w 2008 czy 2014. Jedynie sytuacja geopolityczna na świecie się zmieniła i próbuje ją wykorzystać do tego co zawsze miał w głowie, czyli przywrócenia kontroli nad tym co stracili w wyniku rozpadu ZSRR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Sebastian napisał:

Berlin nie jest i nie będzie naszym sojusznikiem. 

Mamy sojusz i wspólne intereny

44 minuty temu, fluber napisał:

Interesy przede wszystkim:

 

To akurat dobre info. Generalnie Rosji się powinno sprzedawać jak najwięcej diamentów i ubrań luksusowych. Im większa konsumpcja na eksportowana dobre premium, tym lepiej dla nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

A ja nie widzę problemu, by Wielka Brytania podbiła Indie

Ile tego dokonała w historii i czy macierz graniczy z nimi? ogólnie lepiej jakbyś podał przykład np Hiszpanii a tak wypowiedź z dupy. Zawsze będzie przestrzenią do rywalizacji krajów ościennych. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Mamy sojusz i wspólne intereny

Nie mamy sojuszu i nie mamy wspólnych interesów. Interesem Niemiec było uzależnienie nas od nich tak jak to zrobili z Grecją i w momencie kiedy tylko chcemy zrobić coś po swojemu od razu próbują nas spacyfikować. Ich wierne belgijskie i holenderskie psy szczekają na nas bez przerwy. 

Ty widzisz wspólny interes w przenikających się gospodarkach, ale one się przenikają dlatego, że Niemcy są naszym bogatym sąsiadem, gdyby tym sąsiadem była Francja to z ich gospodarką byśmy się tak przenikali. 

Ale interesy Niemiec w Polsce wcale nie nie muszą zostać naruszone po tym gdy zostaniemy zajęci przez Rosję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, starYfaN napisał:

Serio uważasz, że facet który stoi na krawędzi 3 wojny światowej przejmuje się wodą na Krymie?

Serio uważam, ze Putin ma swój większy plan, czy dobry dla nas -> wątpię, ale łykanie, ze zwariował czy coś w ten deseń jest dla mnie co najwyżej śmieszne. Jest wyrachowany, ma wszystko skalkulowane, łącznie z użyciem 1% możliwości w ciągu pierwszych 48h na UA. I nie pisze tu o atomkowkach. W garażu wciąż ma kilka generacji nowszy sprzęt niż ten użyty dotychczas łącznie z tym, który wg ceo Airbusa zatopi cała flotę us w 20 min i us będzie bezradne. 

A i wrzucanie wszystkiego na Putina again jest łatwiejsze, ale tu jest więcej stron, które do tego starcia dążyły. 
 

Ale na ten temat już się nie wypowiadam, bo za to się banuje, a Tobą ewidentnie targają emocje i łapiesz się na każdego fejka ze stron ukraińskiego min obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

Nie mamy sojuszu i nie mamy wspólnych interesów. Interesem Niemiec było uzależnienie nas od nich tak jak to zrobili z Grecją i w momencie kiedy tylko chcemy zrobić coś po swojemu od razu próbują nas spacyfikować. Ich wierne belgijskie i holenderskie psy szczekają na nas bez przerwy. 

Ty widzisz wspólny interes w przenikających się gospodarkach, ale one się przenikają dlatego, że Niemcy są naszym bogatym sąsiadem, gdyby tym sąsiadem była Francja to z ich gospodarką byśmy się tak przenikali. 

Ale interesy Niemiec w Polsce wcale nie nie muszą zostać naruszone po tym gdy zostaniemy zajęci przez Rosję. 

Gdyby Francja była na miejscu Niemiec, tak, wtedy byśmy mieli z nimi wspólne interesy.

Naprawdę nie masz pojęcia o czym mówisz, kompletnie, jak dziecko we mgle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polskignom napisał:

W garażu wciąż ma kilka generacji nowszy sprzęt niż ten użyty dotychczas łącznie z tym, który wg ceo Airbusa zatopi cała flotę us w 20 min i us będzie bezradne

A są smoki w tej bajce ? 

Teraz, RappaR napisał:

Gdyby Francja była na miejscu Niemiec, tak, wtedy byśmy mieli z nimi wspólne interesy.

Naprawdę nie masz pojęcia o czym mówisz, kompletnie, jak dziecko we mgle

Mam doskonałe, widzę jak to wygląda. Za to Ty jesteś zwyczajnie naiwny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

Ile tego dokonała w historii i czy macierz graniczy z nimi? ogólnie lepiej jakbyś podał przykład np Hiszpanii a tak wypowiedź z dupy. Zawsze będzie przestrzenią do rywalizacji krajów ościennych. 

To, żeby Włochy podbiły Afrykę Północną :)

Nie mamy 1939 czy 1795, mamy 2022, Europa nie jest światem, granice i geopolityka się zmieniły się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sebastian napisał:

Ale to rozumiem, że jak Putin zaatakuje kraje NATO to czerwony przycisk zniknie  i już nie będzie milionów zakładników ? 

Ta argumentacja nie ma poparcia w logice, tylko w nadziei.

Nie, nie zniknie, w tej sytuacji logika przestaje mieć znaczenie na rzecz właśnie nadziei. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polskignom napisał:

No właśnie o tym mówię, Rosja atakuje starym sprzętem, z ludźmi i stratami się nigdy nie liczyła.

Omija miasta, mało rakiet, żeby minimalizować straty cywilne, prawie w ogole ataków na komunikacje, mało cyber ataków etc etc.

Oni tam ewidentnie nawet nie próbują równać z ziemia. A tu można poczytać, ze w sumie to na każdym froncie dostają po nosie.

ale jestem laikiem :)

Normlany regularny sprzęt, wozy bojowe i czołgi, stare ale w użytkowaniu, liczą ze wystarczy. 

Nowy ma jeździć na paradach. A tu byłoby ryzyko, że im go Ukraińcy porozwalają. 

Dlaczego mieli by równać z ziemia, skoro idą z retoryka wyzwolenia narodu od faszystowskiego rządu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, polskignom napisał:

Ale na ten temat już się nie wypowiadam, bo za to się banuje, a Tobą ewidentnie targają emocje i łapiesz się na każdego fejka ze stron ukraińskiego min obrony.

Emocje targają kilkuset mln ludzi w EU. To koleny tyran na moskiewskim taborecie, który morduje bez drgęcia powieki.

7 minut temu, polskignom napisał:

. W garażu wciąż ma kilka generacji nowszy sprzęt niż ten użyty dotychczas łącznie z tym, który wg ceo Airbusa zatopi cała flotę us w 20 min i us będzie bezradne

Przemilczę po zastanowieniu.

9 minut temu, polskignom napisał:

Serio uważam, ze Putin ma swój większy plan, czy dobry dla nas -> wątpię, ale łykanie, ze zwariował czy coś w ten deseń jest dla mnie co najwyżej śmieszne.

Zna historię, robi to samo co pewien prezydent USA, to znana taktyka. Wiesz który?

Nie rozumiem Twojego stanowiska, ale z dawnych czasów szanuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebastian napisał:

A są smoki w tej bajce ? 

Mam doskonałe, widzę jak to wygląda. Za to Ty jesteś zwyczajnie naiwny. 

Nie wiem, ale podobno cyrkon czy jak to tam się nazywa dość mocno zmienił układ sił :)

4 minuty temu, Krzemo napisał:

Normlany regularny sprzęt, wozy bojowe i czołgi, stare ale w użytkowaniu, liczą ze wystarczy. 

Nowy ma jeździć na paradach. A tu byłoby ryzyko, że im go Ukraińcy porozwalają. 

Dlaczego mieli by równać z ziemia, skoro idą z retoryka wyzwolenia narodu od faszystowskiego rządu? 

 

No właśnie dlatego tego nie robi, ale nie będzie zdziwienia jak zrobi. Dlatego czas wcale nie gra ani na nasza ani Ukrainy korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.