Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Koelner napisał:

sytuacje zawsze są inne ale nikt nie użyje bomby atomowej w ofensywie = wykluczenie 

Rusek juz teraz jest wykluczony, prawie wszedzie z wyjatkiem Chin. Jak użyje atomówki też bedzie wykluczony wszedzie, moze z wyjatkiem chin.Atak na Ukrainę wygląda na większą zmiane niż użycie atomówki

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

"Dzien dobry wszystkim. W biurze w którym pracuje wlasnie pojawił się nasz klient który jest właścicielem stacji benzynowej. Zatrzymali mu dostawę paliwa bo robia rezerwy dla wojska. To paliwo ktore mogłoby się pojawić moze kosztować nawet ok 7zl za litr o ile się pojawi. Podobno jest problem z dostępnością. Takze jeśli ktoś ma potrzebe to warto się zaopatrzyć od razu bo nie wiadomo jak to się potoczy dalej."

Powtórze się "TANKUJCIE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Rusek juz teraz jest wykluczony, prawie wszedzie z wyjatkiem Chin. Jak użyje atomówki też bedzie wykluczony wzedzie, moze z wyjatkiem chin.Atak na Ukrainę wygląda na większą zmiane niż użycie atomówki

Chiny to 2 mld ludzi plus wszystkie te Irany, Wenezuelę i inne pierdy i nie jest wykluczony bo Europa ciagle ściąga jego gaz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączenie fizycznie kogokolwiek z NATO w ten konflikt to wprowadzenie nas, państw bałtyckich, Finlandii, Rumunii W PIERWSZEJ kolejności do wojny a tymczasem na zachodzie nic się nie zmieni, dalej francuska czy niemiecka rodzinka z klasy średniej będzie bezpieczna w swoim domu przy kominku ze szklaneczką brandy zapewniam was.Sankcje na ten moment to dobry kierunek ale muszą być one mordercze i cały czas żyje nadzieją że takie będą ale powiem wam że mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, darkonza napisał:

No i te elity wiedza ze kilka dni temu Putin przeprowadził udane manewry rakiet balistycznych z głowicami atomowymi, dziś się dowiedziały też ze jest nieobliczalny i ze ruskie wala do cywilów także.

W 39 takie podejście nie dało rezultatu. Teraz jest inaczej?

21 minut temu, Reikai napisał:

Ok, ten turecki statek został tylko ostrzelany, nikt nie zginął i cało wrócił tam gdzie miał płynąć. Uff.

Turcja top 3 armia na świecie pewnie, nie wiem co myśleli ci którzy do nich strzelali.

https://www.globalfirepower.com/countries-listing.php

13 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał:

W 39 takie podejście nie dało rezultatu. Teraz jest inaczej?

Ależ ja jestem za tym zeby Putina zatrzymać. Mówie tylko by sie teraz postawić w sytuacji elit które chcąc go powstrzymac ryzykują swoim wspaniałym życiem.

Rusek standardowo w temacie gazu: " Dostawy gazu ziemnego z kierunku wschodniego są realizowane zgodnie ze składanymi nominacjami - poinformowało w czwartek PGNiG. "

Piszemy o powstrzymywaniu Putina jak my nawet z jego gazu nie umiemy zrezygnowac?

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sewer napisał:

Sankcje na ten moment to dobry kierunek ale muszą być one mordercze i cały czas żyje nadzieją że takie będą ale powiem wam że mam wątpliwości.

A co jeżeli Putin podrażniony sankcjami z widmem bankructwa i głodu w swoim kraju posunie się do dalszej ekspansji, żeby siłą wynegocjować odejście od sankcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Mówie tylko by sie teraz postawić w sytuacji elit które chcąc go powstrzymac ryzykują swoim wspaniałym życiem.

Widzisz, nie idzie się na zakupy, jak jesteś głodny.

Nie podejmujesz decyzji na temat wojny z pełnymi portkami (tacy ludzie nie powinni mieć takiej decyzyjności).

 

Nie jest powiedziane, że brak stanowczej reakcji, jest bezpieczniejszym wyjściem, przynajmniej w stosunku do notorycznego bandyty.

Najlepszą obroną jest atak. Pytanie czy lepiej walczyć na ukraińskiej ziemi, czy polskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

Najlepszą obroną jest atak. Pytanie czy lepiej walczyć na ukraińskiej ziemi, czy polskiej?

To raczej nie Polska będzie decydować na czyjej ziemi będziemy walczyć. O tym zdecydują elity z poza Polski.

17 minut temu, Koelner napisał:

Chiny to 2 mld ludzi plus wszystkie te Irany, Wenezuelę i inne pierdy i nie jest wykluczony bo Europa ciagle ściąga jego gaz 

Chiny Irany i Wenezule to naprawdę mam watpliwosci czy by sie od ruska odwróciły, właściwie jestem przekonany ze Iran by wiwatował po ataku atomowym na USA. A co do gazu, myślę ze mógłby płynąc nawet w czasie wojny atomowej. Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

To raczej nie Polska będzie decydować na czyjej ziemi będziemy walczyć. O tym zdecydują elity z poza Polski.

Polska ziemia jest jedynie przenośnią. Wojna przychodzi wszędzie, najczęściej do tych, co jej unikają w obliczu zagrożenia. 

 

Ponijał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cardi napisał:

A co jeżeli Putin podrażniony sankcjami z widmem bankructwa i głodu w swoim kraju posunie się do dalszej ekspansji, żeby siłą wynegocjować odejście od sankcji?

Jeśli to zrobi to powinniśmy jako NATO zdecydowanie odpowiedzieć, nie ma innego wyjścia bo jeśli jako europa nie zareagujemy to dlaczego ma nie dojść do Portugalii? Nie wyobrażam sobie wtedy innego scenariusza, poza tym uważam że jesteśmy zbyt ważni gospodarczo dla Niemiec ale też zagrożenie dla nas ma inny charakter niż dla Ukrainy.Rosja próbowała, próbuje i będzie próbowała u nas mącić ale nie jest możliwe w dzisiejszym świecie nas zwasalizować,  ta furtka już się zamknęła.Nie są w stanie zrobić tego nawet na Ukrainie.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

 

Chiny Irany i Wenezule to naprawdę mam watpliwosci czy by sie od ruska odwróciły, właściwie jestem przekonany ze Iran by wiwatował po ataku atomowym na USA. A co do gazu, myślę ze mógłby płynąc nawet w czasie wojny atomowej. Takie czasy.

Chiny wykorzystałyby sytuacje aby zdominować Azje kosztem Rosji - to z pewnością bo już to robią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Reikai napisał:

"Dzien dobry wszystkim. W biurze w którym pracuje wlasnie pojawił się nasz klient który jest właścicielem stacji benzynowej. Zatrzymali mu dostawę paliwa bo robia rezerwy dla wojska. To paliwo ktore mogłoby się pojawić moze kosztować nawet ok 7zl za litr o ile się pojawi. Podobno jest problem z dostępnością. Takze jeśli ktoś ma potrzebe to warto się zaopatrzyć od razu bo nie wiadomo jak to się potoczy dalej."

Skoro wojsko robi rezerwy teraz, a nie wcześniej to wyglada ze tak naprawdę (mimo tego co było w mediach) nikt w ten atak nie wierzył, ze to absolutne zaskoczenie nie tylko dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sewer napisał:

Jeśli to zrobi to powinniśmy jako NATO zdecydowanie odpowiedzieć, nie ma innego wyjścia bo jeśli jako europa nie zareagujemy to dlaczego ma nie dojść do Portugalii? Nie wyobrażam sobie wtedy innego scenariusza, poza tym uważam że jesteśmy zbyt ważni gospodarczo dla Niemiec ale też zagrożenie dla nas ma inny charakter niż dla Ukrainy.Rosja próbowała, próbuje i będzie próbowała u nas mącić ale nie jest możliwe w dzisiejszym świecie nas zwasalizować, nie są w stanie zrobić tego nawet na Ukrainie.

Niemcy mogą wiele powiedzieć w sprawach gospodarczych, ale sprawy militarne to inna para kaloszy.

Przecież Bundeswera nawet nie ma sztabu generalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

Chiny wykorzystałyby sytuacje aby zdominować Azje kosztem Rosji - to z pewnością bo już to robią 

Możliwe, jesli chińczycy mieli w planie skok na Tajwan to włąsnie teraz powinni go wykonać. Tak to sie zawsze na świecie odbywało. No ale nie o tym miało byc, tylko o tym ze Putin ma opinie tak zepsutą ze nawet atomówka juz niewiele zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Niemcy mogą wiele powiedzieć w sprawach gospodarczych, ale sprawy militarne to inna para kaloszy.

Przecież Bundeswera nawet nie ma sztabu generalnego.

Mają inne metody nacisku ale jeśli już mówimy o takim scenariuszu to byłby to totalny dowód na to że Rosji nie chodzi wcale o projekcje sił, ustanowienie starego porządku i udziału w europie a putin jest po prostu szaleńcem i tego boje się jeszcze bardziej bo to oznacza że jest faktycznie gotowy na wszystko bez względu na konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.