Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, january napisał:

Może mi ktoś potwierdzić, że ten śmieć deltus w końcu został wyrzucony z forum? Bo jak tak to wrócę na inne działy niż Begm po prawie rocznej przerwie.

Od pół roku zbieram się zeby napisać do Ciebie co Ty odpierdalasz, że tylko w begm piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Ja się nie znam za bardzo wiec pytam: nie jest tez trochę tak ze jak zbyt ostre sankcje pójdą to Putin się wkurwi i odetnie gaz dla eu i bedzie można się rozejść ? 

c*** go wie. Jest nieobliczalny. W nocnym orędziu groził 3 wojna światową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Ja się nie znam za bardzo wiec pytam: nie jest tez trochę tak ze jak zbyt ostre sankcje pójdą to Putin się wkurwi i odetnie gaz dla eu i bedzie można się rozejść ? 

Zależy kto. Kraje co mają gazu na tydzień i prawie wszystko biorą z Rosji będą mieć większy problem niż my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, the_secret napisał:

Jakie są najmocniejsze sankcje które mogą być nałożone na Rosje? Pewnie odcięcie od SWIFT, ale obawiam się, że już są po słowie z Chińczykami i stworzą sobie nowy system

Nie ma, przez ostatnich 8 lat Rosja przygotowywała się do tego momentu. Każda sankcja uderzy bardziej rykoszetem w innych niż w nich, a potencjalna akcja ze  swiftem całkowicie przekręci wajche w stronę Chińczyków. Rosja dziś jest państwem samowystarczalnym.

5 minut temu, RonnieArtestics napisał:

jakie to kraje np? 
 

A my na ile mamy? :D 

Niemcy i Włochy dostaną najbardziej po dupie. Jak Stany zastąpią Rosję, to będzie raczej gorzej, bo ceny wywali w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, polskignom napisał:

Nie ma, przez ostatnich 8 lat Rosja przygotowywała się do tego momentu. Każda sankcja uderzy bardziej rykoszetem w innych niż w nich, a potencjalna akcja ze  swiftem całkowicie przekręci wajche w stronę Chińczyków. Rosja dziś jest państwem samowystarczalnym.

Niemcy i Włochy dostaną najbardziej po dupie. Jak Stany zastąpią Rosję, to będzie raczej gorzej, bo ceny wywali w kosmos.

Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek poza Chinami i Rosja chciał używać ich nowego systemu płatniczego. Ale nie wyobrażałem sobie też, że ten ruski gnój wjedzie na pełnej.

 

W tym momencie wszystkie scenariusze są możliwe i nie zdziwi mnie nic, od pokoju za 2 tyg, do totalnego rozpierdolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

Czy to już jest ta "pełnoskalowa" inwazja? Bo jeżeli tak, to NATO ma poważny problem, Putin powiedział sprawdzam i malowanie kredą może nie wystarczyć.

80 km od naszej granicy zestrzelono helikopter rosyjski więc chyba jest pełnoskalowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

80 km od naszej granicy zestrzelono helikopter rosyjski więc chyba jest pełnoskalowa

No to wyrazy wsparcia i pełnej solidarności już nie wystarczą, ciekawe czy reakcją będzie zesranie się zachodu i pokazanie jak to (jak zwykle) nie ma na co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek poza Chinami i Rosja chciał używać ich nowego systemu płatniczego. Ale nie wyobrażałem sobie też, że ten ruski gnój wjedzie na pełnej.

 

W tym momencie wszystkie scenariusze są możliwe i nie zdziwi mnie nic, od pokoju za 2 tyg, do totalnego rozpierdolu.

Co najmniej połowa Afryki i Ameryki Łacińskiej. To wystarczy. Iran i pinaty z bliskiego wschodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

No to wyrazy wsparcia i pełnej solidarności już nie wystarczą, ciekawe czy reakcją będzie zesranie się zachodu i pokazanie jak to (jak zwykle) nie ma na co liczyć.

mam filmik na wthasupie który przesłał mi podwykonawca ukraiński z tamtego rejonu od swojej młodszej siostry która miała iść do szkoły.

przejebane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz trochę o inwazji, inwazja była pewna odkąd Zelenski zbierał bron od wszystkich i jeździł po pomoc, odcinał Krym etc etc.
Amerykanie podsycali konflikt, bo gdzies przemysł zbrojeniowy musi mieć ujście, a do tego wyweszyli interes z podmianka Rosji jako energy provider. 

Wiadomo było, ze Biden się wypnie, bo nie będzie ginął za Ukraine.

Putin sam dla siebie, ewentualnie ze swoją hokejowa bratnia dusza-pacynka również by nie poszedł w pełna inwazje, bo Ukraina za 10 lat i tak będzie państwem upadłym, nie da się tracić 700-800k populacji per year bez końca. Wiec warto spoglądać w kierunku Pekinu i jak długo się będą zastanawiać nad swoją wojna.

Najlepiej jak Ukraina wywiesi biała flagę, to oszczędzi ludzi, ale tego nie zrobi.

Chęć Amerykanów do wojny raczej nakazuje nam spoglądać w kierunku bliskiego wschodu -> Izrael vs Iran to może być beczka prochu, z której się długo nie wygrzebiemy jako swoat, bo tam za chwile każdy będzie walczył z każdym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.