Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, RappaR napisał:

I to obniża 20 mln majątek do ujemnych wartości?

Najwyraźniej te 20 mln ma bardzo mały majątek. Wcale mnie to nie dziwi. 

Mieszkanie na kredyt albo wynajęte + samochód starszy niż 13 lat 

https://rankomat.pl/samochod/polscy-kierowcy-jezdza-jednymi-z-najstarszych-aut-w-europie

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

moralnie może i tak, co do finansów to dość ryzykowna teza :) 

Ja bym powiedział na odwrót :)

Masa znajomych tankuje kredyt na maksa. Zawsze to samo wyjaśnienie: "lepiej spłacać ratę niż płacić czynsz".

W budżecie domowym przychody 6500 netto z 500+ 7500 i jeb kredyt na 500.000.

Uj ze stopami , uj, że nie wiesz, co za 2 lata będziesz robił, uj, że 17 lat będziesz pracował na odsetki.

Ujemny majątek 50% pokazuje, że moda kredytowa jest stosunkowo świeża, bo ludzie nawet nie zdążyli odsetek spłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 11:23, darkonza napisał:

Pod tytułem "fikcja polityki klimatycznej":

"Magnez stanowi niezbędny składnik stopów aluminium, które są jednym z podstawowych materiałów wykorzystywanych w produkcji silników, skrzyń biegów, układów kierowniczych i wielu innych komponentów. Chiny, które zapewniały dotąd blisko 90 proc. światowej podaży tego metalu, nagle ograniczyły produkcję. Większość hut ulokowana jest w mieście Yulin. Lokalne władze zdecydowały o zamknięciu do końca roku 35 z 50 tych zakładów, a pozostałym nakazały zmniejszenie produkcji o połowę. Przyczyną jest kryzys energetyczny - wytop magnezu jest wyjątkowo energochłonny.

- Magnezu nie da się zastąpić, zatem przemysł motoryzacyjny mógłby znaleźć się w sytuacji katastrofalnej. Stopy lekkie wykorzystywane są w wielu polskich fabrykach. Brak tego surowca mógłby więc doprowadzić do przestojów, co pociągnęłoby za sobą całą lawinę konsekwencji, takich jak choćby kłopoty kooperantów - mówi Tomasz Bęben, dyrektor zarządzający SDCM. Niedobory magnezu przełożyły się bezpośrednio na wzrost jego cen. Magnez importowany do Europy podrożał w ostatnich tygodniach o 75 proc., osiągając rekordowy pułap - ponad 9 tys. dol. za tonę.

European Aluminium, organizacja zrzeszająca europejskich producentów, zwróciła się do Unii Europejskiej i rządów krajowych o rozpoczęcie pilnych rozmów ze stroną chińską. Dużo bezpieczniej mogą się czuć amerykańskie firmy motoryzacyjne. Stany Zjednoczone utrzymały bowiem własną produkcję, choć i tak nie jest ona wystarczająca do tego, by w pełni zaspokoić potrzeby amerykańskiego przemysłu.

- Niewątpliwie polityka gospodarcza UE wymaga przyjęcia nowych rozwiązań."

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-chiny-ograniczaja-produkcje-magnezu-cierpi-motoryzacja,nId,5667467#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Kolejny przykład w którym widać jaka to fikcja ta "zielona transformacja" i też widac ze to chiny umożliwiały tą zabawę w "zielone" w zamian dostając opierdziel ze trują i emitują. Swoja drogą nawet po tym wzroście o 75% magnez wciaz jest bardzo tani skoro tyle samo i więcej potrafi kosztowac bardziej popularna i łatwiej dostępna miedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pablo81 napisał:

Ja bym powiedział na odwrót :)

Masa znajomych tankuje kredyt na maksa. Zawsze to samo wyjaśnienie: "lepiej spłacać ratę niż płacić czynsz".

W budżecie domowym przychody 6500 netto z 500+ 7500 i jeb kredyt na 500.000.

Uj ze stopami , uj, że nie wiesz, co za 2 lata będziesz robił, uj, że 17 lat będziesz pracował na odsetki.

Ujemny majątek 50% pokazuje, że moda kredytowa jest stosunkowo świeża, bo ludzie nawet nie zdążyli odsetek spłacić.

a to ile wynosi oprocentowanie kredytu w PL? 7%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Ale na jaki okres ?

Przecież kredyty bierze się ze zmienną stopą procentową więc nigdy nie wiesz jak taki kredyt będziesz miał oprocentowany :) 

ja jestem prymitywem ktory nie zna takiego konceptu, kredyt zawsze ma stale oprocentowanie a jakies "balony" to sa dla desperatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

Przecież sam tytuł tego artykułu to szczujnia przebijająca paski TVP

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, RappaR napisał:

Ej no, czemu uciekłeś o danych z mięsem i o tym jak komunizm stworzył z Mongolii najbogatszy kraj na świecie?

Nie znam uwarunkowań Mongolii,  moze w tej Mongoli zboża słabo rosły i przemysłu nie było wiec jedyne z czego dało się żyć to wypasanie i produkcja miesa własnie, moze jakieś kulturowe sprawy decydowały ze tylko mieso a nie zboża czy przemysł. To inny świat i nie mam pojecia czemu tak to wygladało. Argentyna to coś kojarzę ze słynęła z wołowiny więc tak jak PRL inwestował w przemysł ciezki tak pewnie Argentyna w wołowinę. Różne uwarunkowania, więc róznie mogło być.

Nigdy  twierdziłem ze PRL był najbogatszym krajem, twierdziłem ze gdy wchodziliśmy w okres PRL mieso było wyznacznikiem statusu w społeczeństwie dla którego przez 1000 lat Panem był ten kogo było stac na mieso. No i PRL był jedynym okresem w dziejach Polski kiedy spożycie miesa wzrosło kilkukrotnie i wszyscy stalismy się Panami co mieso jedzą, zamiast Panami co jedzą i chłopami co marzą o jedzeniu miesa. Jednak wcześniejsze 1000 lat jego braku wyniosło oczekiwania społeczne w tym temacie spożycia miesa na wyżyny i mimo ze nie było źle co pokazują dane  to jednak oczekiwania były tak rozdmuchane ze mimo kilkukrotnego wzrostu ludziom było wciąż mało i stad mit ze nie było tego miesa prawie wcale.

Dziś juz Polacy sie mięsem najedli i teraz jako wyznacznik statusu mieso straciło swoją pozycję a stały sie nim saamochody, wakacje zagraniczne itp., do tego pojawiło się "wege" i inne takie. Teraz juz miesem w Europie cieżko dobrobyt mierzyć, ale do końća XIX pewnie mozna było mierzyć tak dobrobyt w całej Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darkonza napisał:

Nie znam uwarunkowań Mongolii,  moze w tej Mongoli zboża słabo rosły i przemysłu nie było wiec jedyne z czego dało się żyć to wypasanie i produkcja miesa własnie, moze jakieś kulturowe sprawy decydowały ze tylko mieso a nie zboża czy przemysł. To inny świat i nie mam pojecia czemu tak to wygladało. Argentyna to coś kojarzę ze słynęła z wołowiny więc tak jak PRL inwestował w przemysł ciezki tak pewnie Argentyna w wołowinę. Różne uwarunkowania, więc róznie mogło być.

Nigdy  twierdziłem ze PRL był najbogatszym krajem, twierdziłem ze gdy wchodziliśmy w okres PRL mieso było wyznacznikiem statusu w społeczeństwie dla którego przez 1000 lat Panem był ten kogo było stac na mieso. No i PRL był jedynym okresem w dziejach Polski kiedy spożycie miesa wzrosło kilkukrotnie i wszyscy stalismy się Panami co mieso jedzą, zamiast Panami co jedzą i chłopami co marzą o jedzeniu miesa. Jednak wcześniejsze 1000 lat jego braku wyniosło oczekiwania społeczne w tym temacie spożycia miesa na wyżyny i mimo ze nie było źle co pokazują dane  to jednak oczekiwania były tak rozdmuchane ze mimo kilkukrotnego wzrostu ludziom było wciąż mało i stad mit ze nie było tego miesa prawie wcale.

Dziś juz Polacy sie mięsem najedli i teraz jako wyznacznik statusu mieso straciło swoją pozycję a stały sie nim saamochody, wakacje zagraniczne itp., do tego pojawiło się "wege" i inne takie. Teraz juz miesem w Europie cieżko dobrobyt mierzyć, ale do końća XIX pewnie mozna było mierzyć tak dobrobyt w całej Europie.

Aha, czyli w Polsce to wyznacznik zamożności, a w Mongolii to uwarunkowanie kulturowe :)

Szwajcaria jest bogata, bo ma dużo dolarów, Somalia też jest bogata, bo mimo, że nie ma dolarów, to tam dolary nie świadczą o bogactwie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.