Skocz do zawartości

Draft 2009


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

ignazz mozesz mi cos wiecej powiedziec na temat tych komentow gasola? a mozliwosc wziecia takiego goscia jak blake trafia sie raz na x czasu.

1. komentował Rubbio nie Gasol;

stwierdził przez Agenta ( z czego łatwo sie graczom wycofać o czym powinien pamiętać Gortat :!: ) ze nie chce grac w zasciankowym memphis gdzie doskonale pamieta że za nic oddano Gasola tylko ze wzgledu na finanse a tu odwrotnie RR musi oddac z kontraktu wykupne do Badalony wiec dołączy do NBA gdy bedzie miał pewność że trafi do ekipy ktora go będzie obudowywać i tu widzę Clips lub NYK

 

jezeli tak to Grizz nie maja szans na jego angaż i stąd widze jedyną mozliwość przesunięć przez przepłacenie Grizz bo są albo w d...pie albo maja dwóch młodych centrów czego w lidze jeszcze nie widziałem ( Gasol i Thabeet)

2. Griffin nie jest graczem typu Shaq Duncan LBJ a raczej typu Boozer czy nowy nabytek Heat Beasley więc nie aż taki bół aby nie czyścic salary jego kosztem

na razie bliżej mu do solidnego ale niespełnionego picku #1 J> Smitha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Juz lubie tego calego Jenningsa :roll:

http://sports.espn.go.com/nba/draft2009 ... id=4255421

 

Ostatnio jak sprawdzalem to te jego cale statystyki rzutowe ktorymi sie tak chwali nie nalezaly do najlepszych, nastepny z wielka geba?

zapewne jest z wilkiej geby, ale wydaje mi sie, ze moze miec racje, nie wtym, ze jest taki obry ;] lecz w tym ze Rubio jest przekreklamowany... Wg. Rubio jest przeceniany, a nie doceniany zdecydownie Curry, oglądałęm kilka meczy tego młodźieńca i naprawde moze robic wrazenie, ale to NCAA, a zobaczymy jak bedzie w NBA, ale wydaje mi sie, ze moze chlopak zrobic kariere, ostatnio ciezko o dobra 1, która rzoegra ładnie kacje, a także będzie shooterem na 2, a takim w moich oczach jest Curry, którego równiez bardzo chwali Phil Jackosn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opublikowano liste zawodników, którzy zgłosili się do draft:

 

Lista graczy z USA, którzy zdecydowali się przystąpić do draftu:

 

DeJuan Blair, Pittsburgh

Derrick Brown, Xavier

Chase Budinger, Arizona

Nick Calathes, Florida

Earl Clark, Louisville

Kareem Cooper, Texas-El Paso

Brandon Costner, North Carolina State

Stephen Curry, Davidson

Austin Daye, Gonzaga

DeMar DeRozan, Southern California

Eric Devendorf, Syracuse

Wayne Ellington, North Carolina

Chinemelu Elonu, Texas A&M

Tyreke Evans, Memphis

Jonny Flynn, Syracuse

Taj Gibson, Southern California

Blake Griffin, Oklahoma

D'mond Grismore, Huston-Tillotson

Rogér Guignard, Texas-Arlington

Daniel Hackett, Southern California

James Harden, Arizona State

Paul Harris, Syracuse

Gerald Henderson, Duke

Jordan Hill, Arizona

Jrue Holiday, UCLA

James Johnson, Wake Forest

Ty Lawson, North Carolina

Darnell Lindsay, Tennessee Tech

Jodie Meeks, Kentucky

Nate Miles, Southern Idaho

Patrick Mills, St. Mary's

B.J. Mullens, Ohio State

Ronald Ogoke, Paul Quinn College (TX)

Terrence Roderick, Alabama-Birmingham

DaJuan Summers, Georgetown

Shawn Taggart, Memphis

Jeff Teague, Wake Forest

Hasheem Thabeet, Connecticut

Dar Tucker, DePaul

 

Lista graczy spoza USA, którzy zdecydowali się przystąpić do draftu:

 

Rodrigue Beaubois, Cholet (Francja)*

Omri Casspi, Maccabi Elite (Izraell)

Victor Claver, Pamesa Valencia (Hiszpania)

Christian Eyenga, DKV Joventut (Hiszpania)

Vitor Faverani, Unicaja Malaga (Hiszpania)

Sergey Gladyr, Mykolaiv (Ukraina)

Bariş Hersek, Efes Pilsen (Turcja)

Martin Kolikoli, Tanzania

Ricky Rubio, DKV Joventut (Hiszpania)

Ibrahim Yildirim, Banvit (Turcja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czas handlu Shaqa Jeffersona picku#5 mimo ze tuzów nie ma w tym drafcie jakoś zaostrzył mi apetyt w kontekście TAKTYKI budowy składu ekip majacych szansę wyrównac poziom ligi

 

zobaczymy jak potoczą się losy marudzących Haseema i Rubio którzy juz (co krytykuję ) mieli czelność wybrednie się wyrazać o części ekip

dla mnie powinni z pickiem iść w dół i mniej zarobić ale nie bedzie odważnych

 

na draft patrze tak:

 

1 grupa mocnych:

 

B.Griffin, Hasheem, Rubbio no i moze Harden

 

2. grupa solidnych

 

Hill, de Rozan, Henderson, Evans, Curry, Holiday, Jennings, Flynn

 

3. grupa czarnych koni

 

Clark, Cassipi, Young, Hansbroug, J.Johnson, Williams, Lawson, Mullens

 

może jakies typy zrobimy?

 

no i fajny tekst

 

Even the greatest twos have had to take a back seat in the draft. Michael Jordan, famously, went third in 1984, behind Hakeem Olajuwon and Sam Bowie. Kobe Bryant was a high schooler when he entered the draft, but still lasted until the 13th pick in the heralded 1996 draft. In fact, in the last 40 years, only three shooting guards -- Austin Carr (1971), Doug Collins (1973) and David Thompson (1975 )-- have been the first overall pick, compared with 20 centers and 10 power forwards (Blake Griffin will be the 11th), four points (John Lucas, Magic Johnson, Allen Iverson and Derrick Rose) and three small forwards (Mark Aguirre, Glenn Robinson and LeBron James).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowym Jorku placz, nie ma Stepha Curry'ego bo Nelson potrzebuje 100-go guarda :(

W zamian jest Hill, nie widzialem za wielu highlightow tego gracza, ciezko jest sie wypowiedziec, przyszedl Darko, jest Hill, Lee do widzenia?

Natomiast ludzie w NY sie podniecaja tym calym Tomneyem Douglasem kupionym za 3 banie od Lakers (ktos musial oplacic parade w Kalifornii), troche niski 6-2 combo guard, juz widze te naglowki kolejny defensive stopper, Fred Jones nr2 itd :) Aha i czy to oznacza koniec Nate'a Robinsona w NY?

ps-gdyby Knicksi przeforsowali ten trejd do Wizards z Wilsonem Chandlerem za pick nr5 sam bym sie wybral na wycieczke do NY i "oplul" Walsha, skad ludziom takie idiotyczne pomysly przychodza do lbow?

 

edit:

""Our scouts have (Hill) rated as the second-best player in the draft," said Knicks coach Mike D'Antoni."-KLAMIE w zywe oczy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj mozna zobaczyc workou Evansa, wygląda na solidnego zawodnika, i myślę, że będzie w stanie w NBA czasami zrobić świetny występ. Rubio spodziewalem sie, ze wyladuje w Kings. Curry, myślałem, że będzie w willkach, a on wylądował w GSW, może i dobrze , bo tamtejszy trener zawsze potrafi młodych zrobić dobrymi zawodnikami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra o tych pierwszych pickach sporo wiemy, ale co z dalszym,i numerkami, a mianowicie z wybranym z 16stką Johnsonie? ;)

Kurde a mogłem sie o tym live od spabloo dowiedzieć :P

bedzie duzo radości z JJ Joe!

ogladałem Wake forest ze wzgledu na Aminu i zawsze JJ jakos wypadał bardziej przekonuwująco a do zbiórek ma nosa

troche trudno w NBA bedzie mu zaistnieć bo na PF jest za słaby fizycznie (chyba że grać będzie vs Rashard Sheed lub inny podobny PF) a na SF brakuje mu rzutu z dystansu co musi poprawić ( ma zasieg)

 

cwaniak dobrze podajacy czasem zrobi wam 12/12

 

fajnie że złapaliści Gibsona fajnego podkoszowego obrońcę z blokiem

dobre wybory!

 

co do Knicks to wzieli najlepszego do wziecia po tym jak stracili Currego (syn Della) goscia napierdalajacego z dystansu idealnego dla run and gun ( nie jestem wcale jego fanem) a ze wyszedł PF?

nie widzę tu błedu bo facet moze z czasem robic double double a i miesiąc wcześniej niektórzy widzieli go jako pick4-5

dodatkowo na workoutach lepiej popisy wychodzą niskim (testy ballhandlingu, szybkości, skoku) niż młodym wysokim których siłowo porównuje sie do gotowych NBA body ( wymiary, masa, siła) stad obsuwa w dół

 

dla mnie bardzo dobry wybór

 

przegranym moze być Minny bo Rubbio mówił że tam za zimno i juz marudzi że zostanie w Hiszpanii na rok lub dwa tym bardziej że parę picków ( co wykrakałem) spadł niżej i kasa na wykupne za mała

 

dla mnie mistrzostwo to pick #37 PF DeJuan Blair z Pittsburga troche niski 6'7 ale z potencjałem na bycie w drafcie top20

gosciu pare razy zebrał z takim wzrostem 20 piłek regularnie walił DD ( zrobił 22/23 z Uconn przeciw Tabbethowi który zrobił 5/4 i 5 fauli! w rewanżu słabiej bo 8/8 ale oba mecze wygrane ) a rekordowe 34/14 zrobił przeciw słabym pod koszem DePaul

fakt Pitt grali bez nominalnego Centra wiec nomen omen w SAS moze mu byc dobrze

pantero Bigfella witaj w nowym domu!

 

nie wiem tylko po co sas wzieli jeszcze SG i rzucającego PG :?: jak był do brania Elonou który poszedł do Lakers i tam sie nie przebije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz a co cikawego powiesz o Jrue Holidayu ?

niestety gość zagrał jeden sezon tylko w NCAA więc jestem zdania że powinien na 2 lata zostać w szkole ale w HighSchool grał masakrycznie

cos koło 26/11/7/5 stealsów jako PG do wszystkiego :!: w czwratym roku grania

gdyby nie przepisy szedłby chyba od razu do NBA a tak musiał rok zagrać jako cudowne dziecko

wystawiony w pierwszej piatce na SG we wszystkich 35 meczach UCLA wyluzowany (jak cała okolica) i 20 punktów sieknął i raz 10 zbiórek zrobił 6'3 i 6 steasów

taki chłopczyk chudziutki, raczki długie i szybkie ale czy na NBA sie nadaje chhuhro nie wiem, znów na pewno wróci z SG na PG

 

idealny do LA

 

a i dobrze agresywnie broni

 

największe ryzyko pierwszej rundy ale i spora nagroda mozliwa

bardzo fajny gość koleżeński miły i zespołowy gracz przede wszystkim mimo sukcesów w HS

zastanawiam sie jak zbiera z takim wzrostem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz bardzo mozliwe ze ten caly Hill to dobry pick, ale juz z 8 niedawno Knciksi sie sparzyli na podobnym graczu (Frye) dlatego w NY nastroje niezbyt. Jak zwykle co madrzejsi kibice mysleli ze w ciagu jednego draftu odwroci sie cala karta druzyny, sciagniemy ze dwoch all starow i bedzie git :)

Ja go nie znam, widzialem pare filmikow, ciezko mi cokolwiek o nim powiedziec, zobaczymy co da druzynie w prawdziwej koszykowce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Hilla to moim zdaniem nie ma mowy zeby byl bustem tak jak Channing Frye...Jordan ma większy potencjał, upside aby byc naprawde bardzo dobrym podkoszowcem...mi sie wydaje ze moze byc graczem pokroju Aldridge'a.

 

Bullsi zrobili dobrze wybierając Jamesa Johnsona...bardzo wszechstronny zawodnik...mysle ze na PF tez moze sobie dawać rade bo jest silny i waży aż 257 funtów.( Ciekawostka- James ma czarny pas w karate, walczył jako Kickboxer i ma bilans 20-0 i do tego bodajże 10 razy był mistrzem kraju w karate i 5 razy mistrzem świata... ) :D

 

Jeśli chodzi o Rubio i T'Wolves to wszystko mi jedno co z nim zrobią, byle by grał na PG Jonny Flynn, który wedlug mnie moze być następnym CP3 jeśli dostanie wystarczającą ilośc minut.

 

Dużymi zaskoczeniami były dla mnie takie picki jak #27 DeMarre Carroll czy #30 Christian Eyenga( niebywały atleta z Kongo)

Tak samo zdziwilo mnie ze prawie caly draft przespali Chase Budinger i Pat Mills

 

Moim zdaniem niektore zespoly się sfajdały w 2 rundzie nie wybierając takich graczy jak: Dionte Christmas, Paul Harris, Curtis Jerrells, Jeremy Pargo( brat Jannero), Tyrese Rice a także 3 zawodników Marquette- Wesley Matthewsa, Dominica Jamesa i Jerela McNeala. Ale i tak pewnie dostaną szanse w Summer League w jakiś zespolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz, dzieki za krótką charakterystykę.

 

Powiem szczerze, ze podoba mi się ten pick. Oczywiscie jesli odejdzie Miller, będzie to strasznie ryzykowny wybór, bo mozemy zostac z nieopierzonym Holidayem i Lou Williamsem na PG, ale to z kolei daje mozliwosc rozwoju chłopakom, a ze zespol jest jeszcze dosc młody, to 2 lata mozemy spokojnie przeczekac.

 

Jeśli Dre Miller zostanie, albo uda się podpisać w jego miejsce np. Mike'a Bibby'ego to mamy fantastyczny ruch ze strony managmentu Philly. Dostajemy broniącego backup pg, który może się uczyc od zawodnika z prawdziwym PG mentality, może spokojnie pracować nad swoim rzutem i masą i być stopniowo wprowadzany do zespołu. Do tego bedzie świetnym partnerem do gry na backcourcie z Williamsem, a jako, że pogrywal troche na 2ce, to moze stopniowo przejmować minuty Greena.

 

Dodatkowo bardzo cieszy fakt, ze mimo ze jest troche combo-guardem, to wszędzie mowi się, ze nie jest samolubny, co jest przeważnie największym menkamentem tego typu zawodnikow, no i ta jego osobowość ciezy, Philly wystrzega się cancerów, a wiadomo, ze dobra atmosfera w zespole to podstawa.

 

Sixers są znani z wyławiania w ostatnich latach perełek, ryzykują wybierając bardzo młodych zawodnikow, jak Williams, Speights, czy Young, ale póki co to się opłaciło. Lou to przecież 45pick, Thadd po 2 latach gra już na całkiem dobrym poziomie, a przed nim jeszcze bardzo duzo czasu na rozwój.

 

Zobaczymy tylko jak do młodzieży nastawiony bedzie Eddie Jordan, mam nadzieje ze Jrue trochę czasu dostanie, tymbardziej, że na 1/2 nie mamy zawodnikow, ktorym ten czas warto byloby jego kosztem dać.

 

Co do Knicks, to z tego co widzialem to wybrali całkiem dobrze, chłopak całkiem nieźle radzi sobie w ataku, warunki ma niezłe, więc... będzie dobrze.

 

Szkoda mi troche Wolves, ze z tym Rubio taki niewypał, ale kto wie, moze jakos to wsyzstko się rozwinie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krążą plotki, że Rubio tak nie chce grać w wilkach, że może wróci do Europy ;p Podobno rok lub dwa lata jeszcze by pozostał w Europie ;] Ale podbno chcą go w NY, które już podobno rozmawia z Minnesotą na temat pozyskania młodego Hiszpana. Rubio już mnie zaczyna wkurzać , bo tak młodego zawodnika, który ma szanse na NBA powinno cieszyć każda chwila w NBA i to obojętnie gdzie. To rok temu myślałem, że OJ Mayo będzie duże problemy sprawiał, a jest o nim dosyć cicho ;]

A z kolei Jennings, który grał we Włoszech i mówił o Rikim, jako przereklamowany wylądował w Millwauke. Myślę, że Jennings ma sznase rozwoju w tym zespole, będzie parą obrońców z Reedem. Wygląda mi on jak by AND1 się na oglądał ;p dużo crossoverów, efektownych wsadów i podań. Jednym słowem może sobie podać ręke z Alstonem ;p Napewno widać, że efekowny, ale czy efektywny?

tutaj widac jego gre i powiedzcie czy nie wyglada jak jakis mixtape z and1? ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Rubio biore przed Jenningsem zawsze i wszedzie, ale to marudzenie zaczyna byc wkurzajace, juz Francis sie poplakal kiedys, teraz Rubio mowi ze mu zimno w Minnesocie, to jak pojdzie gdziekolwiek na Wschodnie Wybrzeze to mu bedzie zimno.

Albo jak trafi na poludnie czy zachod (tez nie wszedzie) to co nie bedzie gral w serii wyjazdow na Wschodzie? W niektorych stanach duzo pada, moze to tez mu przeszkadza?

Niby NYK chca go wyciagnac od Minnesoty, czyzby sign&trade z udzialem Robinsona badz Lee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich bardzo bym prosił o kródkie przybliżenie zawodników VICTOR CLAVER(#22),JEFF PENDERGRAPH(#31),DANTE CUNNINGHAM(#33),PATRICK MILLS(#55) wybranych przez Blazers z góry BIG THX

Cunningham- dobry atleta, niezły na tablicach, dobrze rzuca z pół dystansu,dobry defensor, dobrze gra bez piłki, jednak jego wadą jest to ze w NCAA grał na PF przez co nie kozłuje rewelacyjnie a w NBA prawdopodobnie będzie musiał sobie radzić na SF, nie rzuca wogóle za 3. Posiada tzw. Turnaround jumper.

 

Pendergraph- jeszcze lepszy atleta od Cunninghama, jeden z najszybszych graczy na pre-draft combine mimo 6'10'' wzrostu. Również dobrze spisuje sie na półdystansie, troszke slabszy defensor , rzuty wolne wykonuje w granicach 80% co jak na wysokiego gracza jest dobrym wynikiem.

 

Clavera nie widziałem w akcji, jedynie na youtube więc nie będe się na jego temat wypowiadać, a Pata Millsa widziałem na olimpiadzie, gdzie radził sobie bardzo dobrze. Dziwi mnie że przespał prawie cały draft bo równie dobrze mogl pojsc pod koniec pierwszej rundy, jednak na jego niekorzyść wplynelo to ze bylo w tym drafcie duzo PG, az 11 wybranych w 1 rundzie. Glowną przyczyną byly chyba jego slabe predyspozycje do gry w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.