Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Draft - komentarze


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Z Deronem naszła mnie taka myśl, że śmieszne jak ludzie oceniają tego samego gracza sprzed x lat, kiedy patrzą na niego u schyłku kariery.

W trakcie poprzedniego ATF, Deron był już kompletną łajzą i rich man's Raymondem Feltonem, więc poszedł w 5. rundzie. 5 lat później, kiedy doszło teoretycznie ok. 25% nowych graczy, Deron idzie w rundzie trzeciej, bo ludzie już nie muszą oglądać jego zwłok na codzień. Dziwny jest ten świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mac napisał:

czyli podsumowujac bmf generalnie, allstarzy, gracze, co zdobywali mistrza z lbjem sa spoko ale nic specjalego, Ci co z Kobem to zas super hiper grajkowie?

Wade '11, Wade '12-13 w regularze, Kyrie '16-17 w playoffach i AD teraz są (mniej lub bardziej) ,,zajebiści'', Bosh '11-13 w regularze był bardzo dobrzy, w playoffach '11 i w finałach '12 bardzo dobry, w playoffach '12 stracił 1,75 serii, w playoffach '13 był słaby, Wade w playoffach '12 był dobry, w playoffach '13 był słaby, w playoffach '14 był dobry do momentu finałów, Kyrie w regularze '16 był średni, w '17 dobry, Kevin Love był solidny we wszystkich regularach i dobry w playoffach do momentu kontuzji/finałów, aczkolwiek w G7 '16 był X-Factorem.

Liczę, że pomogłem.

Pozdrawiam cieplutko,

Piotr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

Z Deronem naszła mnie taka myśl, że śmieszne jak ludzie oceniają tego samego gracza sprzed x lat, kiedy patrzą na niego u schyłku kariery.

W trakcie poprzedniego ATF, Deron był już kompletną łajzą i rich man's Raymondem Feltonem, więc poszedł w 5. rundzie. 5 lat później, kiedy doszło teoretycznie ok. 25% nowych graczy, Deron idzie w rundzie trzeciej, bo ludzie już nie muszą oglądać jego zwłok na codzień. Dziwny jest ten świat.

Pierce to jest troche podobny przypadek. Career arc, znaczenie Celtics i czasy pre/post NBA w internecie tak sie zbiegly, ze koles w zbiorowej swiadomosci istnieje niemal wylacznie jako graczy, ktory zawsze mial 33 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Wade '11, Wade '12-13 w regularze, Kyrie '16-17 w playoffach i AD teraz są (mniej lub bardziej) ,,zajebiści'', Bosh '11-13 w regularze był bardzo dobrzy, w playoffach '11 i w finałach '12 bardzo dobry, w playoffach '12 stracił 1,75 serii, w playoffach '13 był słaby, Wade w playoffach '12 był dobry, w playoffach '13 był słaby, w playoffach '14 był dobry do momentu finałów, Kyrie w regularze '16 był średni, w '17 dobry, Kevin Love był solidny we wszystkich regularach i dobry w playoffach do momentu kontuzji/finałów, aczkolwiek w G7 '16 był X-Factorem.

Liczę, że pomogłem.

Pozdrawiam cieplutko,

Piotr. 

skoro juz go apisales, to wlasnie Kyrie,zagral zajebiste finaly, na miare Pau Gasola 2010, ma raczej duzo trudniej do znalezienia skill, jak super trojka. jest lepszy za ten okres niz taki lilard, ktorego wziales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Z Deronem naszła mnie taka myśl, że śmieszne jak ludzie oceniają tego samego gracza sprzed x lat, kiedy patrzą na niego u schyłku kariery.

W trakcie poprzedniego ATF, Deron był już kompletną łajzą i rich man's Raymondem Feltonem, więc poszedł w 5. rundzie. 5 lat później, kiedy doszło teoretycznie ok. 25% nowych graczy, Deron idzie w rundzie trzeciej, bo ludzie już nie muszą oglądać jego zwłok na codzień. Dziwny jest ten świat.

Dla mnie to najbardziej szokujący zjazd jaki się odbył z Deronem w Jazz a potem tym z Nets. Nie wiem czy to zabity był flow gracza, chemia z zawodnikami , kwestia trenera czy tryb życia ale jako młody w jazz był rozpatrywany jako lepszy CP. Te dwa sezony w Jazz miał wyśmienite a potem ta zmiana otoczenia sprawiała ze zjeżdżał. 

A koniec marny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

jako młody w jazz był rozpatrywany jako lepszy CP

Jakoś przez rok, bo Jazz zrobili trochę przypadkowo WCF z młodym Deronem - potem Paul zrobił mocny progres i był jakoś dwa tiery wyżej, ale co do reszty pewnie masz rację, jeden z dziwniejszych końców grajka tego pokroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ignazz napisał:

Dla mnie to najbardziej szokujący zjazd jaki się odbył z Deronem w Jazz a potem tym z Nets. Nie wiem czy to zabity był flow gracza, chemia z zawodnikami , kwestia trenera czy tryb życia ale jako młody w jazz był rozpatrywany jako lepszy CP. Te dwa sezony w Jazz miał wyśmienite a potem ta zmiana otoczenia sprawiała ze zjeżdżał. 

A koniec marny. 

pamięta ktoś forumowe pojęcie „ Calderonowe asysty” ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, BMF napisał:

Jakoś przez rok, bo Jazz zrobili trochę przypadkowo WCF z młodym Deronem - potem Paul zrobił mocny progres i był jakoś dwa tiery wyżej, ale co do reszty pewnie masz rację, jeden z dziwniejszych końców grajka tego pokroju.

Dwa pierwsze lata były u Derona lepsze ale przez to ze cp3 dokłada do dziś coś świetnego co sezon podczas gdy drugi skończył gorzej nizMelo dziś ich ocena jest skrajnie inna. W tym wczesnym okresie to Deron grał w PO team podczas gdy CP czekał na to trzy lata. Za młodu miał tez lepsza trójkę i obronę. Tylko ze cp3 potem odjeeeeeeeeechal i Deron zjeeeeeeechal 

 

w tamtych czasach dyskusja kto lepszy była otwarta. Dziś porównując kariery nie bardz....

choc drużynowo młody Deron osiągnął w pierwszym sezonie to co dziadek CP podczas cal ej kariery. Apetyty po takim starcie rosły. U mnie jest właśnie w składzie w tym peaku. 

A te dwa sezony to mój ulubiony okres Jazz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Dwa pierwsze lata były u Derona lepsze

Paul był lepszy w statsach, ale Deron grał w lepszym teamie (dwa pierwsze sezony) -> Paul wszedł na poziom MVP, a Deron na poziom ~borderline All-NBA teams grajka -> Paul się posypał chwilowo, a Deron był zdrowy -> Paul wrócił do swojej ~top5 ligi formy, a Deron się skończył.

Dyskusja (poza jakimś die hard fanami Jazz) o to, który jest lepszy toczyła się w momencie nr 1 (ale to typowe winning bias) i może w momencie nr 3 (ale wtedy każdy już powinien wiedzieć, że CP3 to inna półka).

Co nie zmienia faktu, że Deron quality grajek w tym swoim prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Paul był lepszy w statsach, ale Deron grał w lepszym teamie (dwa pierwsze sezony) -> Paul wszedł na poziom MVP, a Deron na poziom ~borderline All-NBA teams grajka -> Paul się posypał chwilowo, a Deron był zdrowy -> Paul wrócił do swojej ~top5 ligi formy, a Deron się skończył.

Dyskusja (poza jakimś die hard fanami Jazz) o to, który jest lepszy toczyła się w momencie nr 1 (ale to typowe winning bias) i może w momencie nr 3 (ale wtedy każdy już powinien wiedzieć, że CP3 to inna półka).

Co nie zmienia faktu, że Deron quality grajek w tym swoim prime.

Tezy o tym ze Deron jest lepszy od Cp3 nikt nie stawia. Ale biorąc dwa mocne sezony jednego i drugiego dystans jest dużo mniejszy niż overall. To oczywiste. 
Tylko ze mój wybór to 36 miejsc dalszy co uważam za sukces /#48 vs #12/ 

w naszej zabawie grają te dwulatki a nie wyobrażenie Proffesora vs Spasły Net. 

Stad wybór takiego gracza z takim numerem uważam za sukces 

W tamtych latach Parker generował masę kłopotów w obronie. Z Deronem byłoby łatwiej wygrywać 2004/06/08. A dodaj trójkę k.torej Parker nie miał. 

Wtedy z zazdrością patrzyłem na jazz. Mimo ze to spurs grali o tytuły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko odnoszę do ,,mówiło się w pewnym momencie, że Deron jest lepszy'', a tak naprawdę w rzeczywistości - można coś takiego było MOŻE pisać w jednym sezonie, gdzie i tak był słabszy (którego nie weźmiesz, bo to drugi sezon Derona) + jeden sezon, gdzie CP3 miał kontuzję. 

Samego wyboru nie oceniam, na pewno dobrze Ci fituje z duetem TD-Miller, zobaczymy, co zrobisz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF to taka zabawa, w której wygrywa ten kto wybiera top5 gracza i nie spierdoli tego po drodze.
Z dalekimi pickami ciężko jest wygrać, dlatego podoba mi się kreatywność, bo tylko w szaleństwie jest metoda jeśli nie masz Lebrona, Curry'ego, Bryanta, Shaqa albo Duncana.

 

Jokic-Draymond ekstrawagancko, ale podoba mi się to dziwactwo, gorzej że potem doszedł tam Gary Payton

Nash-Butler-Davis otoczone shooterami to taka wersja Suns 05 deluxe. Fajne, Pascal Siakam w roli Shawna Mariona byłby miodzio.

sorry @kucio ale Paul-Hill-Divac to największa bieda w porównaniu do reszty. Od Divaca było jakiś 15 lepszych wysokich w tamtym momencie

@BMF powinien zmienić nick na BadMotherfuckerFan - bo ciężko o więcej competitviness w składzie niż trio skurwieli grających na 180% - Lillard-Manu-Giannis. Mój drugi ulubiony team so far.

@Sylvinho. sprytne robienie Mavs 11 na sterydach, ale Kidd 03 do Dirka pasuje słabo. Trzeba było brać Billupsa albo Derona z dalszym pickiem

numer jeden i polecam tego nie zjebać - to Lebron-Klay-Pau. @RonnieArtestics nie zapomnij o drugim kreatorze, ale takich będzie dużo w dalszych rundach.

Durant-Bosh-Robinson oddadzą łącznie 2 rzuty spod kosza przez cały mecz - midrandge jumpshot till death

 

Zabawne, że poszedł Vince Carter i szczególnie Gary Payton, a nie poszedł Russell Westbrook. Jeden ma opinię "twardego sukinsyna" a drugi "samolubnego chokera" - podczas gdy na obu powinno się mówić generalnie tak samo.

 

Kobe to chyba najlepszy ever nie-PG w maksymalizowaniu skilla wysokich - myślę, że można było wybrać lepiej niż Mourning.

nie podoba mi się Karl Malone. Mega wolny i archaiczny ten skład w ogóle.

Rasheed Wallace w dzisiejszym graniu to byłby szatan

Tony Parker najgorszy pick po Divacu

 

 

@ignazz Dzień Świstaka. Mam wrażenie, że zawsze wybierasz to samo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.