Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Draft - komentarze


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, MarcusCamby napisał:

Natomiast zdecydowanie za wcześnie moim zdaniem Brandon Roy. 

też tak myślałem, ale już nie ma SG tej klasy ofensywnej potem dostępnych poza w sumie 1-2, których nie lubię a PG jeszcze kilku jest fajnych, 

1 minutę temu, cvbe napisał:

Mój Kobe jest 6 lat starszy niż mój Artest :P

miałem na myśli tego Artesta, którego masz, Kobe mógłby próbować, ale pytanie kiedy wylądowałby na OiOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pick. Mało kto pamięta ze ten 1998 to jeszcze MVP level. Listonosz niby lepiej donosił jak był młodszy ale te lata choć bardzo odległe w naszej grze to były mocne w jego wykonaniu. Nie możemy tu pomylić tych lat z lepiej pamietajmym epizodem z Lakers 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie kwestionuje tego wyboru przecież, chociaż obrona w tym zestawie mogłaby być bardzo bolesna

znaczy biorąc pod uwagę jacy przeciwnicy są do bronienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Malone pod koniec 3. rundy to w ciemno super wybór, jest choćby lepszy od C-Webba wybranego ze 20 picków wcześniej. Jednak nie stało się to bez powodu. Ten Malone nie był już w defensywie na tyle szybki na nogach, żeby ustać tym wszystkim Stepho-Nasho-Hardenom, a w zestawie z Shaqiem nie niweluje jego wad i dubluje się z nim trochę w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z marszu robi się najsilniejsza brutalna ekipa. Tylko ze jako miłośnik podkoszowych zestawów wieżowych często drapalem się po głowie czemu dwóch wysokich nie może poradzić sobie ze smallballem. Krzyczałem wtedy do TV „grajcie pod kosz” co akcje i nigdy się niedoczekalem seryjnych akcji. A robiłem to od lat. A ze coraz gorsi ci podkoszowi w aspekcie post upu to coraz mniej krzyczałem aż mi przeszło. A w tym czasie ekipy postanowiły grać super small ball gdzie w szatni zamontowano u niektórych bramki z ogranicznikiem wzrostu 1:98. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, karpik napisał:

Wiadomo, że Malone pod koniec 3. rundy to w ciemno super wybór, jest choćby lepszy od C-Webba wybranego ze 20 picków wcześniej. Jednak nie stało się to bez powodu. Ten Malone nie był już w defensywie na tyle szybki na nogach, żeby ustać tym wszystkim Stepho-Nasho-Hardenom, a w zestawie z Shaqiem nie niweluje jego wad i dubluje się z nim trochę w ataku.

nie wiem jak Malone będzie wyglądał bez topowego rozgrywającego w ataku tylko tutaj Shaq i Pierce ogarną sami temat , za to w obronie to lekka nieprawda , Karl 6 lat starszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich sytuacjach nie dość że potrzebny jest albo bardzo dobry rozgrywający, albo wysoki umiejący podawać i bez problemu rzucający z high post na low post, albo gracz gat Manu, który nie mając otwartej bezpośredniej linii podania do Tima przecież robił dwa kroki i tę linię otwierał a potem już Duncan rzeźbił,

co do Shaq/Mailman duo to fajne jest, że oni raczej operują po dwóch stronach, więc tutaj 2-3 zone trzeba na przeciw rozpisywać, ale zobaczymy co Regis rozpisze, bo teraz ten Pierce tak super obok nie wygląda jak mógłby

nie widzę tam jakiejś wybitnej obrony wykraczającej poza standardy przeciętności, jedyny sukces to zmuszenie Garnetta do rzutu z lewej strony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

@Koelner dobrze zrozumiałem, że na argument, że Malone nie ustoi współczesnym guardom wrzuciłeś filmik gdzie Malone broni Garnetta? 

a kto obecnie ustoi ? zależy jakie stosujecie metody oraz kryteria oceny , wtedy praktycznie każdy C z lat 98-2002 jest do wyjebania , PF ląduje na C jeśli w miarę się rusza a SF ląduje na PF lub C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

a kto obecnie ustoi ?

Nie będę spolierował, kilkunastu by się znalazło. Oczywiście obrona guardów jest nieco bardziej skomplikowana i cała drużyna jest do tego potrzebna. Jednak jak wysoki nie jest przyspawany do parkietu, to mocno pomaga.

Kryteria oceny są proste. Wrzucamy ich do jednego worka. Skoro naturalnym jest problem, że nie ma kto bronić Shaqa, to działa to w drugą stronę tak samo i nie ma kto bronić Stepha czy Hardena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

a kto obecnie ustoi ? zależy jakie stosujecie metody oraz kryteria oceny , wtedy praktycznie każdy C z lat 98-2002 jest do wyjebania , PF ląduje na C jeśli w miarę się rusza a SF ląduje na PF lub C .

na tym będzie polegało przekonanie kto kogo zdominuje :D i trzeba budować zespoły uniwersalny, gotowe grać w różnych warunkach 

1 minutę temu, SlaKB napisał:

Jak Regis dołoży fajnego PG potrafiącego podać i rzucić (mam jednego kandydata) to ten team w ataku będzie zajebisty, w obronie z kolei mogą być problemy, trzeba tu dobrać odpowiedni backup pod kosz żeby trochę to zniwelować. 

jest kilku kandydatów, nawet ktoś potrafiący bronić by się znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.