Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, ely3 napisał:

Pomijam już fakt ,że polski rząd sprowadza Afgańczyków którzy uciekają przed wojną/.// Czyli wg Ciebie rząd Pisu wysyła samoloty by sprowadzać śmierdzących leni? Uważasz ,ten rząd za taki beznadziejny? Czy jak sami sprowadzamy uciekających przed wojną to ok. A jak przybywają to źle?

 

 

Niemcy wysłały most powietrzny by sprowadzić 10tys Afgańczyków z KAbulu. AfD partia wyrosła na fobii antyimigranckiej traci poparcie od dłuższego czasu... 

 

Polska ma prawo ucinać nielegalne przekraczanie granicy ale ma tez obowiązek wpisany nawet w nasza konstytucję ,że każdy ma prawo zgłosić wniosek o azyl polityczny

Masz raczej słabe źródła bo przemytnicy nie mają żadnych problem załatwić sobie wizy wjazdowe do Polski czy UE.. Nie wiem po co by mieli próbowac przejśc nielegalnie granice i to jeszcze z Białorusią gdzie o wiele łatwiej przekroczyć w Bieszczadach

Z Białorusi uciekają Białorusini a Ty uważasz ,że ktoś by chciał tam zostać?

No ale chyba z Białorusi uciekają z innego powodu i też nie przyjmujemy każdego kto chce? Poza tym jak przyjmiesz pierwszą grupę to za miesiąc będzie na graniczy 50 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał:

 

 

 

32 minuty temu, fluber napisał:

Przepisy są natomiast czarno-białe. Tzn. możemy udawać, jak sugerują zaprzyjaźnieni z opozycją prawnicy, że na zdjęciu poniżej:

Usnarz Górny. 32 uchodźców koczuje przy granicy z Białorusią. Pod  obozowisko przyjechali politycy i narodowcy | Dziennik Łódzki

są to białoruscy opozycjoniści Aleksandr, Vadim, Wiaczesław i Bohdan uciekający przed reżimem Łukaszenki i należy ich przyjąć, bo takie są przepisy, albo możemy się stosować do prawa unijnego i polskiego i nie wpuszczać nielegalnych imigrantów do granic Unii, tak jak Unia to rekomenduje np. na granicy Hiszpanii i Maroko.

Tylko, że ja zupełnie się do tego nie odnoszę. Ani do tego ani do kwestii przyjmowania czy nie imigrantów. 

Odnoszę się do określania ludzi śmierdzącymi leniami, którzy nie bronili nawet własnego kraju. Zwłaszcza w kontekście Polski, kraju z którego, z różnych powodów, wyemigrowały miliony. 

Dla mnie to zwyczajne chamstwo i wywyższanie się zza ciepłego biurka. 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

No i właśnie dlatego Straż Graniczna pilnuje, żeby nie wjechały:)

Ale z drugiej strony można ich wstawić do obozu gdzie czekałyby na proces weryfikacji w ludzkich warunkach.. Nikt nie każe im stracić kontroli nad procesem i migrantami... A ci i tak będą przybywać do naszego kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Ale z drugiej strony można ich wstawić do obozu gdzie czekałyby na proces weryfikacji w ludzkich warunkach.. Nikt nie każe im stracić kontroli nad procesem i migrantami... A ci i tak będą przybywać do naszego kraju

No jeśli zobaczą, że się nie da to przybywać nie będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber @julekstep Ale uważacie że jak sprowadzamy Afgańczyków uciekający przed wojną że już tracą status śmierdzącego lenia. A jak robią to na własną rękę to już zyskują?

@blackmagic to nie takie proste.. Bo przemytnicy i tak będą ich przerzucać. Może nawet ci są na wabia. Skupiają uwagę a tymczasem w innym miejscu idzie przerzut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

@fluber @julekstep Ale uważacie że jak sprowadzamy Afgańczyków uciekający przed wojną że już tracą status śmierdzącego lenia. A jak robią to na własną rękę to już zyskują?

nigdzie nikogo tak nie nazwałem (fluber też nie afaik), więc troszkę nietrafione pytanie tbh

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blackmagic napisał:

No jeśli zobaczą, że się nie da to przybywać nie będą

Będą.. tego procesu nie zatrzyma coś takiego.. bo oni naprawdę muszą uciekać... A przemytnicy mają interes by ich przerzucać

Teraz, julekstep napisał:

nigdzie nikogo tak nie nazwał (fluber też nie afaik), więc troszkę nietrafione pytanie tbh

Pytanie trafione skoro moje trzy o liniach jaka różnica między sprowadzanymi a nie.. więc skoro ustawiłeś się w dyskusje to mam prawo zadac pytanie. A odpowiedz wiele nie kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Będą.. tego procesu nie zatrzyma coś takiego.. bo oni naprawdę muszą uciekać... A przemytnicy mają interes by ich przerzucać

Pytanie trafione skoro moje trzy o liniach jaka różnica między sprowadzanymi a nie.. więc skoro ustawiłeś się w dyskusje to mam prawo zadac pytanie. A odpowiedz wiele nie kosztuje

Ale niech uciekają. Tylko dlaczego do Polski. Serio przez 4000 km nie ma bezpiecznego miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

Pytanie trafione skoro moje trzy o liniach jaka różnica między sprowadzanymi a nie.. więc skoro ustawiłeś się w dyskusje to mam prawo zadac pytanie. A odpowiedz wiele nie kosztuje

Przeformułuj więc to pytanie tak abym mógł się ustosunkować.

Nigdy nikogo nie nazwałem śmierdzącym leniem, więc nie będę się wypowiadał też na temat zyskiwania/utraty tego statusu.

(ja odpowiadałem na interesujący mnie fragment 'czy jest ok czy nie ok' a to że oryginalny post na który ten post odpowiadał wynikał z tego że jeszcze wcześniejszy post innego usera zawierał taką frazę to teges, średnio mnie interesuje tbh)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fluber napisał:

No ale to jest pytanie typu czy twoja żona przestała cię zdradzać:) 

Całkowicie inne bo tu chodzi o to jak można nazwać kogoś śmierdzącym leniem tylko dlatego że emigruje że swojego kraju. A tym bardziej czy jest różnica kiedy go sami zapraszamy to już leniem nie jest a kiedy sam przyjeżdża to już jest. Jakby co mniej własnej inicjatywy wymaga to pierwsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ely3 napisał:

Całkowicie inne bo tu chodzi o to jak można nazwać kogoś śmierdzącym leniem tylko dlatego że emigruje że swojego kraju. A tym bardziej czy jest różnica kiedy go sami zapraszamy to już leniem nie jest a kiedy sam przyjeżdża to już jest. Jakby co mniej własnej inicjatywy wymaga to pierwsze

Można, ponieważ ludzie przybywający z okolic Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu przyzwyczaili gospodarzy krajów, które ich łaskawie ugościły do tego, że emanują przemocą, łamią prawo i nie garną się do pracy. Zatem można ich nazwać śmierdzącymi leniami.

Jeżeli ludzie "uciekający przed wojną" dotarli do Białorusi (gdzie afaik wojny nie ma?) i chcą iść do Polski Niemiec to nie są (już) uchodźcy przed wojną tylko ludzie, którzy chcą nielegalnie dostać się do konkretnego kraju.

 

To tak jakbym ja, albo Ty chciał nielegalnie bez papierologii dostać się do Korei Płd. albo Singapuru. Tak samo chętnie przywitałoby nas NIS na lotnisku Incheon jak wita ich SG na granicy z Białorusią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Oni przylecieli na Białoruś samolotem więc ciężko było im się zatrzymać po drodze:) 

no ale czemu na białoruś? I czemu potem na Polską granicę? Innych białoruś nie ma?

18 minut temu, Cardi napisał:

Można, ponieważ ludzie przybywający z okolic Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu przyzwyczaili gospodarzy krajów, które ich łaskawie ugościły do tego, że emanują przemocą, łamią prawo i nie garną się do pracy. Zatem można ich nazwać śmierdzącymi leniami.

Jeżeli ludzie "uciekający przed wojną" dotarli do Białorusi (gdzie afaik wojny nie ma?) i chcą iść do Polski Niemiec to nie są (już) uchodźcy przed wojną tylko ludzie, którzy chcą nielegalnie dostać się do konkretnego kraju.

 

To tak jakbym ja, albo Ty chciał nielegalnie bez papierologii dostać się do Korei Płd. albo Singapuru. Tak samo chętnie przywitałoby nas NIS na lotnisku Incheon jak wita ich SG na granicy z Białorusią.

Albo do US and A. 

8 minut temu, ignazz napisał:

gorzej niż w sosnowcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Ale uważacie że jak sprowadzamy Afgańczyków uciekający przed wojną że już tracą status śmierdzącego lenia.

Umyka Ci, że wojna się skończyła, a jak trwała, to trwała 5000 km dalej. Na Białorusi wojny nie ma. Po drodze też nie.

Co do śmierdzących leni, to akurat cytat z protestów w całej EU. Ci ludzie się nie asymilują, nie tworzą jedności, nie pasują im standardy europejskie, styl życia, praca, wartości itd.itp.

 

Do którego momentu wspierasz imigrację, do okrzyku allah akbar (po którym nastąpi jeden z wiadomych incydentów), czy do momentu spotkania córki z grupą imigracyjną?

Zauważ, że kraje o podobnym systemie wartości, ale bogatsze, za żadne pieniądze nie przyjmują pobratymców. Przyjęli prezydenta, który zabrał ze sobą 200 mln $.

Kim według Ciebie jest człowiek zgarniający 200 mln $ w gotówce i uciekającym z kraju- imigrantem?

Naiwność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cardi napisał:

 

@quevas zgadzasz się z panią poślicą z umiłowanego obozu antypisowskiego?

Poziom wiedzy adekwatny do poziomu wykształcenia - absolwentka wydziału lalkarstwa.

Swoją drogą będąc potomkiem osób odznaczonych mianem sprawiedliwy wśród narodów świata złożyłbym pozew zbiorowy na powiedzmy milion od głowy przeciwko pani Klaudii. Ciekawe czy na patronite by uzbierała na odszkodowanie.

Tacy ludzie jak ona czy Frasyniuk powodują, że PiS będzie rządził wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.