Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, josephnba napisał:

Rozumiem że masz argumenty na tę szarą strefę 

Np były o 500+ głosy że ludzie będą się fikcyjnie rozwodzić żeby brak kasę na pierwsze dziecko kiedy jeszcze tej kasy im nie dawali 

Sposobów na manipulację jest i było mnóstwo 

Polak potrafi

 

No i dlatego 500+ w obecnej formie (na kazde dziecko) jest tak dobrym i malo wymagajacym (biurokratycznie) rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

No i dlatego 500+ w obecnej formie (na kazde dziecko) jest tak dobrym i malo wymagajacym (biurokratycznie) rozwiazaniem.

Mało wymagającym?

Wiesz doskonale jak dużo kosztuje obsługa tego programu 

No i nie podałeś odpowiedzi na zadane ci pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, josephnba napisał:

No i nie podałeś odpowiedzi na zadane ci pytanie

No zadales pytanie o argumenty o szara strefe po czym sam odpowiedziales ze Polak potrafi i ze moznaby manipulowac.

Myslalem ze juz nie musze odpowiadac w takiej sytuacji :)

W Twojej propozycji musielibysmy:

a) wpakowac jeszcze wiecej kasy w porzadna obsluge (masa kontroli itp)

b) zaakceptowac ze swiadczenia by szly 50/50 na potrzebujacych i Januszy jadacych SUVami z marszu prosto pod MOPS (co wiazaloby sie z jeszcze wiekszymi wydatkami niz w punkcie A)

imho wybor kiepski

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

 

 

Vasquez 2.0 zaś napisał, że polskie dzieci to potomkowie patologii i zamiast polityki prorodzinnej lepiej dać dywaniki gumowe, co pozwoliło po raz kolejny wyrazić wszystkim opinię na temat czyjegoś chamstwa i bezmyślności

Tulicki 2.0 chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, bo nigdzie nie napisałem, że polskie dzieci to potomkowie patologii. Napisałem jedynie, że zamiast 6000+ dla bezdzietnych korposzczurów wolałbym redystrybucje socjalu w jakiś lepszy sposób.

"Zamiast tych 6000 wolałbym jakieś wykładziny gumow" 

40 minut temu, Sebastian napisał:

Wyższa kwota wolna od podatku to najlepsze rozwiązanie + oczywiście jakiś dodatek w stylu 500+ Wyższa kwota pomogłaby też tym, którzy dzieci nie mają. 

Oceniasz wszystkich jedną miarą, wyobrażasz sobie, że jakaś samotna matka trójki dzieci w Polsce B, da się przekupić wyższą kwotą wolną? Nierealne.

 

38 minut temu, fluber napisał:

To już pytaj ziomka od wrzutki która zaczęła temat, on to jakoś powiązał:) 

Tu chodziło mi tylko o to, że dla większości wyborców, Jaruś może robić sobie wszystko bo przecież dał na bombelky. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kołczu33 napisał:

Oceniasz wszystkich jedną miarą, wyobrażasz sobie, że jakaś samotna matka trójki dzieci w Polsce B, da się przekupić wyższą kwotą wolną? Nierealne.

Jej nie trzeba próbować przekupić, gdyż ona dla kraju jako takiego sporo zrobiła. :)  Wincyj niż ci przysłowiowi mieszkający z rodzicami, pracujący u Janusza i jeszcze pewnie biorący pensyjkę pod stołem, bo te złe podatki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, polskignom napisał:

Jej nie trzeba próbować przekupić, gdyż ona dla kraju jako takiego sporo zrobiła. :)  Wincyj niż ci przysłowiowi mieszkający z rodzicami, pracujący u Janusza i jeszcze pewnie biorący pensyjkę pod stołem, bo te złe podatki ;) 

Ja pi****le . Te forum przedstawia Polskę w pigułce , matka , która najebała dzieciaków pomimo , że nie było jej stać i dała się przekupić 500+ ma więcej szacunku niż przedsiębiorca czy tak zwany tutaj korposzczur , którzy chcą sami sobie polepszać życie ciężko pracując , prowadząc biznesy czy realizować się zawodowo. Przynajmniej ten temat mnie ciągle przekonywuje dlaczego PiS wygrywa chociaż mam wciąż nadzieje , że to są żarty albo jakiś trolling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

Ja pi****le . Te forum przedstawia Polskę w pigułce , matka , która najebała dzieciaków pomimo , że nie było jej stać i dała się przekupić 500+ ma więcej szacunku niż przedsiębiorca czy tak zwany tutaj korposzczur , którzy chcą sami sobie polepszać życie ciężko pracując , prowadząc biznesy czy realizować się zawodowo. Przynajmniej ten temat mnie ciągle przekonywuje dlaczego PiS wygrywa chociaż mam wciąż nadzieje , że to są żarty albo jakiś trolling.

Z punktu widzenia państwa jest bardziej pozyteczna. To nie ma nic wspólnego z szacunkiem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

Ja pi****le . Te forum przedstawia Polskę w pigułce , matka , która najebała dzieciaków pomimo , że nie było jej stać i dała się przekupić 500+ ma więcej szacunku niż przedsiębiorca czy tak zwany tutaj korposzczur , którzy chcą sami sobie polepszać życie ciężko pracując , prowadząc biznesy czy realizować się zawodowo. Przynajmniej ten temat mnie ciągle przekonywuje dlaczego PiS wygrywa chociaż mam wciąż nadzieje , że to są żarty albo jakiś trolling.

Dokładnie PiS ciągle wygrywa wybory bo ta niby 'oświecona' część społeczeństwa (to forum też ładnie pokazuje na przykładach ich ciągłych wpadek jak bardzo na niby jest to ich oświecenie xD) ciągle wierzy w bajki o przekupywaniu wyborców drugiej strony i jakąś swoją 'lepszość' ❤️

14 minut temu, fluber napisał:

A ważniejsza powinna być polityka rządu i realizacja programu czy przemówienie prezesa po mszy w Starachowicach? ;)

Patologia patrzy na realizację programu.

Elita patrzy na otoczkę.

Czego tu nie rozumiesz? :)

 

a co do przemówienia:

Obraz może zawierać: 3 osoby, tekst „O 1. MIESIĘCZNICA ZJAZDU JADWIGI EMILEWICZ PILNE BIAŁO-CZERWONI STARTOWALI W SKŁADZIE: K. STOCH, D. KUBACKI, P. ŻYŁA A. STĘKAŁA OBYTYM ZIMĄ OŚMIOTYSIĘCZNIKIEM SKŁADZIE NEPALSKIEJ 18:53”

xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Masz nadzieję że kobiety nie będą rodzić dzieci? :)

jedno z drugim nie ma powiązania :)

9 minut temu, julekstep napisał:

Dokładnie PiS ciągle wygrywa wybory bo ta niby 'oświecona' część społeczeństwa (to forum też ładnie pokazuje na przykładach ich ciągłych wpadek jak bardzo na niby jest to ich oświecenie xD) ciągle wierzy w bajki o przekupywaniu wyborców drugiej strony i jakąś swoją 'lepszość' ❤️

jeśli chodzi o wpadki to zgadzam się , utwierdzasz w przekonaniu niby tą nazywaną przez Ciebie „oświeconą” cześć społeczeństwa do „ lepszości”. ogólnie beka jak nakręcacie się czytając te fejsbuki i inne bzdety od strony przeciwników PiSu używając ( tak przypuszczam ) od nich terminów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

jeśli chodzi o wpadki to zgadzam się , utwierdzasz w przekonaniu niby tą nazywaną przez Ciebie „oświeconą” cześć społeczeństwa do „ lepszości”. ogólnie beka jak nakręcacie się czytając te fejsbuki i inne bzdety od strony przeciwników PiSu używając ( tak przypuszczam ) od nich terminów 

Pisząc 'to forum' nie miałem na myśli PO-Grażyn z Facebooka (wiadomo w standardowych socjalach najbardziej widoczne po obu stronach są te najgorsze kasztany), ale Ciebie i ziomeczków 😘

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Koelner napisał:

Ja pi****le . Te forum przedstawia Polskę w pigułce , matka , która najebała dzieciaków pomimo , że nie było jej stać i dała się przekupić 500+ ma więcej szacunku niż przedsiębiorca czy tak zwany tutaj korposzczur , którzy chcą sami sobie polepszać życie ciężko pracując , prowadząc biznesy czy realizować się zawodowo. Przynajmniej ten temat mnie ciągle przekonywuje dlaczego PiS wygrywa chociaż mam wciąż nadzieje , że to są żarty albo jakiś trolling.

Przedsiębiorca płacący pod stołem czy korposzczury przechodzące na fejkowe jednoosobowki maja u mnie mniej szacunku, gdyż się brzydzę unikaniem podatków. Ale rozumiem, ze można nie lubić pisu, bo za chwile na tapecie będą wyimaginowane umowy o dzieło i wyimaginowane działalności gospodarcze. I znowu będzie płacz...również tutaj.
Ps. Mam nadzieje, ze nie uczą w szkole, ze korposzczur czy przedsiębiorca powinien być bardziej szanowany za sam fakt bycia korposzczurem czy przedsiębiorca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

A ważniejsza powinna być polityka rządu i realizacja programu czy przemówienie prezesa po mszy w Starachowicach? ;)

A czemu zawsze musimy wybierać ?

Godzinę temu, fluber napisał:

Z punktu widzenia państwa jest bardziej pozyteczna. To nie ma nic wspólnego z szacunkiem:) 

To zależy co z tych dzieci będzie.

42 minuty temu, polskignom napisał:

Przedsiębiorca płacący pod stołem czy korposzczury przechodzące na fejkowe jednoosobowki maja u mnie mniej szacunku, gdyż się brzydzę unikaniem podatków. Ale rozumiem, ze można nie lubić pisu, bo za chwile na tapecie będą wyimaginowane umowy o dzieło i wyimaginowane działalności gospodarcze. I znowu będzie płacz...również tutaj.
Ps. Mam nadzieje, ze nie uczą w szkole, ze korposzczur czy przedsiębiorca powinien być bardziej szanowany za sam fakt bycia korposzczurem czy przedsiębiorca. 

Ogólnie to się mega zgadzam - imho jednoosobowe działalności gospodarcze nie powinny mieć żadnych prawie przywilejów względem umowy o prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blackmagic napisał:

A czemu zawsze musimy wybierać ?

Nie musimy, to nie był mój pomysł, żeby wybierać, tylko odpowiedź na zarzut, co jest ważniejsze:)

14 minut temu, blackmagic napisał:

 

To zależy co z tych dzieci będzie.

Czego się przed urodzeniem dziecka niestety nie dowiemy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polskignom ale wiesz że PiS zajęcie się smieciówkami (nie ,aby już wcześniej nie zrobiło tego po) o oscuje już od czasów jak byli opozycją!

Tak jak zajęcie się służbami zdrowia, sprawiedliwości, edukacją

 

Jedyne co im wyszło to te pińcetDaj. 

Gdzie te mieszkania? Gdzie brak kolejek do lekarzy? 

Gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, josephnba napisał:

@polskignom ale wiesz że PiS zajęcie się smieciówkami (nie ,aby już wcześniej nie zrobiło tego po) o oscuje już od czasów jak byli opozycją!

Tak jak zajęcie się służbami zdrowia, sprawiedliwości, edukacją

 

Jedyne co im wyszło to te pińcetDaj. 

Gdzie te mieszkania? Gdzie brak kolejek do lekarzy? 

Gdzie?

Wyszło 500+, wyszło uszczelnienie vatu, wyszły tez stosunkowo niezłe tarcze, to co się dzieje ostatnio u Rydzyka czy rocznica śmierci matki JK to żenada, bieda i chaos jeśli chodzi o II fale i komunikacje w tej kwestii.
No a najgorsze było obniżenie wieku emerytalnego i tak. 
Co nie zmienia faktu, ze PIT będzie teraz na tapecie. Kilka lat za późno, ale zawsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.